|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 6:27:26   
_skorpija_
Drage moje,

Ja sad konacno mogu reci da sam user posted image nakon šest mjeseci pokusavanja (znam da nije dug period ali ipak). Razlog zbog kog vam ovo pisem jeste upravo ovulacija. Moji ciklusi su uvijek trajali 28 dana, a ovulacija bi trebala nastupiti polovinom ciklusa. Po tome, mogli smo pokusavati dozivotno. Ginekolog mi je rekao da ne moram imati niti jedan simptom ovulacije, kako je i bilo, te mi dao ovulacijske testove. Izgledaju kao testovi za trudnocu (kao toplomjer) proizvodi ih neka firma iz Jordana i kostaju 6KM po komadu. Pokazali su mi da ovuliram 11 dan. Inace, uz njih sam dobila opsirno iskustvo kako ih i kada raditi.
I jos nesto sto vam mozda moze pomoci, doktor mi je rekao da ja i mm prestanemo imati odnose od trenutka kada pocnem raditi testove, jer kaze spermi treba najmanje cetiri dana da sazrije. I tako, uz testove i pridrzavanje savjeta imamo sretni dobitak user posted image
Ako vas nesto interesuje slobodno pitajte

Sretno drage moje trudilice

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 9:46:04   
Hocu bebu
user posted image user posted image Skorpija opet cestitam i neka je sa srecom...
Evo ja sam se odlucila kupiti aparatic koji mjeri temperaturu, pokazuje slicice malene bebe, kao plodne dane.
Kupicu ga iz razloga jer su mi user posted image uzasno neredovne, evo i sad mi kasni 14 dana, a testovi na trudnocu nejednaki. Nikada ne mogu tacno znati kad su mi plodni dani
da li je neko imao iskustvo s ovim aparaticem

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 10:03:44   
vila_7
Hocu bebu, zar još ništa ? Ja sam kupila MAYBE BABY i evo koristim ga od prvog dana kad je user posted image stigla, zasad funkcioniše kako treba! Neke su govorile da im je nepouzdan jer non stop pokazuje plodne dane, al evo meni već 3.dan pokazuje da su neplodni (kao što i vjerovatno jesu).

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 10:06:29   
Hocu bebu
user posted image user posted image ja bona ne bila, kod mene sve nesto da Bog sacuva...Juce i danas me pocelo boljeti kao da cu dobit i opet nista!
Ne znam sama kontam se da danas opet napravim test ili da sacekam. I ja sam cula za taj maybe-baby pa cu se odluciti sta cu kupiti ali cu defintivno poceti koristiti nesto , jer mi je ciklus izgleda svake prijestupne redovan!user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 10:42:36   
ena0002
Skorpija cestitke od srca user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 13:43:43   
nolinica
Škorpija  user posted image . Nadams e da ću tvojim stopama... Ja bi malo da te udavim sa pitanjima... Jel moguće da baš ni jedan pokazatelj za O nisi imala: ni sluz, ni bolove u predelu jajnika...? Ti mi daješ nadu! Na osnovu kog aparata određuješ ovulaciju? I samo ste taj dan kad ti je pokazao O vodili ljubav i urodilo? To mi super zvuči! Tvoj dr kaže jedno moj drugo i to me strašno nervira i ne daje mi neku sigurnost...Meni moj rekao od kad mislim da je O dva puta dnevno...
Kako se osećaš sada? Verovatno je to predivan osećaj.
Hvala.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 14:11:58   
vila_7
Ma nolinice,ne znam ni ja...jedni govore u dane ovulacije 2 puta se sexati (ja znam jedan par nakon 7 godina tako dobio dijete), a neki dr.govore svaki 3. Nama preostaje da 1 mjesec po 2 puta a drugi mjesec svaki 3 dan! user posted image

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 14:15:39   
_skorpija_
Draga Nolinice,
Krenut cu redom da odgovaram na tvoja pitanja. Dakle, ja nisam imala apsolutno nijedan simptom ovulacije, niti bolove, niti sluz, znaci nista. Ginekolog mi je rekao da to nije rijedak slucaj i preporucio mi da radim neke ovulacijske testove. Ja sam ih kupila 5 komada i svake veceri se koristi po jedan. Na kutiji pise samo "Ovulation test" i proizvodi ih neka firma u Jordanu. Pratila sam uputstva i od kada sam uradila prvi test muz i ja nismo imali odnose, dok se nije pokazalo da ce u roku od 24 sata nastupiti ovulacija. (Znaci, morali smo cekati i na njega, jer rece mi doktor da 4 dana trebaju da spermiji budu dovoljno zreli da uspiju napraviti posao.) I kad je test bio pozitivan, bacili smo se na posao user posted image i to je to.
Nisam mogla vjerovati da sam trudna jer su mi u medjuvremenu stigli nalazi koji su pokazali da imam infekciju kandidom i jos nekom bakterijom (koja nije opasna), ali doktor kaze da se organizam sam uspio izboriti s tim. Sve je, kaze, za sada OK
Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj i sretno

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 14:20:04   
dzeni_nl
Skorpija cestitamuser posted image user posted image user posted image

Ja vam drage moje nemam nikakvih znakova kada mi je ovolucija, po rr kalendaru traje mi jos danas, znaci od nedjelje pa do danas, od svih tih dana jedino smo sinoc imali akciju, pa cu da vidim , mada sumnjam.

Kod mene nema sluzi, a nekim zenama je to pokazatelj kada je ovolucija, nisam je imala ni kada sam ostala trudna, ali sam tada u vrijeme ovolucije svaki dan imala odnose, a sada samo jedan dan, pa vidjet cemo.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 14:26:07   
Mirkica
skorpija cestitammmmm user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nek ti bude sa srecom

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 18:17:51   
ivana st
Skorpija čestitam user posted image user posted image user posted image !
Moje iskustvo sa takvim ovulacijskim testovima i nije baš bilo najbolje, ali mi je drago da je tebi pomoglo i nadam se da će i drugima biti od pomoći!Ja sam kutijicu sa 5 takvih testova plaćala oko 100 kn,i tek sam je u jednoj ljekarni pronašla a obišla cijeli grad.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 19:18:04   
_skorpija_
Hvala vam na cestitkama drage moje,
Eto, kazem, mi smo sest mjeseci pokusavali i nista. Onda, jednom uzmem testove i uspijemo. Voljela nih da se to i vama desi i iskreno se nadam da hoce.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Odredjivanje ovulacije
16.10.2009 21:14:32   
mina minka
skorpija cestitamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.10.2009 13:01:54   
nolinica
Skorpija, hvala ti mnogo što mi odgovaraš na moja pitanja i nedoumice u vezi ovulacije. izgleda da je sve induvidualno, i preostaje mi samo otprilike kad bi rekla da su plodni dani, baciti se u akciju...
user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.10.2009 19:49:04   
aicha
Meni se desava da kroz citave plodne dane imam dosta te sluzi i tada sam *neuracunjiva* heheheuser posted image , mm mora bjezati od mene....
e sad citala sam da je za vrijeme ovulacije ta sluz najobilnija a ja ne znam kada je to posto je uvijek ima dosta i to traje jedno 4/5 dana i ako je fakat tako da treba 4 dana da spermici budu spremni, e onda imam problem user posted image , jedino da i ja nabavim te trakice
i ja sam prosli put trebala jedno 8 mjeseci da user posted image , i fakat tih 8mj smo imali svakodnevne odnose a taj mjesec kada sam ostala trudna nesto smo slabo, svaki 2/3 dan i valjda smo potrefili a i dizala sam noge u zrakuser posted image ...al ako opet cekala Allah zna kad ce to biti

i jos nesto se desilo nedavno sto me zbunilo..prosli ciklus sam izgleda imala dvije ovulacije...pred samu menstruaciju mi je bilo dosta te sluzi kao kada imam plodne daneuser posted image  i onda kasnila user posted image  3 dana pa poslije nje nadovezalo se neko cudno krvarenje svijetle boje uz bolove u stomaku pa mi nista nije jasnouser posted image  

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Odredjivanje ovulacije
17.10.2009 21:16:23   
_skorpija_
Skorpija, hvala ti mnogo što mi odgovaraš na moja pitanja i nedoumice u vezi ovulacije. izgleda da je sve induvidualno, i preostaje mi samo otprilike kad bi rekla da su plodni dani, baciti se u akciju...



Nema na cemu,voljela bih da ti nesto od ovoga sto sam ja napisala zaista i pomogne. Nema nekog univerzalnog recepta, sve je individualno, pa kod nekoga upali jedno, a kod nekoga nesto sasvim drugo. U svakom slucaju zelim tebi i svima koje pokusavaju ostati user posted image mnogo, mnogo, mnogo srece

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 12:55:45   
shpagica
Rado bih kupila trakice za ovulaciju ako je nekoj od bivsih trudilica (sadasnjih trudnica) preostalo viska.

Kakva su vam iskustva sa on-line narucivanjem trakica?

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 14:41:32   
nolinica
Ja sam naručivala preko sita. Ukucaj lh test u Srbiji, i tamo ti sve piše. Meni su nakon 4 dana stigle i bilo sve ok.

(odgovor članu _skorpija_)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 15:23:51   
shpagica
Da li mislis na http://5mp.eu/web.php?a=lhtest&o=HDT7Nkm97k ?

Na ovom sajtu pise da je dostava iskljucivo za podrucje Srbije. Je li tvoje iskustvo drugacije?

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 15:51:06   
nolinica
Izvini, ja i jesam iz Srbije, a ne sećam se da sam pročitala da je samo za ovo područje.
user posted image Pročitaj još malo forum, jer sam videla još negde da se mogu kupiti odn naručiti.


(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 15:53:33   
shpagica
Ma nema veze, hvala u svakom slucaju. Ako ne nadjem nista drugo, odvazicu se pa cu naruciti online.

Ima li zainteresovanih trudilica za trakice, ako budem narucivala da objedinimo narudzbu?

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Odredjivanje ovulacije
21.10.2009 16:13:59   
Banana
I ja sam zainteresovana za trakice!

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.10.2009 15:12:39   
NikicaN
Cure moje drage, ja sam nova na forumu i nadam se da sam dobro došla, jer ja ima jedan veliki problem oko određivanja ovulacije, ja znam kad su mi plodni dani i menstruacija mi u zadnjih 3 mj. počela biti skroz čudna daobijem 5 dana prije ili mi do 8 dana kasni! Plodne dane raspoznajem po kalendaru i cervikalnoj sluzi, samo NEMAM OVULACIJE!! Prilikom pregleda kod ginekologa na ultrazvuku nije bilo a trebalo je biti!! Jako sam zabrinuta i zna li netko odgovor po tome pitanju, kako ću znati imam li ovulaciju!!user posted image

(odgovor članu maxi)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.10.2009 15:21:57   
vila_7
Dobrodošla draga na forum! user posted image
Moguće je da ti ovulacija nije u dane kad ti misliš da jest. Ne znam da li si pokušala sa mjerenjem bazalne temperature ili sa LH trakicama? Ja npr.imam od ovog mjeseca aparatić Maybe baybe, mada mislim da ti je sigurnije ako već hoćeš provjeriti da li je uopće imaš, mjerenje temp.
Ako ništa, otiđi opet kod doktora i pitaj za savjet.

(odgovor članu NikicaN)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Odredjivanje ovulacije
22.10.2009 15:26:01   
ivana st
Draga Nikica dobro nam došla user posted image !
Što ti je rekao ginekolog kad si bila kod njega?  Ovulacija ti ne mora biti u sredini ciklusa,niti mora biti u isto vrijeme svaki ciklus,a normalno je i da 1-2 puta godišnje ovulacija izostane.Jesi pratila bazalnu temperaturu? Menstruacije mogu varirati iz više razloga,a ako prije nisi imala sa tim problema možda je u pitanju stres,gubitak težine...


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu NikicaN)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *