|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 9:46:51   
Logica
Andjela puno strpljenja zelim i da bude onako kako je najbolje za tebe i bebolinu :) ja sam isto od neki dan pocela osjecati blage menstrualne bolove ali citam ako nestaju kad promijenim polozaj ili se krecem da nije zabrinjavajuce da se samo materica priprema za porod :)

Mina ja sam od 17.sedmicenpocela osjecati valove i do 30. Sedmice nije to bilo nista bolno medjutimsad kako je beba narasla ne boli ji sad ali zna nekad nogice smjestiti meni ispod rebara i onda je neki neugodan osjecaj..mada je kod mene posteljica na zadnjem zidu il kako se to vec kaze pa kaze dr da zbog toga i nisam tako intenzivno osjecala udarce.u svakom slucaju uzivaj :)

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 10:19:36   
ney75
Jutro i od mene :)
Andjela kod tebe krenulo izgleda. Ja imam BH kontrakcije od 6og mjeseca, i sad su ucestile, kontam da necu ni skontat kad budu prave :D isto kao sto opisujes, stvrdne se stomak na 30ak sekundi, nista bolno, samo neugodno, steze :D nek je tebi sa srecom ako krene u toku dana :)
Mina, ja sam tek prve udarce pocela osjecati u 22-23 sedmici, ako si prvorotka, normalno je tamo do 26 da ne osjetis dobro bas :)
Inace, dobrodosle i ugodne vam trudnoce :)

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 10:57:52   
*andjela*
Znaci ipak bi mogle biti kontrakcije,desavalo se i meni nekad prije al vrlo rjetko,ja mislila beba se izboci,izgura...al jutros kontam da su ipak kontrakcije...ovo su vjerovatno neregularne jos uvek...neznam koliko to tako moze trajati...imam ih od jutros povremeno i osjetim u donjem djelu ledja i stomaka kao blage menstrualne grceve,ajd nek se bar nesto pocelo desavatiuser posted image ...kuci sam jos ova 2-3 dana pa mozda nesto i bude da ne idem na lezanje

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 11:15:54   
mina3
Hvala zene na odgovorima,prvorotka sam sto eto znaci jos strljenja treba user posted image
Kedi da se nadovezem samo..ja sam imala jednu kiretazu i nikakve simptome nisam imala da ne ide nesto kako treba a u ovoj trudnoci na pocetku bolovi pa hitna gdje se ni trudnoca nije vidjela pa oko sedme sedmice krvarenje i smedje 2 dana i opet je sve bilo kako treba...tako da ne gubi nadu i drzim fige user posted image

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 12:23:16   
ney75
Andjela je li te gledala vaginalno prosli put, jesi ista otvorena?

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 12:36:31   
škorpija
Andjela mislim da je to kod tebe blizu, očekuj već sutra nesto konkretno 😊. Jel se isha porodila, ovdje poslije mene neko zatišje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 12:45:01   
*andjela*
Bas zatisje...cure se uljenile...
Sto je najgore sad mi i neka muka i kao da mi je pritisak pao...bas mi se spava...ma mislim da se nesto krenuli desavati...sad hoce biti danas ,sutra,prekosutra vidjecemo..
Neznam dal da idem leci sa V il da operem kosu,da se sredimuser posted image user posted image

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 13:50:15   
Lejni
Ma odspavaj ako mozes malo a kosu kasnije operi. Kad god da krene puno srece i da sto lakse prodjes na porodu. Zelim ti da sto prije drzis svoje pile u rukama zivo i zdravo

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu *andjela*)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 14:24:07   
Isha
Tek sam stigla sa kontrole, otvorena 1 prst, eto nije sada tijesno, kao malo je bolje. On opet misli da cu prenijeti, moram na ctg svaki dan sada, a njega nece biti do cetvrtka.

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 14:32:37   
*andjela*
ney vaginalno me pregledala pre 7 dana ...i rekla da je isto oko 1 prst da se grlic smeksao al da ga jos uvjek ima..i da nema vise sta gledati...kad se krenem otvarati tad ce i bolovi i obrnuto...i da cu verovatno posle termina al eto prosao je sad

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 14:33:07   
Chilli

IZVORNA PORUKA: Isha

Tek sam stigla sa kontrole, otvorena 1 prst, eto nije sada tijesno, kao malo je bolje. On opet misli da cu prenijeti, moram na ctg svaki dan sada, a njega nece biti do cetvrtka.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 15:09:51   
blossom
Hello hanumice user posted image

Samo da vas pozdravimo, kod nas lijeni dan.. Izlezavanje i grickanje sta god nam dodje pod ruku..user posted image Cekamo tatu s posla da njega malo zafrkavamo i tako...

Terminuse nase februarske, sad ce to, jos malo.. Ako nekoj krene danas, brz i lagan porod zelim user posted image

Samy_lo, super za kontrolu.. Samo lagano mila, bice to sve super aBd user posted image

Vidim imamo novih clanica, dobro nam dosle user posted image

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 15:31:26   
samy_lo
Kako ste mi zenice?
Ja od jutros na nogama,moram poraditi kucu,jer je muz okrecio dok sam ja lezala u bolnici,i samo poredao namjestaj,a sve sitno bacio na kamaru..poceo me stomak boljeti,popila dabroston i apaurin,pa sam malo legla ne bi li mi bilo lakse

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 15:42:22   
MamaMarina
Drage mame,
ja sam nova registrovana ali dugogodišnja čiatetljka.
Imam djevojčicu drugog razreda i u 8 sam mjesecu trudnoće.
Pokušavam naći temu mama školarke i mama trudnica ali je nema pa se pridružih ovdje među trudnice. I tako vas čitam svako veče pred spavanje.
Ima li još mama koje su i trudne i imaju veće dijete.
Postala sam jako nemirna jer se plašim da niša ne stižem.
Trudnoća me čini jako usporenom a toliko obaveza oko škole, zadaća, rođendana.
Šta će biti kad dođe beba?
Počela sam da plačem već desetak dana.
Da li imate ovih faza?
Neugodno mi je što i pišem svoju nesposobnost da se uskladim sa trudnim stanjem i majčistvom školarke ali lakše mi je povjeriti "nepoznatim" mamama.
Suprug se smije i govori da me pucaju hormoni. Trudi se što više posla obaviti umjesto mene. Ali ja sam uplašena i nervozna i šta znam!
Moja M je meni sve. Ništa mi nije teško al kad dođe beba kako da stignem imati dva centra svijeta i da za obje budem ono što sam sada jednoj?
Mogla bih da pišem još al da ne budem dosadna za prvi put.
(Mama djevojčice i još jedne curice krajem marta)

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 16:09:19   
manka
Da li je neka od vas bila skoro na komisiji za carski? Kako to izgleda? Ko je sve prisutan?

(odgovor članu MamaMarina)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 17:22:33   
Angelica
Dobar dan,mi smo danas šetali 5h iskoristili lijep dan
bolje se osjećam hB. Bili smo i na pregledu sve ok.

Jel se koja porodila poslije škorpije, nisam upratila?

_____________________________

Ljudi postaju nalik na kokoši, slabo vide i rano liježu. A jutrom žure na kopanje zbijeni u gomile duhana. Džepova usukanih od znoja dlanova zalaze svuda i u sve guraju nos.

(odgovor članu manka)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 18:43:40   
Beba_Bu
Pozdrav i od nas. user posted image

*andjela* haman neka lijena bebsi hehe :P Ma zna ona da joj je najljepše u maminom stomaku,sta je briga ehhe :)
Isha ima li kod tebe nekih poronaznaka? :D


mi bili na kontroli prekjučer (cetvrtak) , sve ok. CTG ok :) elhamdulillah. Jedino sto smo preksinoc povracali cijelu noc i dan,ionako imam zgaravicu,sinoc me je "razgulilo" , voda me cak ujedala za jednjak i zeludac..Ja dok nisam bila trudna,kad izbacim kiselinu progorim najlonsku vrećicu,papir, užas..A sad uff..Jedva čekam porod user posted image i moj smotuljak. I DA SE NAJEDEM KO SLON. :D
U mene MM na terenu,dolazi tek 4.marta,nadam se da se necu poroditi dok on ne dodje,ipak nam je prvi bebush,pa bi bilo baz bezveze da ne bude tu,kad smotuljcic dodje :)
Šef mu je baš user posted image , cijeli februar nije išao nigdje na teren sve tu u okolini, sad ga našo' slat pred porod da radi :D ali eto,mora se zaradjivat sta je tu je. :D

Ljubimo vas i drzimo fige narednim porodiljama.. :* user posted image


DOBRO DOŠLE NOVE TRUDNICEEE ^_^
* mma marina to je sve do hormona,ne sikiraj se svakom djetetu je određena nafaka i briga o njemu hehe :)

_____________________________

.* 15.Mart.2016*.

Mejsun <3

Love at first sight. *__*

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 18:43:46   
Arijana2
manka ja sam bila na komisiji za cr u Vojnoj.Tacnije predaš svoje papire i čekaš dan dva da ti odobre,razlozi za cr su poznati tako da je to čista procedura koja ide brzo.Kod mene je prvi cr bio hitan tako da su mi drugi odobrili komisijski zbog prvog.
mamaMarina ja se sjećam da su meni hormoni doslovno ludjeli u drugoj trudnoci,i tada je moj stariji dječak imao 3.5 godina jednom je prosuo čokoladno mlijeko po stanu i ja sam ga malo pucnula po peleni i u tom trenutku počela toliko plakati kako sam ja losa mama,kako on nema dovoljno pažnje,kako ce tek biti... Uglavnom to su bile ciste gluposti .Sad i drugo ima 3.5 god i obadvoje imaju pažnju kao jedinci,ljubav roditelja je ogromna i kao sto sam negdje pročitala,dolaskom jos jednog djeteta se ne djeli nego množi.

(odgovor članu Angelica)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 20:09:48   
ney75
Beba ja sam se taman pitala gdje si ti, da nas nisi sve pretekla pa se porodila :)

(odgovor članu Beba_Bu)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 22:27:15   
*andjela*
Beba bu i ti si blizu termina..
Ma neće bebe da zure...kod mene nista nije značajnije bilo...javljaju se čitav dan te nazovi kontrakcije...al nisu učestale...možda malo budu snažnije,al ja ne osjećam neke jače bolove još uvijek,vidjecemo sutra..hoće se nastaviti

_____________________________

01.01.2014 Mamin decak * VELJKO*

28.02.2016 Mamina princeza *Marija*

(odgovor članu ney75)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
27.2.2016 22:53:36   
Isha
Spisak aktivnih trudnica u 2016

FEBRUAR 2016

25.02. Andjela user posted image
28.02.Isha user posted image

MART 2016

01.03. Ney75 user posted image
04.03. Skorpija user posted image porodila se 20.02.user posted image
09.03. Bebabu user posted image
21.03. Manka user posted image
26.03. Choopy user posted image

APRIL 2016

06.04. Arya user posted image
08.04. Suncica15
15.04. Logica user posted image
18.04. maya 25 user posted image
20.04. *Sun*

MAJ 2016

07.05 Tajra26
08.05. Dinaina
10.05. Minie user posted image
12.05. Sanjalica 85 user posted image
16.05. blossom user posted image
20.05. Daliyah92 user posted image

JUNI 2016

19.06. Enisa 1989 user posted image
24.06 felix user posted image

JULI 2016

01.07. Mama3333 user posted image
02.07. mala_sa
20.07. Arijana2

AVGUST 2016

03.08. nudzejma
14.08. Angelica

SEPTEMBAR 2016

03.09. Vrtni patuljak user posted image
26.09. Lejni user posted image user posted image

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
28.2.2016 2:04:48   
mala_sa
Tuspas mene user posted image
Kod nas standardno, vikend pa se dali u set_nju, sad me noge ubise.

Andjela i Isha uhvatite se tih vasih muzeva, mogu oni dosta pripomoci pokretanju poroda user posted image user posted image . Vidis Andjela kod tebe je i krenulo nesto odmah poslije akcije user posted image .

Nove clanice dobro nam dosle user posted image user posted image

Ako je prva trudnoca prave pokrete koji se bas fino osjete i koje i drugi mogu osjetiti pod rukom javljaju se tek oko 25 sedmice. Kod mene je 3 trudnoca i sa 22 sedmice se vec bas osjete pod rukom udarci, ali sa prvim je to bilo tek u 25 sedmici

Mama Marina hormoni su u pitanju ne brini. Sve smo se mi tako pitale kako cemo sa 2 djece, hocemo li ovo drugo voljeti kao i prvo, itd... Ali vjeruj mi to je ljubav na prvi pogled i odmah ti se tako uvuku pod srce, a ljubav se definitivno ne podijeli samo se umnozi user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 28.2.2016 2:05:29 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
28.2.2016 6:27:59   
Logica
Jutro..da li mi neko zna odgovoritivda li je porodiljsko odsustvo obavezno? Ja ga nisam mislila otvarati nikako ali mi kolegica provucebkroz usi da mora barem malo?

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
28.2.2016 8:46:08   
Isha
Zene, andjela se porodila, bebica je 3610 i 53, dosla je u radjaonu na 5 minuta i sve je proslo bez indukcije user posted image .

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - februar
28.2.2016 9:22:03   
Logica
Super mashallah cestitam da se sto prije mazite kod kuce sve 4ero :) a i mi ostale tako brzinski da odradimo sve :)

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *