|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
24.12.2011 19:33:55   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: zinanina

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a ove su slatke
http://www4.slikomat.com/11/1224/k63-HelloK.jpg
http://www4.slikomat.com/11/1224/qgb-large-.jpg
http://www4.slikomat.com/11/1224/6tz-391785.jpg



Joj, ova mi se druga pravo sviđa, i nije teška, još joj metnem tufne i eto je...nemoj više tražiti, ovu ću, hvala ti, a sad ću je pokušati precrtati, ovako kako kažeš.


evo ti za crtanje ove druhe original ista slika i kako d aje ''skineš''
http://www.dragoart.com/tuts/328/1/1/how-to-draw-a-cute-hip-hello-kitty.htm



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6126
   RE: Fondant
24.12.2011 19:42:11   
madam x
Skinula sam onu sa monitora, malo je samo moram doraditi, biće dobro, hvala još jednom.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6127
   RE: Fondant
24.12.2011 19:47:26   
Hanady RR
ma nema na čemu...dobra ti tema...
ja se za istu spremam godinu danauser posted image a ništa nisam odlučilauser posted image
imama ideja kitika do svadbe farahineuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6128
   RE: Fondant
25.12.2011 16:16:35   
Lilly
Pravim vec drugu tortu od fondana. Nisam bas zadovoljna sa smjesom jer mi nekako nije skroz elasticna. Pomalo puca. Za pravljenje figurica i nije neki problem ali za samo prekrivanje torte i jeste. Imam osjecaja da dok je prekrivam tortu da ce mi prsti proletiti kroz smejsuuser posted image .
Isto tako, sto se tice ukusa fondana, presladak je da se jedva jede. Ja sam nekako svoje torte zamaskirala pa se nisu primjetile ove greskice na koje sam nailazila i torte su dobrog izgleda ali sve sami secer cccc. Dok smo jeli odstranjivali smo fondan iako sama torta po sebi nije nesto slatka.
Je li i kod vas tako ili samo kod mene? user posted image

A recept koji sam koristila za fondan je:
1 kesica govodeg zelatina u prahu (ruf)
50 ml hladne vode (za zelatin)
20 ml vode (za fruktozu)
100 gr fruktoze
1 velika kasika tecnog glicerina
900 gr secera u prahu


Bas bi voljela da znam gdje grijesim...


< Poruku je uredio Lilly -- 25.12.2011 16:21:51 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6129
   RE: Fondant
25.12.2011 19:38:01   
minie
IZVORNA PORUKA: Lilly

Pravim vec drugu tortu od fondana. Nisam bas zadovoljna sa smjesom jer mi nekako nije skroz elasticna. Pomalo puca. Za pravljenje figurica i nije neki problem ali za samo prekrivanje torte i jeste. Imam osjecaja da dok je prekrivam tortu da ce mi prsti proletiti kroz smejsuuser posted image .
Isto tako, sto se tice ukusa fondana, presladak je da se jedva jede. Ja sam nekako svoje torte zamaskirala pa se nisu primjetile ove greskice na koje sam nailazila i torte su dobrog izgleda ali sve sami secer cccc. Dok smo jeli odstranjivali smo fondan iako sama torta po sebi nije nesto slatka.
Je li i kod vas tako ili samo kod mene? user posted image

A recept koji sam koristila za fondan je:
1 kesica govodeg zelatina u prahu (ruf)
50 ml hladne vode (za zelatin)
20 ml vode (za fruktozu)
100 gr fruktoze
1 velika kasika tecnog glicerina
900 gr secera u prahu


Bas bi voljela da znam gdje grijesim...



Ja sam nedavno isto pravila dvije torte koje sam prekrila fondantom i prezadovoljna sam. Pravila sam po ovom receptu, ali je meni bilo dovoljno 750 gr secera. Ja sam svoj na tortu stavljala pomocu oklagije. Jednu sam pravila 17., a drugu 23. a koristila isti fondant, samo ga malo umjesila i bio je isti kao i kad sam prvi put razvlacila.




_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 6130
   RE: Fondant
25.12.2011 19:40:21   
palachinken
Lilly, evo i minie ti je rekla, previse je to šećera u prahu. Znam da tako piše u receptu, ali slijedeci put radi ovako: Pola kile šećera odmah stavi, a ostalo dodaji po potrebi. I gledaj da što preciznije izmjeriš količinu vode.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6131
   RE: Fondant
25.12.2011 19:44:48   
Hanady RR
minie a što na temi ovdj nema te druge, jel...premdan je ona 24-tvorkauser posted image

Fondant jeste sladak...
kako ko voli tako ga i jede...
a ovaj recpet je isti kao kod minjine kuharice znači po istom nas većina pravi...

meni također manje šećera ode od 900 gr ako pravim u bijeloj boji više smjese....
kako dodajem boju tako moram i šećer pa onda i dođem do 900 gr.

jada s epravi fondant ja najprije stavim 400 gr u zdjelu i saspem ovo otsalo iz recepta po receptu pa onda na radnoj površini mjesim i dodajem šećer u prahu...
mislim da ti se počinje raspadti ako si stavila previše šećera a isto tkao moraš znati d aga trebaš mjesiti dosta...što ga više radiš rukama on je podatniji za rad s anjim i razvijanje...
ja ga za prekrivku razvijam na gustinu ( po preporuci naše majstorice Mya) tako mi bude čvršći a tanji za prenošenje na ptrtu...doks ma stavljala šećer u pragu on s eotpio u fondant ga upijao pa mi bilo zeznuto veću tortu lijepo prektriti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6132
   RE: Fondant
25.12.2011 23:43:47   
minie
Hanady bila je i druga, ona bijela sa srcima i cvjeticima :) A hvala za moju rodjendansku.

Kako mi je samo bilo drago sto je uspjela user posted image . Obradovala sam se toliko kao sto se malo dijete paketicu obraduje.



_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6133
   RE: Fondant
26.12.2011 21:18:20   
madam x
Sljedeći zadatak : dnevnik, školski, strah me malo boje, na netu ništa nema.user posted image

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 6134
   RE: Fondant
26.12.2011 21:23:53   
D_K
kakvu si hello kitty napravila?



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6135
   RE: Fondant
26.12.2011 21:24:13   
Hanady RR
joj moja zinanina...baš dnevnik...user posted image
ja sam nalazila nek eknjige, pa svesku otvorenu i simpa stvarčice u tom fonu al baš dnevnik...odoh tražit ako šta kod koga nađem stavim tiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6136
   RE: Fondant
26.12.2011 21:39:10   
R&T@
IZVORNA PORUKA: zinanina

Sljedeći zadatak : dnevnik, školski, strah me malo boje, na netu ništa nema.user posted image


Hoces da ti ja slikam sutra moj dnevnikuser posted image

Ove godine su tamnocrveni, a na sredini je bijela naljepnica...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6137
   RE: Fondant
26.12.2011 22:26:17   
madam x
IZVORNA PORUKA: D_K

kakvu si hello kitty napravila?




Nije još gotova, u petak će biti, ovakva, ako uspijem user posted image
http://www4.slikomat.com/11/1224/qgb-large-.jpg

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 6138
   RE: Fondant
26.12.2011 22:27:32   
madam x
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: zinanina

Sljedeći zadatak : dnevnik, školski, strah me malo boje, na netu ništa nema.user posted image


Hoces da ti ja slikam sutra moj dnevnikuser posted image

Ove godine su tamnocrveni, a na sredini je bijela naljepnica...


Imam ga i ja svaki dan pred sobom, ali mi je nekako boja nezahvalna, bojim se da će biti mrtva, hladna, modra .

Kod nas su tamnoplaviuser posted image .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 6139
   RE: Fondant
26.12.2011 22:30:47   
madam x
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

joj moja zinanina...baš dnevnik...user posted image
ja sam nalazila nek eknjige, pa svesku otvorenu i simpa stvarčice u tom fonu al baš dnevnik...odoh tražit ako šta kod koga nađem stavim tiuser posted image


Možda bude i tabla, meni se više sviđa, uglavnom, to je za učiteljicu , koja odlazi u penziju, od njenih učenika, pa ako imate još ideja, samo dajte.

user posted image

Meni je ova dobra, ali to je moj prijedlog, zahtjev je bio dnevnik.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6140
   RE: Fondant
26.12.2011 22:38:10   
Hanady RR
zinanina a da radiš u folu otvorenog dnevnika...pa na njemu nešto stoji...tipa olovka...nečija sveska itd...nešto mi ko logikom po izgledu bi bilo moćnijeuser posted image
ovo je fol dnevnika neke curice...zvončica baravno...al eto pomislih na to tovoreno u folu...
http://cakes.anniesartbook.com/2009/08/tinkerbell-cake-for-my-little-girl.html

a meni je cool i fotka školska naše rokokouser posted image , pa možda ti d aneku ideju umjesto ove sveke...otvoren ili zatvoren dnevnik stojiuser posted image
http://www4.slikomat.com/11/1226/ug5-285803.jpg

a evo knjige...pravna tematika...al plava je i zatvorena...nije loša ovakouser posted image
http://www4.slikomat.com/11/1226/hgq-600-13.jpg

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6141
   RE: Fondant
26.12.2011 22:39:17   
R&T@
zinanina, a kako bi izgledalo da na dnevnik poredas olovku, kredu i slicno? Da razbijes monotoniju...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6142
   RE: Fondant
26.12.2011 22:51:21   
Hanady RR
ovako nešto
http://www.flickr.com/photos/47314953@N05/4739801247/

http://www.flickr.com/photos/sandys-sweets/3185532890/

http://www4.slikomat.com/11/1226/1lv-100-04.jpg

http://www4.slikomat.com/11/1226/6va-362166.jpg

http://www4.slikomat.com/11/1226/my-650300.jpg

http://www4.slikomat.com/11/1226/gmp-img-26.jpg

http://www4.slikomat.com/11/1226/zbp-whiteb.jpg



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6143
   RE: Fondant
27.12.2011 19:48:18   
madam x
IZVORNA PORUKA: tajra

zinanina, a kako bi izgledalo da na dnevnik poredas olovku, kredu i slicno? Da razbijes monotoniju...


To sam i mislila, ako baš bude moralo da bude dnevnikuser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 6144
   RE: Fondant
27.12.2011 22:44:09   
madam x
Čini mi se da sam ovdje pročitala, da je u Sa u nekim slastičarnama moguće dobiti jestivu sliku, po želji, gdje i koliko to košta ?

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6145
   RE: Fondant
27.12.2011 23:45:02   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: zinanina

Čini mi se da sam ovdje pročitala, da je u Sa u nekim slastičarnama moguće dobiti jestivu sliku, po želji, gdje i koliko to košta ?

ne<znam za slasticarne ali imas u Bingo i imas u Apleru na Ilidzi inace ne kosta puno 3-4 km


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6146
   RE: Fondant
28.12.2011 0:38:09   
DM

IZVORNA PORUKA: zinanina

Čini mi se da sam ovdje pročitala, da je u Sa u nekim slastičarnama moguće dobiti jestivu sliku, po želji, gdje i koliko to košta ?

Pitaj višnju ili elmu na pp-čini mi se da su one pisale o tomeuser posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 6147
   RE: Fondant
28.12.2011 0:40:29   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: zinanina

Čini mi se da sam ovdje pročitala, da je u Sa u nekim slastičarnama moguće dobiti jestivu sliku, po želji, gdje i koliko to košta ?

ne



ja sam napisala post al mi nije jasno gdje ne stadose slova:)imas u Bingo i ima u Ampler na Ilidzi 3-4 km:) nadam se da ce sad otici nesto zez net ponekad :)


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6148
   RE: Fondant
28.12.2011 0:48:32   
DM
sad jeste OT, ali mamine oči-ja vidim i tvoj prvi post

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6149
   RE: Fondant
28.12.2011 0:48:57   
DM
.


< Poruku je uredio doublemum -- 28.12.2011 0:49:40 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  244 245 [246] 247 248   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *