|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:27:34   
cija
jel utvrđeno da sex može pomoći za lakši porod?Da je zdrav i preporučljiv tokom trudnoće?

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:28:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cija

jel utvrđeno da sex može pomoći za lakši porod?Da je zdrav i preporučljiv tokom trudnoće?


odgovor je yes

(odgovor članu cija)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:30:57   
cija

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: cija

jel utvrđeno da sex može pomoći za lakši porod?Da je zdrav i preporučljiv tokom trudnoće?


odgovor je yes


sviđa mi se odgovor user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 12:35:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cija


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: cija

jel utvrđeno da sex može pomoći za lakši porod?Da je zdrav i preporučljiv tokom trudnoće?


odgovor je yes


sviđa mi se odgovor user posted image user posted image


user posted image

(odgovor članu cija)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 15:10:29   
ena23
hahahaha... jeste zapele za keks... haj dobro, ali ima li jos sta da pomaze... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 15:14:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

hahahaha... jeste zapele za keks... haj dobro, ali ima li jos sta da pomaze... user posted image user posted image user posted image user posted image


ima...SEXuser posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 15:18:00   
cija

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: ena23

hahahaha... jeste zapele za keks... haj dobro, ali ima li jos sta da pomaze... user posted image user posted image user posted image user posted image


ima...SEXuser posted image


baš to htjedoh spomenuti...mužu sam poslala sms...user posted image

nego kažu da treba dosta šetati, pa sam si i to danas priuštila dok sam na godišnjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 15:29:55   
ena23
Hahahahahah... jesi ti meni luda... sta je, naumpalo ti, a?user posted image
Ja ev na poslu jedva cekam da dodjem kuci od silne te price...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 15:50:50   
makana
e lijepa mama, pa sve što unesemo u sebe ja iće ja piće prođe kroz nas, razumijem tu logiku, al onda znači pijenje vode niš ne pomaže, ni koži, ni ćelijama ni organizmu, sve ode u želudac pa van, konzumacija voća i povrća, unos vitamina, vlakana bla bla bla sve je to u proputovanju ??? i ništa se ne odražava na organizam ???
niko ne očekuje da beba izleti van zelena i nauljena, ali ja sam i mjesec prije termina počela da koristim maslinovo za pripreme, ali samo zahvaljujući Bogu dobro prođoh, a to je bila mala dodatna pomoć elastičnosti mojoj koži
sad ovaj drugi put akbgd planiram uvesti i hurme user posted image
inače, sve je u glavi i bitno je ne prepustiti se strahu i panici, vjerovati da će to proći, beba izaći mora i do nas je da joj što više pomognemo, vjerovati sebi jer da je stotinu najboljih ljekara oko tebe i babica beba iz tebe izlazi i ti je rađaš, što znači slušaj njih i vjeruj u se
prvi porod lakši je u psihičkom smislu što zaista ne možeš da pojmiš kako to izgleda, drugi već znaš pa je (bar kod mene) malo guravije s tim razmišljanjem o porodu, ali eto imam još fore do juna za psiho-fizičku pripremu user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 16:00:45   
ena23
E makana i ja to mislim, da sve sto popijes i pojedes ostavi neki trag u organizmu, pa ne kazu dzabe mrkva dobra za misice i vid, sjeme lana ublazava tegobe menopauze itd itd, ne mogu se sad sjetit koje jos namirnice na sta uticu...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pripreme za porod...
3.4.2009 16:14:17   
Okarica
Ja sam masirala međicu kantarionovim uljem, mada ne mogu reći da sam bila nešto disciplinovana. Ne znam šta da kažem, nisam prošla bez epiziotomije, ali se u sali nisam dugo ni zadržala. Da li bi prošla gore da nisam radila masažu, ili bolje da jesam, zaista ne znam. Mislim da ne treba bježati ni od čega što ne škodi. Ja sam čak svog doktora pitala ima li efekta ako se pije maslinovo ulje, ili je to bapska priča. On zagovara ovu drugu tezu. Što se tiče masaže, rekao mi je da je to ok, ali i da s tim treba oprezno i da ne pretjerujem. Eto, to je moje iskustvo.

< Poruku je uredio Okarica -- 3.4.2009 16:16:43 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pripreme za porod...
4.4.2009 15:47:50   
Emina85
E draga ena23 HVALA TI što si pokrenula ovu temu. I meni je bila naumpala, pogotovo što i ja čekam prvu bebicu pa mi je svaki savjet dobrodošao!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pripreme za porod...
5.4.2009 10:00:46   
ena23
Hehe, nema na cemu emina85, ali mislim da sam u naslov trebala staviti "za mame", jer ovu temu ce najvise otvarati ovakve ko mi, a mame od kojih trazimo odgovor nisu zainteresovane za ovakav naslov, one posjecuju teme o bebamauser posted image ali valjda dodje jos neka mama pa nam napise pokoji savjet... 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pripreme za porod...
5.4.2009 10:39:05   
Anais

drage buduce mame,
mojoj curici je sada 2,5 mjeseca, i mogu vam reci da sam ja dosta toga (osim ovog ispijanja maslinovog ulja haha)
koristila kao "pripremu za porod" ... izmedju ostalog i masazu medjice specijalnim weleda uljem, zatim sam pila caj od listova maline koji navodno omeksava misice materice, jela svaki dan po kasicu mljevenog lana itd ...
imala sam porod u kadi, i pored svega su me malo recnuli ...
naknadno mogu reci da vjerovatno nista od ovoga ne pomaze ... ali je psiholoski efekat veliki ... jednostavno imate osjecaj da se uradile sve za sebe i da ste spremne ... a kako ce na kraju biti, niko ne zna ....
znam da je jednostavno reci sada kada je sve proslo ... ali opustite se, ne opterecujte se necim na sta nemate uticaja ... mislite pozitivno i to vam je najbolja priprema za porod user posted image

sretno svima!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pripreme za porod...
6.4.2009 8:49:08   
cija
Evo što sam čula i našla...

>"List maline. To je najcesce upotrebljavana i najsigurnija trava koja priprema maternicu za porodjaj jer nije stetna cak ni u velikim dozama. Popijte svaki dan salicu caja od maline."

caj od listova maline, ne od plodova. On se ovdje preporucava kao priprema za porod (himbeerblättertee) i jako je poznat / rasiren. Pije se tamo negdje od 34. tjedna nadalje.<


List maline izaziva opuštanje maternice, pa se koristi kao sredstvo za sprječavanje pobačaja, kao i za olakšavanje poroda. Može se piti tijekom cijele trudnoće i to tako da se jedna žlica čaja prelije se sa 2 dl vrele vode, ostavi stajati 15 minuta, procijedi i pije



(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pripreme za porod...
6.4.2009 15:11:36   
mamin sin
Eh evo jedne mame...user posted image
Cula za maslinovo ulje i masiranje...ali nisam probala pa ne mogu nista reci....Ali sam citala u knjizi Marije Treben, ljekovito bilje, zena koja je svojim receptima izlijecila mnoge i cija je knjiga objavljena na dosta stranih jezika, da je ČAJ OD MAJČINE DUŠICE jako dobar za brze otvaranje kada krene porod. Tako sam ja po savjetu iz knjige pila u 9. mjesecu šolju dnevno (samo se zapari caj, ne da vri). I otvarala sam se brzo i dobro prosla HB(6 sati od prvog bola do poroda, prvorotka sam). Da li je do caja ili ne - ne znam!Pukla sam spontano, nisu rezali, samo 3 konca, ali mislim da je to zato sto je beba izasla uz samo jedan napon, znaci prilicno brzo.

Ono sto je kod mene odigralo veliku ulogu i olaksalo mi jeste psihicka pripremljenost za porod. Jako puno informacija o tome sta se desava tokom poroda sa mojim organizmom i sta je to sto ja mogu uraditi da olaksam prvenstveno sebi a i mojoj bebici porod.

Sretno vam drage buduce mamice! user posted image

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pripreme za porod...
6.4.2009 15:55:24   
ena23
Hvala svim mamama na dosadasnjim odgovorima, ja vec pravim listu za deveti mjesecuser posted image znam da je rano ali od viska glava ne boli kazu user posted image
pozdrav za vas i vase bebice

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pripreme za porod...
11.8.2012 22:41:42   
Precious
Pomagalo nesto ili bas i ne, bitno je da vjerujes da ce ti pomoci, kako vec neko rece, psihicki se uvjeris i to odigra svoju ulogu sigurno.
A i ja sam cula pa tako i sama radim, sto vise kretanja, najbolje brzo hodanje dok se god moze, najbolje za porod. Ma vala, sto bi god moglo pomoci, a nece sigurno odmoci, probajte user posted image

< Poruku je uredio Precious -- 11.8.2012 22:42:21 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pripreme za porod...
12.8.2012 13:20:44   
bejbibi
samo da kazem vezano za maslinovo ulje...i ja sam cula da se treba po kasikicca pit al ja to nisam radila..medjutim jedna prijatelja koja se drugi put porodila je sebi mazala dole i kaze da joj to pomoglo da ne pucA i ne rezu...lahko se porodila...dok su je prvog puta morali rezati i siti i sta sve ne,namucila se......a cula sam da datule bas bas pomazu...tako da jedite to......al citajucii vase komentare vidim neko spomenu gledanje poroda....ma ja bi to svim trudnicama zabranila da gledaju jer htjeli vi to il ne rodit ce se neki strah u vama pa ce vam porod biti tezi.......

ja svarno nisam nista od ovog prakticirala,osim kexa i hodanja al opet sam se poradjala 22 sata..mislim imala bolove...i oupste mi bolovi nisu bili na pola sta ,15 min i blabla kako po knjizi ide...ja sam od pocetka imala bolove svakih 5 min...i doktori se cudili ..takoda uvijek ima izuzetaka:)))....opet s druge strane mama je nas troje rodila i svi izletili iz nje:)) nisu ni rezali nista..mozda me i zato nije bilo strah jer sam vjerovala da cu ko ona al nisu geni prevagnuli,mene su rezali..jednom....al sad kad se sjetim poroda govorim kako je to bilo najljpsi bol ikad......cudo je kako su zene jake

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pripreme za porod...
12.8.2012 16:28:01   
Dz3ni
Niko nije spomenuo vježbe za trudnice gdje se uči pravilno disanje. Meni je to najviše pomoglo i fizički i psihički. Ovo maslinovo mi baš i nema smisla, ali neće naškoditi. Takođe mislim da sex pomaže kao i masaža međice. Meni je babica masirala međicu za vrijeme poroda i vjerujem da je to uticalo da ne popucam baš strašno. Bebica je izašla sa rukicom uz glavu, a ja sam imala svega desetak konaca...već sam i zaboravila koliko tačno user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pripreme za porod...
12.8.2012 19:21:11   
simba00
Da, vježbe su baš bitne, slutim. Neke žene kažu da zaborave disati, ali mislim da su opet korisne, makar se trudnica psihički opusti i zbliži s onim što prethodi.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pripreme za porod
4.9.2012 23:33:52   
bubamara_11
IZVORNA PORUKA: babymia

ja sam pila po kasikicu maslinovog ujutro na taste cijeli deveti mjesec i masirala sam medjicu isto....i bebica je izletila lako,5 min smo bili u sali i gotovo....pa sad kontam da je to od tog maslinovog....



babymia jel ti to bila prva trudnoca i ja citam evo postove vase probacu ulazim u deveti mjesec pa cu vidjet ne kosta me nista :)

< Poruku je uredio Skvo RR -- 4.9.2012 23:43:00 >

(odgovor članu babymia)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pripreme za porod
4.9.2012 23:41:09   
bubamara_11
IZVORNA PORUKA: ena23

Da zato sam upravo i postavila temu, jer se svasta nesto moze procitati, kao ovo dobro ono dobro, ovo olaksava ovo ne... pa nek nam iskusne mamice kazu sta su stvarno radile i koliko im je pomoglo. Eto npr ja sam cula da se treba piti po kasikica maslinovog ulja svaki dan od sedmog mjeseca i da c eonda djete prosto da izleti ko podmazano user posted image user posted image user posted image
nesto mi tesko u to povjerovati user posted image




A imal kakve istine u tome da margarin treba svako jutro po kasicicu pojest i to ce kao pomoc za bebin laksi dolazak na svijet ??

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pripreme za porod
5.9.2012 22:47:15   
ajla86
emri...ja sam cula i maslinovo ulje da se pije..druge zene kazu ma kakvo maslinovo puter je zakon a trece se kunu u margarin....vjerujem da ce neka spomenuti i biljnu mrs user posted image user posted image user posted image user posted image

sve je to individualno....
neko kaze hurmme,neko sex....


(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pripreme za porod
5.9.2012 23:45:10   
narin3
Nisam trudna i nisam se poradjala, ali nadam se da ce se i meni jednog dana ispuniti zelja... Sve ove stvari sto navodite vjerovatno nece naskoditi, ali meni i nema tu bas neke logike. Sto se tice sexa... Moja prijateljica je u tome bas aktivna i kaze da oni redovno imaju 2 - 3 puta dnevno sex i u trudnoci je bas cesto to radila, ali je ipak imala 3 carska reza. Nije se nikako otvarala.

_____________________________

O vjernici, tražite sebi pomoći u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih..(El Bekare 153)

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

najljepše muško ime
smajli80

Pomozite mi odabrati ime za mog sestrića

Konstantin (20%)

Nikola (18%)

Strahinja (13%)

Matej (48%)


Broj svih glasova: 126

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *