|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 22:22:40   
suncan_dan
lulu, ja sam hemicar i poznajem se u materiju, mamina cura SAPUN ima PH od 8-11 i NIJE dobar za kozu-zasto- jer ostecuje mantil nase koze, hydrolipidfilm na nasoj kozi sastoji vode,a nasa koza ima jedan ph u prosijeku od 5,5 znaci da je ljuta, sto odbranjuje lose mikroorganismen, stiti nas od infekcija i pravi nam je lijepom itd......

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 22:27:55   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

lulu, ja sam hemicar i poznajem se u materiju,

ne shvatam sta si htkjela reci
ovo sto sam izvukla je iz leksikona inci liste
dakle informacije koje ponavaljm NISAM IZMISILA VEC IH PREPISALA IZ LITERATURE KOJU IMAM

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 22:45:31   
Saraya
Sto ste vi, zene, opterecene... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim da se ovdje svi slazu da je voda najbolja i najzdravija za kozu, i naravno, nezamjenjiva. A sto se maramica tice, nek svaka proba na sebi( i to po intimnoj zoni user posted image ), pa da vidite osjecaja poslije nekih od ovdje nabrojanih maramica... user posted image user posted image user posted image Mogu misliti kako je ovim bebicama kad ih njima obrisemo, i to svakodnevno...

Ja koristim maramice, ali ne svakakve, i ne svakodnevno... user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 22:51:02   
suncan_dan
s tim sam htjela rec da znam sta je u njima, a da ih koristim.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: vlazne bebi maramice
1.8.2009 22:55:16   
žana o8
Koristim vlažne maramice samo kad se Žana ukaki , pa joj nakon pranja još izbrišem pišu jer nema šanse da je do kraja operem. Kod curica je to malo teže user posted image  , i nikada joj ništa nije bilo. Ponekad joj i kad smo napolju obrišem ruke i to je to. Nemamo problema sa vlažnim maramicama. Koristim violeta sa kamilicom.


_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 12:06:48   
aazra

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: MELLI
adana možeš li postaviti sliku tih maramica.Tražila sam na njihovoj stranici,ali nisam vidjela nijedne tog naziva
Kako izgledaju?


Evo draga moja... nadam se da se dobro vide. user posted image  HIGI

user posted image



Evo meni su se ove ipak pokazale najbolje bas zato sto su tanke.

Stvarno mi nije jasno zasto tolika rasprava?
Na kraju krajeva imate u Fisu ako se nije prodalo, obicne platnene maramice, koje se mogu prati i one su super kad se beba umelja od hrane ili za brisanje rukicauser posted image

Samo se malo pokvase s vodom - a upravo te ja najvise koristim cak i kada smo vani, ali im je jedina mana sto nisu za guzuuser posted image

_____________________________








(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 12:17:05   
Okarica
IZVORNA PORUKA: aazra


Na kraju krajeva imate u Fisu ako se nije prodalo, obicne platnene maramice, koje se mogu prati i one su super kad se beba umelja od hrane ili za brisanje rukicauser posted image

Samo se malo pokvase s vodom - a upravo te ja najvise koristim cak i kada smo vani, ali im je jedina mana sto nisu za guzuuser posted image


Ne znam da li mislimo na iste, ali meni su super. Ja koristim one što budu u pakovanju od 50 kom. Vrlo su jeftine i stvarno praktične. Kad smo vani, samo ih malo pokvasim i obrišem joj lice i ručice. Super stvar! Ne znam koliko ih ti plaćaš. Čini mi se da to pakovanje nije više od 1KM.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 12:23:40   
aazra
Hej pa ne znam da li mislimo na iste ove su isto bile cini mi se 1KM ali dođu samo 4 u pakovanju - ima raznih boja i mogu se prati jer su pamucne, ja ih uvijek nosim kad negdje krenemo, time mu brisem lice, rukice, ispod vrata kad se oznoji..

Posebno mi se svidja sto su dezenirane, ali ne znam da ima pakovanje od 50user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 14.8.2009 12:25:25 >


_____________________________








(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 12:28:29   
Okarica
Onda ne mislimo na iste. Ovo što ja kupujem su jednokratne krpe. Ja ih poslije upotrebe bacam. Koristim ih samo kad smo vani, poslije jela. Fino ih pokvasim i obrišem joj lice i ruke.
Za guzu koristim Violeta maramice, jer su mi one baš dobre.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 12:55:17   
aazra
Ove moje su ekstra.. Pamucne su i mekane i jos se mogu prati, mi smo u vise navrata kupovali po dva pakovanja, helem imam ih dvadesetak, a nekoliko sam dala i Bilalovoj rodici jer su imale cvjetice, rekla sam da su razlicito dezenirane...
Bas cu kad budem imala vremena uslikati dvije tri i postaviti slikuuser posted image

A i ove vlazne "higi" su violetine, a nekako su njeznije od ovih njihovih standardnih i ne isuju mi ruke dok ih koristim za razliku od drugih.
Ove pamucne koje koristim nisu za guzu ja kad se beba ukaki prvo sve skinem s vlaznom onda operem, vani da ne govorim ( i ugostima) tako da opet ne mogu bez njih..



< Poruku je uredio aazra -- 14.8.2009 12:56:00 >


_____________________________








(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: vlazne bebi maramice
14.8.2009 13:14:17   
Deni D.
Pozdrav svima,
nova sam na ovom forumu mada sam ga i ranije redovno posjećivala. Pomogle ste mi u trudnoći, kupovini pelena,... Moja beba ima 8 mjeseci i mi NIKAD nismo koristili vlažne maramice za higijenu intimnih zona. Nama su voda i sapun zakon i nema ni ojeda ni bilo kakvih neželjenih pojava na koži.user posted image
Iskreno, meni je sam proizvod - vlažna maramica - totalno bezveze. Na primjer na putvanju, kad sam god obrisala ruke vlažnim maramicama jedva sam čekala da ih operem. Stvaraju mi osjećaj lažne čistoće, kao da su mi ruke ljepljive, fuj!user posted image
Ovo je moje mišljenje. Znam da mnogi koriste, svako nek radi kako misli da treba, ali ja ne, hvala. Pogotovo za nježnu kožu bebe.user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: vlazne bebi maramice
22.8.2009 19:11:17   
Tidzi
Mi takodjer koristimo vlazne maramice veoma cesto. Od svih isprobanih, najbolje su nam Pampersove i Niveine i te koristimo, mada malo rijedje Niveine, jer dosta skuplje od Pampersovih, a ove cesto budu i na snizenju.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 13:59:12   
pocahontas
ajde da se i ja tuspasim na ovoj temi user posted image ..naime, jucer sam u dm-u kupila babylove maramice nove, zuto pakovanje koje bi trebalo biti zamjena za zeleno pakovanje koje smo koristili od rođenja..dobra stvar je u tome sto su potpuno iste i jos plus jeftinije od zelenih sto mi je malo cudno (dva pakovanja od 80 kom nesto više od 5KM user posted image )...maramice su dovoljno velike i vlazen sto nama odgovara, jako su blage..ja s njima također redovno skidam šminku i nikada, ama baš nikada me oči nisu pekle (od pampersa oplačem svaki put koliko peče, od nivea isto tako - pa idem tom logikom, ako mene tako peče Bog zna šta stave u njih, ipak su mi ove babylove blage, jako blage i najvaznije je da nikada nismo imali pufnicu na licu i baby guzi od njih - od ovih drugih jesmo user posted image )...

a pro et contra vlažnih maramica - uvijek pro (sistem ide da kada se beba ukaki, naravno da ću one gromade i ono blato da izvinete od g.... prvo ukloniti onim sto je savremeno društvo izmislilo da olakša nama mamama, pa onda dijete pod vodu - obavezno ma koliko puta da kaki dnevno i ma koje je godisnje doba..u stanu nam je jako toplo, ima uvijek tople vode i beba uvijek miriše user posted image )

zaključak: UVIJEK kombinijemo vlažne maramice sa pranjem ukakane guze!


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:07:17   
reallove
mi koristimo johnsons vlazne maramice od rodjenja,ali ne za guzu,ponekad kad smo negdje vani da ali u kuci nikad,peremo guzu vodom i kad piski i kad kaka...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:09:10   
pocahontas
može li mi neko objasniti kako skinete pod vodom ono silno blato koje se zalijepi za guzu bez maramice ili bar papirauser posted image ? mada mi je papir nekako grub...meni je varijanta kombinacije prvo vl. maramice pa onda sapun i voda nekako najbolje i najhigijenskije rješenje naravno ako smo kući...ako nismo, onda smo vl. maramice jer sve ostalo mi je veći rizik da pokupi kakvu zarazu (tuđi wc, javni wc) nego da ga samo obrišem detaljno, pa kada dodjemo kuci svakako ide kupanjac...


< Poruku je uredio pocahontas -- 14.3.2011 14:10:31 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:13:24   
reallove
izbrisem malo papirom i onda pod vodu,nama je doktor davno rekao da te maramice nisu zdrave,ja sam dijete odvela na obicnu kontrolu i on me pita jel koristim vlazne maramice(prije sam ih koristila za guzu),kaze da je dijete najbolje prati vodom cistom,ponekad staviti malo sapuna za djecu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:17:09   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: reallove

izbrisem malo papirom i onda pod vodu,nama je doktor davno rekao da te maramice nisu zdrave,ja sam dijete odvela na obicnu kontrolu i on me pita jel koristim vlazne maramice(prije sam ih koristila za guzu),kaze da je dijete najbolje prati vodom cistom,ponekad staviti malo sapuna za djecu

aha, pa znači ipak malo papirom onaj glavni belaj skineš....eh ja to uradim vlažnim maramicama, jer su mi nekako mekanije i manje je trenje za kožu nego obični toalet papir...to je jedina razlika čini mi se između nas user posted image ...
ma šta danas nije štetno - garan ima nekih sastojaka koji nisu baš mehlem za kožu, ali ja vjerujem da ipak moraju bar ovi renomirani proizvđači paziti šta tu stavljaju i držati se nekih propisa u vezi toga...imaju i ograničenja dozvoljenih sastojaka kojih se ipak treba držati..
e jbg, ja kontam, pa onda ne treba ni kupke koristit, ni kreme, ni ulja..onda samo voda i doviđento...sta ima u kremama? ma to je sve isto haman štetno ili korisno...user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:24:27   
škorpija
čuuuuj pocy nema više zelenih babylove maramica, a što touser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:25:28   
pocahontas
ma ima zeljenih jos ali nece ih vise biti..ovu ti je sada što ti je...samo pojedinačna pakovanja, ja tražila ona dupla i tako mi rekose - da ih nema jer ih izbacuju..ove žute su iste kada ih pomirišeš user posted image samo je pakovanje drugačije....

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:27:48   
reallove
pocahontas,mila,danas izgleda vise nista nije zdravouser posted image i te maramice su kao bebi ali su stetne,vjeruj da me ovaj doktor na svakom pregledu pitao za maramice,znaci nisu  zdrave nikakouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:31:34   
reallove
ovdje puno koriste vlazne maramice i nije im bitno koje su,samo nek pise bebi,pa nek su i jeftine,djeca cesto imaju osip,nedavno mi je  jedna dolazila trazila kremu bademovu kaze curica vristi kako ju boli i ja joj kazem da proba samo vodom da cisti,naravno nije me poslusala,ko ce prati dijete vodom po deset puta na dan kad ga mozes maramicom preci i dostauser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:33:12   
M kao Mama
Ja, znam da ne bih mogla papirom suhim obrisati, mislimšta sam postigla samo da razmažem po koži djetetovoj znate već šta.

Maremice su zakon, ko ih izmisli svaka mučast (ovdje svakakao mislim na ove malo kvalitetnije, a ne one ŠKLJ klase, gdje prodaju 3 paketa od po 72 komada za 1 KM).

Maramicom je obrišem, a onda pranje pod vodom. Uvijek tako radila i radit ću. Jedino šta treba izbjegavati je da se područje lica puno ne dira ovim maramicama, jedino kada se mora, a aza guzu, hvala Bogu kad postoje.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:36:51   
pocahontas
i ja po licu Rafiju i ne koristim, pa i nije im to namjena primarna - mislim da je primarno za guzuuser posted image poslije jela ga uglavnom umijem..naravno, nekad mi se desi kada nismo kuci a jeo je, necu ga onako mrljavog ko ciganče vodati..malo ga mahnem maramicom i svi sretni..ali to fakat izbjegavam..nekako mu je lice baš sensitive....valja se po krevetu, zagnjuri glavu u posteljinu i odmah obrazi rumeni, od trenja valjda...

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:37:17   
Blue rose RR
Meni su vlažne maramice spas bile,i dan danas su. Posljednjih nekoliko godina koristim becutan maramice, hem su mekane, hem lijepo mirišu.
I ja sam bebi samo brisala guzu isključivo maramicama, kad nisam bila u prilici drugačije.
A inače sam "kaku" skidala maramicama, i onda obavezno vodom ispirala.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: vlazne bebi maramice
14.3.2011 14:39:57   
reallove
i ja Eminu nesmijem na lice..ni maramice a ni kreme,ma nista samo voda,ali u torbi uvijek imam vlane maramice,obrisem mu rucice,kad smo vani pa sve dira,znas kako to ide,a i ako ga treba presvuci mooram ih koristiti necu ga po onim javnim wc-ima prati,ali zato u kuci kad smo,ne koristimo ihuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *