|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
25.5.2012 21:05:02   
Lulu_08
Ja sam primjetila kod mene da je tvrdji mi sada PUNO stomak nego u prvoj trudnoci. A sada sam evo u 8om mjesecu a samo 4kg dobila. Moguce da je bas do toga?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:29:52   
stella
Ja sam u 13-oj sedmici trudnoce i dobila sam kontrakcije,
terapija: Dobroston 3x1,Apaurin pp,mirovanje i pijem Prenatal.
Na prvu sam se prepala i mislila da je gotovo ali aBd nadam se da ce biti ok.
Vasi postovi su me ohrabriliuser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:33:54   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: stella

Ja sam u 13-oj sedmici trudnoce i dobila sam kontrakcije,
terapija: Dobroston 3x1,Apaurin pp,mirovanje i pijem Prenatal.
Na prvu sam se prepala i mislila da je gotovo ali aBd nadam se da ce biti ok.
Vasi postovi su me ohrabriliuser posted image user posted image



pa, mače ja te čekam od podne ovdje,

ne sikiraj se, znaš moj slučaj, od 4 nedjelje imala kontrakcije pa do 27 nije malo

kod mene je bila progresivnija terapija, ali izguralo se, mirovanje ti je glavno,

piješ li magnezij, uzmi onaj direkt 3oo u kesicama i miruj što više i bit će dobro

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:45:31   
stella
E Almic user posted image
Ma na prvu sam se bas prepala al evo sad sam mirnija user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:48:29   
stella
Zaboravih,magnezij ne pijem cekam da dr kaze.
Jesi li radila triple test?


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:52:20   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: stella

Zaboravih,magnezij ne pijem cekam da dr kaze.
Jesi li radila triple test?




nisam, što bio ga radila, ma nema potebe bona za tim, slobodno ti uzmi magnezij on opušta, i folnu obavezno

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 22:57:38   
stella
Meni dr rekla vec nekoliko puta da ga uradim 20.06.
U prenatal-u ima folna.
Mg cu uzeti user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 23:02:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: stella

Meni dr rekla vec nekoliko puta da ga uradim 20.06.
U prenatal-u ima folna.
Mg cu uzeti user posted image



e, svašta, ja nisam radila, vala moj dr. nije ni pomenuo,

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Kontrakcije
4.6.2012 23:10:25   
stella
oki,hvala ti na odgovorima,cujemo se. jos koji put da mi nalaz pokupis.pusauser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Kontrakcije
8.12.2012 14:44:46   
bozijidar
Drage mame i trudnice, kakva su vasa iskustva kada su u pitanju kontakcije? Trenutno sam 22. sedmica, jucer sam imala smedji iscjedak. Otisla sam odmah kod doktora koji je na ultrazvuku vidio kontrakcije. Propisao mi je apaurin 2mg 3 puta na dan, uzastopno tri dana i magnezij300 izutra i navecer. Voljela bih cuti vasa iskustva, jako sam zabrinuta buduci da se prva trudnoca zavrsila spontanim.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Kontrakcije
8.12.2012 22:46:05   
srećicaa
Ja sam imala kontrakcije. Osim apaurina pila sam dabroston (to daju većini trudnica za koje imaju bilo kakve sumnje) koji je najbliži prirodnom progesteronu i pomaže u učvršćivanju ploda i svakodnevno sam uzimala magnezij direkt. Sve je to imalo efekta ukoliko sam mirovala i bila distancirana od negativnih misli i svakodnevnih problema ili uznemiravanja. Nakon prestanka te terapije, 2 sedmice sam pila samo magnezij, ali zahvaljujući stresu vezanom za posao uključili su mi gynipral, koji sam pila nešto manje od 3 sedmice i s obzirom da se sumnjalo da su se kontrakcije vratile kratkoročno zbog stresa čim se stanje stabilizovalo prestala sam ga piti. Evo sada hB već 15 dana ne pijem ništa i sve je ok. Trudim se da razmišljam pozitivno i puno se odmaram. Najbitnije ti je mirovanje i isključenje stresa. Prestala sam gledati tv, ne čitam teme sa negativnim sadržajem, ponekad odem u shoping i kupujem sitnice za svog mališana, družim se samo sa najdražim ljudima-još da do sredine januara sredim poslovne zaostatke i lijepo se pozdravim i sa tim uznemirenjem i onda aBd počnem zaista uživati u trudnoći. Zapamti mirovanje i dani bez stresa, mala podrška medikamenata i svaki dan gledaš kao korak naprijed prema cilju. Svim trudnicama želim puno sreće, mira i sigurnosti :*

_____________________________

¨*..*°•. ¸.•°*°•. ¸.•°*°•..•°¨*
Imala sam puno toga u životu, ponekad i previše, ali niz godina nisam imala pravu sreću. Sada je mama sa tobom dobila sve što je ikada željela-život, sreću i ljubav-sve ostalo je prolazno.
16.03.2013.

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Kontrakcije
9.12.2012 8:57:26   
bozijidar
Hvala srecice na ovako opširnoj i optimisticnoj poruci. user posted image Koja si sedmica trudnoce? Da li si prestala raditi?

(odgovor članu srećicaa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 13:04:26   
CombatKitten
Drage mame, trudnice možete li pliz i meni dati savjet.
od 12 sedmice imam kontrakcije uterusa. Tada su me zadesili strašni bolovi. Od tad pijem apaurin, prvo 1x1, pa mi je u 16 sedmici uključen dabroston, koji nije pomogao, ne pijem ga više. sada sam 20 sedmica i pijem apaurin 2x1 i naravno magnezij direkt.
Mirujem i stalno sam na lijevom boku. Jake bolove ne osjetim, poneko zatezanje u leđima i žiganje pri dnu stomaka. Rečeno mi je da će me primiti u bolnicu u slučaju jakih bolova da primam gynipral, jer moja dr. ne rado ga daje na kućnu terapiju , a i ja imam malu aritmiju pa da budem pod nadzorom.
Stomak mi je nekad baš tvrd.
Počela sam redovno da pijem donat Mg, kao da je lakše
Grlić je ok (3,8 cm) nema potrebe za serklažom.
Dr. je rekla da mi je kontrakcija sa leđne strane, i tako mi se čini da moja mala bebica nema puno mjesta da pliva i skače u pupi:(


(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 13:25:28   
Sedina 30
Imam kontrakcije od početka, sada sam 33 sedmica. prvo sam pila dabroston do 25, a od 26 gynipral 4x1/2, i dalje imam te kontrakcije, ima dana kada ih bude i više od 4 u sat vremena, a kažu da je sve normalno, ja samprimijetila da su češće kada ne ležim, odosno kada ne mirujem, pa kada legnem osjetim ih baš često. U 7 mj.sam pila i apaurin 2x dnevno, a sada po 1. Odmaraj što više, i ne misli o tome, iako je ponekad teško.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 13:27:06   
smajli80
Draga moja nema tu nekog posebnog savjeta nego slušaj doktora i miruj.

Moja trudnoća sa sinom je bila visokorizična.Takođe kontrakcije od 18 ned.prouzrokovane jakom urinarnom infekcijom.

Da se nisam javila taj dan imala bih spontani tj.prijervremeni porod u 18 neduser posted image u roku od dva dana.

Odmah sam ostala u bolonici na tokolizi (gynipral i isoptin)iv.10 dana neprekidno.
I poslije toga još 2x.
S tim da mi dok.nije uklučivao gynipral da pijem kući već samo mirovanje.A kćerka je tad imala 3.5 god.
Bila sam skoro uvjek sama sa njom jer mm puno radi a nemam svoje majke.I polako dan po dan ,mjesec po mjesec i nekako sam izgurala.
Porodila sam se u 39 ned.Rodila sam dječaka 3300gr i 52cm.
Prije 10 dana je napunio godinu dana.

Moj savjet ti je miruješ i slušaš svog ljekara.Sve će to proći.
Sretno mila mojauser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 215
   [Obrisana poruka]
8.2.2013 13:35:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu CombatKitten)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 14:33:43   
CombatKitten
pijem i brusnicu zbog lošeg nalaza urina, mada ne osjetim nikakve tegobe tipične za urinarne infekcije kojima sam inače sklona.
sad se strogo pridržavam svega, pogotovo mirovanja.
hvala vam puno, nadam se da ce idući uzv pokazati bolje stanje u pupi.
user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 14:54:49   
smajli80
Samo ti pij dosta tekućine mada brusnica nije baš preporučljiva za treudnice u velikim količinama.
Ja sam koristila Urološki čaj za trudnice i djecu-Josif Pančić.

Dobro je da nisi otvorena i to je velika prednost.Ja sam bila otvorena 2cm a grlić je bio dosta skraćenuser posted image .

Jeste teško je,ali naoružaj se strpljenjem,plači kad ti se plače,smij kad ti se smijeuser posted image
Sve će to jednog dana proći.
Evo zašto sam se borila-nemožeš reći da se nije isplatilouser posted image

user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Kontrakcije
8.2.2013 15:06:42   
CombatKitten

IZVORNA PORUKA: smajli80

Samo ti pij dosta tekućine mada brusnica nije baš preporučljiva za treudnice u velikim količinama.
Ja sam koristila Urološki čaj za trudnice i djecu-Josif Pančić.

Dobro je da nisi otvorena i to je velika prednost.Ja sam bila otvorena 2cm a grlić je bio dosta skraćenuser posted image .

Jeste teško je,ali naoružaj se strpljenjem,plači kad ti se plače,smij kad ti se smijeuser posted image
Sve će to jednog dana proći.
Evo zašto sam se borila-nemožeš reći da se nije isplatilouser posted image

user posted image


pijem 2-3 šolje brusnice, ali vidjet ću i za taj čaj.
naoružala sam se strpljenjem maximalno i imam podršku muža koji opet ima dovoljno jada na poslu, ali sve činimo za našu princezu.
Mali ti je presladak, neodoljiv naprosto, vidjela sam negdje forumu si stavljala ove slike kad jedu makarone, istopila sam se. SVE SE ISPLATI!!!!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Kontrakcije
14.2.2013 8:34:40   
kula
Drage moje, ja sam juče bila na redovnom pregledu (16+4) i doktor je odmah vidio kontrakcije maternice.
Uključio mi je Gynipral 3*1/2 i magnezijum koji svakako pijem redovno. Grlić je ok.
Ma nije mi svejedno, upravo zato što znam šta te kontrakcije mogu donijeti.
Mirovanje još uvijek ne dolazi u obzir zbog posla, ali ja pokušavam da svedem stres na minimum...
Nadam se da će mi pomoći ova terapija...

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Kontrakcije
14.2.2013 9:12:21   
Alma_27
ako je doktor rekao da ne moras mirovati, onda je to valjda ok. meni je rekao da mirujem pa sam samo javila da necu dolaziti na posao do daljnjeg

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Kontrakcije
14.2.2013 9:55:48   
kula
Nisam imala krvarenja, niti nekih većih problema do sada, pa valjda i zato nema potrebe da mirujem još uvijek.
Ma ja sam uvijek za bolovanje i čuvanje trudnoće, ako to stvarno okolnosti traže. Nadam se da će terapija pomoći i da se neće nešto nepotrebno iskomplikovati.
Beba se dobro razvija, sve mjere su u granicama kako i treba da budu, pa je valjda i to znak da je bebaću još uvijek lijepo unutra...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Kontrakcije
16.2.2013 8:45:19   
bozijidar
I ja sam imala kontrakcije u trudnoci, pravi put su vidjene u tom periodu. U 22. sedmici mi se pojavio i smedji iscjedak izazvan kontrakcijama. Pila sam apaurin 2mg i magnezij. Na posljednja dva pregleda kontrakcije nisu vidjene, hvala Bogu. Sada sam 32.sedmica. Sretnooo!
PS. Sve vrijeme sam radila, bez ijednog dana bolovanja, SAMO RAZMISLJAJ POZITIVNO I BICE TAKO! Kad ti je tesko, lezi i odmaraj, uglavom bez stresnih situacija.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Kontrakcije
16.2.2013 12:32:03   
CombatKitten
Meni je doktor dao savjet da pojačam magnezij. I evo već 10 dana pijem Donat Mg (uz magnezij direct) i stomak mi nije nije više tako tvrd. Nadam se boljem nalazu na idućem pregledu...

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Kontrakcije
21.2.2013 15:01:31   
CombatKitten
Drage moje samo da javim da je nalaz puuuno bolji. Kontrakcija skoro pa nema. Beba pliva,skace s jednog kraja pupe na drugi. Ja vjerujem da mi je donat mg dosta pomogao. Jos samo bakterija da se rijesimo i moja cujica i ja smo spremne za proljetnje setnje. Dobru knjigu u ruke,namjestite se na lijevi bok,opustajuca muzika i cokolada najbolja su terapija. user posted image

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *