|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 8:58:35   
vila_7
Sta ima trudnjace danas? Da nam se Almasa hoce javiti...

Cauchy ma ne sekiraj se , ako se pravilno hranis nema sanse da ista fali.
Ja u prve dvije nisam popila nijedan, u ovoj sam popila jednu kutiju ali na početku kad sam bas povracala i loše se hranila. Magnezij jesam ali ubog grceva, kad mi je muka prošla , pazim da je koliko toliko raznovrsno.... Pojedem jabuku dvije svaki dan , a za narance se bas moram kontrolirati jer mi se toliko jedu, u ovoj sam ih trudnoci pojela ko nikad u zivotu, pa se ogranicim bar na tri maximalno 😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 10:19:23   
cauchy
Pa i ja sam jednu kutiju popila negdje na polovini trudnoce i to je to...nisam do sada ni razmisljala jesam li uskratila bebi sta...i bas mi je puno lakse kad vidim da nas ima vise koje tako razmisljamo.

Ja se sad bas zabrinu za Almasu... user posted image sta li je bilo, kako je?

Debele, kako ste danas? Ja bih se samo izlezavala...bas mi pala energija. I jos cekam da me sta boli, ali jos nistaa user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 11:00:45   
vila_7
Cauchy ma ja se nadam da je sva oko bebe, snalazi se , pa nema vremena....
Ja sam danas onako ,niti prepuna energije niti lijena, nesto izmedju 😂 .
Kod nas je danas opet lijep dan mada poslijepodne najavljuju kišu i oreko noći snijeg,pa vidjet cemo....
Cauchy jesi pripremila sve za bebu?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 11:40:03   
cauchy
Ja napisah dugu poruku i ne uspjedoh poslati...evo moram ponovo pisati, hehe...

Moja vilo, meni svi govorili da cu zbog dvoroge maternice roditi ranije, da je uspjeh ako doguram do 34 sedmice, tako da sam ja sve spremila jos u decembru. Posteljinu sam do sada dva puta morala prati user posted image
A moja princeza jaka cura, izgurasmo evo do kraja hvala Bogu.
Sada je sve spremno i cekamo jeuser posted image Trebamo samo po izlasku iz bolnice kupiti u apoteci za pupak sto treba.

Jesi li ti sve spremila?

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 11:45:31   
vila_7
Jesam i ja, posteljinu nisam stavila ali sam pripremila, nego sam dala zadatak da to starija cerkica odradi, ona odusevljena 😂 . Ostalo sve spremno i čeka 😊 .
Ja i nisam imala nekih problema osim bolova ali sam cijelo vrijeme mislila da mi je bar do 32-og, pa do 34-og, pa da mi je samo dan u deveti hahahha. Eto , sad ostalo još 7 dana 😂
A i ja znam napisati kikometarski post i me ode, zato sad prvo tekst kopiram za svaki slučaj pa šaljem.

Sta se kod vas preporucuje za pupak? Skontala sam da se različito savjetuje po gradovima čak 😂 .
Kod nas je i dalje hidrogen 3% i bivacin u prahu.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 12:01:37   
cauchy
Vjeruj da ne znam, zato nisam jos ni kupila, nego kad dobijem otpusno pismo vidjecu sta mi treba da kupim, a i u bolnici kazu sta treba uzeti i pokazu kako se previja pupak...jer ni to ne znam. Mada kontam naci babicu da mi dolazi previjati pupak, dok ne otpadne, ili bar nekoliko prvih dana, ne znam hocu li sama znati.

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 12:19:16   
vila_7
Ma jašta ćeš nego znati, samo ga ocistis temeljito da se ne inficira, hidrogenom, i onda kad je cist, pospeš bivacin i stavis sterilnu gazu. Pokazat ce ti naravno i one , al bas je lako. Meni je gore kupati dok ne otpadne, tako da ih samo prebrisavam ,ne stavljam u kadu dok ne otpadne. Vodu pored, i mokrim pelenama i krpicama "kupam" . Al to ionako traje do bebinog 7,8-og dana....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 12:39:44   
cauchy
Nadam se da cu znati, najvise bih volila da se sama brinem o bebi, naravno uz pomoc mm, i on jedva ceka bebicu... imacu pomoc oko stana, hrane, ali zelim da oko bebice iskljucivo nas dvoje brinemo. Mnogo toga ne znam, ali kako vrijeme prolazi sigurnija sam u sebe, da ce mi se probuditi taj intinkt i da cu znati sta i kako treba... Ne mogu ni zamisliti kakav je osjecaj drzati svoju bebicu... user posted image user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 12:51:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: cauchy

Vjeruj da ne znam, zato nisam jos ni kupila, nego kad dobijem otpusno pismo vidjecu sta mi treba da kupim, a i u bolnici kazu sta treba uzeti i pokazu kako se previja pupak...jer ni to ne znam. Mada kontam naci babicu da mi dolazi previjati pupak, dok ne otpadne, ili bar nekoliko prvih dana, ne znam hocu li sama znati.



evo spiskova šta treba kupiti za bebu..neke stvari možda i neće trebati a opet kad je odjeća u pitanju nekad treba i više nego je na spisku

http://www.ringeraja.ba/forum/oprema_za_novoro%C4%91en%C4%8De/m_18651/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 12:53:44   
Visnja RR
evo i bezbroj stvarčica na raznim temama

http://www.ringeraja.ba/forum/%C5%A0ta_mi_treba_za_novoro%C4%91en%C4%8De%3F/forumid_100/tt.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 13:20:14   
ijaa
cauchy izgleda da si razmisljamja jo i ja kad sam prvo imala vec te hormoni zezaju....sve sam sama htjela da ja i muz sve sami, sami sami i opet sami...pa sam ispala jedna babaroga gdje ni sama sebe nisam mogla peepoznat...isto da sam bila potpuno druga osoba poslije poroda i drzalo me dobrih godinu dana vjeruj...ja ti savjetujem opusti se maksimalno i prihvati savjete i pomoc....sta je sa Almasom, ja evo sa posla i curu iz vrtica pokupila...ima karneval sljedece sedmice u vrticu nemam ideje sta da joj kupim kakav kostim, voli patrolne sape glupo mi da bude cuko 😂 Sad cura spava, a evo i ja odmaram! napokon vikend

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 13:26:24   
ijaa
I naravno da sve nadodje samo od sebe...neces spavati prvi dana od straha i kad bebe spava, bar ja nisam samo sam osluskivala dise li. .i normalno je da se ne budi po 6 sati i vise kad tek kuci dodje...spavat ce ti vecinu dana...ja sam je mislila budit jer sam ja zamisljala to drugacije mislila stalno da je gladna...govorili mi nemoj a ja kontam gladno dijete pa je remetila ... a pupak meni u bolnici rekli 100% alkohol i imam rosicu farmaceuta i ja tako njoj kaze pa to nije normaöno to skida kozu ....kaze samo cisti hidrogenom i to ne znam koji % i bivacin puder ja msm da nam je 10ti dan otpao...i evo vidim ovdje cujem od zena da ne kupaju bebu dok ne odpadne pupak tako im u bolnici receno. .samo brisanje, ja svoju M svaki boziji dan kupala i umirala od straha za pupak da se ne nakvasi...ne vidim trenutno razloga zasto smo je kupali svaki dan pojma nemam

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 13:40:37   
cauchy
Ijaa, da, baš slično razmišljamo, hehe, ali sta cu kad sam isprepadana kako cu sve, hocu li znati, da ne pogrijesim...ali eto nekako cu se valjda snaci...nadam se da sam spremna. A i ja sebe zamisljam ko zombija koji nikad ne spava, mislim da cu samo gledati u bebu, dise li, da slucajno ne povuce dekicu preko sebe...
Puno mi pomažu i savjeti ovdje i ohrabrenja vas mamica, koje vec imate jedno dijete i iskusne ste.

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 14:14:04   
vila_7
Ja se izvinjavam ali moram se umijesati u jedan savjet , ništa zlonamjerno. Ali nije OK da tek rodjena beba spava po 6 sati i treba je buditi ako spava više od tri sata. To vrijedi do 6 tjedana starosti, kasnije kako beba "odluči". Tako sam bar neki dan citala i na internetu i na grupi DOJENJE JE IN , od savjetnica za dojenje. Mada je rijetkost da tek rodjena beba baš toliko spava.
Cauchy bebi se nece nista dogoditi ni da navuce na sebe deku jer njima u nosiću još nije formirana ova prednja kost baš zbog dojenja tako da cim nečim teskim pritisnes nosic,on se spljošti a sa strana se više rastvori tako da beba i dalje moze normalno disati. Mislim, naravno da ces sve paziti , ali od lagane dekice ili jorgancica ne moze joj nista biti pa se enmoj bezveze zamarati.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 16:40:54   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: cauchy

Ijaa, da, baš slično razmišljamo, hehe, ali sta cu kad sam isprepadana kako cu sve, hocu li znati, da ne pogrijesim...ali eto nekako cu se valjda snaci...nadam se da sam spremna. A i ja sebe zamisljam ko zombija koji nikad ne spava, mislim da cu samo gledati u bebu, dise li, da slucajno ne povuce dekicu preko sebe...
Puno mi pomažu i savjeti ovdje i ohrabrenja vas mamica, koje vec imate jedno dijete i iskusne ste.


pa zato smo mi tu user posted image

samo ako osjetiš da si umorna prihvati svaku pomoć koja ti se ponudi...
MM i ja smo htjeli sve samo pa me šmizla toliko izmorila da sam nakon 2 mjeseca izgubila mlijeko jer sam bila "krepana" od nespavanja (A je bila beba koja je malo spavala a kad je budna htjela je samo da se nosa ...uspavljivanje je trajalo po dva sata nosanja ...
al sve prođe ... dakle prihvati uvijek pomoć

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 18:53:04   
mina3
kako ste zene
Almasaaaa imal te
Cauchy najbolje rjesenje je vreca za spavanje moja mala jos uvijek spava u vreci i najlaske je jer se ni ne otkriva a i znam nece navuc na glavu...i ja sam se uvijek bojala toga da ne navuce na sebe sta i nikad nebi ostavila igracku il nesto u krevetic cak ni sad kad je veca..bolje je pazit
sto se tice vitaminskih tableta ja pijem redovno,imam muza koji me stalno opominje user posted image a iskreno slabo jedem voce bas se jedva natjeram tako da moram bar to..u prvoj T sam pojela banana vise nego majmun a sad ni to bas ne mogu
meni je babica pupak previjala i tako ce i ovaj put a nisam je kupala u kadi dok nije otpao..
mene opet bubreg bolucka od sinoc user posted image inace dobro sam...mama dolazi sutra konacno,nisam je vidjela 5 mjeseci
ijaa hoces li ti imati babicu?
veliki pozz i ugodna noc


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 18:55:26   
mina3
i da, zene koje god imate mogucnost pomoci sa strane prihvatajte..da imam bar ja rado bi prihvatila

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 19:49:22   
cauchy
Mino, i planirala sam na pocetku koristiti vrecu za spavanje, bas iz tog razloga. Sreca i sto nije ljeto, nije pretoplo, pa nece bebi biti prevruce s tom vrecom, nadam se.
A sto se pomoći tice, ja ni sama ne znam kako cu se ponasati, jednostavno se jos ne mogu zamisliti u situaciji s bebom u stanu, kako ce sve biti... ali sve kontam kako neko drugi nece dovoljno paziti na bebu, da je nece pravilno drzari i sl....mislim, znam da pretjerujem, ali ja to mozda samo sada tako zamisljam. Kada beba dodje, drugacije ce sve izgledati...
Znam da pretjerujem i da cu biti previse oprezna, ali ne znam drugacije. Prijatelji nam npr imaju bebu od 5 mjeseci i vec stavljaju u onu hodalicu, a meni se od tolike nepaznje i nemara kosa na glavi dizeuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 22:58:34   
mina3
Cauchy znam o cemu pricas sve mi mislimo niko bolje bebu ne moze pazit od nas i naravno da ne moze ali svekrve mame i one su djecu rodile pa znaju valjda sta rade ...a to za hodalicu stvarno prerano...ja sam moju stavljala i pocela mi na prstima hodat i odmah sam prestala .. i sad drugo aBd ne mislim stavljat nit imam hodalicu..

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
2.2.2018 23:01:02   
mina3
A ima i ljetnih vreca bas finih pamucnih tanki...sto je sigurno sigurno a i bolje poslje da se ne otkriva i prakticnije i sve

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 0:27:19   
ijaa
zbog takod identicnog stava u pocetku sam puno pogrijesila ali bilo je jace od mene...svekrva samo na vrata udje krene tepet djetetu meni koda nozem stomak probada bori se protiv tog osjecaja...jednostavno to dijete ce doc ko svima radost...nekad napravi za sebe test i daj dijete u naramak ko udje u sobu probaj da se radujes tome....ja sam mislila ja hocu sve sama, ja sam je rodila ja cu je odgajat ...poslije nije bilo pomoci kd mi je trebalo a vjeruj trebalo je... sve je moralo bit po pravilima....samo se opusti unistit ces svoje zdravlje najprije....

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 0:29:30   
ijaa
neko me upita hocu li imati babicu, ja pojma nemam kako to ovdje funkcionise? Moram i bolnicu odabrat...valjda uspijem sve organizovati! I zanemarite greske u pisanju 😂😂😂

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 0:31:03   
ijaa
aaa ja se pozelila male bebeeeee i sad mislim da cu puno drugacije sa drugim postupati ako me oki ludi hormoni opet ne safataju

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 6:59:21   
mina3
Naspavale zene
Mene mala nadigla u 5:15 dam joj mlijeko i eno spava a ja ne mogu dalje user posted image
Ijaa onda zaboravi na babicu user posted image jer ovdje je odmah cim saznas da si trudna moras trazit inace ces zakasnit...a sto se bolnice tice i to gledaj ranije rijesit sve zavisi od bolnice do bolnice al definitvno do 34-te sedmice vec potrazi i prijavljuj se...ako vec otprilike znas gdje bi procackaj malo na ineternetu svaka nudi pretezno jednom.mjesecno kada trudnice mogu doci i posjetiti rodiliste i bude predavanje sve sta i kako,uslovi i mogucnosti...i naravno ako imas pitanja..budu doktori i bas bude fino malo poslusat i pogledat..vjerovatno moze i muz s tobom..moj je isao..
Ugodan vam dan


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 7:08:49   
mina3
Ijaa a tek vidjeh da je tvoj termin u 8-om mjesecu...onda vjerovatno imas jos sanse naci babicu..ako vec neznas pitaj doktoricu da ti preporuci..cudi me da ti to ona odmah nije rekla na prvom.pregleduuser posted image ...bude bas fino jer na pocetku dolazi bukvalno svaki dan pa onda svako dva pa svako tri i uvjek mozes zvat u medjuvremenu ako imas potrebu il ako imas pitanja...i tokom trudnoce isto mozes je zvat ako imas pitanja il ti treba savjet neki...

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *