|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
27.3.2010 23:16:27   
Anoniman
user posted image

Evo, prvi put sam pravila fondant  od marshmalow bonbona, stvarno je jednostavno.

(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Fondant
28.3.2010 18:06:39   
anelinos

molim vas gde nalazite bombone bjele ja sma nasla rozo bjele i hocu da pravim fodfan za sestinu Pincess po ovom receptu sa colinarike ak je neko pravio nek kaze jel problem ako su bombone rozo bjele...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Fondant
28.3.2010 18:25:11   
anelinos
ja cu probati od tih rozo bjelih ako neko zna gdje ima u saraevu bjele kupiti nek napise i interesuje me koju je totu najbolje obloziti fodfanom i kako da na fodfan lijepim figurice cime da ih pricvrstim...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Fondant
30.3.2010 12:40:52   
Hanady RR
fondant od mashmalou bombona

evo gore super link kako napravit adekvatnu smjesu...ja ću ovo da probam pa makar...samo moram po bombone u Merkator.

probaću i onaj drugi sa glicerinom i te karafeke al mi se čini da će to biti malo teže pa bih se testirala na ovom ipak bi mi žao bilo da uporpastim toliki materijal.

a evo ovo mi je nekako najbolje objašnjen i najslikovitiji primjer
domaćeg fondanta uz to ova gospošđa koja je postavila recept ima divan blog sa vrlo platičnim primjerima kako napraviti fifi, kitx, i druge razne simpa oblike za tortice :)

eto spremam se da pravim...al sigurna sam kad krenem u ovu aktivnost em ću vas ovdje na temi da ugušim pitanjime em ću rokoko da utušim da mi da korisne savjete user posted image


< Poruku je uredio Hanady -- 30.3.2010 12:45:11 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Fondant
30.3.2010 12:43:55   
faris06
Posto se nama blizi 4.rodjendan, ja jucer usla u apoteku da kupim gliceri  . E tu mene ona teta ( a vidim da je magistra farmacije ) nalijepi , kao kakav glicerin, on je nejestiv, kao koristi se samo za spoljnju upotrebu. Tu  ja ostadoh paf.
Jel postoji neki drugi glicerin?

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Fondant
30.3.2010 12:55:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: faris0'

Posto se nama blizi 4.rodjendan, ja jucer usla u apoteku da kupim gliceri  . E tu mene ona teta ( a vidim da je magistra farmacije ) nalijepi , kao kakav glicerin, on je nejestiv, kao koristi se samo za spoljnju upotrebu. Tu  ja ostadoh paf.
Jel postoji neki drugi glicerin?


ja još nisma kupovala ali koliko znam to je upravo taj nejestivi glicerin...e sad žene su savjetovale da poneseš recept pa ti oni razblaže to što tražiš na način kako treba za kolače...najsvježije je kupovala dadada imaš unaprijed rođendan njenog dječaka i ja ću nju da pitam u kojoj ga apoteci dobila da odmah u tu idem....pošalji joj PP.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Fondant
30.3.2010 12:56:11   
acudesa
hanady, ovaj video ja super-sve lijepo vidišuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Fondant
30.3.2010 14:32:35   
acudesa
Gdje ću naći boje za fondant, napravit ću bijeli-pa ću ga bojiti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Fondant
30.3.2010 18:51:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: faris0'

Posto se nama blizi 4.rodjendan, ja jucer usla u apoteku da kupim gliceri  . E tu mene ona teta ( a vidim da je magistra farmacije ) nalijepi , kao kakav glicerin, on je nejestiv, kao koristi se samo za spoljnju upotrebu. Tu  ja ostadoh paf.
Jel postoji neki drugi glicerin?


ja još nisma kupovala ali koliko znam to je upravo taj nejestivi glicerin...e sad žene su savjetovale da poneseš recept pa ti oni razblaže to što tražiš na način kako treba za kolače...najsvježije je kupovala dadada imaš unaprijed rođendan njenog dječaka i ja ću nju da pitam u kojoj ga apoteci dobila da odmah u tu idem....pošalji joj PP.user posted image

I dadada je preko stele dobila glicerinuser posted image ...dam ja tebi kasiku glicerinauser posted image ...evo u cemu je stvar...zasto ne daju u apotekama (rodjak mi reko') s ovom kolicinom glicerina + jos jednog sastojka ja mogu napraviti nitroglicerin i dignuti jednu petokatnicu u havuuser posted image ...Oni uvoze glicerin bukvalno u litrama strogo cuvano uz "policijsku patrolu" tako ka'e moj rodjak...

Ja sam boje u prahu kupila u tusu na dobrinji

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Fondant
30.3.2010 19:03:07   
Anoniman
e da...ja sam radila po ovom receptu...fakat nije tesko, vise se oko toga svega dize neka panika nego sto mozes nesto zabrljati

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Fondant
30.3.2010 19:36:30   
bucko
A je li moženeko reći: koju koru i koji fil mogu staviti u tortu koju ću pokriti fondantom? I je li premažem tortu nečim papokrijemfondantom ili ide direktno na tortu?

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Fondant
30.3.2010 19:39:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bucko

A je li moženeko reći: koju koru i koji fil mogu staviti u tortu koju ću pokriti fondantom? I je li premažem tortu nečim papokrijemfondantom ili ide direktno na tortu?


svaka torta moze koja nije premekana tj. da ne ide odozgo slag ili neka krema jednako mekana ko slag...ja sam pravila marcipan tortu ta se krema stvrdne kada se ohladi

(odgovor članu bucko)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Fondant
31.3.2010 16:57:45   
anelinos
ja danas svratim do Robota u hrasnom da vidim tu marcipan masu koju je neko rekao da ima tamo, malo sama potrazim po rafama nisam nasla, pitam prodavacicu ona me izbezumljeno gleda kao da sam je neznam ti sta pitala... sad molim da mi kazete gdje u robotu ste kupovali i kako to da trazim kako izgleda nikad nisam uzimla.. hvala 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Fondant
31.3.2010 17:26:05   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: anelinos

ja danas svratim do Robota u hrasnom da vidim tu marcipan masu koju je neko rekao da ima tamo, malo sama potrazim po rafama nisam nasla, pitam prodavacicu ona me izbezumljeno gleda kao da sam je neznam ti sta pitala... sad molim da mi kazete gdje u robotu ste kupovali i kako to da trazim kako izgleda nikad nisam uzimla.. hvala 


e ja sam jednom kupovala ali ima i godina, stajala je u vrhu gdje je hljeb, ali desni frizider gdje su im oni kolaci i vocni jogurti, i pakovana kao salama u providnm omotu, a imaju i na odjelu gdje su ukrasavanja za kolace e tu je u bojama isto providni omot

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Fondant
31.3.2010 17:37:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78


IZVORNA PORUKA: anelinos

ja danas svratim do Robota u hrasnom da vidim tu marcipan masu koju je neko rekao da ima tamo, malo sama potrazim po rafama nisam nasla, pitam prodavacicu ona me izbezumljeno gleda kao da sam je neznam ti sta pitala... sad molim da mi kazete gdje u robotu ste kupovali i kako to da trazim kako izgleda nikad nisam uzimla.. hvala 


e ja sam jednom kupovala ali ima i godina, stajala je u vrhu gdje je hljeb, ali desni frizider gdje su im oni kolaci i vocni jogurti, i pakovana kao salama u providnm omotu, a imaju i na odjelu gdje su ukrasavanja za kolace e tu je u bojama isto providni omot

imas i u merkatoru...na odjelu za kolace...providna omot a masa je u tri boje (roza, zelena i zuta)

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Fondant
31.3.2010 19:30:40   
anelinos
e hvala vam drage moje puno sa ste mi pomogle posto cu ici u merkator po bonbone odma i to vidim... a eto kome trebaju boje jestive najbolje su u Tusu boje u prahu i kad se umjesaju u tjesto fantasticna boja bude..... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Fondant
1.4.2010 20:58:06   
anelinos
evo ja veceras u samoposluzi na Latinskoj Cupriji vidim marcipan 200gr zuta,bjela,roza kosta 4,90 km malo poskupo a neznam  kolko se moze razvuci cini se dosta rastezljivo.... bilo kako bilo ja ovih dana pravim tortu da isprobam slikacu pa stavim da vidite moje remek djelo ;) 

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Fondant
6.4.2010 17:27:11   
anelinos
moja prva torta sa fondantom .. za prvi put nije tako lose user posted image


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 6.4.2010 19:04:17 >

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Fondant
6.4.2010 17:34:09   
aya
anelios izgleda superuser posted image  user posted image

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Fondant
6.4.2010 18:41:47   
anelinos
IZVORNA PORUKA: aya

anelios izgleda superuser posted image  user posted image

hvala ti puno.. s obzirom da je pvi put nije lose

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Fondant
6.4.2010 20:07:11   
ivana st
Anelinos torta super izgleda user posted image

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Fondant
6.4.2010 20:50:01   
faris06
Anelios , jel' ovo kupovni fondant, ili si sama pravila? Ako je kupovni ,  gdje je kupljen? U Merkatoru ga vise nema, ja bila prije 2 dana, a posto nisam nasla glicerin  kupim jestivu sliku  i stavim na premaz od slaga, nije losa tortica bila.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Fondant
6.4.2010 21:06:25   
anelinos
hvala Vam drage moje ja sam danas prvi put napravila fondfan u kucnoj izvedbi nakon sto sam obisla merkator i robot i nisam nasla.. radila sam ga po vrlo jednostavnom receptu moje drage prijateljice ca colinarike a ciji je recept vec neko stavio ovdje al evo ja cu ponoviti http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant-nova-masa-za-oblaganje-i-dekorisanje smjesa je vrlo laka i jednostavna, ja sam se stvarno odusevila kolko je lagano i kako se lijepa smjesa dobije za oblaganje... ovdje pise da idu bijele bombone al ja ih nisam nasla radila sam od rozo bijelih i fantasticno je ispalo i odlicno se boje... pokusajte iznenadice te se kako je jednostavno .. 

< Poruku je uredio anelinos -- 6.4.2010 21:07:51 >

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Fondant
6.4.2010 21:08:32   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: anelinos

hvala Vam drage moje ja sam danas prvi put napravila fondfan u kucnoj izvedbi nakon sto sam obisla merkator i robot i nisam nasla.. radila sam ga po vrlo jednostavnom receptu moje drage prijateljice ca colinarike a ciji je recept vec neko stavio ovdje al evo ja cu ponoviti http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant-nova-masa-za-oblaganje-i-dekorisanje.... smjesa je vrlo laka i jednostavna, ja sam se stvarno odusevila kolko je lagano i kako se lijepa smjesa dobije za oblaganje... ovdje pise da idu bijele bombone al ja ih nisam nasla radila sam od rozo bijelih i fantasticno je ispalo i odlicno se boje... pokusajte iznenadice te se kako je jednostavno .. 

kad si već on line da te pitam...jesi zajedno topila rozo bjele bombone pa ih onda bojila? kakva boja ispadne kad se napravi tek znači prije dodavanja boja, jel ova kojom ti je torta pokrivena?
ja sam adekvatne bombone skontala u onom programu Bomboni Fini sa slonićem al su sve rozo-bijele i kontam bil to moglo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Fondant
6.4.2010 21:26:54   
anelinos
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: anelinos

hvala Vam drage moje ja sam danas prvi put napravila fondfan u kucnoj izvedbi nakon sto sam obisla merkator i robot i nisam nasla.. radila sam ga po vrlo jednostavnom receptu moje drage prijateljice ca colinarike a ciji je recept vec neko stavio ovdje al evo ja cu ponoviti http://www.coolinarika.com/recept/marshmallow-fondant-nova-masa-za-oblaganje-i-dekorisanje.... smjesa je vrlo laka i jednostavna, ja sam se stvarno odusevila kolko je lagano i kako se lijepa smjesa dobije za oblaganje... ovdje pise da idu bijele bombone al ja ih nisam nasla radila sam od rozo bijelih i fantasticno je ispalo i odlicno se boje... pokusajte iznenadice te se kako je jednostavno .. 

kad si već on line da te pitam...jesi zajedno topila rozo bjele bombone pa ih onda bojila? kakva boja ispadne kad se napravi tek znači prije dodavanja boja, jel ova kojom ti je torta pokrivena?
ja sam adekvatne bombone skontala u onom programu Bomboni Fini sa slonićem al su sve rozo-bijele i kontam bil to moglo.



da da upravo te bombone sam ja koristila rozo bijele ja ih nista nisam rezala odvajala nego sam lijepo istresla dvije kesice u tanjir,stavila malo vode  i rastopila u mikrovalnoj dobila sam skroz bijelu masu kojom je prekrivena torta , vjerovatno provladava bijela jer ide i staub secer a onda sam ostatak koji mi je ostao ofarbala sa bojma u prahu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *