|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 11:46:37   
Lejni
Logica, zaboravih ja napisati da jos nisam bila kod dr idem sjutra i pitacu za termin pravo a na net kad sam radila po onim kalkulatirima daje mi 25, 26 i 27 septembar.

Kako mene sve zbunjuje ovo racunanje kad se ulazi u drugi mjesec a kada u drugi trimestar, nekako sve razlicito nadjem.

Sutra sam kod dr pa da vidim da li se konacno vidi moja mrvica. Da je vidim po prvi put, nestrpljiva sam

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 701
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 12:30:46   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Lejni

Logica, zaboravih ja napisati da jos nisam bila kod dr idem sjutra i pitacu za termin pravo a na net kad sam radila po onim kalkulatirima daje mi 25, 26 i 27 septembar.

Kako mene sve zbunjuje ovo racunanje kad se ulazi u drugi mjesec a kada u drugi trimestar, nekako sve razlicito nadjem.

Sutra sam kod dr pa da vidim da li se konacno vidi moja mrvica. Da je vidim po prvi put, nestrpljiva sam


Nemoj se previse oko toga opterecavati... cak i svaki ginekolog drugacije broji mjesece... tebi su najbitnije sedmice i da se bebica lijepo razvija, ostalo je najmanje bitno...
ja bih se na svakom UZ toliko raznjezila da bih zaboravila da pitam doktoricu sve sto sam htjela... onda sam se sjetila da kod kuce napisem sva pitanja, ali moja draga, ja zaboravim i na spisak i na sve kad vidim svoju mrvu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1.2.2016 D. - sreca nasa najveca :)

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 702
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 14:06:30   
Amani12
Trudnjace moje ja sam jos uvijek 2u1.
Prate nas i cekamoo...

Cauchy mila mislim na tebe i nadam se najboljim vijestima abd.
Pufnicee je li stigla beba ?
Mom2be izgleda da ces i ti prije mene. Ima li kakvih naznaka?
Ostalim saljemo puno zagrljaja, mazite pupee

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 703
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 14:27:46   
Lejni
I ja zaboravim da pitam a imam neka pitanja ali mi se sve cini da doktor nekako to previse brzo odradi i ne ostavi mi vrijeme za pitanja. Uz dugo gleda ali posle kad je vrijeme za moja pitanja nekako me "iskulira" a ja jedva cekam svoju da vidim. Jos nisam svjesna.

Sretno zene koje cekate na porod da prodje brzo i lako pa da nam javite lijepe vijesti

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 704
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 14:30:29   
nudzejma
Mala_sa i moj veliki djecak se razbolio...Jucer poceo kasljati ono suho,odveli ga na pregled,dr kaze nema nista na plucima grlo nije upaljeno...Medjutim jutros kad sam krenula na posao on vruc,37.7.Dadnem mu paracetamol i ostanem s njim kuci. Da mi je da izbjegnemo antibiotik jer mi se cini da je viroza...Tako da za sada pratimo stanje...valjda nece i mama fasovati bilo bi nezgodno zbog trudnoce...

Lejni sretno na pregledu....
Amani i tebi neka je sa hajjrom....
Kako li nam je Cauchy,mislim na nju citav danuser posted image Da im Bog olaksa....

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 705
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 15:16:09   
cauchy
Evo i mene, da se javim.
Nakratko sam izašla iz bolnice da bih otišla raditi 4D kod Balića jer danas na pregledu mi rekoše beba nema mokraćnu bešiku, pa da opet potvrdim i na 4D ( i to me je dr pustila jer je uzela masne pare, al tako nam je, odmah je druga priča i ljubaznost).
Sutra ću na pregled, u petak je konzilij, pa ako i moj dr potvrdi anomaliju, to je onda to.
Od sinoć sam imala krvarenje koje nisu preko uz vidjeli i kažu mi ma kakvo krvarenje, nema ga user posted image . Sad mi roskasto izlazi nesto.
Držite mi fige, mada sam se ja već pomirila sa sudbinom.

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 706
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 15:16:27   
mala_sa
Da napisem koju prije peglanja user posted image

Amani hairli aBd pa kad god da krene user posted image

Nudzejma moja kaslje produktivno nekad, a nekad i bas suho (valjda sto jos nije sazrio slajm). Uglavnom guram joj propolis i med najvise, sok od luka i jabuke i tako, cistimo nos i to je to, sad cekaj da prodje user posted image . Ja isto bjezim od antibiotika i bas radim sve sto je u mojoj moci da ih izbjegnemo. Ona je meni dan prije odmora u decembru tako dobila upalu grla pracenu temperaturom, i doktor sam rece da je virusno, paracetamol i sirup za upalu grla, propolis sprej, i sredili smo za 3 dana grlo. Ja se isto nadam da meni nece preci user posted image
Ne brini za tabelu, sad ce nasa Andjela da te doda user posted image .

Lejni sretno sutra aBd user posted image

Cauchy mislim na vas user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 707
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 16:03:04   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Amani12

Trudnjace moje ja sam jos uvijek 2u1.
Prate nas i cekamoo...

Cauchy mila mislim na tebe i nadam se najboljim vijestima abd.
Pufnicee je li stigla beba ?
Mom2be izgleda da ces i ti prije mene. Ima li kakvih naznaka?
Ostalim saljemo puno zagrljaja, mazite pupee


Aaaaa moja draga stalno mislim na tebe i kontam ti sad sigurno uzivas sa svojom bebicom, ali izgleda da mi imamo 2 mala tvrdoglavca koji rade samo po svom user posted image user posted image
Kako se osjecas? Jesi li imalo otvorena?
Ja sinoc sanjala da sam otvorena 3,5 prsta (otkud mi samo ono pola prsta) user posted image user posted image i da sam dobila ponudu za novi posao user posted image user posted image

Kod mene i dalje nema nista novo... Jucer CTG bio ok... prekosutra ponovo na GAK CTG radim... Ja se sve nadam, iscekujem i osluskujem bilo kakve naznake, ali SIIIIPAAAK user posted image user posted image user posted image

cauchy drzim ti fige i nadam se samo dobrim vijestima user posted image

nudzejma i mala_sa neka vam djecica sto prije ozdrave user posted image

_____________________________

1.2.2016 D. - sreca nasa najveca :)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 708
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 17:53:21   
Arijana2
Pozdrav ,zavladala je prava epidemija ovih viroza ,i oko mene svi ,i moji mališani kašljucaju,sline Itd Nadam se da neće preci na nas trudnice i da ce i mališani brzo ozdraviti.

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 709
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 19:19:59   
Logica
Lejni sretno na pregledu :) ja mjesece racunam po terminu,npr meji termin15. Pa svakog 15. U mjesecu udjem u novi mjesec trudnoce, s tim da termin oznacava punih 9 mjeseci i punih 40 sedmica(280 dana). A sedmice brojim od prvog dana zadnje mens tako da sam tu sedmicu mens bila sedmicu trudna i tako dalje :) ima pravo dobra aplikacija my calendar na google storu gdje ti bukvalno pise koliko jos dana do kraja trudnoce:)

Amani,mom i ostale terminuse puno sabura zelim i da sve prodje onako kako je najbolje za vas :)

Cauchy kako se ti inace osjecas osim krvarenja? Jel se mrda beba? Zelim ti sve najljepse od srca i da sve prodje s najboljim mogucim ishodom :) budi jaka i misli pozitivno i nemoj se predavati do kraja.. saljem ti user posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 710
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 19:21:05   
Isha

Spisak aktivnih trudnica u 2016

JANUAR 2016

07.01. Leptiri user posted image Porodila se 13.1. user posted image
17.01. Rimljankaa user posted image Porodila se 11.1. user posted image
19.01. tropic Porodila se 21.01. user posted image
23.01. ZaraHamza
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2Buser posted image


FEBRUAR 2016

05.02. _ayla_user posted image
25.02. Andjela user posted image
28.02.Isha user posted image

MART 2016

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Skorpija user posted image
09.03. Bebabu user posted image
21.03. Manka user posted image
26.03. Choopy user posted image

APRIL 2016

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
15.04. Logicauser posted image
18.04. maya 25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie
10.05. Cauchy user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image

JUNI 2016

24.06 felixuser posted image

JULI 2016

01.07. Mama3333
02.07. mala_sa

AVGUST 2016

nudzejma

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 711
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 19:25:51   
Isha
Nudzejma, kojeg avgusta ti je termin tacno?

Mom2b, svako koliko ides na ctg, kada si pocela? Kako ide sa uputnicama, je li svaki put treba mala uputnica?

Cauchy, je li amnioinfuzija uspjela, imad sada vise vode?

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 712
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 20:16:47   
nudzejma

IZVORNA PORUKA: Isha

Nudzejma, kojeg avgusta ti je termin tacno?

Mom2b, svako koliko ides na ctg, kada si pocela? Kako ide sa uputnicama, je li svaki put treba mala uputnica?

Cauchy, je li amnioinfuzija uspjela, imad sada vise vode?


aBd 03.08.2016 je moj termin


_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 713
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 20:47:55   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Isha

Nudzejma, kojeg avgusta ti je termin tacno?

Mom2b, svako koliko ides na ctg, kada si pocela? Kako ide sa uputnicama, je li svaki put treba mala uputnica?

Cauchy, je li amnioinfuzija uspjela, imad sada vise vode?


Od ulaska u 9 mjesec tj u 36 sedmicu dr mi je rekla da dolazim na CTG jednom sedmicno. Ja idem sa velikom uputnicom koju mi svaki put nakon pregleda vrate... Sa tom uputnicom sam isla i na UZ u toku 9 mjeseca. Ja sam isla utorkom jer su najmanje guzve, ali posto se priblizavam terminu dezurni dr je preporucio da dodjem na novi CTG u petak, pa onda da dodjem na dan termina (u nedjelju) user posted image

_____________________________

1.2.2016 D. - sreca nasa najveca :)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 714
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 21:52:24   
Lejni
Logica hvala puno, skidala ja te aplikacije ali tu bas nisam pa cu odmah skinuti. Sedmice su mi jasne, prvi dan zadnje m, ali me buni sa mjesecima jer nadjem razlicitih fora, pa mi nije logicno. Hvala vam na pozeljenoj sreci svima za sjutra.
Meni sad izbacuje termin 26.09 pa mozemo i mene ubaciti ili sacekati kad dr kaze ali isto ce reci user posted image za malo pa na moj rodjendan 10.09

Sretno drage kojima se blizi porod, a nadam se da ce nas ti virusi svi zaobici. Sad malo otoplilo pa ce biti bas bezveze.



_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 715
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 22:39:47   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Lejni

Logica hvala puno, skidala ja te aplikacije ali tu bas nisam pa cu odmah skinuti. Sedmice su mi jasne, prvi dan zadnje m, ali me buni sa mjesecima jer nadjem razlicitih fora, pa mi nije logicno. Hvala vam na pozeljenoj sreci svima za sjutra.
Meni sad izbacuje termin 26.09 pa mozemo i mene ubaciti ili sacekati kad dr kaze ali isto ce reci user posted image za malo pa na moj rodjendan 10.09

Sretno drage kojima se blizi porod, a nadam se da ce nas ti virusi svi zaobici. Sad malo otoplilo pa ce biti bas bezveze.




Ovako je meni dr objasnila:

Termin poroda: prvi zadnje menstruacije + 7 dana + 9 mjeseci (u mom slucaju je ovako: 24.4 + 7 dana = 31.4. + 9 mjeseci = 31.1.) user posted image

Mjeseci se racunaju ovako:

1-4 nedjelja = 1. mjesec
5-8 nedjelja = 2. mjesec
9-13 nedjelja = 3. mjesec
14-17 nedjelja = 4. mjesec
18-22 nedjelja = 5. mjesec
23-27 nedjelja = 6. mjesec
28-31 nedjelja = 7. mjesec
32-35 nedjelja = 8. mjesec
36-40 nedjelja = 9. mjesec

_____________________________

1.2.2016 D. - sreca nasa najveca :)

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 716
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 23:21:58   
Isha
Spisak aktivnih trudnica u 2016

JANUAR 2016

07.01. Leptiri user posted image Porodila se 13.1. user posted image
17.01. Rimljankaa user posted image Porodila se 11.1. user posted image
19.01. tropic Porodila se 21.01. user posted image
23.01. ZaraHamza
25.01. Amani12 user posted image
28.01. Pufnicaa user posted image
31.01. Mom2Buser posted image


FEBRUAR 2016

05.02. _ayla_user posted image
25.02. Andjela user posted image
28.02.Isha user posted image

MART 2016

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Skorpija user posted image
09.03. Bebabu user posted image
21.03. Manka user posted image
26.03. Choopy user posted image

APRIL 2016

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
15.04. Logicauser posted image
18.04. maya 25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie
10.05. Cauchy user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image

JUNI 2016

24.06 felixuser posted image

JULI 2016

01.07. Mama3333
02.07. mala_sa

AVGUST 2016

03.08. nudzejma

SEPTEMBAR 2016

26.09. Lejni


< Poruku je uredio Isha -- 27.1.2016 23:25:19 >

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 717
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 23:30:24   
Isha

IZVORNA PORUKA: mom2B


IZVORNA PORUKA: Isha

Nudzejma, kojeg avgusta ti je termin tacno?

Mom2b, svako koliko ides na ctg, kada si pocela? Kako ide sa uputnicama, je li svaki put treba mala uputnica?

Cauchy, je li amnioinfuzija uspjela, imad sada vise vode?


Od ulaska u 9 mjesec tj u 36 sedmicu dr mi je rekla da dolazim na CTG jednom sedmicno. Ja idem sa velikom uputnicom koju mi svaki put nakon pregleda vrate... Sa tom uputnicom sam isla i na UZ u toku 9 mjeseca. Ja sam isla utorkom jer su najmanje guzve, ali posto se priblizavam terminu dezurni dr je preporucio da dodjem na novi CTG u petak, pa onda da dodjem na dan termina (u nedjelju) user posted image


Hvala. Bas sam danas bila gore da nalaz uzmem, i dr mi je rekao kada skinemo serklaz sa 38 sedmica da cemo poceti sa ctg-om, i kao trebaju mi dvije male uputnice, a onda velika. Jos je ovaj mladji poceo vristati cim ga je ugledao, jer se boji dr, a trudnice se unezgodile, a nije mu nista user posted image .

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 718
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
27.1.2016 23:39:30   
Isha
Lejni, pogledaj ovaj link.
http://www.pregnology.com/faralong.php?month=9&day=26&year=2016

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 719
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 7:00:34   
Isha
Jutro zene, budite se user posted image . Rano sam ustala, stomak me poceo muciti, ali izgleda prolazi.

Mala_sa, kako ti je Alina?

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 720
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 8:34:05   
mom2B

IZVORNA PORUKA: Isha

Jutro zene, budite se user posted image . Rano sam ustala, stomak me poceo muciti, ali izgleda prolazi.

Mala_sa, kako ti je Alina?


Jutro draga Isha... ti bas uranila user posted image
ja stvarno ne znam sta cu sa svojim nespavanjem... opet sam spavala ukupno 2 sata, ostalo presjedila... cim legnem dobijem prejaku zgaravicu.. Kako koji dan odmice sve je jaca i jaca... Jos sinoc povracanje i proliv se sa stavili pa mi je bilo bas veselo user posted image
Osim toga jako su mi trnule ruke, posebno u sakama (pritisak je bio 132/73) user posted image Spomenucu to sutra doktoru koji me bude pregledao...

U kojem si ti mjesecu radila serklaz? Kako se doslo do spoznaje da ti treba?

_____________________________

1.2.2016 D. - sreca nasa najveca :)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 721
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 9:11:13   
Lejni
Hvala zene, hvala Isha, bitno je da znam sedmicu i da sve bude u redu a kako cemo mjesece racunati to nam nije vazno toliko hihi

Mom2B hvala ti, pa i ja sam nasla racunanje kako ti je dr objasnila, ali ovo od 1-4 npr sedmice a negdje je ja mislim 1-5 zato sam se zbunila i recimo ne poklapa se ulazak u drugi mjesec po ovim sedmicama i po tome kako je dr rekla tebi a kako sam ja nasla. Kod mene npr 21.12 zadnja m i plus 7 ulazak u prvi mjesec, a po ovoj tabeli je to ranije. Ali nije vazno to sad.

Ja sam imala zgaravicu sinoc uzasnu a sami pocetak, i vjerovatno pritisak nije bio dobar, inace je jako nizak. Citava lijeva strana me boli od juce, i na vrat udara i kroz citavu desnu ruku. Pa sam spavala samo malo.

Kad je Cauchy na 4D, bas sve mislim na nju, samo da joj se posreci i da joj pomognu dok beba jos malo ne ojaca.

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu mom2B)
Neposredna veza do poruke: 722
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 9:18:48   
škorpija
i ja došla da vidim ima li kakvih novosti od cauchy, nadam se da će biti dobre vijesti user posted image

i mene nekad zbinjuje računanje sedmica, evo sadm mi aplikacija koju imam na mobitelu "Pregnancy dates" kaže da sam u 35 sedmici, a kad odem kod dr on uvijek kaže da je sedmica manje nego što aplikacija kaže, kao 34+4 ili tako nešto, ma nebitno, znam kad mi je termin i vozdra user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 723
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 9:21:41   
Lejni
Skorpija meni je jedan kalkulator pokazao da sam u sestoj a nisam bila user posted image ali ako se ne slazu oko mjeseci, makar znamo po sedmicama, a najbitnije da napreduju bebe.

E da, hvala na dodavanju na spisak, divno je da se vidim tamo, jesam zadnja ali valjda ce se nadovezivati user posted image

Nadajmo se da ce i ona brzo javiti sa dobrim vijestima

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 724
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Januar
28.1.2016 9:24:52   
Logica
Jutro zene :) zelim vam divan predivan dan :)
I ja sam slabo spavala,malo zgaravica,malo se ovaj mali suta,u po frke uhvatio me grc u listu i bas me je prepalo na trenutak jer je dugo trajalo.

Cauchy u dovama si mi da sve prodje u najboljem mogucem redu javljaj nam kakva je situacija :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *