|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 16:33:26   
cauchy
Nadam se da kontrakcije nece izazvati otvaranje, do sada hvala Bogu nisu, a nisu mi ni preceste, nekoliko puta dnevno.
Ja danas napokon puna energije, k`o da me neko na punjac prikljucio, heheuser posted image pa sam stan uradila kompletno, polako...cak izasla malo i prosetat, bas je lijep danuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
20.11.2017 17:17:19   
vila_7
Cauchy to se ne sekiraj , jer ako su bezbolne BH kontrakcije, one ne otvaraju.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 9:50:02   
ziel
Jutro...
Kod mene nenaspavano kao i UVIJek user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 9:51:56   
cauchy
Jutro debeleuser posted image

Ja isla doktoru,radila nalaze krvna slika i urin. Jedva mi na porodicnoj dadose uputnicu zbog strajka. Dok nisam rekla da mi je rizicna trudnoca, da moram kontrolisati svaki mjesec nisu mi daliuser posted image

Kako je krenulo, ako i ovi na ukc pocnu strajk, necemo smjeti ni da se poradjamo, bice CEKAJTE DA STRAJK PRODJE, heheuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 10:18:38   
vila_7
Stvarno su idioti, zar nisu rekli da pacijenti neće ispaštati. Mislim trudnice su uvijek prioritet.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 10:52:33   
ziel
Joj Cauchy nasli se neki pametnjakovici.... Trudnoca ne moze pratiti nikakve strajkove ljudi moji. Dobro je da su ti dali uputnicu na kraju. Mene to strasno ljuti, da mi se desi da mi ne daju ja bih pravac kod direktora pa nesto bi rijesila, makar bih i ja istresla svoje nezadovoljstvo. Jer sa trudnocom se ne mogu igrati tako niposto.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 16:20:56   
almasa16
Dobar dan svima..

Ja sam u bolnici vec drugi dan ispituju mi secer.. OGTT nalaz je opet los i nizak tako da do kraja trudnoce trebam jesti izbalansirane obroke i izbjegavati koncentrovane ugljikoidrate..Cekam jos nalaz za inzulin da znamo kako sta.
Tek sest sedmica nakon poroda ce mi moci raditi ostale nalaze da bi se utvrdilo da li imam dijabetisuser posted image
Dijabetis.. ne mogu da vjerujem da je uopste to doslo u pitanje.. Trebam da docekam ako Bog da svoje prvo dijete i da uzivamo nas troje ja trebam sad o tome da razmisljam kako kad sta pojesti mjeriti secer i slicno. Bas sam tuzna, ova trudnoca je sve nego lahka...

Nadam se da ste vi dobro.
Pozz sima

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 17:19:22   
vila_7
Joj Almasa ne mogu ni zamisliti kako ti je. Ali onako baš prijateljski savjet je , odlozi brigu i sekiranje za poslije poroda. Ionako se nista sto posto ne zna još. Ja znam da ima slučajeva da se secer poslije poroda stabilizuje pa onda ostane to samo kao trudnicki secer . Čak ne mora značiti ni da ćeš imati problema u sljedećoj trudnoći.
Uglavnom pod nadzorom si , nemas djece kod kuće još da ti ih je zao ostaviti, misli samo na tu bebicu , a kad postaneš napokon mama, i uradis nalaze, onda ces tek znati kako ces i sta ces.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 17:33:45   
ziel
Almasa drzimo fige da to sve bude ok. A mene cudi sto ti je nizak secer a oni pretpostavljaju da je dijabetes, bar u praksi znam da je visok secer problem svemu i ukazuje na dijabetes... a nizak moze biti samo prolazna faza. Opet ne znam, nisam specijalista nikakav. Uglavnom drzimo fige da to bude samo prolazna faza, da se nakon poroda sve lijepo stabilizuje aBd

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 18:25:00   
cauchy
Almasa, mila, u mislima si mi i molim Boga da sve bude uredu. Kao sto ti vila i ziel kazu sada se samo fokusiraj na bebu, da sto duze bude u stomaku i da se sBd rodi bez problema, a onda se brini i za sebe i radi ta dalja ispitivanja. Mozda se bez razloga brines i poslije trudnoce bude sve ok, da se sve vrati u normalu.
Koliko znam manjak secera znaci da gusteraca luci previse inzulina koji razgradi vise secera nego sto treba, pa zato ide ta ishrana...tako je meni jednom objasnjeno...
Uglavnom, drzi se, misli da sve sto radis, radis za bebicu. Izdrzi milauser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 18:25:03   
almasa16
Hvala drage zene na lijepim rijecima..
Imam "srecu" sto nemam dijete kuci sto ti kazes vilo srce bi mi se paralo da se sad od djeteta jos moram odvojiti. Razmisljam samo o mom djecaku i molim dragog Boga da sve bude kako treba.
ziel i ja sam isto mislila ali je hipoglikemija rakodje moguca kod nekog tipa dijabetisa koliko sam skontala.. Kako god okrenem znati cu sve tek nakon sto se bebac rodi.
Molim Vas mozete li mi reci koliko ste se vi udebljale u svojim prethodnim trudnocama?
Meni doktorica govoria da je idealno da se u trudnoci dobije 9 kila ja sam sada u 28 sedmici i trenutno sam na +7;8 kila...sanse nema da dobijem samo jednu kilu do 9 mjeseca :(

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 18:29:46   
cauchy
Sto se kila tice, imam apsolutno istu brigu. Sad sam na polovini sedmog mjeseca i dobila sam do sada 8 kg...a kaze dr bas to da je optimalno 9user posted image
Ali necu da se zamaram time. Nadam se sa ce mi do kraja jedina "briga" biti kilogrami...nek sve ostalo bude uredu, a sto se kilaze tice ne mogu puno uticati...ionako skoro pa gladujem, a mislim da se meni cak i voda "prima"user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 18:39:02   
cauchy
Mene nesto cijeli dan glava boli, znate li kakav prirodan lijek protiv glavobolje? Znam da paracetamol smijem, ali da mi je da ne pijem...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 18:41:17   
vila_7
Almasa ma samo tako pozitivno i vidjet ces rijesit ce se to.

To sto oni gledaju idealno, ja koliko znam je po njima 9-13.
Al ja to prva ne mogu gledati. Ja sam sad izgubila 6 , pa se udebljala 8, sto znaci da sam u plusu samo dvije kile. Al sta cu ,tako sam i s njih dvije

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 19:44:10   
almasa16

IZVORNA PORUKA: cauchy

Mene nesto cijeli dan glava boli, znate li kakav prirodan lijek protiv glavobolje? Znam da paracetamol smijem, ali da mi je da ne pijem...


Ako te bas boli da ne mozes izdrzati popij Paracetamol, ako mozes pretrpi.. od tih prirodnih lijekova bar kad je glavobolja u pitanju ja ne znam osim mozda da legnes spavati mozda je nedostatak sna.

Ma meni sad nije do kilograma u smislu lakseg "skidanja kilograma" nego do toga da mi se stanje zbog kilograma ne pogorsa. samo to.. A izgled me trenutno ne brine ni sekunde. Sta cu necu sad valjda poceti gladovati i dijetu uvoditi ako smijem jos samo jednu kilu dobiti :(

vilo blago tebi.. ja sam ocekivala da ce i meni biti isto jer sam inace mrsava i mogu jesti kao konj a da se ne primi nista. sad se ocito malo vec pocelo primati user posted image

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 20:39:59   
vila_7

IZVORNA PORUKA: cauchy

Mene nesto cijeli dan glava boli, znate li kakav prirodan lijek protiv glavobolje? Znam da paracetamol smijem, ali da mi je da ne pijem...



Cuchy promaknuo mi tvoj post. Puno vode, lezanja i masaza sa tigrovom masti

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
21.11.2017 21:51:52   
ziel
Almasa za kilazu, evo me ziva i zdrava i R ziv i zdrav a dobila 20 kg kad sam ga nosila. Nakon 5 dana od poroda vaga pokazala 14 kg manje. Tako da je to u sustini bilo 6 kg u plusu.

Sutra punim 36 nedjelja, a 9 kg u plusu. Sad je bolje, mislim manje sam dobila. Mada me ta kilaza u trudnoci nesto specijalno ne brine, jer sam inace buca i to je svako prepostavio da ce biti veliki dobitak na kilazi u trudnoci. Pa sta cu, ne mogu se ubiti. Bitno je normalno razvijanje bebe u stomaku.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
22.11.2017 14:32:58   
mina3
Pozz
Almasa jako mi je zao sto pored svega sad i to najgora je neizvjesnost al ne preostaje ti nista nego potrudit se bit pozitivna prije svega zbog bebice...sekiranjem samo mozes nastetit jos vise...a stvarno mislim da se zbog koje kile vise ne treba brinuti niti voditi neku polemiku..ja sam u prvoj T dobila 17kg i brzo se sve vratilo sad ne brinem toliko a i dobivam nekako slicno na kilazi ko i u prvoj T..sve smo mi razlicite a i trudnoce naravno..a optimalno je oko 12kg dobit tokom trudnoce koliko znam..drzim ti fige da aBd sve bude hajirli i kako treba
Moja mala spava a a ja se izlezavam..ubi me ovo vrijeme,oziljak od carskog boli kao rana...Jel neka od vas imala carski?
Pozz

< Poruku je uredio mina3 -- 22.11.2017 14:36:13 >


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
22.11.2017 14:47:01   
ziel
Mino kod mene je prvi bio cr, ali ne boli me sada a pogotovo beba sad veca, jedan peiriod me je boljela kad je bio 6-7.mj.al nije bilo strasno..
vjerovatno rastezanje koze pa zato...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
23.11.2017 11:13:04   
cauchy
Drage, ja evo dosla s kontrole. Malo sam se nasikirala, mada nemam razloga, ali... :(
Na pregledu beba bila mirna, kaze dr da spava, to mi se nikako ne svidja. Kasnije radila ctg, uredan je i na njemu se primjecuju bebini pokreti. Sto se tice mjera bebe, sve je ok. Sada ima 1300 gramauser posted image , a punih je 30 sedmica.
Na color dopleru mi je provjeravala protok kroz pupcanik, on je na granici, pa moram to opet ponoviti za deset dana.
Sto se mene tice, za mjesec dobila skoro 3 kg, dr galami, rekla mi da od sad jedem kao pticauser posted image
Moram piti i puno caja, imam bakterija u urinu, pa zato trebam i urinokulturu uraditi. Ono sto me brine su albumini (bjelancevine) u tragovima u urinu...to valjda pokazuje da nesto nije ok s bubrezima, da li se neko susretao s tim?

Iii...beba okrenuta karlicno, ako tako ostane morala bih se poradjati na carskiuser posted image

Drage moje, naprica se ja, sta mislite imam li razloga za brigu? Dr kaze da nemam, ali ja opet brinem...
Kako ste vi?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
23.11.2017 22:18:11   
ziel
Cauchy sto se polozaja tice, nek te ne brine to, ako se okrene okrene, ja sam imala cr pa porod i oporavak za pozeljeti, nikakvih tegoba, nisam imala potrebe se razvlaciti po krevetu, sve sama radila. A sto se albumina tice ne znam kako ti rijesiti, ali je jedan od predznaka eklampsije, pa se cuvaj slane hrane, sto manje soli, ta eklampsija podrazumijeva i otok, pa nadam se da ne otices... user posted image Ja sam npr.u prvoj trudnoci oticala ali nisam imala albumine u urinu pa nisam toliko brinula. Ali da sam i oticala onda bi se brinula ali ima za sve lijek hvala Bogu 21.vijek. Nije ovo nekadasnje vrijeme bez ikakvih pretraga, aparata, lijekova itd.
Samo misli pozitivno i redovne kontrole da to sve bude pod kontrolom . Drzimo fige user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
23.11.2017 22:26:07   
cauchy
Hvala Bogu ne otičem za sada nikako, a i pritisak mi nije visok, čak što više, nizak je.
Beba je evo postala malo aktivnija ponovo, pa se malo bolje i osjećam. Što se hrane tiče, odlučila sam izbaciti skroz slatko i šećer uopšteno, kafu, smanjiću unos soli, bijelog hljeba, tjestenine, voće umjereno...znam da meso i povrće ne debljaju i da se mogu non stop jesti...pa valjda se i kilogrami malo umire...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
23.11.2017 23:16:59   
ziel
Cauchy, da eklamsija su te 3 stvari, otok, proteini u urinu i visok krvni pritisak. Ako je jedno od toga prisutno dobro je , nije alarmantno user posted image Mozes probati tako ishranom korigovati. Ja nisam mogla nikako heheh pa dobila 20 kg al hvala Bogu zdravi smo. Sad sam u ovoj 9 dobila, usla sam u 9.mj. a vjeruj da ne pazim nikako. Jedem sta mi se jede.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
23.11.2017 23:24:42   
ziel
Joj drage moje, mene sve nesto ziga dole, ja ne znam jel ovo ovako bilo u prvoj trudnoci. Maloprije sjedim neko vrijeme, nisam dugo i ustajem uhh kad me zaboli i zignu, haman da cura hoce ranije da izadje pod svaku cijenu...

Bas sam nestrpljiva za iducu kontrolu. Trebam oko ponedjeljka/utorka ponovo.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - NOVEMBAR
25.11.2017 8:43:53   
vila_7
Jutro zenice......

Almasa sta ima, ne javljas se,jel sve OK?

Cauchy nemas se bona sta sekirati da je ista alarmantno dr.bi ti rekla. Ni te vrijednosti na nalazima ne mozes citati kao inace jer su kod trudnica drugacije vrijednosti koje se smatraju i dalje normalnim. A to sto je beba bila mirna, pa mora i ona duša nekad spavati 😉

Ziel ziga li i dalje?

Mene smoriše jucer BH kontrakcije bas ceste al tako mi je i u prošloj bilo...pa nadam se da je i dalje sve OK.
Još 5 zadnjih dana jedna curica imala stomacni virus, i evo od sinoć prešlo i na drugu, ...ne spavam vec nocima

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *