|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
4.3.2018 22:56:52   
mina3
I kod mene je ovo prva viza sace u maju produzivanje

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
4.3.2018 23:00:33   
mina3
Kad svi simptomi trudnoce iznenada nestanu onda bi mozda trebala imat razlog za paniku(mada i to opet ne mora znacit da nesto nije uredu)a inace ako neki nestane ne brini..meni je napr.mucnina znala naglo prestat pa ja u brigu a ono za par dana opet nadoknadi sve

< Poruku je uredio mina3 -- 4.3.2018 23:01:14 >


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu Joppa1990)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
4.3.2018 23:03:43   
ijaa
n koliko si dobila prvu? Pa to je taj Paragraph samo je kod tebe 30 ...ne znam morat cu joa malo ispitati istraziti

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 8:04:09   
mina3
Naspavale zene
Ijaa prvo je muz doso i on dobio na 3god ja sam god nakon njeg dosla i tad je njemu jos vazila 2 god tako da sam i ja samo 2 god onda nakon toga jos god dana produzena ev sad to istice u maju...jel na vasim pasosima isto to Anmerkungen stoji..kod moje male gledam ev pise 33 a sad ne znam kod muza,to cu tek veceras provjerit..
Mala curice jel bila "generalka" kod tebe user posted image i meni je danas pregled,sinoc sam se sasjekla mogu mislit kako izgledam,samo napamet masem bicem user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 8:24:00   
mala curica
Dobro jutro moje trudnice.
Mala u vrticu.Ja malo ispred stala sa jednom mamom evo usi me bole koliko puse hladno 😂

Kako je to kod vas tako drugacije sve.
Kod mene muz ima stalni boravak,ja kada sam tek dosla(i mala rodjena ovdje) prvo nam je bilo na godinu,pa druga na godinu,treca na tri ,cetvrta na pet godina.
Mala je sada dobila 8 mjeseci jer joj istice pasos,pa opet produzavati.

Mino,bila sinoc generalka😂😂😂😂
Na sta to lici Bog zna.Samo masem bicem ,mogu misliti kakve mustre imam 😂


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 9:32:47   
ijaa
jutro jestw sw vi naspavale...ja onako...ja sam u petak odradila generalku danas dorada 😂sutra kontrola! Mino vi dtw dobili ko i mi vizu, tako je i kod nas bilo on na 3 pa dok smo mi sve izganjali dobili dokle i on... Ali on je imo prije studentsku vizu i mprao se ovdje odjavit i otic dole u bosni predat zahtjev za vizu i onda oper prijavit...ja msm da je to samo zbog boravka u Njemackoj u komadu...jer poslije 8 god imamo pravo trazit neograniceno...ma komplikacije zive...drag mala curice u austriji je sada jos teze dobiti vizu Njemacka je pustila do 2020 da se moze ovako doci...kod tebe je drugacije muz je tu godinama! Zmaci mino vama uskoro 3 godine isticu i ona cete znati hocw li i na koliko produziti! Nama u aprilu sljedece godine! Sad samo curici istice njoj pasos bio isteko!

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 9:34:30   
ijaa
Kod mene u petak bila generalka danas dorada i sutra kontrola aBd jedva cekam 😂 izgleda da cu morat malu vodit bit ce nam veselo

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 9:37:39   
mamulina
Gdje ste zene, evo mene 😁
Joopi dobrodosla, kakve su brige namah na pocetku😀
Mene vise brine troje djece i moji zivci, simptome nekako ne primjecujem 😂
Ali ozbiljno, mene sad bole grudi ali su zato znaaatno narasle..u prve dvije me nisu boljele ovako.... mislim da te to ne treba brinuti :-)
Svekijevci...??? Nek su zivi i zdravi i hvala im za sve, ali odkako postojo granica u odnosu i prici mislim da imamo bolje odnose 😀 niko nije ljut niko nije se svadjao jednostavno,malo se povucem i ne pricam sve sta se desava jer ne prica niko n i samnom o svemu 😉

Mene je u subotu pocela glava boljeti, pa hajd prestace..u noci se probudim pa trpi, povracaj, zaspi...ujutro ko malo bolje...u subotu je doduse snijeg napadao da se moglo fino igrat a u nedjelju ni praske ga nije bilo i sunce obasjalo tako da smoodveli djecu na klizanje....eh kad me tu glava prisastavila samo sam mahnula kuci....i hajde de, proce pa lezi pa malo kafe pa malo kole pa malo slano jer mi je nizak tlak pa malo cokolade jer ni slatko bas ne unosim pa krompir i maramu na glavu......hvala Bogu jutros znatno lakse pa sam razvezla djecu i sad sjedim i odmaram a oko mene haos totalni....u sve sto pogledam je prljavo i nije na mjestu a ja ne znam kad cu se pokrenut 😁

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 9:41:06   
mamulina

IZVORNA PORUKA: ijaa

Kod mene u petak bila generalka danas dorada i sutra kontrola aBd jedva cekam 😂 izgleda da cu morat malu vodit bit ce nam veselo



Ja sam u drugoj trudnoci vodila starijeg sina sa sobom uvijek jer nisam imala gdje ga ostaviti...sad on bude u skoli a vodim kcerkcu 😁
Razlika je sto je sin uvijek bio miran dok je pregled a ova prica ko navijena a kad je ultrazvuk ili nesto kao ctg vristi jer je strah zvuka....ugavnom, vazda iz ordinacije izlazim sa rijecima sorry😂

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 10:24:47   
mala curica
Sta je ovo,svaka druga osoba glavobolja i povracanje.
Neka vise ide ova zima i minusi.bas mi nesto dugo traje ova zima.

Ija,to za Austriju u pravu si.Ovdje ko dobije papire taj mora dobro da osijedi,izgubi zivce,napati se.Jednostavno nemoze,sveli su na minimum nacina za dobijanje.
Sve su zategli da se nekad pitam,iza kojeg coska ce me kakva kazna docekati.
Prije 3 godine udjem u tamvaj,mala tek rodjena,krenula s njom dok.Ona place povraca,ja oko nje,nisam stigla ponistit kartu.Kontrola!!!!!
Dobijem kaznu 120€,uplatim za 10 dana.Dodje jos jedna za isto 109€??????Sta je ovo,placeno je!
Gospodjo rok za upatu bio je 3 dana!
Puffff,pusi mi se iz usiju😡Pisalo sitnim slovima,ja nisam citala.Kao i svaki racun platim za 10-15 dana.
Tako da plati opet i suti.
Samo sto jos zrak ne pocnu naplacivati.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:01:53   
ijaa
Poznate su mi te kazne ovdje nedavno namjestila sat za parkiranje i dosla tacno na vrijeme kad ciko slika auto. Reko dosla sam na vrijeme kaze on 4 sata i 3 minute je kasnite 3 minute?! Reko malo dijete vucem sa sobom i sad trebam radi 3 minute platiti kaznu...stigla kazna kuci i napisao da mi je isteklo vrijeme na 10 do 4 nije smio napisati kako je bilo. Koje mi koristi da sam se bunila ! Tako plati 30 eura ni zasta i suti! Ma seru za ove vize da ti se ovako izrazim! Muz naucio posao i to bas exstra dobro postao vodja grupe, napredovao zna njemacki bolje nego maternji...ja se super sporazumjevam malo me gramatika jos zeza ! I sad nakon svega toga da nam kazu da se vratimo! A poznajemo ljude koji su dosli sa eu pasosima i to bez ikakvih problema bez rjeci jezika sve za par minuta rjesava...to je bas nepravda!

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:14:01   
mala curica
Ma kakvo vracanje za Bosnu???
Pa niste na teretu drzave.Niste na socijali.
Zasto da ne dobijete produzenje,ne kuzim?
Tacno mi se nekada sve zgadi i takooo budem ljuta na nasu Bosnu.Zasto nas tjera u tudzinu???
A to za auto.....tu je bilo kazni od 36€do 180€.
Kazna je kao dobro jutro.Sad su uveli da svaki dio Beca mora da se ispuni Parkpickerl.
Na sve strane ih ima.Samo hodaju i pisu.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:22:47   
ijaa
E bas tako niti smo na teretu drzave niti imamo ista socijale a primanja vise nego dovoljno sto se tice plate....ali zakon je takav! A ne znam sto vise razmisljam bas se naljutim sama sto kazes!Ja samo kazem ne dao Bog da se dole moram vratiti! Zalosno ali bas istinito! Samo sam iskrena nista me dole ne veze osim bureka ...! Kad je djeciji doplatak dolje 15 maraka onda dalje. covjeku sve treba biti jasno! Ja sam toliko bila razocarana kad sam srednju skolu zavrsila sto sam ostala bez ikakve mogucnosti daljeg skolovanja, o poslu da ne pricam...

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:24:32   
ijaa
Zakon po kojem smo mi dosli istice 2020, ne znam sta ce uraditi sa osobama koje su dosle na ovaj nacin zato mislim da moze da im prahne da se vratimo! A mislim da su im prioritet izbjeglice trenutno valjda nas ne budu dirali

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:30:18   
mala curica
Sretni su ti sto imaju i 15km doplatak.Moja sestra ima dvoje djece nema nikakav doplatak.Mada joj i ne treba,muz job radi vani.
A za srednju..... ohhh ja dijete sehida nisam imala nikakvu pomoc da upisem fax ili ne daj Boze da nadjem posao sto sam zavrsila.Radila godinama nesto lijevo,a u radnoj knjizici 8 mjeseci radnog staza(koju sam nedavno bacila)
Ovdje kada vide Fizioterapeut to skace,pozdravlja,respekt i postovanje,jos kada kazem sa drzavnim odusevljeni su.
Zasto????Zasto to tako nije u mojoj Bosni??
Zato i nisam vezana za nju.Tamo mi je ostao mezar mog babuke,ziva mama i sestra.
Dijete ni je ovdje rodjeno,ovdje ce ako Bog da i postati svoj covjek.Poslije neka sami odluce.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:34:45   
mala curica

IZVORNA PORUKA: ijaa

Zakon po kojem smo mi dosli istice 2020, ne znam sta ce uraditi sa osobama koje su dosle na ovaj nacin zato mislim da moze da im prahne da se vratimo! A mislim da su im prioritet izbjeglice trenutno valjda nas ne budu dirali


Ja iskreno vjerujem da od toga nema nista.
Njemacka voli i treba dobre radnike.I ta „nasa“ djeca sto se to radjaju ona su od malih nogu „kovana“ za buducnost Njemacke.
Nema od toga nista.
Ako budu vracali to su oni sto su na AMS-u,imaju primanja vise od 3 mjeseca,a ima dosla clanova u porodici.


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:36:59   
mamulina
Pa poslije koliko godina boravka imate pravo traziti drzavljanstvo......
Ovdje je poslije 5 godina...ima 6 ispita koje se trrbaju polagati i to je to....meni je gore sto bih nema sklopljen nikakav sporazum pa tako da onaj ko prvi aplicora za nl drzavljanstvo mora ( kao ne mora ali ako ostavi dvojno onda ga nl moze najcesce odbiti) se odreci bosanskog pasosa....djeca imaju pravo dvojnog i drugi partner koji ide kao spajanje porodice moze traziti dvojno.....

Ja sam ljuta na nase sto mladima nedaju sansu da vani studiraju, sad kad sam vidjela cijene jer sam htjela sestrinog sina izvesti pa to je preeskupo i samo zato sto jos bih nij e clanica eu a kako je krenulo nece nikad ni biti....

Ko spomenu burek...jaooo nisu mi vise ni cevapi kao sto je burek onaj "iz papura"....al hajd 😂

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:43:14   
mala curica
Ovdje poslije 5 godina ti mozes aplicirati za drzavljanstvo.Samo sama sve snosis troskove,ispis iz Bosne,ovdje polaganje i da znas svu historiju,kao sto smo mi u Bosni imali u skoli,tako i ovu da znas.Sve to kosta par hiljada eura.
Za fax ovdje moze,samo 10. 000€ treba da bude na racunu.Kao neko pokrice da se drzava osigura da je neces ostetiti.Imas pravo par sati sedmicno da radis.
I dok se skolujes imas vizu,kada prestanes nista(ako napustis fax)

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 12:51:17   
mamulina
Vidjela sam to za Austriju i studiranje, to je opcija jedna ali sam ipak htjela negdje druga da upise...mozda cak i ovdje kod mene...nejse....

A sto se tice troskova ovih to si u pravu,mm je sam platio ispite...a sad he u procesu odjave iz bih ambasade koje ce opet naravno sam platiti
...mislim da to sve ukupno zajedno sa prevodima, apostilima, drugim prevodima i overom dodje oko €900 ali nisam 100% sigurna jer je jos u procesu......

Evo neki dan smo bili u opstini da mm i djeca preuzmu nove pasose jer su zavrsili proces naturalizacine i ja sam predala svoju privremenu id kartu...teta je zaboravila vratiti i presjekla je zajedno sa njihovim starim id kartama.....i ja sad moram platiti 270 za novu kartu...a znas kad dodjes u to ministarstvo gledaju sve sa visoka, tesko ces izvuci osmijeh i pomoc.....dok mm da izgubi sad ovu novu nl licnu bi platio 50 i to ovdje u opstini, mozda cak i netom sve zavrsio uz kafu ili caj....

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:20:26   
mala curica
Zene,ja vas pozz.Idem da se sprenam za kontrolu.Moram i malu probuditi da je spremim.Polahko da krenemo.
Pisemo poslije user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:24:48   
mamulina
Sretno curice 😀
Da se vratis rahat i sretna i da te tvoja velika-mala djevojcica super slusa putem :-)
Ijaaa cestitam na nagradi 😀
Me lady...ima li te gdje

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:36:22   
Joppa1990
A znam da nema pravila. Drugu trudnocu nisam iznjela do kraja pa sam zato sva poplasena. Ja mucnina nemam. Nisam ih imala ni u jednoj trudnoci. Od ostalih imam gusti bijeli iscjedak, povremenu bol kao pred menstruaciju i rmotivna sam strasno. To je sve.

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:38:23   
Joppa1990
Hvala ti na dobrodoslici.
Ja sam prespavala cijeli dan.

(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:38:59   
ijaa
Moja sestra je predala za drzavljanstvo ona je u Austriji ona je 18 godina vec u Austriji tek su sad odlucili predati odnosno proces traje godinu dana. Ona i muz po 5 hilj eura trebaju platiti a djeca ne moraju jer su rodjena u Austriji. A ispis kosta oko 1000eura. ili maraka ...sad imaju polaganje u martu to oko historije. Sestra morala jezik polagati i ako ga prica ekstra i radi kao Pädagogin u vrticu. Cisto eto da plati taj certifikat.Ma eto jest da malo zakomlikuju mi svkakako planiramo, ovdje nakon 5 godina imamo pravo trazit neogranicenu vizu ali u komadu 5 godina. A nakon 8 drzavljanstvo! Mala curice i kpd mene je slicno bilo bez mame sam ostala jako mala, babo koda me i nije imo svak me vise odgajao nego on! Sestra je u Austriji a brat je najvise na kruzeru. Tako da me za Bosnu nista ne veze osim Bozija veza za oca i to radim samo jer me Boga strah...A nista apsolutno nista nisam mogla bas ko ni ti! Nisam nikakvog radnog staza! I tacno koliko nas uvazavaju ovdje i koliko muzevo znanje i volju za radom cijeni poslodavac nikad mu nije trazio povisicu a stalno ga covjek nagradjuje....samo vidimo na platnoj listi da je plata veca...i ne mogu im sovoljno zahvaliti! Samo ako nas zakon ne zezne ...pravo se raspisale...nego javi nam kako je bebaaca ❤

(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
5.3.2018 13:39:58   
ijaa
kakva nagrada ?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *