|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 16:40:09   
Spajalica
Kad ste vec kod kilograma, koliko ste imale kad ste zatrudnile?
Ja 70 kg i jedem sta stignem, glad me neka proganja user posted image

_____________________________

Sreca je zeljeti i drugima ono sto zelis sebi!!!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:06:58   
edina_82
Drage moje cure...sad sam dosla od doktora.Srce moje bebe ne kuca i moram uraditi kiretazu.Srusio mi se svijet

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:13:09   
Logica
Nije babybaze nego posteljine djecije carstvo..oprosti mojoj mladostiuser posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:16:04   
Sanjalica 85
Evo i mene, dogegala se kuci po ovom zvizdanu, okrenula koju masinu vesa dok je lijepo i sada sve 4 u zrak. Ova mala pravo nemirna, na mater nema ziva mira, pa se samo nesto tumba user posted image

Tackice zavrsila sam u petak sa salterusama user posted image naletih na neku finu tetu, ma za 10 minuta bila gotava user posted image .

Ja sam zene narucila posteljinu sa ogradicmo (6 djelova) preko FB (BabyKutak) i prezadovoljna sam. Takodjer sam uzela bijelu, samo ima nekih detaljcica, zivotinjica, u nekim neutralnim bojama. 55 KM je s'tim da sam ja htjela da se navlake od jastuka i jorgana skidaju, 7 KM dostava. Jos hocu par carcafa i jastucnica da uzmem i onu ne promocivu navlaku za madrac i to je to. Onda ostaju samo sitnice, ali nabere se i toga, nista bez spiska user posted image Ja inace bez papira i olovke ne funkcionisem.

Neko rece da je kupio spavacice za bolnicu, ja evo trazim ali mi sve ili predebelo ili prekratko, pa ako ko ima prijedlog gdje uzeti, ali da se barem do ispod grudi kopcaju neka javi. I naravno da nisu skupe, jer ih namjeravam baciti.

Joooooj sto ce ovaj april da proleti, mene vec panika hvata....torbu spremiti i cekati user posted image user posted image user posted image

user posted image cestitam za uredne kontrole, rastu masala nase bebice user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:16:45   
Logica
Edina je li plod na mjestu i je li gestacijska pravilnog oblika? Ako jeste ja bi potrazila jos jedno misljenje..radi sebe..prosla sam kroz to sto prolazis nazalost sve zavrsilo kiretazom ..znam da je tesko..daj sebi oduska odboluj to isplaci se pa u nove pobjede ali ako mozes idi i po dr misljenje..sta tacno kaze dr?

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:19:24   
Sanjalica 85

IZVORNA PORUKA: edina_82

Drage moje cure...sad sam dosla od doktora.Srce moje bebe ne kuca i moram uraditi kiretazu.Srusio mi se svijet

Draga edina tako mi je zao, ne mogu ni zamisliti kako ti je user posted image user posted image user posted image . Jednostavno ne znam sta bih ti rekla sem da budes jaka, odbolujes i isplaces se koliko treba i onda u nove pobjede. Puno zagrljaja ti saljem user posted image user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu edina_82)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 17:45:31   
mala_sa
Edina zao mi je user posted image user posted image , mozda da radi sebe potrazis jos jedno misljenje... Sto neko napisa isplaci se, izvristi i u nove pobjede user posted image .

Spajalice ja sam zatrudnila sa 64kg (visina 164), sad sam 28 sedmica i u plusu 6kg. Do kraja aBd bit ce sigurno jos toliko user posted image

Logica ja sam kolijevku kupila polovnu od rodice, imala sam i za prvo dvoje (moju staru 27g samo restauriranu user posted image ). Meni one stvarno jesu prakticne i bebe vole spavati u njima jer su im male i ususkani su. Ali ne isplati ti se kupiti novu, idealno je ako imas od nekoga da posudis?

Nepromocive navlake za madrac su jako prakticna stvar, bebe bljucaju, prodje kaka, pisa isto. A ikadsu veci, desi im se da se upiske, da povrate; tako da ja uvijek imam te navlake user posted image

Moja ogradica je isto bijela, dosad sam 2x imala neke sa dezenima, eh sad vala necu user posted image . Ovu sam uzela

user posted image

< Poruku je uredio mala_sa -- 4.4.2016 17:47:06 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 18:26:27   
Lejni
Zene samo da se brzo javim, pokusavam danima da udjem ali ne da mi. Sad kad udjem na svakoj stranici prva dva tri posta su ok i ostale mi zamagli da ne mogu da citam.

Nadam se da ce dozvoliti uskoro da iscitam pa da fino pisem

_____________________________

13.01.2016-e ugledali dugo zeljene user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 18:44:08   
Spajalica
Edina 82 tako mi je zao, ali svakako potrazi misljenje jos jednog doktora!
Iskreno se nadam da je u pitanju greska!

_____________________________

Sreca je zeljeti i drugima ono sto zelis sebi!!!

(odgovor članu Lejni)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 18:47:44   
edina_82
Moj svijet se srusio..placem,van sebe sam.Uradicu jos jedan uvz za svaki slucaj.Hvala vam na podrsci,puno mi znaci

(odgovor članu Spajalica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 18:59:23   
MajaAjna

IZVORNA PORUKA: tačkicaa

MajaAjna Ja sam imala bakterije i upale, jako loš nalaz urina nekad u 8 sedmici, čini mi se. Nakon poprilične količine antibiotika se isčistilo sve. Mada kontam opet uskoro provjeravat', osjećam da sam opet navukla nekih belaja tog tipa user posted image Kola si ti sedmica?


23 sedmica sam brine me bol koji osjetim svakodnevno... sutra idem vaditi nalaze opet pa cu vidjeti... user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 19:52:20   
tačkicaa
Draga Edina, tako mi je zao :-( bila sam sigurna da ce sve biti ok... Ne znam sta da ti kazem, voljela bi' da mogu nekako da ti olaksamuser posted image

(odgovor članu edina_82)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:04:32   
Logica
Mala sa ova je prelijepa posteljina kao bajkica :) a nemam nikog da pozajmi sve tek porodjeni tqko da trazim a stvarno u z3nici jisam nigdje vidjela ili nisam dovoljno trazila :)

Gdje se moze naci onaj steznjak za porodilje? Jel to ide od prvog dana?

(odgovor članu Spajalica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:18:21   
nudzejma
Edina tako mi je zao :'-(

Zenice,interesuje me kako izgledaju vase kontrole kod ginekologa?Da li vam uvijek rade UZ?Interesuje me iz razloga sto ste spominjale da se kod vas ne radi vaginalni pregled.
Kako vam procjeni doktor da li je beba nisko ili da li ste otvorene?
Ovdje se pod redovnim pregledom podrazumijeva vaginalni pregled a UZ se radi samo povremenouser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:20:23   
Arijana2
Pozdrav drage moje user posted image Edina pokušaj svakako potražiti i drugo mišljenje kod nekog doktora sa 4D ultrazvukom ali odmah.
Mala sa i ja sam naručila krevetac i posteljinu :) Vidim dosta sličnosti kod nas i ja sam se udebljala 6 kg s tim da sam sad u 6 mjesecu tri kg ,sto nije ni čudo jer stvarno jedem i hljeb slatkiše i svašta :)

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:28:27   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: edina_82

Drage moje cure...sad sam dosla od doktora.Srce moje bebe ne kuca i moram uraditi kiretazu.Srusio mi se svijet

Zao mi je sto ti se to desilo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu edina_82)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:45:26   
Daliyah92
O kilazi se opet prica user posted image
I ja sam +8 i dr mi kaze da je ok, mada meni i nije bas user posted image Ja mislila svega da bude +7ili8 a ovako cu dogurati do 10 ako ne i vise.
Ali sta cu kad sam navikla puno jesti pa ako bih rado da ne debljam puno morala bih paziti vise na ishranu, a ne da mi se user posted image Iskoristavam ovo stanje user posted image
Zatrudnila sa 60, a inace sam niska pa mi je 52 idealna kilaza, znaci imala vec 8 viska. Trenutno imam 68.

E i ja imam tremuu user posted image Iako nije prvo dijete a i spremna sam, al dzaba user posted image
Imam jos par sitnica za uraditi ali nije nista bitno bas. Trebam ispeglati posteljinu bebi, to je jedino vazno, a onda sasiti dva jastucica user posted image krenula a sporo mi ide pa ostavila user posted image . Jos dvije-tri stvarcice u apoteci ali to moze i muz kad se porodim. I eto ne znam sta jos trebam user posted image osim jos pocistiti po kuci da i kuca bude spremna user posted image

Dr mi rekla da imam velike sanse za prirodni porod (prvi je carski bio) i ja sva sretna, a onda juce procitam da je moguce da dodje do puknuca maternice i eto malo me to nasikira.. Mada, sve je u Bozijim rukama i kazu da se to moze desiti i ako nije ranije bio carski. Pa eto sta Allah dragi da, samo da mi se rodi ziva i zdrava bebica, a i ja da svojim pilicima budem dobro user posted image



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 20:57:19   
search
E a gdje kupite nepromocivu navlaku, nisam jos naisla na to, a to mi je MUST, nesto nisam za ogradice toliko jel se i to mora, lijep mi je krevetac i bez toga haha user posted image user posted image
Ili to ide iz sigurnosnih razloga, nemam ja to pojma nemojte mi zamjerit

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 21:08:39   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: search

E a gdje kupite nepromocivu navlaku, nisam jos naisla na to, a to mi je MUST, nesto nisam za ogradice toliko jel se i to mora, lijep mi je krevetac i bez toga haha user posted image user posted image
Ili to ide iz sigurnosnih razloga, nemam ja to pojma nemojte mi zamjerit


Ma to je kad se baba pocne vrtiti da ne udari ili da joj se ne zaglavi nogica, a stiti i od propuha i tako. Za pocetak ne mora jer se beba ne vrti, osim ako je hladno, ja bih licno onda stavila radi propuha hehe.

A prelijepe su ogradice tamo. Ja ovdje jedva nasla nesto za starije dijete i kasnije jos jednu uzimala kad je prva dotrajala. Za ovu sad bebicu nisam uzimala jer sam uzela krevetic za male bebe koji vec ima tako ogradicu. Kasnije kad predje u bracin krevet uzet cu joj drugu ogradicu jer ova je plava. Ja sam trazila da bude zuta ili bijela ili svijetlo zelena pa da je ne moram mijenjati ali ne nadjoh. Bas je mali izbor ovdje, a koliki grad user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 21:10:26   
Arijana2
Search ogradica ide iz sigurnosnih razloga jer bebe guraju noge i ručice kroz one šipkice od krevetca pa se mogu zaglaviti,a i vole oni tako to da se zaglave i pored ogradice a da ne kazem bez nje user posted image

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 21:24:15   
Logica
search ja sam uzela u jysku 65x140cm bila nekih 10ak km, meni ok, trenutno ispod mene u iscekivanju vodenjaka :) a mislim da imas svugdje gdje se prodaje posteljina, ima i u bimacu vise kao neka prostirka manja, nisam ni pitala da li ima neka dimenzija krevetca.

ja zatrudnila sa 65kg(visoka 164), na kraju 4. mjeseca imala 61 kg a pretprosle sedmice na kontroli 80, tako da dr racuna da sam dobila skoro 20, s cim je on sad zadovoljan mada sam prije dva mjeseca kad sam bila na 75 imala kritike i sugestiju da izbacim slatkise i vise kretanja..

(odgovor članu Spajalica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 21:48:14   
search
Ahaaaa, pa jest u pravu ste, a ovaj krevetac sto sam ja zapikala nekako sa strane se savija ono drvo, kako da objasnim, ide na blagi polukrug pa valjda ce mi lijepo izgledat na njemu :)
Ja zatrudnila sa 68kg, sad imam 73, ali vecinom sam dobila kile u zadnja dva mjeseca jer sam duuugo imala mucnine i rijetko sta sam mogla da jedem, jedva sam cekala da prestane al eto sad kako kile idu gore nesto mi nije drago, voljela bih samo osmicu da dobijem ali ovim mojim tempom izgleda da cu to presisat vec za mjesec hahah ojuser posted image
user posted image
Otvorio mi se apetit nenormalno, samo izmisljam sta bi sljedece mogla da sopam to mi se nikako ne sviđa, nadam se barem da se u licu necu promijeniti jer mi se prijateljica totalno promijenila, kao druga osoba, samo sto se tice lica , ostalo sve isto i naravno pupa je tu, moj nije nesto velik, citam da je vec beba duga 30 cm i vise i teska preko 600g kontam pa gdje je stala tolka user posted image

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
4.4.2016 22:34:14   
mala_sa
Arijana i Logica mi kilazom iste user posted image . Ja sam prva 2 puta dobila bila po 12-13 kila, e nadam se da sad nescu preko toga user posted image

Search ja isto navlake sam kupovala u jysk, imas za vecinu standardnih dimenzija.

Nudzejma kod nas imaju 4 obavezna uz (12, 22, 27 i 32 sedmica), koji su nevezani sa pregledom ginekoloskim koji je obavezan svaki mjesec, i tu uvijek rade vaginalni pregled, pritisak mjere i vaganje.



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu search)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 8:27:18   
tačkicaa
Jutro hanume user posted image
Kako ste se sinoć raspričale user posted image
Ja se nisam imala običaj vagat', posljednjih 10-15 godina tešim između 55 i 59 kila, a visoka sam 165. Imam obraze mašala, oduvijek tako da je u njima po pola kile user posted image Eh Boga mi sad u 15-oj sedmici imam već 63, računam da sam sa 59 startala. Ne izgleda to nešto puno, ali mi brate puno kad pogledam brojke user posted image Ja imala mučnine samo sedmicu, nisam nikako povraćala, tako da ništa nisam gubila, idemo samo na gore user posted image Neka nas user posted image
Ja te gedore oko krevetaca neću znat' ni kupit' user posted image Nadam se da ću ga bar u pelenu umjet' zamotuljit' user posted image user posted image
I evo ovo nešto piskaram, a sve mi Edina na umu... Nadam se da ćeš brzo biti bolje user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 8:34:08   
tačkicaa
Nudzejma Meni do sad svaki put radi uzv, vaginalno za sad. Znači do 15-e sedmice već 4 puta. Vaganje, pritisak i to je to. S tim da sam na početku imala vaginalni pregled i papa test, jer nisam bila ažurna prije user posted image Dva puta vadila nalaz urina, jednom krvi i haman je to sve...

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *