|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rak dojke - upozorenje!
22.12.2012 23:33:07   
maja_86
Treba mi preporuka za pouzdano dobrog dr za uzv dojke u sarajevu?!

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 12:28:36   
nikka79
Dr Vanesa Sabanovic,ima privatnu ordinaciju u blizini II gimnazije

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 13:02:48   
tekja
Izvrstan radiolog dr. Davorka Veber

http://mz.ks.gov.ba/node/1732

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu nikka79)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 13:09:30   
amra_sa
Melika Klančević, ja sam za nju čula da je dobar dijagnostičar. Imala je privatnu ordinaciju na Višnjiku, ne znam da li je tu još uvijek. Raspitajte se.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 15:06:42   
ninuska

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Melika Klančević, ja sam za nju čula da je dobar dijagnostičar. Imala je privatnu ordinaciju na Višnjiku, ne znam da li je tu još uvijek. Raspitajte se.


I meni je glanduralni hirurg sa Koseva preporucio ovu dr.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 15:16:41   
amra_sa
Ja sam kod nje radila UZ prije 2 godine, otprilike, 50 KM, koliko se sjećam. Fina, ljubazna, prijatna. Inače imam neku kvržicu na lijevoj dojci od 2002. god. kad sam je prvi put primijetila. Mehmedbašić mi je davno rekao da je to kao neki fibroadenom, Vernes mi je rekao da je to neki ( nešto se izrazio kao duktus ... koliko sam ga shvatila kao neki mliječni kanal) a Melika ne znam šta je rekla, uglavnom rekla je da nije ništa opasno, što je meni najbitnije. Još uvijek imam tu kvržicu, nisam išla više na UZ poslije Melike.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 17:04:00   
ninuska

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Ja sam kod nje radila UZ prije 2 godine, otprilike, 50 KM, koliko se sjećam. Fina, ljubazna, prijatna. Inače imam neku kvržicu na lijevoj dojci od 2002. god. kad sam je prvi put primijetila. Mehmedbašić mi je davno rekao da je to kao neki fibroadenom, Vernes mi je rekao da je to neki ( nešto se izrazio kao duktus ... koliko sam ga shvatila kao neki mliječni kanal) a Melika ne znam šta je rekla, uglavnom rekla je da nije ništa opasno, što je meni najbitnije. Još uvijek imam tu kvržicu, nisam išla više na UZ poslije Melike.


Ja imam fibroadenom sedam-osam godina i idem na UZ svako pola godine. Sta znam, nedo Bog kakve promjene da se moze na vrijeme reagirati.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Rak dojke - upozorenje!
23.12.2012 23:45:17   
maja_86
imam i ja fibroadenom(e),i redovno sam kontrolisala(moja dr je u drugom gradu)....
trudnoća i dojenje uredno protekli, međutim posljednjih par dana umirem od bolova...
hvala puno na preporukama...

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 13:54:37   
shpagica
http://dnevnik.hr/showbuzz/celebrity/procitajte-potresno-pismo-angeline-jolie-o-odstranjenju-dojki---286388.html

WOW svaka cast na hrabrosti izelji i volji na ovaj nacin da podijeli svoje iskustvo!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja_86)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 14:10:38   
aazra
Kao sto sam vec napisala, ipak mislim da bi cesti pregledi, vodjenje racuna o zdravlju i ishrani trebali biti dovoljni...ovo je bas zadnja, ali zadnja mogucnost ( i dalje se pitam iz kojih razloga je donijela takvu odluku) user posted image

Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...user posted image



_____________________________








(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 14:17:54   
shpagica

IZVORNA PORUKA: aazra

Kao sto sam vec napisala, ipak mislim da bi cesti pregledi, vodjenje racuna o zdravlju i ishrani trebali biti dovoljni...ovo je bas zadnja, ali zadnja mogucnost ( i dalje se pitam iz kojih razloga je donijela takvu odluku) user posted image

Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...user posted image





A da procitas tekst?

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 19:41:26   
vila_7
aazra - ljudi koji imaju srcano oboljenje NE MOGU izvaditi srce, a ona je MOGLA uraditi operaciju grudi. I mozemo mi sad naveliko prkeljati, al ja prva da znam da su mi toliko velike sanse da od neceg obolim-odrezala bih sta god-samo da gledam kako mi djeca rastu

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 22:37:10   
Galicia
Mah, cim zavrsim radjanje djece, dojke odsjeci, i histerektomiju. Ne moram se brinuti za to.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 22:39:46   
leona81
meni je UZ radio dr Zoran Licanin, imam malu cistu i trebam je kontrolisati jednom godisnje. i to sve zbog onih 6 dana u porodilistu nakon carskog

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 22:47:49   
zvončica
Ja na obe dojke imam fibroadenome i ne smijem ni reci kad sam zadnji put kontrolisala user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Rak dojke - upozorenje!
14.5.2013 22:52:37   
bebaa
i ja imam fibroadenome na obje i kontrolišem redovno godinama i sad sam bila na pregledu prije nekoliko dana ,prvi pregled nakon porođaja...dvije ciste mi nestale zbog trudnoće ali ovi stoje ...ja redovno obavljam sve preglede koji se tiču ženskog trakta i dojki...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.5.2013 20:59:29   
vila_7
ja jos nikad nisam bila na mamografiji

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.5.2013 21:16:14   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: aazra


Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...user posted image




Odgovorila sam ti i tamo na anketama, dakle moja porodicna geneza je takva da trebam raditi na prevenciji. Zato ja ne jedem suho meso, masno, slano...pazim na kilazu. Jedem voce, pokusavam se hraniti zdravo.



(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.5.2013 21:28:01   
kinder suprise
meni je UZ radio dr Zoran Licanin, imam malu cistu i trebam je kontrolisati jednom godisnje. i to sve zbog onih 6 dana u porodilistu nakon carskog

Ako nije problem ...možeš mi objasniti ovo poslije carskog, ja sam imala tri..i sva tri puta bila u bolnici po 6 dana ...kontrolisala sam grudi prije treće trudnoće sve bilo ok...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Rak dojke - upozorenje!
16.5.2013 1:12:26   
aazra

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: aazra


Naravno, njena stvar...ali, po tome sta bi trebali ciniti ljudi koji spadaju u rizicnu grupu za teska srcana ili mozdana oboljenja...user posted image




Odgovorila sam ti i tamo na anketama, dakle moja porodicna geneza je takva da trebam raditi na prevenciji. Zato ja ne jedem suho meso, masno, slano...pazim na kilazu. Jedem voce, pokusavam se hraniti zdravo.





Kod mene u porodici je dosta osoba oboljelo pa i od ovih starijih umrlo usljed mozdanog udara, ali ja iskreno nemam hrabrosti ici na te kontrole, analize...pokusavam takodjer zivjeti zdravo, ne pijem, ne pusim...Mozemo se mi cuvati od jednog, oboljeti od neceg sasvim drugog...ne postoji sto postotna garancija prevencije ni za sto.

_____________________________








(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Rak dojke - upozorenje!
16.5.2013 14:13:18   
djoisa
evo sta gospodja Rudan kaze na potez Jolie i ja se slazem s njom

http://www.rudan.info/jolie-bez-sisa/

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Rak dojke - upozorenje!
21.5.2013 12:28:07   
Valerie
Pozdravljam sve na ovom forumu...
Želim da s vama podijelim svoje iskustvo sa tegobama koje imam sa dojkama. Godinama sam zbog PCOS pila Diane 35. Naravno, sve pod kontrolom doktora, ništa na svoju ruku. Kad sam se malo više informisala o tom lijeku, odlučila sam da ga prestanem uzimati. Naime, nisam vjerovala da ću doživotno uzimati neke hormonske tablete da bih imala redovan ciklus, nije mi to u skladu sa zdravom logikom. Osim toga, željela sam da vidim da li moj organizam funkcioniše sam, bez pomoći nekih lijekova. Istovremeno sam promijenila način ishrane, izgubila na kilaži i za dva mjeseca počela dobivati menstruaciju bez ikakvih lijekova. U međuvremenu, primjetila sam prilikom tuširanja jednu kvržicu na lijevoj dojci. Odmah sam otišla na UZV (kod iste doktorice koja me je godinama kljukala Dianama 35). Otkriveno je da u obje dojke imam po nekoliko cisti. Preporuka je da ih redovno pratim. To se dešavalo prije 5 godina. Redovno, dva puta godišnje idem na ultrazvuk. Svaki put se konstatuje da su se ciste povćale ili da se povećao broj cisti.
Unazad dvije godine, iz lijeve dojke mi se pojavio svijetlo žuti prozirni iscjedak. Ne mnogo, ostane par flekica na grudnjaku. Išla sam na citološku analizu tog iscjetka, normalan je, odnosno nema loših ćelija. Urađen je i bakteriološki bris, koji je također bio uredan, dakle, nije infekcija.
Jedne prilike, ujutro sam na pokošulji primjetila krv. Odmah isti dan sam otišla da ostavim bris na citološku analizu. Opet je nalaz bio uredan, uz tragove eritrocita. Radila sam analizu hormonskog statusa, nije prolaktin u pitanju, iako imam blagu rezistenciju na inzulin, te preporuku da uzimam metformin (siofor).
U zadnje vrijeme me grudi dosta bole, posebno u toku noći. Bol nekad ide i prema rukama. Mogu napipati nekoliko tvrdih kvržica. Zadnji UZV sam radila kod radiologa u novembru 2012., gdje mi je rečeno da su u pitanju obične ciste i da dođem na kontrolu za 6-8 mjeseci.
Krvavi iscjedak je isti dan prestao, a nastavio se pojavljivati žuti prozirni. Uzimala sam Femisan-A kapi, jer su navodno dobre za promjene u dojkama. Dosta sam zabrinuta, jer mi nije jasno koja je svrha redovnih pregleda, uz konstataciju da su ciste od prošli put narasle? Mene grudi bole, i to ne samo kad imam PMS (kad je izraženije), nego stalno.
Čula sam da postoji i neka vrsta ispumpavanja tečnosti iz cista, koja se radi na klinici.
Za koji dan ću ponoviti ultrazvuk dojke.
Nisam rađala, a od doktora sam često čula preporuku da trebam roditi, jer dojenje blagotvorno djeluje na promjene u dojkama. Ja bih naravno rado imala dijete, ali to je neka druga tema. Preporuka za rađanje ima logike, ali je psihološki veoma bolna, obzirom na neke druge stvari.
Nemam konkretno pitanje, samo sam željela podijeliti svoje iskustvo i nadu da će se sve dobro završiti i da jednog dana, uz sve ove silne redovne preglede i analize ipak neću čuti lošu dijagnozu. Imam 35 godina i istoriju karcinoma s obje strane (i mama i tata).

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Rak dojke - upozorenje!
21.5.2013 13:38:13   
aazra

Valerie, zao mi je zbog svega sto prozivljavas, kroz sta prolazis...znas kako kazu, sto te ne ubije, ojaca te...pa, ja vjerujem da ce i kod tebe ti problemi proci sto prije i da ces se vratiti normalnom zivotu...user posted image

A sad nemam iskustva s tim da bi ti mogla bilo sta drugo reci, koliko sam skontala kod tebe je rijec o cistama, ipak nije karcinom...user posted image

Vjerujem da dojenje jako puno moze pomoci u ovome, ali ne znam da li bi prije trudnoce ipak trebala izlijeciti, smanjiti ciste, a dojenje vise da posluzi kao preventiva da se te ciste ne bi stvarale opet user posted image


IZVORNA PORUKA: djoisa

evo sta gospodja Rudan kaze na potez Jolie i ja se slazem s njom

http://www.rudan.info/jolie-bez-sisa/



Vedrana je kraljica sve sto ja mislim ona to najbolje sroci user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Rak dojke - upozorenje!
22.5.2013 10:36:48   
Valerie
@aazra, hvala na odgovoru, možda sam promašila temu, pa sam ovaj svoj post trebala napisati na temi o cistama. Ja sasvim normalno funkcionišem, tj. smatram ovo svoje stanje normalnim, pomirila sam se s tim, redovno se kontrolišem, idem kod različitih doktora, jer volim da čujem i drugo mišljenje. Bitno je pozitivno razmišljati, radovati se životu, svakom danu, sitnicama koje čine život i onda je sve nekako ljepše.
Osim pregleda, uvela sam i neke čajeve, medove i biljne preparate, koji samo mogu pomoći, a nikako odmoći. Idemo dalje.... user posted image
Pozdrav user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Rak dojke - upozorenje!
27.5.2013 9:41:03   
minja_
http://www.vecernji.hr/scena/teta-angeline-jolie-umrla-raka-dojke-clanak-559827

Stvarno tuzno. I majka i tetka i baka i prabaka umrle od raka.

Ako je iko mogao sebi priustiti kvalitetan zivot, prevenciju, vrhunsku zdravstvenu zastitu i najbolju mogucu dostupnu terapiju kad se bolest vec razvila, mogle su to njene majka i tetka. Ali sa grozotom kao sto je BRCA1 mutacija - uzalud, toliko je rak s takvom mutacijom rezistentan na terapiju.
Ja ne bih cekala da vidim jesam li u 13% lutrije. Odstranila bih obje dojke, pa i bez implantacije silikona.

(odgovor članu Valerie)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

idol


ko je u djetinjstvu bio vas idol

navedi sama (100%)

navedi sama (0%)


Broj svih glasova: 66

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *