|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
4.10.2017 17:59:33   
ziel
Almasa nemam pojma draga sto se budi.. valjda prestane kad beba dodje... a sto se tice tih leukocita, kod svake trudnice su poviseni, pa da te to plaho ne brine... i kod mene su blago poviseni od pocetka i dr.kaze da je to normalno u trudnoci.
A za liniji, bas sam jucer razmisljala o njoj. Sada je nema a u prvoj trudnoci bila i nestala nekad poslije poroda kroz mjesec-dva...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
5.10.2017 14:38:59   
almasa16
Dobar dan svima,

ziel je li mali bolje? Da li ti je linija nestala neposredno poslije poroda ili? i da li je tamnila kako si vise bila trudna?

Mi evo sa pregleda, djecacic skoro pola kile masala, sve izgleda savrseno, radili smo opet test za enemije sve je na svom mjestu i broju user posted image napokon mogu odahnuti user posted image
Sto se tice krvi malo sam anemicna, fali mi vitamina b12, i glukoza mi je niska tako da moram vocke jesti kada je vrijeme uzine a prije spavanja krisku crnog hljeba sa nekim nemasnim sirom ili piletinom.
Danas se bas umorno i tesko osjecam za razliku od vecinu dana kada sam puna energije i osjecam se odlicno. Iako je pelijep dan vani ja cu ipak kuci leci nemam snage ni caj na suncu da popijem user posted image

Kako ste vi ovih dana, nema nikoga bas neko zatisje user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
5.10.2017 14:58:15   
vortex RR
Ziel, kako je R?
Almasa, kako se ti osjecas?

Ostale clanice, jeste dobro?

Ja sad sa kontrole, beba je 1 dan manje nego po aplikaciji, 8 sam sedmica...
Na uz se vidjeli nesto poput hematoma, ali dr rece na kraju da ipak misli da je krvni sud. Prerano je govoriti bilo sta drugo. Kaze mi nece me poslati na bolovanje, ali da sto vise mirujem... jbg ili mi daj totalno mirovanje ili normalan zivot hahaha... vjerovatno je to zbog moje anamneze i godina steriliteta, a moguce i tog krvnog suda... ali nema nikakvih preporuka ta duphaston ili bilo sta drugo..
Uglavnom, iduca kobtrola u 12 nedjelji, tada ce raditi bris i papa, double i vidjeti sta dalje..
Simptomi samo grudi. Kaze da se beba naprijed pozicionirala, zato se stomak vec vidi.
Kaze ako me nesto zaboli ili prokrvarim pravac dr, inace, za 4 sedmice kontrola.
Ljubim vas sve debele

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
5.10.2017 16:57:14   
cauchy
Pozdrav i od mene...
Ja se hvala Bogu dobro osjecam, bebica udara po cijeli danuser posted image
Jedino kako vrijeme prolazi sve me vise kicma boli, isijas, zna bol udariti u lijevu nogu toliko da ne mogu hodati user posted image ali sta cu, valja izdrzati do kraja trudnoce, onda ce valjda bol prestati.
user posted image za uredne kontroleuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
5.10.2017 20:05:12   
sretna_mama
Pozdrav svima.. Mi smo 11+6.. Danas radili nuhalni..i test iz krvi za kombinovani.. Sve mjerice hB ok..

Idemo dalje :) .. Neka nam je sretno svima.

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
5.10.2017 21:34:11   
ziel
Almasa jeste linija vise tamnila kako je trudnoca odmicala, a nestala je mjesec-dva nakon poroda, nezz tacno.

R je bolje, jos malo slini ali nije puno, samo nam nesto spavanje otislo u pm da izvinite. Ne budi se da place ili sta tako, ali obidje sav krevet, svaki cosak kreveta svog pa onda prijedje na moj, tako u snu, samo se valja, nikako da mirno spava, mene to njegovo kretanje po krevetu budi stalno, jer nisam inace cvrstog sna pa ustanem vise umorna nego odmorna...

Vortex drzimo fige da nije hematom.

Cauchy i mene ubija taj bol koji ide u lijevu nogu, pa navecer je najgore kad treba da se spava pa ne znam kako se okrenem na drugu stranu...

Sretna mama user posted image za urednu kontrolu

< Poruku je uredio ziel -- 5.10.2017 21:36:06 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
6.10.2017 11:20:49   
vila_7
Jutro svima, danas dan samo za spavanja a ja od jucer krenula generalku po kuci hahah.

I oko nas su svi slinavi....ja samo malo ujutro, cure obje po cijeli dan al nista strasno samo malo nosici pa pijemo sirup od borovih iglica....

Moja ova beba bas nesto mirna u zadnje vrijeme. Prva mi je tako bila ,morala sam drmati stomak da se pokrene , druga me razvlacila na sve strane da boli, a eto i ova me sekira ko prva , jos nema jakih udaraca a i samo par puta dnevno. Nadam se da je sve uredu ako Bog da jer vise volim kad me razvlace pa se ne mislim hahha

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
8.10.2017 10:42:36   
mina3
Pozdrav svima
Almasa masalla nek je sve uredu hvala Bogu.A ja sam imala tu liniju u prvoj trudnoci i nikad nije ni nestala jos je tu samo bljedja je...valjda prodje sad nakon drugog poroda user posted image
Ziel znam kako ti je s budjenje i moja rjetko noc da prespava minimalno se 2 puta budi,nema nama odmora a bas mi mi dobro doslo da napunim baterije do druge bebice
Sretna-mama super na dobrom nalazu user posted image
Kod mene standarno glavobolje ceste bas su mi dojadile svako malo jadna moja curica znam po citav dan bit nitzasta a ona bi da se igramo
Ostalima sve naj naj i pozz

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 7:35:17   
vortex RR
Drage moje, kako ste? Sta se desava? Kod mene sve po starom... jedva cekam 12 sedmicu i pregled :)

Uskoro trebam imati 2 duza sl.putovanja, jedan avionom, drugi autom, ali preko 8h puta... malo me strah ne znam smijem li...

Imam par pitanja vezano za trudnicko, ali i porodiljno bolovanje... Da li zena ima pravo na punu platu tokom trudnickog bolovanja? (Naravno, osim toplog obroka i ostalih dodataka?)

Znate li koliki je trenutni iznos naknadne za porodiljno (da li je oko 380KM) I kad nakon porodjaja se pocne dobijati naknada?

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 9:08:48   
ziel
jutro zeneeees
ima li zime? user posted image

vortex jesi li ti na SA kantonu?
kod nas na TK puna plata do 42 dana trudnickog bolovanja, nakon toga se odbija 20% a i na porodiljskom se ja mislim nastavlja tako sa 20% manje... ali nisam sigurna jesu li sta sad skoro mijenjali...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 10:08:52   
vortex RR
Ziel, hvala puno za odgovor. Jesam SA kanton... nadam se da neko ima iskustva s tim...

To sa 80% je bas odlicno!
Da li neko ima iskustvo sa putovanjima?

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 10:11:08   
vila_7
Vortex ja sam u prošloj putovala autom u 5-6 mjesecu trudnoće, 6 sati puta jos ja vozila i tamo i nazad i sve OK bilo. Al prije puta pitala dr.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 11:22:03   
almasa16
Dobar dan drage trudnice,

vortex ja kad sam saznala da sam trudna bila sam u Turskoj na godisnjem odmoru jos je bio sami pocetak tako da sto se tice putovanja ukoliko nemas druge instrukcije od doktora mislim da se slobodno mozes opustiti i putovati.
U 4 sedmici sam putovala po cijeloj BiH poslom i radila po cijeli dan nista mi nije bilo. Kada mi je dijagnosticiran hematom onda sam se morala primiriti jer sam krenula krvariti. U svakom slucaju nazovi svoju doktoricu mada ukoliko je sve ok samo se opusti i radi sve sto si radila do sada.

Kada su u pitanju naknade za porodilje ja zaista ne znam ja ne radim od septembra. Mislim da je najbolje da nazoves nadlezno kantonalno ministarstvo i pitas. U nasem slucaju to je Ministarstvo za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Kantona Sarajevo.

Ja ovih dana zujim zavrsavam nesto oko kuce, dani mi prolaze brzo jedan z drugim. Sada sam u 22 sedmici sve izgleda ok.

Kako ste vi ostale mamice i buduce mamice?

Pozdrav svima


(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
10.10.2017 15:09:47   
cauchy
Pozdrav i od nas dvijeuser posted image

Joj, ja sam nesto u panici zadnjih dana, kako se priblizava vrijeme kada sam uprosloj trudnoci izgubila bebu, hvata me neki strah...da mi je samo uci u sedmi mjesec, da prodje ovo vrijeme kada se sve izdesavalo... sada sam 24.sedmica, u cetvrtak ulazim u 25.
Inace se dobro osjecam, nemam bolove, osim isijasa koji je sve gori. Noga mi se ukoci cim podjem da ustanem iz lezeceg polozaja.
I na poslu mi sve teze biti na nogama, pa kontam mozda sljedeceg mjeseca odem na bolovanje...
Kako ste vi drageuser posted image ?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
11.10.2017 11:45:55   
ziel
Djeste zene.
Ima li sta novo?
Nema nigdje nikog.
Kad su vam te kontrole? Sto se ne javljate? 😐

Meni je sutra opet kontrola jer imam komisiju za bolovanje iduce sedmice pa mi treba nalaz frisak. Opet mi jutros lose, malaksalost. Vjerovatno pritisak ispod 90. Vecinu jutara se tako osjecam slabo. Pa evo me kahva crna velika solja malo digla na noge. Hocu malo da izvedem R vani. Mada je poprilicno hladno.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
12.10.2017 14:40:38   
vila_7
Usutile smo se malo al neka, samo nek je sve OK.
Ja sam danas tako ni za sto i samo mibse spava, jucer bila ko pčelica, a danas , ni naopako!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
12.10.2017 22:50:45   
almasa16
Dobro vece drage trudnice,

Ovih dana kod mene u stanu se nesto gradi tako da sam zauzeta od jutra do mraka radim po cijeli dan..
Kicma me boli puno jer perem prozore, i noge i sve tako da jedva cekam navece da legnem i odspavam.
Apetit mi se povecao stalno sam gladna nesto grickam osjecam da cu se udebljati puno ako ovako nastavim tako da se borim da ne pretjerujem :(
Beba se mice sve mi se cini ok :)

Kako ste vi? Micu li se bebice?

Lijep pozdrav svima

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
13.10.2017 10:58:01   
vila_7
Almasa Almasa , dobit ces batina od svih nas. Opet radis po kuci.

Ja sam kako koji dan, nekad sam super,nekad bi samo lezala.... Bebaca hvala Bogu osjetim stalno, sad osjetim i oko pupka mada i dalje znam osjetiti bas skroz nisko kod stidne kosti

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
13.10.2017 17:28:41   
almasa16

IZVORNA PORUKA: vila_7

Almasa Almasa , dobit ces batina od svih nas. Opet radis po kuci.

Ja sam kako koji dan, nekad sam super,nekad bi samo lezala.... Bebaca hvala Bogu osjetim stalno, sad osjetim i oko pupka mada i dalje znam osjetiti bas skroz nisko kod stidne kosti


znam draga vilo ali sta da radim zaista nema ko da radi to za mene :( Kad sam kod doktorice bila rekla je da radim do prvih znakova umora. Pa tako i neka bude. Svejedno ako lezim lose se psihicki osjecam pa se ovako borim protiv toga. Cim osjetim da mi je dosta odmah stanem i legnem odmorim pa tako u turama :( Znam da nije najbolje rjesenje ali sta cu zivjeti moram.

Koja si ti sad sedmica vilo? Koliko si ti kila dobila? Je li se tebi stalno jede? Kad ti je sljedeci pregled?

Ostale trudnice kako ste vi danas?

Pozdrav svima

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
13.10.2017 18:22:42   
vila_7
Ma sve znam Almasa i ja tako , radim po kuci , sta cu jos dvoje djece male , al cim osjetim jaci pritisak ili bol legnem i briga me hehehhe.
Ja sam danas hvala Bogu pune 23 sedmice- imam na tickeru pored nicka 😊 .

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
13.10.2017 18:24:27   
vila_7
P.s. a da , stalno mi se jede a i kad ne jede ja se rrudim. Ja sam tek vratila izgubljenih 4-5 , i tek sad cu jadna u plus hahaha
A da me vidis sta sve jedem i koliko pojedem , ne bi vjerovala da nemam 200 kg

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
13.10.2017 22:40:58   
cauchy
Pozdrav moje user posted image
Uf, i meni je hrana slaba tacka. Non stop sam gladna, a ne smijem puno jesti, da ne dobijem puno na kilazi opet, mada mi svi kazu da ne izgledam uopste debelo i da samo stomak mi raste...

Sta vi mislite kada je najbolje otici na bolovanje? Ja se dobro osjecam, ali ipak me strah, ne znam do kada da radim...a sve se vise zamaram. Kontam mozda jos mjesec, pa na trudnicko, sta vi mislite? Sad sam u 25.sedmici

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
14.10.2017 6:59:41   
ziel

IZVORNA PORUKA: cauchy

Pozdrav moje user posted image
Uf, i meni je hrana slaba tacka. Non stop sam gladna, a ne smijem puno jesti, da ne dobijem puno na kilazi opet, mada mi svi kazu da ne izgledam uopste debelo i da samo stomak mi raste...

Sta vi mislite kada je najbolje otici na bolovanje? Ja se dobro osjecam, ali ipak me strah, ne znam do kada da radim...a sve se vise zamaram. Kontam mozda jos mjesec, pa na trudnicko, sta vi mislite? Sad sam u 25.sedmici

Ja sam sada sa 24 ned.otisla na bolovanje...
a u prvoj trudnoci sam ja mislim oko 27-28 ned.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
14.10.2017 7:01:56   
ziel
Ja i R ostali na konaku kod mojih sinoc, evo njega jos spava. Nije zezao sinoc. I ja sam uspjela odspavati fino.
Ostalo sve ok, standard.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - OKTOBAR
14.10.2017 10:48:58   
vortex RR
Ziel, jel to prva fino prosanjana noc za R u duze vremena? Mozda mu podsvjesno pripreme za prinovu cine nelagodu, a kod tvojih je ipak broj 1 za paznju... polako, doci ce to na svoje (ako je to u pitanju). Moje seke imaju djecu, kad su bile trudne s drugim djetetom prvo je sizilo, stalno temperature, nesanica, divlje ponasanje i sve je krenulo nabolje kad su ih pocele "aktivno" ukljucivati u trudnocu tipa: ajde mami pomozi da pripremi krevetic za bebu, ja to bez tebe ne mogu, sad ce mama tebi citati pricu, pa ces ti tako braci itd... e sad, da li je bilo do toga ili nesto drugo, ne znam, ali su obje pokusale isti trik i bas je upalilo. Misle da su starija djeca mislila da hube svu ljubav i paznju i htjeli su to vratiti pod svaku cijenu..
Izvini ako mislis da ti pametujem, nadam se da te nisam uvrijedila..

Cauchy, ako se ti osjecas super, nemas tegobe, doktor se slaze pokusaj izdrzati jos malo. Ako ti je imalo napor ili se bojis da ce bebici nesto biti, platu sigurnu imas itd, ma samo uzivaj i idi na bolovanje. Jednom u zivotu uradi nesto bas bas za sebe. Trudnicko i porodiljno je (u normalnim firmama) jedino vrijeme u karijeri kad se mozes opustiti i.posvetiti vaznim stvarima u zivotu...

Vilo, ma samo jedi i uzivaj. Pokusaj da ne jedes za w, vec za 1,5 :) i bice sve super. Kad dodju bebane valja nam trcati za njima i dojiti, moze se to zacas skinuti. Cuvaj se samo mnogo secera, ali sve ostalo uzivaj!

Almasa, pokusaj da odmaras izmedju 2 posla lezeci bar 20ak minuta i pij sto vise tecnosti. I meni su gosti najavljeni i danas i sutra, pa ide red kuhanja, red odmora, red ciscenja i vec me krsta bole, a muz na putu pa nema ko uskociti... najradije bi sve odgodila, bas sam se ulijenila hahaha.

Ja simptome vise apsolutno nikakve nemam. Cak i stomak ne raste onom nenormalnim tempom kao na pocetku. A ova bol u krstima mislim da je od rada po kuci... jedva cekam 12 sedmicu uz i double. Slijede mi sl.put jedni za drugima, pa cekam da putam da li uzmem bolovanje ili sam sigurna. Ne bojim se toliko puta koliko sakrivanja mucnine i stomaka i hrane ciju ni kolicinu ni kvalitet ne mogu organizovati po svom... vidjet cemo...

Joj zenice moje, stalno sanjam male nogice mirisne, najljepse i tako sam sretna i ispunjena. Najdivniji period mog zivota sigurno. Eto, esej od mene

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *