|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rak dojke - upozorenje!
9.12.2013 10:12:01   
aamra
Da li ce uzv dojke u periodu ovulacije dati pravu sliku, da tako kazem? Naime napipala sam "nesto" na lijevoj dojci bolno na dodir pa bih se zakazala na pregled. Medjutim, sad mi je ovulacija pa rekoh, mora li se cekati pocetak ciklusa da se uradi UZV?

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Rak dojke - upozorenje!
9.12.2013 10:18:56   
mamabb
sedmica poslije menstruacije je najbolje vrijeme za pregled dojki, tako je meni dr kazao.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Rak dojke - upozorenje!
9.12.2013 10:32:58   
M kao Mama
Budući da ja godina pratim "nešto" što imam u dojci, ja uvijek 10 do 15 dana nakon menstruacije, tako su mi svi dr. rekli da je nabolje stanje, kad se može vidjeti tako da eto to je moje iskustvo

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Rak dojke - upozorenje!
9.12.2013 10:43:52   
tajcika
vec skoro vise od dva mjeseca me boli desna dojka, nekad je bol jaci nekad ne, prije 10dana u blizini bradavice se pokazao i mali cvoric, ona izgleda nekako kao kad mlijeko nadolazi vise i ne znam....isla sam ginekologu ona mi je rekla mastopatija i poslala me hirurgu, kako procitah nije nesto opasno...prije mozda nekih 9 godina sam imala problem sa prolaktinom, a sada deveram sa polnim hormonima...da li e neko imao slicno iskustvo...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Rak dojke - upozorenje!
9.12.2013 11:17:41   
aamra
JA se narucih prekosutra na pregled, bice 17.dan ciklusa. Ne mogu ja cekati vise

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:46:09   
amanullah
Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana user posted image

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah

< Poruku je uredio amanullah -- 15.12.2013 20:48:41 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:48:21   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: aamra

Da li ce uzv dojke u periodu ovulacije dati pravu sliku, da tako kazem? Naime napipala sam "nesto" na lijevoj dojci bolno na dodir pa bih se zakazala na pregled. Medjutim, sad mi je ovulacija pa rekoh, mora li se cekati pocetak ciklusa da se uradi UZV?


Veca vjerojatnost je da su ciste u pitanju nego nesto strašnije, ali svakako preporucujem da svaka od nas s vremena na vrijeme ode na uzv preventive radi.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:50:09   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana user posted image

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah


Velika sreca je da je otkriveno na vrijeme. Divim ti se na snazi i tako pozitivnom razmisljanju, vjerujem da je to jako bitna stvar da se ustraje u borbi i da sve zavrsi uspjesno i sretno user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:55:35   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana user posted image

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah


Velika sreca je da je otkriveno na vrijeme. Divim ti se na snazi i tako pozitivnom razmisljanju, vjerujem da je to jako bitna stvar da se ustraje u borbi i da sve zavrsi uspjesno i sretno user posted image



mila moja hvala ti

Radilo se o invazivnom tumoru koji je za mjeseca dana sa 14 mm porastao na 34 mm..

Prosla sam 6 kemoterapija, normalno funkcionirala jer ima troje pilica..

Poslala 100 mail-ova na sto adresa, uzela najbolje informacije i lijekove u borbi sa onim sto se moze desiti insanu..Nakon druge kemo tumor nestao, pred operativni zahvat uradim MR na kome uopce nije bilo naznaka da je uopce bio karcinom...

Nemoj te se zbuniti kada vam kazu fibrocisticna masa..

I meni su rekli, nakon UZ, MAMOGRAFIJE, no na moje inZistiranje uradim CORE BIOPSIJU i naravno potvrdi se da se radi o karcinom malIgnog karktera..

svaka 3 zena u Federaciji boluje od karcinoma , porazavajuci podatak, zato OPREZ ZENE..


< Poruku je uredio amanullah -- 15.12.2013 20:57:14 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 134
   [Obrisana poruka]
15.12.2013 20:57:06   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu amanullah)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:57:13   
Skvo RR
Amanullah....user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:57:43   
amanullah

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Amanullah....user posted image user posted image



Hvala Skvo RRuser posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:58:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana user posted image

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah

Draga mojaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

Tvoja dobrota i pozitiva i snaga koju imaš i moraju iznjedriti samo dobro...user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 20:58:49   
Mya_81 RR
Da, s obzirom na stopu oboljevanja, preventiva je jako bitna i potrebna!
tebi zelim svu srecu i da se uspjesno izboris sa svim sto ti se nadje na put! user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:00:35   
MicoTico
Amanullah user posted image user posted image user posted image user posted image
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.

< Poruku je uredio MicoTico -- 15.12.2013 21:01:29 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:01:43   
amanullah
IZVORNA PORUKA: Iman83

Amanulah, mene zanima kako si otkrila da imaš rak, koji su bili simptomi?



iMAN pred menstrualni ciklus napipam malu kvrzicu velicine rize.

Odem odmah na UZ, KAZU FIBROADENOM, SETA NIJE FIKSIRANO za podrucje, boli, i sl

Nisam uopce bila u rizicnoj skupini, znaci : ne pusim, ne pijem kontracep.pilule, prestala dojit prije 1,5 god dana, porodicna amneza negativna i sl

Uradim mamografiju, area fibrocisticna masa, no nisam ostala na tome, jer sam trazila core biopsiju..

Dolazi nalaz "MALIGNI INVAZIVNI TUMOR "

Sva moja sreca HER 2 mi je bio negativan BIRADS 4/5, elhmadulillah, i onda krece borba..

< Poruku je uredio amanullah -- 15.12.2013 21:02:11 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:03:33   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Iman83

Amanulah, mene zanima kako si otkrila da imaš rak, koji su bili simptomi?

I mene to zanima.

Inače, meni je poražabvajuće što kad se nešto posumnja, baš dugo treba da se dođe na red za mamografiju, UZV itd.

Mi ljetos imali sistematski i kolegici na poslu otkriju putem UZV nešto sumnjivo na dojci. Zakazali joj mamografiju za avgust 2014user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:03:57   
amanullah

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah user posted image user posted image user posted image user posted image
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu user posted image user posted image

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:04:25   
muaaa
amanullah....user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:05:34   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah user posted image user posted image user posted image user posted image
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu user posted image user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 145
   [Obrisana poruka]
15.12.2013 21:05:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu amanullah)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:06:31   
amanullah

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Da, s obzirom na stopu oboljevanja, preventiva je jako bitna i potrebna!
tebi zelim svu srecu i da se uspjesno izboris sa svim sto ti se nadje na put! user posted image


imala sam operaciju prije 17 dana, unutar je sve bilo cisto, dosao mi je PH nalaz , bolji ne moze, patalog kaze jeste li sigurni da je zena imala rak user posted image

Imala sam jednu jaku borbu, radikalnu ishranu, ubijala sam karcinom, da je na kraju sve bilo cisto od aksila do jezgra dojke.

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:07:15   
amanullah

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: amanullah


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Amanullah user posted image user posted image user posted image user posted image
Da budeš duuuuugo živa i zdrava svojim pilićima.



hvala mico , oni su mi bili motiv da se borim, davali su mi snagu kada sam padala, ljubili moju celavu glavu, drzali posudu kada sam povracala i govorili da sam najsladja mama na svijetu user posted image user posted image


user posted image user posted image

user posted image

Želim ti od srca sve najbolje s tvojim pilićima.



hvala mila

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Rak dojke - upozorenje!
15.12.2013 21:09:32   
amanullah

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amanullah

Pozdravljam i selamim sve na forumu

Nije me bilo izvjesno vrijeme, pa se nazalost javljam na ovoj temi. NAIME PRIJE 7 MJESECI DIJAGNOSTICIRALI SU MI KARCINOM DOJKE. Odradila sam kemoterapije, prije 15 dana sam operirana, hvala Allahu na vrijeme je otkriveno sa dobrom prognozom. Prosla sam period borbe, padanja, ustajanja, i na kraju sam se izborila hvala Allahu.Pisem knjigu, nadam se da ce jednog dana ugledati svjetlo dana user posted image

ako bude trebala kome kakva inforamcija , da se bori sa istim ili slicnim problemom bujrum neka mi se javi...

VASA Amanullah

Draga mojaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

Tvoja dobrota i pozitiva i snaga koju imaš i moraju iznjedriti samo dobro...user posted image
user posted image user posted image



hanady, uistinu duhovnost, borba, dobri prijatelji, obitelj, su u mojoj borbi bili dodatni motiv da izadjem jaca i snaznija...

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   [Obrisana poruka]
15.12.2013 21:10:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Drugo dete
VVVV

Posle prvog porođaja, koliko vremena je prošlo pre nego što ste pomislile: ''Želim ponovo da prođem kroz sve ovo :)''

Odmah posle porođaja (31%)

Posle nekoliko dana (1%)

Posle mesec dana (2%)

Posle nekoliko meseci (7%)

Posle godinu dana (22%)

Jos se ne usuđujem da mislim o tome :( (35%)


Broj svih glasova: 147

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *