|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:55:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebano




Tako da mi nebi palo napamet da svoje djete perem na javnom mjestu tipa WC u shoping centru. A ne znam ni kako bi to bilo zgodno tamo prati djeciju guzu jer su svi oni umivaonici tako nezgodni, a da ne kazem da nisam ni sigurna koliko su cisti pa bas nebi bila sretna da mi djete uvali nogice ili rukice u taj umivaonik koji je boga pitaj kojom krpom i deterdžentom opran.


Uzas.....slazem se sa tobom

Ja sam vidjela od jedne mame kako "fekalise" prostor za presvlacenje bebe u trznom centru brisuci ga maramicom, kojom je svoju bebi obrisala. Mislim niko ne stavlja direktno bebu na sto za presvlacenje, ali mi grozota od pomisli da na to stavim gumu za presvlacenje.
Od tada Uma se presvlaci u kolicima ili autu.

< Poruku je uredio skvo -- 31.7.2009 10:56:19 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 10:59:49   
amarilis
Skvo, hvala na savjetu, tako će i biti :)
I ja sam bebano istog mišljenja.


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 11:05:11   
Suzana
Frka ispade haman poslije mog posta gdje nabrojah sve moguće marke vlažnih baby maramica! user posted image
Odmah na početku da kažem da i mi, NARAVNO, guzu poslije svakog kakanja peremo toplom vodom, a maramice koristimo u ovim prilikama koje su ostale mame nabrojale. I mislim da to većina radi.
Ovo ne pišem da bih se nekome pravdala, jer forumašice koje me poznaju i prate moje postove znaju da mi je zdravlje i dobrobit moje djece na prvom mjestu!
I da, baš je bezveze da prvi post forumašice Belma_beni za godinu dana bude "sramota!".



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 11:13:55   
Anoniman
user posted image  Ja moram priznati da smo donedavno guzu brisali samo vlažnim maramicama (lice umivamo vlažnom krpicom - izrezala sam nekoliko bijelih platnenih pelena na četvrtine i njih koristim u tu svrhu).  Nije mi bilo žao davati pare na vlažne maramice, trošila sam ih k'o luda.  Beba mi zaista nikad nije imala osip po guzi.  S druge strane, tuškabina mi je veoma mala, kao i samo kupatilo, pa mi nikako nije bilo na ruku prati bebinu guzu, a i uvijek me bilo strah da mi beba ne isklizne iz ruke.
Postepeno sam počela uviđati da bespotrebno trošim pare na vlažne maramice.  Beba je sada čvršća, a i ja sigurnija dok je držim, pa se sada redovno peremo.  Kaku pokupim wc papirom, provjerim ima li kake u malenoj piši, i onda se fino operemo.  Imam i par krpica kojima sušim mokru guzu, jer se prije osuše od peškira.
Vlažne maramice zaista jesu praktične u nekim situacijama (u autu i sl.).  Moja bebana kaki samo jednom ili dva puta dnevno, pa nemam potrebe brinuti o tome ako sam u shopping centru, a ona je već kakila prije odlaska.  Na kraju krajeva, nikad se ne zadržavam u shopping centru duže od sat vremena, pa nemam potrebu zbog toga ići u njihov wc.
Kao što neko i reče, hemiju treba svesti na minimum.  Treba, prije svega, misliti na zdravlje naših beba.  Zbog toga ćemo i mi, uskoro, preći na platnene pelene : )

< Poruku je uredio pingpong -- 31.7.2009 11:18:17 >

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 12:35:44   
Visnja RR
Vlazne maramicame korisitim uvjek...  i u kuci i vani brisem Asji i guzu i ruke i lice nakon jela...
koristim senstiviv pampers... od prvog dana pa do sada i guza i rukice i lice cisiti bez ikakvih alergija...
to su proizvodi stvoreni za bebe... da su stetni onda bi proizvodjaci bili gori od ratnih zlocinaca...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 12:45:25   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Vlazne maramicame korisitim uvjek...  i u kuci i vani brisem Asji i guzu i ruke i lice nakon jela...
koristim senstiviv pampers... od prvog dana pa do sada i guza i rukice i lice cisiti bez ikakvih alergija...
to su proizvodi stvoreni za bebe... da su stetni onda bi proizvodjaci bili gori od ratnih zlocinaca...



Potpisujemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 12:51:20   
ali84
violeta antialergne i pampers vl.maramice su stvarno super,ne znam da li je neka od vas koristila NIVEINE,ja sam jednom uzela i cini mi se da u njima ima pravo puno alkohola,ili necega ne znam cega,jer sam jednu isprobala na svom licu i toliko me lice pocelo svrbiti i peckati. Sta bi tek bilo da sam bebino lice obrisala user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 15:43:57   
teta berta
Mi koristimo violeta antialergen i super su... nekada nemam tople vode, jer mi bojler nesto zeza pa ne smije biti stalno upaljen tako da kod male nuzde najcesce obrisemo guzu maramicama. Nakon jela obrisemo i lice i rukice.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:22:50   
suncan_dan
prvo to bebano a drugo, sta ja znadem koje sta ima koji je prije mene dirao pipu, i da ja otvorim tu vodu i onda da peram sa tom rukom kojom sam dirala pipu bebi guzu....al eto. pored toga i ja cak kad operem ruke negdije na tim wc´s odma desinficiram sebi ruke, da nebi dirala bebu po LICU. a sto se tice desinfikacije, tu su 100% bolje maramice, i mislim da se onda ne treba gledat ni na otpad koji nastaje!

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:23:57   
suncan_dan
a jos nesto za mame koje koriste maramice, nemorate se vi nikome ovde pravdat, to vas sigurno ne cini losijom mamom user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:35:52   
aazra
Sta bi mame koje su protiv vlaznih maramica rekle na jednokratne uloskeuser posted image ?
Ali da ne idemo off-topic..
Topla voda jeste zakon ali zanima me kako kada se recimo beba ukaki u autu, da izadjem negdje pored puta i operem bebu, zamotam u peskir - mislim meni je vise nehigijenski prati bebu u takvim uslovima.
Kod kuce, u svom kupatilu sto neko rece naravno da gledam da ih sto manje koristim ali kada izadjemo, i u gostima, ili vani bilo gdje ne znam kako bi bez njihuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 31.7.2009 21:36:40 >


_____________________________








(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:37:14   
suncan_dan
u s
IZVORNA PORUKA: aazra

Sta bi mame koje su protiv vlaznih maramica rekle na jednokratne uloskeuser posted image ?
/quote]


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:40:26   
Anushka
citam i ja ne mogu da vjerujem, pa zar i ovdje.. kad pomislim da mi je mali prvih par mjeseci em bio nedonosce sa 2200g pa dok je stigao svoje vrsnjake, em nema grijanja i hlaaadno a grijalica puse, dusu dalo za prehladu, em se kakio 6-7 puta dnevno, pa ne bi iz bolnice izasli da sam ga prala svaki put, a o spavanju da ne govorim. samo nocu sam ga presvlacila 3-4 puta i da je svaki put pod vodu.. drage maramice.
mi koristimo becutan i prezadovoljni smo. Stim da se sad vec buni kad mu lice brisem maramicama a voli vodu pa ga stalno umivam. ali za grubo skidanje prljavstine sa rukica, lica, guze i nogica, ali i igracaka, kolica i sl su nezamjenjive. i ne mislim da je bacanje para, odlicno dodju i meni i njemu kad zatreba. i da, napolju ga uvijek presvlacim u kolicima. toliko je nemiran da mi je jedino tu sigurno. I nije bilo ni alergija ni ojeda ni kojekakvih reakcija i ima predivnu zdravu jaku kozu, hvala Bogu.

< Poruku je uredio Anushka -- 31.7.2009 21:41:35 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 21:40:29   
idana_85
I ja koristim vlazne mramice. Koristim da obrisem Rijada kada nesto jede,pa se puno umelja,rukice i lice. Obrisem ga vlaznim maramicama pa onda odnesem i operem,da se do kupatila jos vise ne bi umeljao. Kad popiski nogicu ili rukicu na tuti,obrisem isto tako vlaznim maramicama pa odnesem oprati. Guzu rijetko brisem njima, uvijek ga perem,cak i kad negdje odemo ja fino pitam gdje ga mogu oprati,a kad smo u prirodi sta mi preostaje do vlazne maramice. Znaci ne mijenjam njima vodu,ali se nesto i ne ustrucavam koristiti ih. Naravno pazim koje koristim!

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 22:22:40   
Anoniman
Naravno da perem dijete, ali koristim i vl. maramice. To je olaksica, pa zasto je ne iskoristiti. Naravno, uzimam one bez aklohola i bez jakih aroma. Najcesce koristim violetine(s kamilisom), bebylove ili higi. Mada sam koristla dosta i hippove, ali su mi one nekako suhe. Dijete perem UVIJEK u kuci, ali kada idemo van(park, ljet. basta, izlet, trz. centar i sl.) vl. maramice su neophodne. 

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 22:40:50   
new mama
I mi koristimo vl. maramice ali uglavnom ako smo negdje vani pa ne mogu oprati dijete pa je presvucem u kolicima ili autu nikad po centrima u sobama za presvlacenje jer ne znam s cim se to brise,pere itd.user posted image sigurnije mi ovako,a kad smo kuci obavezno je pranje,a i kad smo kod nekoga ako se ukaki obavezno je operem npr.mame,svekrve... ipak voda je vodauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: vlazne bebi maramice
31.7.2009 23:26:55   
Lulu_
Aqua -voda
Cetearyl isononoate- njegujuci sastojak
Ceteareth 20- tensidi, emulgatori (oprez)
Cetearyl alcohol- regulator viskoznosti,emulgator, mjesavina cetyl i steryl alcohola dobivena iskljucivo prirodnim putem
Glyceril stereate-emulgator
Glycerin-(secerni)alcohol (u malim kolicinama hidrira a u velkim isusuje kozu)
Ceteareth 12-emulgatori,tensidi
Metylparaben(oprez)-djeluje protiv gljivica ali ne i protib bakterija,konservans i cesto prouzrokuje kontaktni  alergen
Propylparaben-konservans
Bromo-konservans,antimikrobakterijalan
PPG PEG sve sa ovom   oznakom  treba  izbjegavati jer je jako iritira i u najgorim slucajevima je kancerogeno!!!!
Sodium-natrium
Hydrogenated polidecene oznacava ucvrscivac masti koje su osnove za pravljenje tvari za pranje i osnove za deo stikove koje koristimo
Perfume-parfem
Potasium hydroxide- kalium
Citric acid-vocne kiseline
*tensidi -supstance koje su jako agresivne i koriste se u svrhu pravljenja svega sto treba sluziti pranju(sampon,deterdzent ARIEL) dobija se iskljucivo hemisjkim putem
Ovo INCI lista sa violetinih babx mahramica sa soft lotionom koji je dakle dobiven hemijskim putem
U ovim mahramicama nema nijedan prirodni sastojak poput kamilice ili bisabolola,aloa vere itd.
Sve je uredu osim ovih ppg peg ja ih izbjegavam u sirokom krugu mada ih ima skoro u svemu
Ja ovo nisam izmislila i ne bih voljela da sada napadate sa svih  strana.
Cisto sam htjela da znate cime brisete bebine obraze...
Mahramice su ok kada nema vode u blizini ali za mene nikad nebi bile rjesenje
 
 
 

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 10:05:31   
Ex Yu
mi guzu pretezno peremo kad se ukakimo ali i koristimo vlazne maramice ... ja kupujem pampers sensitiv al mi smrdfe boze sacuvaj njemu najbolje pasu jer su najprirodnije od violetinih se izasuio al sve kontam da promjenim neke bas mi nesto smrde ove ...

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 11:33:18   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Lulu_

U ovim mahramicama nema nijedan prirodni sastojak poput kamilice ili bisabolola,aloa vere itd.
Sve je uredu osim ovih ppg peg ja ih izbjegavam u sirokom krugu mada ih ima skoro u svemu
Ja ovo nisam izmislila i ne bih voljela da sada napadate sa svih  strana.
Cisto sam htjela da znate cime brisete bebine obraze...
Mahramice su ok kada nema vode u blizini ali za mene nikad nebi bile rjesenje 
  


Svaka cast na info user posted image user posted image user posted image
Moj Timur je isao u jaslice Amel i Nur na Grbavici. Bio je bolestan skoro svaku sedmicu, ludili smo od prehlada i sl. Cak su mu u nalazu stolice izolovali corona virususer posted image
I kad sam konacno skontala da je bolje da ga ispisem nego mi dijete zavrsi u bolnici otisla sam kod direktora i rekla kako je stalno bolestan i da zelim da ga ispisem. On je samo rekao kako mu nije jasno sto je dijete stalno bolesno jer oni stalno brisu djeci ruke vlaznim maramicamauser posted image . Mozda njemu nije bilo jasno ali meni je tek tad sve bilo jasno. Poslije tog obdanista sva ostala su bila normalna, mislim na infekcije.
Nema nista ljepse od ciste vode i sapuna. Mi cak nosimo flasu vode u autu kad negdje idemo na duze tako da imam i tad djetetu cime oprati guzu. Sve je stvar organizacije i dosjetljivosti.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 14:15:55   
milenium
Ja sam baš nedavno u dm-u uzela maramice ali ne vlažne već suhe(kao za nos),marka je bebylovei dođe ih oko 60 kom,četvrtastog su oblika a malo deblje,znači debeli listići od pamuka,i to stopim toplom vodom i s time mu obrišem guzu.Vlažne maramice koristim minimalno(niveine). Sve Violetino mi se ne sviđa,sve mi se čini štetno i grubo,uglavnom loše.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 14:22:16   
Emina85
I mi koristimo vlažne maramice, niveine, ali samo za guzu ako nema vode, inače se peremo svaki put! Što reče new mama voda je voda.
Lice peremo sterlinom gazom i kamilicom ili prokuhanom vodom!




_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 14:32:56   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: Lulu_

U ovim mahramicama nema nijedan prirodni sastojak poput kamilice ili bisabolola,aloa vere itd.
Sve je uredu osim ovih ppg peg ja ih izbjegavam u sirokom krugu mada ih ima skoro u svemu
Ja ovo nisam izmislila i ne bih voljela da sada napadate sa svih  strana.
Cisto sam htjela da znate cime brisete bebine obraze...
Mahramice su ok kada nema vode u blizini ali za mene nikad nebi bile rjesenje 
  


Svaka cast na info user posted image user posted image user posted image
Moj Timur je isao u jaslice Amel i Nur na Grbavici. Bio je bolestan skoro svaku sedmicu, ludili smo od prehlada i sl. Cak su mu u nalazu stolice izolovali corona virususer posted image
I kad sam konacno skontala da je bolje da ga ispisem nego mi dijete zavrsi u bolnici otisla sam kod direktora i rekla kako je stalno bolestan i da zelim da ga ispisem. On je samo rekao kako mu nije jasno sto je dijete stalno bolesno jer oni stalno brisu djeci ruke vlaznim maramicamauser posted image . Mozda njemu nije bilo jasno ali meni je tek tad sve bilo jasno. Poslije tog obdanista sva ostala su bila normalna, mislim na infekcije.
Nema nista ljepse od ciste vode i sapuna. Mi cak nosimo flasu vode u autu kad negdje idemo na duze tako da imam i tad djetetu cime oprati guzu. Sve je stvar organizacije i dosjetljivosti.


UVJEK ali uvjek korisitim vlazne maramice...i moje djete je evo 16 mjeseci zdravo i cisto i NIKAD nikakvog osipa ili bilo kakvog problema... 
a taj direktor...hm da li ona to radi , da li on vidi vaspitacice da to rade?.. ili je samo onako rekao... mozda one jednom maramicom obrisu par njih, a to nije do maramice nego do onog ko to radi kakone treba... user posted image
vrtici su cesto izvor bolesti...al samo zato sto vecina majki salju bolesnu djecu tamo jer ih ne mogu ostaviti kuci zbog posla... preciznije :ostavljaju nedovoljno zalijecenu djecu koja su jos uvjek iz bilo kog razloga prenosioci bolesti...
user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 1.8.2009 14:35:44 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 17:44:53   
mamina cura
Poenta moje price je bila da vlazne maramice ne predstavljaju higijenu niti su zamjena sapunu i vodi. I da ne mogu biti sredstvo namjenjeno za sprecavanje razvoja klica.
A da direktor privatnog obdanista ne zna sta se u njemu radi - to cisto sumnjam.
A sto Asja nije bila bolesna - hB pa nije - ali to ne znaci nista o njenom zdravlju. Da bi se dijete razbolilo mora biti u kontaktu sa bolescu - virusom ili bakterijom. Ni moj Timur nije bio bolestan jer je bio jedino dijete u kuci ali kad je krenuo u obdaniste sve je nadoknadio nazalost. Hena je u vecem kontaktu sa djecom preko Timura i njegovog obdanista. I drago mi je sto ponekad se razboli jer ce lakse podnijeti obdaniste.
Imunitet se stjece preko raznih bolesti a ne cuvajuci dijete u sterilnom okruzenju.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 17:47:27   
Visnja RR
slazem se s tobom user posted image ...i ja jedva cekam da Asju dam u vrtic ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 17:57:14   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

slazem se s tobom user posted image ...i ja jedva cekam da Asju dam u vrtic ...


Ja odlazem Henin polazak upravo iz navedenih razloga - prehlada, kasalj...  - znam sta me cekauser posted image
Mislila sam da je dam ujesen ali mislim da cu ovu zimu preskociti i krenuti u proljece... vidjecemo....

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *