|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
21.2.2013 15:36:48   
kula
CombatKitten user posted image za dobre nalaze!
Mene je najviše strah toga što ja ne osjećam kontrakcije, primijećene su na UZ.
Moram i ja probati Donat Mg uz ovu svoju standardnu terapiju...ja se bojala da mi to ne bude previše magnezija...
I jedva čekam sljedeći pregled da vidim da li je sve sada u redu što se kontrakcija tiče.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Kontrakcije
27.2.2013 22:17:35   
lady_bubamara
Molim hitan savjet, pomoć...

E ovako nisam vas čitala ispočetka stvarno nemam vremena da čitam svaku stranicu, izvinite...

Ja sam peti mjesec trudnoće, kraj 21. sedmice

Evo od prije nekih pola sata imam totalno čudan osjećaj, isto kao menstrualna bol al ona koja probada i grči mišiće...

Stomak mi nije tvrd opipavala sam, ali osjetim neke mjehuriće u stomaku e sad ne znam da li je to pokret bebin ( mada on lupa jače ) ili su neki grčići u materici... Bol mi udara u leđa i spušta se niz noge ma baš isto kao menzes. Ja sam već jednom ležala u bolnici zbog ovakvih bolova ( mada su bili blaži ) i rekli su mi da nije do trudnoće. Al mene od prvog dana dole boli u donjem dijelu stomaka i ja to govorim svojoj doktorici i ona mi je dala utrogestan progesteron...

Bojim se da je ova bol vezana za kontrakcije, jer me zaboli pa popusti... Popila sam mg al ništa popila sam apaurin 2 mg ( jer mi je rečeno da smijem ) al opet imam taj pritisak i čudan osjećaj... I stalno mislim da mi se kaki a ne mogu...

Mogu li ovo biti kontrakcije...

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 2:04:50   
CombatKitten
Jesi li iskljucila upalu bubrega ili mokracnih kanala? Ja sam isto bolove imala,zajedno sa kontrakcijama koje nisam osjecala. Nalaym urina mi je bio los pa sam pocela cajeve da pijem i bolje mi je. Negdje sam pisala kako vjerujem da mi je pored magnezijtdirekt pomogao i donat mg. Tako probaj sto vise tekucine i odmaraj! Ako opet zaboli,ne cekaj,nego pravo u hitnu, privatnog ljekara

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 8:30:12   
nesa
najbolje je da dr provjeri da li su kontrakcije u pitanju...a i ako jesu ima i tome lijeka, ginipral, nifedipin..znaju dr vec sta bi trebalo...

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 8:53:33   
kula
Ninulina, uzroka takvim bolovima ima mnogo.
Najmirnija ćeš biti ako odeš do svog doktora i uradiš UZ, izvadiš briceve cervixa i nalaze krvi i urina...
Onda će mnogo stvari biti jasno.
Ako su kontrakcije, postoji terapija i za to, a i za bilo kakve infekcije, gljivice i sl, također postoje i antibiotici, vaginalete i slično.
Sve je itekako izlječivo ako se otkrije i reaguje na vrijeme.

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 13:22:33   
lady_bubamara
Hvala drage moje user posted image Sinoć me je popustilo nakon ležanja na lijevom boku danas hvala Bogu nema nikakvih bolova nadam se da će tako ostati , sutra idem doktoru, mada moram naći novog koji će mi voditi trudnoću , jer trenutna doktorica neće da mi radi briseve tek 15. marta mogu kod nje, mislim šta drugo da kažem osim da promjenim ginića...

CombattKitten ja sam već jednom ležala u bolnici zbog bubrega , na početku trudnoće , i otkrivena mi je cista na lijevom bubregu i nekakvo nakupljanje tečnosti na istom user posted image ali mi moja doktorica reče da to neće praviti nikakve probleme u trudnoći...

Hvala vam na savjetima

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 14:08:41   
CombatKitten
Ja od pocetka trudnoce slusam samo sebe i svoje tijelo. Tri doktora mi vode trudnocu, privatno, gak, i u domu zdravlja +moj internista pripomogne oko pritiska i ekg-a. Tako sam sigurnija u dijagnoze. Ako ti mislis da ima potrebe da uradis bris, uradi ga.
Ginekolog ti rekla da cista nece predstavljati problem? Imas li misljenje nefrologa? Samo polako, evo nam sunca, sve ce nam tegobe otjeratiuser posted image

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 14:21:25   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: CombatKitten

Ja od pocetka trudnoce slusam samo sebe i svoje tijelo. Tri doktora mi vode trudnocu, privatno, gak, i u domu zdravlja +moj internista pripomogne oko pritiska i ekg-a. Tako sam sigurnija u dijagnoze. Ako ti mislis da ima potrebe da uradis bris, uradi ga.
Ginekolog ti rekla da cista nece predstavljati problem? Imas li misljenje nefrologa? Samo polako, evo nam sunca, sve ce nam tegobe otjeratiuser posted image


vjeruj i ja bih bila najsretnija da imam dva mišljenja, pa baš me briga šta drugi mislili... čujem priče ne valja da te stalno dole pregledaju , čačkaju , ovako onako e pa ne valja ni kada te boli i kad nisi zadovoljan svojim doktorom. mene muž zeza i kaže ja ću tebi kupiti jedan ultrazvuk pa kad god te nešto zažiga da se priključiš i provjeriš jel sve uredu user posted image

a što se tiče ciste tako mi je rekla da to ne treba biti problm u trudnoći... znači da ja potražim mišljenje nefrologa? daj mi još neki savjet ako bi još nešto trebala uraditi, vidiš ni za nefrologa se ne bih sjetila da mi ti ne reče... a živa mi bila

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 14:40:28   
kula
I najzdraviji bubrezi rade otežano tokom trudnoće, tako da to što je rekla ta ginekologica nekako nema baš puno smisla.
Ja bih otišla kod nekog dobrog urologa (kao što kaže i CombatKitten) da on da svoje mišljenje, a mislim da ti je jako bitno da znaš i koji je uzrok nastanka ciste na bubregu. Nakupljanje tečnosti u tijelu može nastati od slabijeg rada bubrega, a da ti ne pričam kako svi ti tvoji bolovi koje si opisala mogu upravo biti od toga.
Prva adresa znači - urolog! Imaš ih i dobrih privatnika!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 14:57:12   
CombatKitten
Evo nadjoh preko googla da poliklinika sanasa ima odjel nefrologije. Ili otidji svom ljekaru porodicne medicine i trazi uputnicu za nefrologiju na klinickom centru. Zezaju i mene svi da ce mi nabavit uzv. A najmrze mi je kad kazu kako su danasnje trudnice preosjetljive i kako su prije zene pred porod krecile kucu, da bude sve cisto kad ljudi dodju na babine.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Kontrakcije
28.2.2013 15:25:17   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: kula

I najzdraviji bubrezi rade otežano tokom trudnoće, tako da to što je rekla ta ginekologica nekako nema baš puno smisla.
Ja bih otišla kod nekog dobrog urologa (kao što kaže i CombatKitten) da on da svoje mišljenje, a mislim da ti je jako bitno da znaš i koji je uzrok nastanka ciste na bubregu. Nakupljanje tečnosti u tijelu može nastati od slabijeg rada bubrega, a da ti ne pričam kako svi ti tvoji bolovi koje si opisala mogu upravo biti od toga.
Prva adresa znači - urolog! Imaš ih i dobrih privatnika!


Uh znam, ja od malih nogu imam problema sa bubrezima, il pijesak, ili kamen uvijek neki klinac sa bubrezima. Sutra idem na Paprikovac da se prijavim kod novog ginekologa i taman da se raspitam za nekog urinologa dobrog...

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Kontrakcije
18.5.2013 19:01:14   
tratinčicaa
Kontrakcije su mi utvrđene prije 7 dana, nekad me stomak boli, a nekad ne....ali ono što me zbunjije jeste osjećaj stezanja u donjem dijelu stomaka. user posted image Nije mi jasno jesu li to kontrakcije ili šta već??? Dr. mi preporučio da uzimam apuarin p.p a ja sam samoinicijativno kupila Mg 300 granule...uzimam redovno, ali nisam primjetila neku korist od njega.user posted image Nelagoda mi da zovem dr. ne boli me ništa, nemam krvarenja, samo taj neki osjećaj...hajd ako znate šta je razjasnite mi molim vas, baš me ova trudnoća izbezumi user posted image

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Kontrakcije
18.5.2013 19:20:25   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Kontrakcije su mi utvrđene prije 7 dana, nekad me stomak boli, a nekad ne....ali ono što me zbunjije jeste osjećaj stezanja u donjem dijelu stomaka. user posted image Nije mi jasno jesu li to kontrakcije ili šta već??? Dr. mi preporučio da uzimam apuarin p.p a ja sam samoinicijativno kupila Mg 300 granule...uzimam redovno, ali nisam primjetila neku korist od njega.user posted image Nelagoda mi da zovem dr. ne boli me ništa, nemam krvarenja, samo taj neki osjećaj...hajd ako znate šta je razjasnite mi molim vas, baš me ova trudnoća izbezumi user posted image



i ja imam isto osjećaj zatezanja u stomaku, nije samo na dnu, nekad po čitavom stomaku kao da se stegne, ako ti je u tom trenutku kada osjetiš zatezanje stomaka stomak i tvrd onda jesu kontrakcije. ja sam isto zbog svojih dobila apaurin rekla mi da pijem po potrebi, kad osjetim da me zategao stomak, da boli i da je tvrdo da popijem apaurin od 2 mg

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Kontrakcije
18.5.2013 20:35:32   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Kontrakcije su mi utvrđene prije 7 dana, nekad me stomak boli, a nekad ne....ali ono što me zbunjije jeste osjećaj stezanja u donjem dijelu stomaka. user posted image Nije mi jasno jesu li to kontrakcije ili šta već??? Dr. mi preporučio da uzimam apuarin p.p a ja sam samoinicijativno kupila Mg 300 granule...uzimam redovno, ali nisam primjetila neku korist od njega.user posted image Nelagoda mi da zovem dr. ne boli me ništa, nemam krvarenja, samo taj neki osjećaj...hajd ako znate šta je razjasnite mi molim vas, baš me ova trudnoća izbezumi user posted image



i ja imam isto osjećaj zatezanja u stomaku, nije samo na dnu, nekad po čitavom stomaku kao da se stegne, ako ti je u tom trenutku kada osjetiš zatezanje stomaka stomak i tvrd onda jesu kontrakcije. ja sam isto zbog svojih dobila apaurin rekla mi da pijem po potrebi, kad osjetim da me zategao stomak, da boli i da je tvrdo da popijem apaurin od 2 mg

Ja bih onda trebala piti svaka 2h apaurin user posted image Pa da, stegne se stomak i bude tvrd. Koje ludilo od života! ja sam u 17 nedj. a ti? Mene panika hvata jer je ovo kod mene sve rano počelo....više nisam pametna.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Kontrakcije
18.5.2013 22:04:23   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Kontrakcije su mi utvrđene prije 7 dana, nekad me stomak boli, a nekad ne....ali ono što me zbunjije jeste osjećaj stezanja u donjem dijelu stomaka. user posted image Nije mi jasno jesu li to kontrakcije ili šta već??? Dr. mi preporučio da uzimam apuarin p.p a ja sam samoinicijativno kupila Mg 300 granule...uzimam redovno, ali nisam primjetila neku korist od njega.user posted image Nelagoda mi da zovem dr. ne boli me ništa, nemam krvarenja, samo taj neki osjećaj...hajd ako znate šta je razjasnite mi molim vas, baš me ova trudnoća izbezumi user posted image



i ja imam isto osjećaj zatezanja u stomaku, nije samo na dnu, nekad po čitavom stomaku kao da se stegne, ako ti je u tom trenutku kada osjetiš zatezanje stomaka stomak i tvrd onda jesu kontrakcije. ja sam isto zbog svojih dobila apaurin rekla mi da pijem po potrebi, kad osjetim da me zategao stomak, da boli i da je tvrdo da popijem apaurin od 2 mg

Ja bih onda trebala piti svaka 2h apaurin user posted image Pa da, stegne se stomak i bude tvrd. Koje ludilo od života! ja sam u 17 nedj. a ti? Mene panika hvata jer je ovo kod mene sve rano počelo....više nisam pametna.


ma neeeee , ne bi trebala piti svaka dva sata , inače i apaurin kao i svaka tableta treba da ima dejstvo barem 8 sati ... meni su u početku trudnoće dali da koristim utrogestan progesteron kao on isto spriječava kontrakcije i učvršćuje plod ... ja sam ušla u 33.nedjelju trudnoće.... nemoj da paničiš, pokušaj draga sa apaurinima, tj. popiješ jedan čim osjetiš kontrakcije i on bi trebao da djeluje barem 8h... bitno je i da miruješ, ne podižeš ništa teško i slično ...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Kontrakcije
19.5.2013 9:03:06   
tratinčicaa
Koristila sam utrogestan sve do 14 ned. preventivno, i onda mi ga dr.isključio. user posted image Ma potražit ću ja danas u svakom slučaju pregled, jer ovo mi se ne sviđa nikako. Kad ležim sve ok, prilikom ustajanja osjećam odmah da se stisne stomak i ostane tako cc 30 sec. Da ja ne bih umišljala, a i ova prethodna iskustva su me izbezumila, ja ću ipak na pregled, pa nek se pozabavi dr. oko dijagnoze. Ne da mi se više misliti o ovome. Hvala ti draga puno, a tebi svu sreću želim s bebicom user posted image

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Kontrakcije
19.5.2013 19:20:49   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Koristila sam utrogestan sve do 14 ned. preventivno, i onda mi ga dr.isključio. user posted image Ma potražit ću ja danas u svakom slučaju pregled, jer ovo mi se ne sviđa nikako. Kad ležim sve ok, prilikom ustajanja osjećam odmah da se stisne stomak i ostane tako cc 30 sec. Da ja ne bih umišljala, a i ova prethodna iskustva su me izbezumila, ja ću ipak na pregled, pa nek se pozabavi dr. oko dijagnoze. Ne da mi se više misliti o ovome. Hvala ti draga puno, a tebi svu sreću želim s bebicom user posted image


ma da draga najbolje na pregled a vala ako treba i drugo mišljenje traži pa da vidiš, pogotovo ako si imala prethodna iskustva loša, samo u glavi sebi zacrtaj da će biti sve ok i odmah će biti bolje user posted image hvala draga i ja tebi želim sve naj naj u trudnoći da sve uredno prođe i da dobiješ zdravu bebaru user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Kontrakcije
19.5.2013 20:13:29   
tratinčicaa

IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa

Koristila sam utrogestan sve do 14 ned. preventivno, i onda mi ga dr.isključio. user posted image Ma potražit ću ja danas u svakom slučaju pregled, jer ovo mi se ne sviđa nikako. Kad ležim sve ok, prilikom ustajanja osjećam odmah da se stisne stomak i ostane tako cc 30 sec. Da ja ne bih umišljala, a i ova prethodna iskustva su me izbezumila, ja ću ipak na pregled, pa nek se pozabavi dr. oko dijagnoze. Ne da mi se više misliti o ovome. Hvala ti draga puno, a tebi svu sreću želim s bebicom user posted image


ma da draga najbolje na pregled a vala ako treba i drugo mišljenje traži pa da vidiš, pogotovo ako si imala prethodna iskustva loša, samo u glavi sebi zacrtaj da će biti sve ok i odmah će biti bolje user posted image hvala draga i ja tebi želim sve naj naj u trudnoći da sve uredno prođe i da dobiješ zdravu bebaru user posted image

išla sam danas na GAK, kaže dr.niska trudnoća, ima kontrakcija...pa sad...ko zna šta je više....moj dr. mi nikad nije pomenuo da je nisko...uglavnom s bebarom je sve ok hvala Bogu. mirovanje,utrogestan i mg terapija i ćaoo. mahh ovo je stanje da izluditi. ljubim ja tebe i hvala od srca!

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Kontrakcije
1.8.2014 13:39:35   
bombina
drage moje,molim vas za savjet...u 13.-oj sam sedmici trudnoce,doktorica mi je dala prije desetak dana utrogestan 3x2, magnezij pijem od pocetka i danas kad sam bila na kontroli dala mi je jos plus dabroston 3x1...jako sam zabrinuta,to mi je nekako previse tableta,zanima me da li je neko imao slicno iskustvo? ja sam u prvoj trudnoci isto pila utrogestan ali 2x1, i to je bilo to...ne znam sad sta da radim, jako sam zabrinuta

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Kontrakcije
1.8.2014 14:10:12   
AAvalon
bombina, malo mi je cudno sto ti je propisala Dabroston povrh Utrogestana, jer 3x2 utrogestana je bas pofina doza, i ne bih rekla da ti treba jos i Dabroston user posted image , ali hajde, nisam ja doktor. ali ja bih to svakako provjerila. a inace, puno bolje je koristiti utrogestan vaginalno, bolja je bioraspolozivost i lokalna koncentracija lijeka.

a sto se tice tvog komentara o "malo previse tableta" - nema previse ako postoji medicinska indikacija. ja sam u prvoj trudnoci svaki dan koristila 3x2 utrogestana, 3x2 apaurina, 3x1 isoptin, 8x1 gynipral, 1x1 magnezij i prenatal. pa ti gledaj user posted image

< Poruku je uredio AAvalon -- 1.8.2014 14:11:34 >


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Kontrakcije
2.10.2014 22:26:54   
Purplica
Imam jedno pitanje za sve vas. Da li je neko ima iskustva sa zgrčenom maternicom? Na zadnjem pregledu mi je doktorica rekla da imam kontrakcije (mada ja stvarno ne mogu skontati da ih imam, ponekad me zažiga ili zateže..ali kontam nije valjda to tako slabo), te da mi je maternica zgrčena..što može biti problem kako beba bude rasla. (sad zasad ima mjesta, 16. sam sedmica)
Premrla sam stvarno. Kako ja mogu i mogu li uopće uticati na to da se moja maternica opusti? :S Ima li iko iskustva sa ovim?

Od terapije, već 5 sedmica sam na 3x2 ultrogestan vaginalno i 2x1 dabrosten. Ranije sam imala krvarenja i hematom, pa mi je doktorica samo produžila terapiju.

Zbunjena sam i isprepadana. :(

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Kontrakcije
2.10.2014 22:39:54   
Purplica
i još jedno pitanje..

Koje tablete za magnezijum uzimate?
(ja samo Donat mali svaki dan po jedan popijem) I mogu li se te tablete dobiti u apoteci?

Hvala :*

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Kontrakcije
2.10.2014 22:48:07   
jasminah

IZVORNA PORUKA: Purplica

i još jedno pitanje..

Koje tablete za magnezijum uzimate?
(ja samo Donat mali svaki dan po jedan popijem) I mogu li se te tablete dobiti u apoteci?

Hvala :*

Ja sam uzimala magnezijum direct, u prahu je i kazu da je najbolji. Prvu trudnocu sam imala kontrakcije i to od pocetka, tada se jos uvjek pio ginipral i apaurin.S tim da sam ja nosila nisko pa je to bio dodatni problrm. I ja sam bila totalno isprepadana...ali sam poslije skontala da dosta zena ima isti problem. I da...porod je prosao super:) Nista ne brini, uzivaj u trudnociuser posted image

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Kontrakcije
3.10.2014 12:49:43   
AAvalon
purplice evo ja sam ti s tim deverala cijelu prvu trudnocu i evo deveram i sad... Kontrakcije nisu nista bezazleno, posebno tako rano u trudnoci, jer ako krenu skracivati cerviks moze sve otici u helac. Ja pijem Mg direkt, magnezij u tabletama je upitno koliko se absorbuje. Pored toga pijem i Buscopan i Apaurin, a u prvoj trudnoci sam pila jos i Gynipral i Isoptin, sad se to vise ne daje. I naravno sto vise mozes odmarati i lezati, da skines tezinu sa cerviksa. I pij puno vode, cesto i najmanja dehidracija izazove kontrakcije. Iskreno, malo me cudi kolicina progesterona kojim te dr sopa, kraj tolikog Utrogestana jos i Dabroston user posted image

Moras se sad paziti, ali u vecini sluvajeva uz terapiju to bude OK. Eto da te malo,ohrabrim, moja prva trudnoca se zavrsila carskim iz drugih razloga sa 37+5 a imala sam kontrakcije od 16.sedmice, i to non stop i sve gore i gore, cak sam malo i u bolnici bila na tokolizi. Sretno, pazi se!

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu jasminah)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Kontrakcije
4.10.2014 1:09:29   
milenium
avalon pridruži nam se na temi razgovori. ja sam imala večeras trudove i to 5 trudova u roku desetak 15 min,bolili su užas,kao na porodu,stanje se smirilo,kasnije a i sad evo ništa. inače na zadnjem pregledu mi je rekao da mi je smanjen grlić i zabranio odnose.trebam li se brinuti?inače pijem samo mg šumeći 300.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *