|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 10:38:48   
ijaa
Onda cu pitat sad u ponedjeljak, imam kontrolu svakako. A evo bas kupujem maloj od jedne zene prepelicja jaja i kaze radi u bolnici da je po zanimanju babica, ali kako vise u u nasem gradu nema porodilista radi kao medicinska sestra...i ponudila mi je pomoc o tome nisam ni razmisljala! Mozda bi nju mogla zamoliti! A bas ti hvala sta cu stvarno pojma nemam 😂 Ali jos je rana trudnoca imam valjda jos vremena 😂😂😂

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 10:45:38   
cauchy
Pozdrav debele...

Ja sinoc zamalo da odem u bolnicu, jer pojma nemam kod kakvih bolova krece porod...imala cijelu noc laznjake, bar mislim da su, jer me ne boli, samo zateze cijeli stomak. Skoro puna dva sata su bili na svakih 5-10 minuta i imala konstantno blaaagu menstrualnu bol, u stomaku i ledjima.
Taman se bila posla spremati za bolnicu, kad se ono sve smiri. Sad me samo ponekad ta menstrualna bol uhvati, u dnu stomaka, ali ne bude tvrd.

A jos sinoc kad sam tek legla beba bila nenormalno aktivna, bukvalno cijelo vrijeme mi se ljuljao stomak od njenog prevrtanja.

Sta vi mislite o svemu? Sutra mi je kontrola na gradini...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 11:12:52   
mina3
Cauchy suska se nesto suska user posted image neznam stvarno sta bih ti rekla..imala sam i ja tih laznjaka povremeno al tako dugo da se ponavljaju nisam...mozda neka bude bolje znala ..sretnooo

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 11:20:54   
vila_7
Cauchy meni se tako krene stezati od sestog mjeseca ali su to više one BH kontrakcije-pripreme za porod.
Ako se bolovi me pojačavaju vremenom, nisu pravi trudovi.
Ja sam neku noc imala dva tri prava koja su me bas podsjetila kako boli pravi trud (barem kod mene). Znaci vise su ostri bolovi , a ne kao menstrualni,...i kod mene vise bude taj ostri bol sa pritiskom u ledjima, a ne u stomaku.
Kazem ti , meni je treći porod pa me opet uzdrmaju laznjaci 😂 , ali eto vodim se time da ako se ne pojačavaju, prestat ce.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 12:52:52   
almasa16
Dobar dan drage trudnice.
Bas mi je zao sto se tek sada javljam ali nisam imala priliku ranije.
Prije svega beba se rodila 1.2. U 08:19,ziv je i zdrac.
Ja sam dosla na kliniku ujutro, naravno zatvorena kao i do sada. U 12 mi apliciraju gel pocnu lagani trudovi kao jaci bolovi pred ciklus. Predisem ja to skoncentrisem se, nije nepodnosljivo bilo. Kako je vrijeme prolazilo kontrakcije se smanjivale meni nije jasno sto. Dodje doktor pokusa mi masazom isprovocirati otvaranje grlica ( ja tu umrem od bolova) 1 prst otvorena. U 17:00 apliciraju drugi gel krecu bas bas jake kontakcije ja po hodniku hodala koncentrisala se da disem, sve razmisljam krenuti ce samo hrabro. Vrijeme odmicalo kontrakcije na 3 minute uzas zivi. Nisu imali vise mjesta na patologiji u 00:00 spuste mene u porodajnu kao brzo cu ja. Ja dole doktor me pregleda opet prst dva otvorena. Ukljuce mi drip, ja se tresem na stolu kontrakcije na 2 minute punih osam sati. Dodje doktor probusi mi vodenjak, lije iz mene i krv i voda bolovi vristim. 4 zene se izmjenjale oko mene rodile ja se i dalje patim molim Boga da me uzme sebi. Od tih 8 sama u sali sam bila 7 sati i tako jaukala zapomagala. Vise ni vjezbe za trudnice nisu pomagale ni nista. Dodje doktor zavrsava mu se dezura ja molim da mr odvedu u salu, dovede on svog sefa onog grubog Arapa da me pogleda, gurnu on ruku ja nakon 16 sati kontakcija i 8 sati dripa 2 prsta otvorena. Kaze Arap hitno carski vodite je. Tako oni mene u salu ne mogu da mi daju anesteziju jer sam sve vrijeme u kontrakciji.jedva nekako.uspavali me.budim se na intenzivnoj, dolazr javljaju mi da je djecak dobro i da je zdrav prav. na intenzivnoj jedan dan, sad sam na porodjajnoj trebala bih sutra izaci.
Nikad mi teze nije bilo i to na kraju ni za sta..mogla sam odmah na carski ne bih se ovoliko patila, dusu su mi uzeli. Da bol prodje kad vidite dijete je bar za mene laz najveca.
Sreca je neopisiva ali bol ne prodje. Trebace mi jedan period da i psihicki i fizicki dodjem sebi ali eto hvala Bogu on je dobro a ja cu ozdraviti vremenom.
Eto zene moje..

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 13:12:17   
cauchy
Milaaa user posted image duša mi se cijepala dok sam čitala...kao da sam se i ja vratila na svoj prvi porod, jer su i mene tako izmučili, samo što je tvoja agonija duže trajala, i to što kažeš ni za šta, opet si morala na carski. Stvarno mi je žao što si imala takvo iskustvo.
Sada ćeš se polako oporaviti, koliko god bio težak i oporavak, znaćeš zbog koga si sve to prošla...zbog svoje bebice, svog blaga. Što je najvažnije beba ti je hvala Bogu uredu, uprkos tome što si kroz trudnoću prošla i što su te isprepadali da nešto neće biti uredu.

Od srca ti čestitam na bebici user posted image , a tebi želim da se što prije oporaviš i da uživaš s bebom user posted image user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 13:14:04   
cauchy
I oporavićeš se, samo polako, daj sebi dovoljno vemena. Ti si žena lavica, šta si sve prošla i u trudnoći i na porodu. Samo hrabro...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 13:24:42   
almasa16
Hvala cauchy..dokle si ti sta se desava? Sutra termin!!

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 13:30:15   
cauchy
Sutra cu na kontrolu u bolnicu, bila sam u srijedu i cetvrtak, nije bilo pomaka...zatvorena, beba visoko, grlic cvrst...vidjecemo sutra kakva je situacija.
A sinoć sam imala baš jake lažnjake, malo je falilo da se zaputim za bolnicu, ali su prestali...nadam se bar da su me počeli otvarati oni bolovi.
A vjeruj jedva čekam da se sve završi, mada se užasavam poroda, kao i ti...ali valja pregurati. tjesi me sto nece nista na silu raditi sve dok je beba ok, cekace do pune 42 sedmice, pa valjda se do tad porodim user posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 13:40:23   
Visnja RR
almasa čestitam rođenje bebice.... nek je zdrav i sretan bebac...
Tebi oporavak što brži...ali nakon CR oporavak traje....
ne znam ko je rekao da bol prođe kad se beba vidi nakon CR...šipak.... bolje ćeš se osjećati tek nakon 4 ili 5 dana kad budeš normalnije hodala ....

jako mi je žao što si se napatila ..očito se nisi ni pripremala za CR.... što mi na RR otpilike znamo kad se pripremamo za CR...šta ponijeti gdje u ormariće sve staviti ...

najvažnije je da će najteže biti prva 3 dana pa onda još dva ...kad izađeš kući odmaraj ali opet i kreži se.... nek ti dodaju bebu bar neko vrijeme .....

ako trebaš bilo šta pitaj

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 14:22:55   
almasa16
Hvala velika draga Visnja..ma ja sam mislila ici ce to prirodno pa nisam sad nesto pretjerivala sa spremanjem. Svakako hocu..sad me puno zeza sto sam pocela da kasljem nekada sam bila pusac ocito je sad se moje tijelo sjetilo toga tako da me rana i nakon 3 dana mnogo boli.
Ali evo sva ova bol i svd ovo sto prozivljavam je nista naspram onih 16 sati..

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 15:37:21   
ziel
Draga Almasa prodje ti slicno kao i ja na prvom porodu, samo sto ti je ta agonija trajala 1,5 sat vise nego moja.... i na kraju cr. Ali hajde neka i to postoji hvala Bogu, da nam se olaksa. Cestitam ti i zelim sve najbolje, brz oporavak i tebi i djecaku, da sto prije idete kuci.

Sto se kaslja tice, ne brini , prodje za dva- tri dana. Ja nisam nikad ni cigaru zapalila a kasalj poslije cr sam imala 2-3 dana. To je zbog anestezije.

< Poruku je uredio ziel -- 3.2.2018 15:39:45 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 16:30:44   
mina3
Almasa cestitam bas mi je drago da je s bebom sve uredu..slicno sam.i ja nazalost prosla i znam dobro kako ti je..i za mene je laz da sve prodje kad se beba vidi bar ni u mom slucaju nije tako..ja sam bila u velikoj depresiji nakon poroda i psihicki mi je i godina dana trebala da dodjem na svoje i sad samo Boga molim da ovaj put prirodno bude..trebat ce vremena ali proci ce sve aBd...cuvaj se koliko god mozes koristi svaku pomoc ..ja sam samo imala 10 dana pomoc i onda sam sama sebi bila prepustena..cuvaj se user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 16:39:20   
cauchy
SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA



FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image
09.02. vila_7 user posted image
12.02. almasa16 user posted image - porodila se 01.02.2018. user posted image
14.02. dupliciramose
24.02. nenci user posted image i user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3 user posted image

APRIL 2018 user posted image
12.04. butterfly
20.04. sretna_mama user posted image
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
02.05. svrićolino user posted image
03.05. mala curica user posted image
18.05. Lemur user posted image

JULI 2018 user posted image
20.07. boombar

AUGUST 2018 user posted image
08.08. Iija

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve


I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce
KALENDAR TRUDNOĆE





< Poruku je uredio cauchy -- 3.2.2018 16:41:08 >


_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 16:50:16   
vila_7
Almasa bas mi je zao sto si tako prošla , al nek je hvala Bogu sve završilo se kako treba. Čestitam ti na rodjenju bebaca , nek je ziv i zdrav mnogo godina...

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 17:05:50   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: almasa16

Hvala velika draga Visnja..ma ja sam mislila ici ce to prirodno pa nisam sad nesto pretjerivala sa spremanjem. Svakako hocu..sad me puno zeza sto sam pocela da kasljem nekada sam bila pusac ocito je sad se moje tijelo sjetilo toga tako da me rana i nakon 3 dana mnogo boli.
Ali evo sva ova bol i svd ovo sto prozivljavam je nista naspram onih 16 sati..


kašlješ od anestezije...meni je to bilo najteže jer su mi morali dati duplu anesteziju...(počela se buditi a još me nisu bili zašili)...
a svaki KAH KAH he cjepao stomačne mišiće koji su bili presječeni rezom.... brzo će te kašalj popustiti... nemoj ništa teško dizati s poda...ono da se sagneš pa podigneš...neka ti sve drže na dohvat ruke kako se ne bi mogla saginjati...

to je bilo pravilo broj 1 za trudnice koje idu na CR da sve poslože oko sebe na dohvat ruke ...da se ne saginju

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 19:15:28   
vila_7
Evo i mene sa kontrole, sve OK. Noge duze za 10 dana, glava malo manja i stomačić al kaze s obzirom da je ista ja , nista da se ne brinem 😂 .
Pitala sam trebam li na porodu spominjati čokoladnu cistu s početka trudnoće , kaze da im kazem za nju, jer ako nije pukla, a beba se ne bude spustala, nek i to imaju u vidu, pa kad je vjerovatno vidjela moju zabrinutu facu,kaze da uopće o tom ne razmisljam jer je rjesivo, a ona cak misli i da je pukla tokom trudnoce..... Eto samo da nesto covjeka kopka 😣

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 20:10:45   
ijaa
apa almasaaa cestitamo i brz oporavak zelim....istina je kad prirodno rodis onog trenutka kad beba izleti meni su bolovi prestali...ali kako citam vise CR bas tezak i duze oporavak traje...zato stpljenja i polako uzivaj s bebivom, kolilo je beba teska? Place li? pomirisi je za nas ❤❤❤ puno pozitivne energije saljemo

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 20:37:27   
almasa16
Drage zenice,
Place jos uvijek smo u bolnici malo me je strah sta cu kad dodjemo kuci a ja ovako slaba.. ali eto
Mirise na bebu hahaha to me smiri kad ga malo pomirisem :)
Vama svima zelim puno srece u nastavku trudnoce i svakako da cu vam se javiti sa vremena na vrijeme i pratiti vasa iskustva i prizeljkivati vam lahke porode i savrsene bebice!
Ljubim vas sve

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
3.2.2018 23:41:22   
ijaa
ja ne znam sto ali kad sam je rodila nekako sam htjela da zapamtim taj miris i punim plucima sam je bukvalno usisavala nosom 😂😂😂
Ne znate jos kada idete kuci...zar bikog nemas kuci, uspjevate li dojiti? Sad je bas sve jos svjeze i radtopila sam se od same pomisli to vrijeme bas proleti zacas

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
4.2.2018 9:38:43   
cauchy
Rodila sam sebi princezu malo prije, oko 9 sati user posted image sinoc u 00 me zabolilo, otisla na gak, otvorena 4 prsta bila..
Dugi smo 56, teski 3500 kg...detalje pisem kad dodjem do sebe...

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
4.2.2018 9:44:14   
vila_7
Ma daaaaj Cauchy, a al me obradova hahaha. Ja mislim da si bas jedna od rijetkih koje rode baš na termin!!!!!
Hvala Bogu dragom , pretpostavljam da je sve OK! Čestitam , i piši nam čim stignes 💕💕💕💕💕

Ja sljedeca znači, oooooooj 😂😂😂😂😂

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cauchy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
4.2.2018 10:25:46   
ijaa
cestitkeee cauchy koja si ti kraljica , samo uzivajj ...nek je zivo i zdravo ❤

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
4.2.2018 11:47:32   
mina3
Cauchy cestitke..masala velika cura...da bude ziva i zdrava a tebi sto brzi oporavak user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u očekivanju beba - februar 2018.
4.2.2018 12:26:02   
cauchy
Hvala milee, evo ja cekam da mi je donesu.
Ja sam sada dobro, nista me ne boli vise, bebica je mashala dobro, sve uredu.
Porod je bio prirodan, trajao od pola noci do 9 ujutro. Da je bolilo, bolilo je i to uzaasno. Sreca islo je bez dripa sve. Nisam sjecena, niti pucala hvala Bogu.

Ali da u Tuzlu na porod ne treba bez stele, to je cinjenica. Puste zene da se same snalaze, kaze guraj sama kad osjetis napon, mi samo na kraju pomazemo. A kada je nazvao moj dr ujutro, druga prica...sjatise se oko mene i za tili cas me porodise....

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *