|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 9:58:15   
ema08
Jutro zenice,

Draga Edina, jako mi je zaouser posted image . Razumijem kako se osjecas i kroz sta prolazis jer sam i sama imala dva spontana. Znam da nema rijeci utjehe ali sada moras misliti na sebe...molim dragog Boga da ti olaksa user posted image . Cuvaj se i znaj da mislim na tebe.

Ja nisam imala vremena ovih dana za pisanje, ali sam vas citala kad god sam stigla. Mi smo na bolovanju do daljnjeg odmaramo i cuvamo se user posted image . Saznali smo i da imamo cunu...its a boy...ljubi ga majka user posted image . Ja sam 17 sedmica, a ako Bog da krajem sedmice ulazim u 18. Jos nisam osjetila bebine pokrete ili ih ne znam prepoznati user posted image ? Sta je s ostalim trudnicama koje su tu negdje sa mnom po sedmicama trudnoce. Osjetite li bebu ili je jos rano? Bas sam nestrpljiva....user posted image

Blago vama trudnice sto vec kupujete stvari (mogu misliti kakvo je to uzivanje) i sto cete ubrzo upoznati najvece ljubavi svog zivotauser posted image . Svima vam drzim fige da sto lakse, brze, ljepse donesete svoje srecice na ovaj svijetuser posted image

Pusa i uzivajte u ovom lijepom danuuser posted image

(odgovor članu edina_82)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 11:51:43   
tačkicaa
Ema08 Čestitam za cunu user posted image user posted image Ja trebam ući u 16-u ovih dana, i neki mi kažu da se već sad može osjetiti, ali ja to neću skontat' dok me ne šutne aBd user posted image Jbg vazda mi crijeva glasno pjevala, pa tako i sad. Ko zna, možda je mališan a mater ništa ne konta user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 12:28:27   
Sanjalica 85
Evo i mene user posted image kafenisala na balkonu, sve pospremljeno po kuci, pa mi sada malo dosadno user posted image nikada zeni ugoditi.
Zezaju me da me je uhvatio neki trudnicki sindrom GNJEZDENJA, ja nikada cula za to nisam, al' eto nek im bude.
MajaAjna, spajalica, ema08 nema vas na spisku, pa samo napsite termine i spol da mogu da napravim update.
Kile, kile kilice user posted image user posted image kod mene sve otislo u stomak, izgledam k'o da cu se sutra poroditi user posted image , sada sam ja mislim jedno 10 kg u plusu, a noge i dalje ko stapici. Moj dr je uzasno osjetljiv na kile, ali meni zadnji put rece da je na moju visinu (174) to ok, tako da se ne opterecujem. A u zadnje vrijeme me samo naglo uhvati glad, nesto malo pojedem i bude ok. Izgleda da se beba malo spustila, jer su i kiseline popustile, ali zato mjehur fasovao, samo trcim u WC. A vodom i mlijekom se nalivam, ne mogu vam opisati. Citavu trudnocu mi je obiljeziva ogromna potreba za mlijekom user posted image Zato je ona ovako jaka, pa ubi mater svoju user posted image

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 13:51:08   
ema08
[b]Sanjalice moj termin je 16.09. djecak user posted image . Nego tebi ako je dosadno bujrum kod mene user posted image ...ima posla koliko hocesuser posted image .

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 13:53:39   
BubaDara
Draga naša edina neopisivo mi je žao ako je to stvarno tako user posted image user posted image user posted image
Ono što ti mogu reći je budi jaka, isplakat se moraš i nastaviti dalje ako Bog da u nove pobjede. Sve je u Božijim rukama, i ja se nekako uvijek tješim da ako je On to tako htio, sigurno ti je spremio već nešto puno bolje. Ne daj se dušu, ne mogu ni zamisliti tvoju bol...user posted image
Logice i ja želim kolijevku i planiram je kupiti. Ima neki čiko pravi i prodaje na olx.ba, po narudžbi od 80-200KM, samo ukucaj kolijevke za bebe i izbacit će ti neke i polovne a i tu što čiko pravi pa pogledaj user posted image Jedva čekam da i ja počnem sa shoppingom user posted image
Sanjalica85 kolegica mi je rekla da je ona kupila sebi neku extra dobru spavaćicu za dojenje, pa joj se sve žene divile u porodiljnom, i rekla i meni kupiti, ali pitam je gdje ih je nabavila pa javnem. Super su valjda što imaju dugmiće na dojkama pa praktične za dojenje user posted image
Provjerim pa javnem ako hoćete, a mogu vam svima kupiti user posted image user posted image
mala_sa kako ti je divna ogradica user posted image gdje si nabavila? user posted image
Nudzejma i mene doktorica uvijek prvo pregleda vaginalno pa onda preko stomaka uz user posted image
ema08 user posted image za pišonju! Ljubav mala user posted image Ja sam jučer ušla u 18.sedmicu i još ne osjetim ili ne znam osjetiti pokrete user posted image I kad šta osjetim, mislim da su neki moji grčevi user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 14:17:50   
Sanjalica 85
Ema08 upisujem cim se i ostale zenice jave user posted image fali nam user posted image , nesto nam se cure zaredale pravo, ali izgleda da ce jesen da bude doba djecaka user posted image samo da su zivi i zdravi user posted image
BubaDara javi molim te kada saznas, nasla sam neke u Bagateli,ali su ruzne pravo...bar da se sa stilom porodimo user posted image
Mene od pocetka trudnoce niko nije vaginalno pregledao. Imala sam svjez nalaz PAPA testa tako da nije bilo potrebe. Do 16 sedmice mi je dr radio vaginalni UZ, a poslije toga sve preko stomaka. Neki dan kada sam zaglavila na GAK-u imala sam brzi vaginalni pregled, cisto da vidi da se nisam slucajno pocela otvarati i to je to. Nesto mi se i to cackanje dole prije vremena ne svidja. Od cetvrtka prelazim na GAK, pa se nadam da me nece cackati, vec samo uraditi UZ user posted image

Ima li neko svjeze informacije sta se moze unijeti u porodiliste (GAK), moraju li biti stvari u kesama ili moze torba itd.....???????

_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 15:00:27   
mala_sa
Dan i od nas user posted image , mi gledamo nindza kornjace i grickamo cips user posted image user posted image

Definitivno ljeto je ove godine period cura, a jesen djecaka user posted image user posted image

BubaDara ja svoju narucila preko amazona, nikako u radnjiama nisam mogla da nadjem to sto mi se svidja i onda se odlucim za amazon user posted image

Joj zene meni te spavacice nikako nisu nagodne, ja ne znam spavati u njima, kako god zavrsi mi sva skupljena pod sisama a ja gola user posted image . Tako da sam ja oba puta imala pidzamu, tanku pamucnu; a gore maicu na bretele.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 15:04:00   
BubaDara
Sanjalice85 a i sve ostale ženice koje zanima, reče mi drugarica da je ona svoju nabavila na pijaci Otoka i da je koštala samo 10 KM a da ju je otkuhala mali milion puta i da je i dalje super. Pa eto pogledajte i vi user posted image
Ako ne nađete, vidjela sam sad na jednoj stranici na fb "pidžame za slatke snove" ima ali je iz Srbije, pa ne znam da li vrše dostavu ovamo. Trebamo proguglati, možda ima neko i iz BiH user posted image
Mala_sa hvala za info. nešto nisam mislila da mi je to sigurno, a znači dobra je i preko amazona kad poručiš user posted image

_____________________________

12.01.2016.g. ugledali svoje user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 16:05:05   
blossom
Draga edina, da ti dragi Bog podari olaksanje u ovim teskim trenucima.. Tako mi je zao.. user posted image Budi jaka user posted image

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 16:11:15   
blossom
Zenice, ja sam spavacice kupila u fisu. Jednu trudnicku sa dugmicima naprijed, sad se ni ne sjecam koliko je bila, nije preko 20KM... A druga spavacica dodje u kompletu sa ogrtacem, oboje pamuk. I ta spavacica je sa dugmicima. Taj set je bio oko 28KM.

A tackice ove sto preko fb prodaju posteljine i ogradice mozes naci kad ukucas "posteljine za svaki dom" pa u albumima imaju posteljine i ogradice. Cini mi se da su povoljni, i mozes kombinovati sta ti treba.

O kilama ne zelim pricati user posted image

Ja sam danas oprala robicu user posted image nisam vise mogla cekati... user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 16:17:32   
Sanjalica 85
IZVORNA PORUKA: blossom

Zenice, ja sam spavacice kupila u fisu. Jednu trudnicku sa dugmicima naprijed, sad se ni ne sjecam koliko je bila, nije preko 20KM... A druga spavacica dodje u kompletu sa ogrtacem, oboje pamuk. I ta spavacica je sa dugmicima. Taj set_ je bio oko 28KM.

A tackice ove sto preko fb prodaju posteljine i ogradice mozes naci kad ukucas "posteljine za svaki dom" pa u albumima imaju posteljine i ogradice. Cini mi se da su povoljni, i mozes kombinovati sta ti treba.

O kilama ne zelim pricati user posted image

Ja sam danas oprala robicu user posted image nisam vise mogla cekati... user posted image

Koga briga za kilice, mi donosimo novi zivot na ovaj svijet, samo to treba da nam bude bitno user posted image user posted image user posted image
Joj i ja se koprcam, sve kontam rano mi za pranje robice, ali cim MM sklopi komodu, mislim da cu se i ja baciti na to user posted image user posted image da joj sve bude lijepo i cisto, pa kad god odluci da dodje user posted image user posted image
Vidis Fis mi nije pao na pamet, moram otici pogledati i tamo i na Otoku user posted image

< Poruku je uredio Sanjalica 85 -- 5.4.2016 16:18:41 >


_____________________________

Našu srećicu, maminu i tatinu princezu, ocekujemo 12.05.2016. user posted image

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 17:08:09   
ema08
Sanjalice, sad ces ti vidjeti kad plavi predju u vodstvo...septembar nam se vec plaviuser posted image user posted image . Ma salim se, nek su oni nama zivii zdravi ako Bog da.

Ja sam kupila dvije trudnicke pidzame u Jasmilu na Dobrinji. Stvarno su super, prezadovoljna i kvalitetom i cijenom. Jedna je bila oko 30, a druga 20 i kusur KM. Gledala i ja u Fis-u al nisam uspjela naci, a kako je teta koja radi na pidzamama bila na pauzi,a njena kolegica totalno nezainteresovana da nesto proda ja odoh u Jasmil i nisam se pokajala.

Pa eto, ako ne nadete nigdje drugo mozda da i tamo pogledat ako ste iz Sa

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 17:14:20   
ema08
Bubice, javi kad sta osjetis i detaljno mi opisi da ja ne bi fulila user posted image . Ti si po terminu tacno sedmicu prije mene user posted image .

Zenice, na kojoj vi strani spavate ? Ispade da je dobro jedino na lijevoj strani spavati user posted image . Ja pokusavam ali me stvarno sve zaboli i cim ucvrstim san probudim se na desnoj strani ili na ledjima user posted image .

(odgovor članu BubaDara)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 17:25:44   
blossom
Sanjalice sad mi se apetit poboljsao pa sam navalila user posted image ne pratim vise kile user posted image

A i ja sam kontala rano za pranje ali eto bolje i rano nego kasno user posted image


ema mi smo do Viteza napravili izlet pa sam u tom fisu nasla spavacice.. Imaju i za dojilje one sa dugmicima na obje strane naprijed.. Pa eto kome nije daleko... user posted image

Sto se spavanja tice, meni je najugodnije na lijevoj strani.. Kako god drukcije da se namjestim, nesta me boli, ziga, beba udara nezgodno... Na vjezbama nam je sestrica rekla da to lezanje na lijevom boku zahtijevaju kad si u porodilistu, neposredno pred porod.. Ako sam dobro skontala, ono kad ti vec prikace ctg i kad je bitno da beba dobija dovoljno kisika... Kuci lezi kako ti najbolje odgovara, nemoj se muciti na lijevoj strani ako ti nije ugodno user posted image

(odgovor članu Sanjalica 85)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 18:26:05   
samy_lo
Pozdrav zenice..
Danas smo kupili nasu prvu kapicu i carapice..jednistavno morala sam..nasu sljedecu kupovinu cemo obaviti nekada u maju,otici cu u fis Vitez,znam da dole imaju veliki izbor za bebe :)

_____________________________

06.09.2013 pocetak borbe
01.3.2015. Kiretaza-13 sedmica
10.9.2015 dvojke-spontani pobacaj
04.10.2016 rodio se moj H

(odgovor članu blossom)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 19:48:28   
Idanna_Ze
Drage zenice, imam jedno pitanje. U 13 sam sedmici trudnoce, treca trudnoca i prije 5 dana doktor mi je rekao da je beba ok ali da se posteljica na jednom dijelu malo otkacila. Terapija Dabroston 3x1 i mirovanje. Potrazila sam i drugo misljenje i isto je bilo. Da li je neka od vas imala slicno iskustvo? Citala sam o abrupciji placente kao o veoma velikoj komplikaciji ali se ta dijagnoza vodi tek nakon 20 sedmice. Na nalazu pise ab.immenes Abruptio pl. :( Imala sam dvije divne trudnoce prije ovog :(

(odgovor članu ema08)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
5.4.2016 21:54:00   
MajaAjna
Sanjalice termin 1.8.2016 djevojcica je user posted image pisuljaaaa user posted image
Ja danas vadila nalaze NEMA vise bakterijaaa... malo upalice ali bakterije hvala bogu nemaaa.
PRESRETNA SAM
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Idanna_Ze)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 7:48:40   
Logica
user posted image user posted image user posted image za uredne nalaze i kontrole.

Ne volim da se zalim ali moram primjetiti kako je nas narod bezobrazan,posebno stariji ljudi kada je u pitanju odnos prema trudnicama..toliko da kad ti neko ustupi mjesto ili pusti preko reda imaju komentare tipa nisam je tjerao da bude trudna il sta vec..stvarno sam razocarana nekulturom i neobazrivoscu i onda nije ni cudo sto su mladi takvi kakvi jesu,nemaju od koga ni da vide bolje..cast izuzecima!

(odgovor članu MajaAjna)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 8:36:14   
minie
Jutric,

DIvno jutro, a jos rodjendan nasem gradu user posted image Pauza je za setanje do Bascarsije user posted image

Edina bas mi je zao sto ti se to dogadja, jesi isla na jos jedan UZ?
Nudzejma ja nikako da prokomenatarisem nase djecake, generacije, neka ih, samo neka su nam zivi i zdravi. Kako tvoj reaguje na pomisao da nece vise biti sam? Moj je odusevljen sto ce dobiti brata i jedva ceka da ga doktori "izvade" iz stomaka, ali kaze ipak bi on jos i sestru user posted image
Meni je dva puta na pocetku trudnoce samo dr radio vaginalni pregled, prvi put da potvrdi trudnocu, drugi put kad je mjerio NN. I od tada uvijek preko stomaka. U naredni petak idem na pregled i da uradim bris, i vec sam mi neugodno.

Mala_sa ogradica je divna user posted image , nasa ce aBd biti kombinacija bez i smedje (topla nijansa) kao sto je i krevetic i sa ziraaficom. A zirafica nam je i na kreveticu sa jedne strane.

Neko je pitao za spavacice, ima ih na pijaci na Otoci u raznim bojama i prorezima za dojenje. Ja imam dvije od prvog puta pa cu kupiti jos jednu i dosta je, mada ih koristim samo u bolnici. Cim izadjem majica za dojenje i pidzamica.

I da, ja jucer nisam radila, vodila R doktoru, tako je ruzno kasljao da sam se bas bila prepala. Kaze dr da je to bio alergijski kasalje, nekakav promukao, bas ruzan. Kao naglo je sve procvijetalo, pu DZ djece sto dolaze iz istog razloga. Ugl dobio neki sirup, antihistamin klasicni i nocas hB nije nimalo kasljao. Inace uziva po cijeli dan vani, jos mu stavili ljulju pa je sav sretan, mada je biciklo br 1. Sve pita kad cemo ga nauciti bez pomocnih, a mene nekako strah da se ne "razvali".

Eto drage moje, napisah ja roman, heheheh
Uzivajte u ovom lijepom, suncanom danu user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Logica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 8:39:34   
minie

IZVORNA PORUKA: minie

Jutric,

DIvno jutro, a jos rodjendan nasem gradu user posted image Pauza je za setanje do Bascarsije user posted image

Edina bas mi je zao sto ti se to dogadja, jesi isla na jos jedan UZ?
Nudzejma ja nikako da prokomenatarisem nase djecake, generacije, neka ih, samo neka su nam zivi i zdravi. Kako tvoj reaguje na pomisao da nece vise biti sam? Moj je odusevljen sto ce dobiti brata i jedva ceka da ga doktori "izvade" iz stomaka, ali kaze ipak bi on jos i sestru user posted image
Meni je dva puta na pocetku trudnoce samo dr radio vaginalni pregled, prvi put da potvrdi trudnocu, drugi put kad je mjerio NN. I od tada uvijek preko stomaka. U naredni petak idem na pregled i da uradim bris, i vec sam mi neugodno.

Mala_sa ogradica je divna user posted image , nasa ce aBd biti kombinacija bez i smedje (topla nijansa) kao sto je i krevetic i sa ziraaficom. A zirafica nam je i na kreveticu sa jedne strane.

Neko je pitao za spavacice, ima ih na pijaci na Otoci u raznim bojama i prorezima za dojenje. Ja imam dvije od prvog puta pa cu kupiti jos jednu i dosta je, mada ih koristim samo u bolnici. Cim izadjem majica za dojenje i pidzamica.

I da, ja jucer nisam radila, vodila R doktoru, tako je ruzno kasljao da sam se bas bila prepala. Kaze dr da je to bio alergijski kasalje, nekakav promukao, bas ruzan. Kao naglo je sve procvijetalo, pu DZ djece sto dolaze iz istog razloga. Ugl dobio neki sirup, antihistamin klasicni i nocas hB nije nimalo kasljao. Inace uziva po cijeli dan vani, jos mu stavili ljulju pa je sav sretan, mada je biciklo br 1. Sve pita kad cemo ga nauciti bez pomocnih, a mene nekako strah da se ne "razvali".

Logice nista cudno to za kulturu nasig sugradjana. ja se mjesecima vozim tramvajem, sreca samo po 3-4 stanice, ali stvarno mi se sve zgadilo. Ako nekad neko ustane to je muskarac, zene nikad, posebno one srednjih godina za koje pretpostavljam da su sve isto prosle kao i mi.

Eto drage moje, napisah ja roman, heheheh
Uzivajte u ovom lijepom, suncanom danu user posted image


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 10:12:51   
mala_sa
Jutro, kod nas danas suncano hB, pa ja i Alina odosmo kod svekija, Adin je vec kod njih, da se djeca igraju u basti. Ja cu taman iskoristiti da odem malo u kupovinu sama user posted image user posted image

Mini kad ti dodje tm aBd ili dedo nek mu skine jedan pomocni i nek probaju, brzo nek skine i drugi, vazno je samo da je ravno gdje vozi i zacas ce on to user posted image . Ti si bas lijepo skontala to za ogradicu, sve ima smisla user posted image . Kod mene je za A isto bila bez i smedja, nekako je topla i boje su bas za djecake user posted image .

Logica a valjda u tim seednjim godinama postanu ljuti sami na sebe, pa se pokusavaju iskaliti na svemu... Izbjegavaj javni prijevoz koliko mozes, ako nista manje sikiracije imas user posted image

MajaAjna user posted image za uredne nalaze, sad se brusnice (mozes u tabletama) uhvati preventivno, i user posted image za user posted image



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 10:16:27   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Idanna_Ze

Drage zenice, imam jedno pitanje. U 13 sam sedmici trudnoce, treca trudnoca i prije 5 dana doktor mi je rekao da je beba ok ali da se posteljica na jednom dijelu malo otkacila. Terapija Dabroston 3x1 i mirovanje. Potrazila sam i drugo misljenje i isto je bilo. Da li je neka od vas imala slicno iskustvo? Citala sam o abrupciji placente kao o veoma velikoj komplikaciji ali se ta dijagnoza vodi tek nakon 20 sedmice. Na nalazu pise ab.immenes Abruptio pl. :( Imala sam dvije divne trudnoce prije ovog :(


Zao mi je sto se sikiras, al uz mirovanje i terapiju bit ce sve ok aBd. I ja znam da se ta odljepljivanja placente javljaju obicno oko 25 sedmice i bas ne znam nista vise o tome...


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Idanna_Ze)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 10:59:17   
MajaAjna
Mala_sa pijem brusnicu caj i jedem plodove... sve samo da se sejtan ne vrati user posted image

Sto se tice odnosa prema trudnicama... primjetila sam da dosta vise muskarci postuju trudnice nego zene (tako je bar moje iskustvo)

Al najveca glupost je sto kod nas (Tuzla) u domu zdravlja na vadjenju nalaza trudnice nemaju prednost.. tako da dodji stani u red zajedno sa svima i cekaj.
KATASTROFA

Sto se tice pregleda u trudnoci...
prvi pregled tj da se potvrdi trudnoca radjen mi je vaginalno
drugi pregled 13 sedmica vaginalno fetalni
od tad sve uz preko stomaka (to mi se svakako vise svidja) user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 11:23:39   
tačkicaa
Pozdrav i od mene za sve user posted image
Nešto su me danas zatrpali poslom, evo tek uspjedoh da vas čitnem user posted image
Drago mi je vidjet' da ste sve tako dobre volje user posted image Čestitke za uredne kontrole i rješavanje bakterija user posted image To za čekanje na nalaz je baš glupo od njih, zna se da trudnice imaju slabiji imunitet, još treba da se nafata nekih virusa i u DM. Sramota user posted image
Joj kako vam zavidim na tim krevecima, meni se to čini tako dalekooo user posted image

(odgovor članu MajaAjna)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - April
6.4.2016 12:08:09   
agatha
Cao, drage trudnice. Čitala sam vas ponekad ova dva - tri dana ali nisam bila baš raspoložena za pisanje.
Uglavnom, u ponedjeljak sam bila na amniocintezi i takav sam baksuz jer me potrefila mogu reći slobodno ne čovjek ne ginekolog i profesionalac nego ne znam za tu personu Naimu Imsiriju.Izbjegavajte je ako ikako možete u širokom luku.
Eh, ovako je bilo. Prvo tu su bili studenti koji posmatraju nas bukvalno pokusne kunice kojima se skoro i ne obrana već samo studentima.
Posljednja sam sam ušla. Rečenica je bila kad je uključila ultrazvuk: "Evo od jutros svaka u kontrakcijama" i onda nakon takve izjave se treba smiriti i opustiti. Pokušavam nekako zažmire dok ona i sestra obavljaju posao.Nakon toga govori studentima barem sam ja tako shvatila da je isla kroz posteljicu. Ja je pitam je li to moralo, a ona će na to to je moj problem A ne vas.To sam pitala jer mi je dosad posteljica bila stražnji zid i tad se može izbjeći. Najviše mi je krivi što to nije rekla prije punkcije jer bih odustala. Isto tako komentarise iako su sve trudnice bile u kontrakcijama nijednu nije vratila jer kao zna koliki je to nama stres.To jeste ali ja smatram da je bolje i odgoditi za sedam dana nego nešto rizikovati ne daj Boze.
Na kraju kad mi je okrenula ultrazvuk i pojačala da čujem srce i svakako je to prvi put da mi je pojačano svi ventili su mi popustili i počela sam se tresti i plakati. Propisala antibiotik i mirovanje a taj antibiotik se vise ne proizvodi pa se muž morao vracati na Jezero.I kad sam ustala sa kreveta sestra mi je uzela bris grla i tad sam vidjela jednu epruvetu A ne znam je li to moja u kojoj je crvenkast sadržaj. Toliko sam bila isprepadana da nisam uspjela nista pitati je li moj i zašto je takav.user posted image .
Jučer sam imala svakako od prije zakazan pregled u DZ, i odem da vidim opet bebu tako isprepadana. Ispričam sve doktorici ona kaže možda je sonda bila drukčije okrenuta pa posteljica nije bila stražnjiuser posted image
A za epruvetu kao to je normalno tako, ne znam...
Uradi ultrazvuk, hvala Bogu beba dobro ali tu su kontrakcije i zgrcene materica i propise i dobroston.
Posteljica stražnji zid i kaže nije mogla kroz posteljicu uzeti uzorak da sam ja pogrešno skontala, ništa mi nije jasno.
Ja mirujem, zna me zignuti u krstima i pri dnu stomaka.
Imam pitanja i za vas drage moje a ako možete komentarisati i ovo što sam napisala pa makar i iz tudjeg iskustva.
Jeste li radile vi briseve u trudnoći?
Pijete li vitamine za trudnice od kad i koje?
Hvala vam puno unaprijed. :-*

_____________________________

"Vrane vade oči jedna drugoj, ali se razumiju, teško golubu koji se umiješa među njih, moj hakime! Obje će se okrenuti protiv njega i srediti ga, pa se onda opet obrušiti jedna na drugu. Ali golubu neće oprostiti, ni to što je golub, ni to što se umiješa

(odgovor članu tačkicaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *