|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 17:12:48   
ijaa
P mala curice tebi termin na moju slijedecu kontrolu...zagazila si u sogurnu zonu....to je bitno! Malo gledam ove termine! I kod tebe braco je li znas ime. Ja pojma nemam kakvo cemo ime ?

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 23:28:30   
mala curica
Joj joj joj joj rr zasto mi to radis?Zasto izbacujes?
Jeli se i vama to desava?

Ijaa borba za ime jos uvijek traje.
On zeli sto ja ne zelim 😂😂😂
Ja zelim Adin ili Davud
On zeli Muhamed ili Amin

Nemam prestavu za musko ime,ni jedno mi se nije urezalo u srce,kao kod male kad sa prvi put izgovorila znala sam to je to


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
5.4.2018 23:42:33   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mala curica

Joj joj joj joj rr zasto mi to radis?Zasto izbacujes?
Jeli se i vama to desava?

Ijaa borba za ime jos uvijek traje.
On zeli sto ja ne zelim 😂😂😂
Ja zelim Adin ili Davud
On zeli Muhamed ili Amin

Nemam prestavu za musko ime,ni jedno mi se nije urezalo u srce,kao kod male kad sa prvi put izgovorila znala sam to je to



javiću programeru a reci mi šta ti se konketno dešava...
u biti kad napišeš post u prozorčiću ne možeš ga dugo zadržavati jer istekne sesija.... probaj kopirati sta si napisala ako je duži tekst...pa ako prođe post super ako ne imaš kopirano

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 8:25:22   
vortex RR
user posted image samo pisite, bas se obradujem kad citam.
Boombar- da li ti je dr ocitao ogtt, sta su mu komentari bili? Hvala ti mnogo za pojasnjenje za nifty, mislila sam da je rezultat npr. Down sanse 1:10000 da ima, sto opet ne znaci da nije bas taj 1... ovo kako si ti opisala je bas konkretnije. Super! Zasto ti moras na carski? Zbog prethodnog carskog ili?

Ima li ijedna od vas koja je nakon carskog drugo dijete rodila prirodno? Da li je iko od vas vodjen kao rizicna trudnoca a da se prirodno porodio?

Mala curica, i mene forum stalno izbacuje, mozda jer udjem jednom dnevno i napisem esej, pa mi istekne vrijeme sesije hahaha predlazem da nadjete 5 ime koje ce i tebi i dragom biti prihvatljivo. Kako se osjecas danas?

Irinea, hvala jos jednom za sve pravne savjete, mnogo to znaci. I ja sam odabrala da radim iako sam trebala na bolovanje, prvo zbog misli da me ne jedu po citav dan, drugo zbog straba od otkaza a imamo kredit koji ne mozemo otplatiti samo od muzeve plate i da imamo i za hranu i sve...odmaram kuci kad dodjem, a na poslu ustanem svako malo u wc i ne nosim tesko...


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 8:35:15   
vortex RR
Opet me izbacilo, sada nastavak...
Ziel user posted image za vrtic, fantasticna odluka. R ce se socijalizovati s djecom, nauciti da dijeli ako nije znao, nauciti biti borben ako nije prije itd, a ti mozes malo odmoriti i posvetiti se bebi, sebi, kuci sta god treba. Kod mene je jedna seka s lakocom djecu u vrtic dala isto tako 2, 4, 6 sati pa cijeli dan. A druga je imala skoro pa nervni slom kad je malog sa 20 mj prvi put odvela u vrtic bas se bila vezala, a sad kaze da sam bogdom prije dala, koliko vise stvari stigne i koliko su i ona i mali zivnuli. Nisu vise u kuci stalno

Ijaa- e stvarno cuj 10% poreza, bas su presmijesni ccc ne vjerujem da ce to ikada proraditi, posebno kako ce uci u trag tolikoj dijaspori. Samo vi uzivajte i gradite bolju buducnost sebi i djeci

Me lady- user posted image za rezultate, sada mozes mirnije dalje. Ja se dvoumim za taj nifty, nemam (kao niko, naravno) para za bacanje, a svakako sta god da bude ne utice mi na odluku, tako da mislim da je bacanje para, ali opet imam buhu u uhu od dr zbog proslog spontanog.

Svricolino bravo za curicu! Koji je tvoj razlog za carski? Sretno svakako!

Ostale zene, kako ste? Ja nepromijenjeno, samo nikako da izdrzim za 13 dana mi je pregled, lagano me nervoza hvata, da mi je cim prije. Divim se zenama koje imaju 3 ultrazvuka za cijelu trudnocu i ostanu normalne sa svojim mislima

< Poruku je uredio vortex -- 6.4.2018 8:39:06 >

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 8:40:38   
mala curica
I ja kada udjem
Neplanirano napisem roman
Moguce je da istekne vrijeme
Malo mi to bezz s sesijom i vremenom 😂😂
Nije mi orakticno preko mob da kopiram
Probala sam uspije ali i nekad ne
Malo vise povuces prstom odma izbaci skroz prozor i pisi propalo

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 8:43:56   
mala curica
Danas je suncan dan i ja sam odma laksa i bolje raspolozena
Sto se teze krecem nije vazno,nedam se,samo neka je lijepo vrijeme. Odma mi je bolje.
Po malo se pripremam sa stvarima za bebu
Danas zavrsavam oko vesa.
Onda je na redu torba za bolnicu
Idemo za vikend u kupovinu za iznijeti pa da sve spakujem u nosiljku.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 8:48:56   
vortex RR
user posted image ne mogu ni zamisliti kako je divan osjecaj slagati male stvari, peglati, prati i zamisljati ko ce u njih uskoro uci. Samo uzivaj u svakom trenutku! Ovdje je oblacno, tmurno, spava mi se, ne znam kako cu izdrzati radni dan.

Meni mucnina bude 1 dan, pa ne bude 2, pa bude 3 zaredom, u skroz razlicitim periodima dana, bas neobicno. Isto tako stolica par dana uredna, pa rjedja, pa zatvor i sve tako ukrug. Jadan organizam ne zna sta ga je snaslo hehe

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 9:05:01   
ziel
IZVORNA PORUKA: mala curica

Joj joj joj joj rr zasto mi to radis?Zasto izbacujes?
Jeli se i vama to desava?

Ijaa borba za ime jos uvijek traje.
On zeli sto ja ne zelim 😂😂😂
Ja zelim Adin ili Davud
On zeli Muhamed ili Amin

Nemam prestavu za musko ime,ni jedno mi se nije urezalo u srce,kao kod male kad sa prvi put izgovorila znala sam to je to


A onda nek bude 2 imena na papiru Adin Muhamed ☺
Jedan moj rodjak ima 2 imena ali eto svo ga vecinom zovemo jednim imenom. Ono srednje (drugo)ime samo njegov otac koristi user posted image

< Poruku je uredio ziel -- 6.4.2018 9:09:26 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 11:00:21   
Irinea
ma nema na cemu vortex, tu smo da se pomazemo :)
ma da i meni je bilo mnogo korisnije da radim, jer kuci bih samo sjedila i razmisljala hoce li spontani, hoce li kontrakcije, hoce li opet biti krvarenja. ovako lijepo umorim se do podne, kuci odmorim i tako ukrug i evo jos tri mjeseca i kraj. proleti nevjerovatno stvarno.

e kod mene posto je drugo cura, moram u potragu za curinskim stvarima, jer ovo od malog sve sto imam je bas djecacko,fali mi koja suknjica, haljinica i tako touser posted image

moram gledati i kolica, jer sam prethodna bacila koliko su se unistila. ali sve su to neke lijepe aktivnosti.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 13:46:44   
ijaa
Lijep dan vam zelim, ja malo aktivna od jutroa pevo na poslu, pa po kuci imam jos nesto obaviti...pa cu se okupat i malo odmorit...nego ja sam vec pocela da trazim stvari 😂 znam da je rano ali ja sam u tome uzivala i kad se M trebala roditi! Cijelo vrijeme sam mislila da je curica i vec isplanirala kako stvari iz bosne prebaciti ovdje! ja sam za nju sve kupovala, kako je prerastala tako prala, peglala i slozila u kutije! Sad cu tu robicu morati eliminisati! M mi jos spava u krevetcu i nece bebi dati sigurno, pa sam mislila uzeti onu kolijevkicu da se moze ljuljati i na tockove da mi je mobilan 🤣 et mastam brate mastam i bas volim...jucer sam bas od M kolica stavila na net da prodajem jer su roza...pa cu i kolica trebati .....oj nee mamin sinciccc!
Mi smo malo procali o imenima ja nisam za Muhamed jer mi je to ime bas cesto....nisam ni za neka izmisljena ....naravno svako svoje zna! meni je uvijek Vedad bilo lijepo ali jetrva dala malom, Davud je bas lijepo, Emin, Dzejhan tako se os muza radni kolega zove i bas mi n3kako lijepo...Azur...hahahha ako krenem jos nabrajat 🤣🤣🤣

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 13:58:30   
boombar
Pozz trudnjace! Ja se od jutros opet zadala sredjivati ormare, prebrala bebece stvari. Imam nesto malo, ali za onaj prvi period ipak moram kupiti sve.. ali uzivam u tome pa mi nece biti tesko 😄 A prosli put sam bas ocejfila sa stvarima za curice, tako da Irinea, vjerujem da nintebi nece biti tesko 😄
Inace, u svakoj djecjoj prodavnici, ogroman izbor za curice, a za decke slabo. Bas se moram potruditi da mu nesto nadjem 😒
Vortex rezultati su konkretno napisani, ali naravno, imas dio sa sitnim slovima na kojem pise da je pouzdanost testa 99,9% Uvijek se oni ograde na neki nacin, ali meni je pao kamen sa srca kad smo dobili uredne rezultate. Ako nemas dilemu sta bi uradila u slucaju loseg rezultata, onda nemoj ni raditi test. Iskreno, ja ne znam da li bih smogla snage bilo sta uraditi da rezultat nije bio dobar, ali nisam mogla ni cijelu trudnocu da strijepim. Velike su pare, ali zaradicemo ih vec nekako, a dusevni mir se ne moze platiti. E a carski rez mi je treci po redu, tako da i nemam drugih opcija. Prva trudnoca je bila rizicna i morala sam mirovati, ali prvo sam pokusala prirodno se poroditi, ali eto, nije islo i kad je postalo kriticno, zaglavismo na carskom 😣 Sad kad se sjetim svega, mogu samo reci hvala Bogu na carskom!

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 14:01:03   
ijaa
kako izgleda taj test za secer sa M mi nidu radili sad mi pise da ce raditi na slijedecoj kontroli

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 14:16:57   
boombar
Ijaa pripremi se na cetvorosatno sjedenje u laboratoriji. Prvo dodjes na jedno bockanje nataste. Odmah poslije toga ti daju razmucenu glukozu s vodom da popijes. Vecinom se zale da je gadna, ali meni je bilo ok, nije mi zasmetalo. Sljedece bockanje je nakon pola sata, pa trece opet nakon pola sata i onda idu jos dva u razmaku od po sat vremena. U medjuvremenu, kad ti se bude islo u wc, daces i urin.

Vortex, zaboravih ti odgovoriti, dr kaze za moj rezultat da nemam trudnicki dijabetes, a to sto je glukoza detektirana u urinu moze biti od dehidratacije, pa moram ponoviti nalaz urina. Uglavnom, nista zabrinjavajuce.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 14:22:59   
Visnja RR
Nagradna igrica na RR FB... user posted image

https://www.facebook.com/Ringeraja.ba/?hc_ref=ARTy8AkojSCClZKnCieOtBdTWiJ8vtKHN_oPTltJxC0sAN2la5XEarwIKaK_yImkHjU&fref=nf


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 14:39:44   
mina3
Pozz zene fino se vi raspisale neka
Vortex ja muza zaboravila.pitat za nifty koliko je kosato ali koliko se sjecam oko 150-180€ jer ja sam ga u njemckoj radila...
Ijaa imas li MamiKreisel aplikaciju tu mozes najbrze prodat djecije stvari a i kupit najpovoljnije...a ato se tice za oggt ovdje u njemackoj prvo rade mali test gdje pijes taj secer pa nakon sat vade krv i to je to ako dodje slucajno nalaz da.nije uredu onda rade taj veci test tek, tako su bar meni u obe trudnoce ett
Visnja hvala na ceatitkama..ne znam dal da krecem tamo pisat jer ocito necu imat bas vremena pored ovo dvoje golupcica
Lijep vam pozzz kod nas dan predivan

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 14:53:20   
mala curica
Lijep dan vam zelimo i mi☺️
Mala spava pa cekam da ustasne,jede i ideml u park.
Oggt sam i ja radila obje tudnoce,to je sasvim normalna kontrola u trudnoci.
Polahko sa spremanjem i kupovinom.Malo po malo na kraju vidis da ima previse stvari.


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
6.4.2018 15:31:52   
ijaa

IZVORNA PORUKA: mina3

Pozz zene fino se vi raspisale neka
Vortex ja muza zaboravila.pitat za nifty koliko je kosato ali koliko se sjecam oko 150-180€ jer ja sam ga u njemckoj radila...
Ijaa imas li MamiKreisel aplikaciju tu mozes najbrze prodat djecije stvari a i kupit najpovoljnije...a ato se tice za oggt ovdje u njemackoj prvo rade mali test gdje pijes taj secer pa nakon sat vade krv i to je to ako dodje slucajno nalaz da.nije uredu onda rade taj veci test tek, tako su bar meni u obe trudnoce ett
Visnja hvala na ceatitkama..ne znam dal da krecem tamo pisat jer ocito necu imat bas vremena pored ovo dvoje golupcica
Lijep vam pozzz kod nas dan predivan

super da si nam se javila....taman me uplasi da traje 4h...ali imam kolegicu koja je ovddje nedavno vodila trudnocu i kod iste doktorice smo pa cu je pitati....jao miline kad uspijes sve do pola 4 ...i na posao otoci, kucu srediti, dijete uspavati, okupat se i evo lec ....volim kad mi je dan iskorsten! Javljaj nam se mino ne napustaj nas

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
7.4.2018 9:20:36   
vortex RR
Dobro jutro, kako ste?

Ziel, super ti je ideja za 2 imena i onda se ne morate dogovarati, a ionako ce beban vjerovatno dobiti neki nadimak koji ni ne mora biti vezan uz ime...

Koliko je nifty jeftiniji u Njemackoj ccc, strasno. Ma odlucila sam da ga ne radim. Ako dr predlozi double ili triple ok, ali nifty nema potrebe.

Meni mucnine postaju sve teze i gore, nisu svaki dan, ali kad uhvate neizdrzive su. Nadam se da cu naci nesto da to malo ublazom.

Gdje kupujete najvise stvari za djecu? Jooj vama van bih je to bas povoljnije Lidl, c&a, hm itd... meni ce seke dosta toga dati tako da kad se priblizi planiram samo par stvarcica da muz i ja kupimo ono bas od nas hehe

Kakvo vam je vrijeme danas? Imate li finih planova za vikend?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
7.4.2018 10:10:33   
ijaa
Jutroo, ja dok sam dole bila fis mi je bio broj jedan za garderobicu i azel.. nigdje drugo nisam mogla ni naci doduse ostatak sam natankala ovdje u njemackoj...za curice puno vise izbora ima bas puno vise....ali ovdje ima i us brace ali je stvarno skupo ...pa cu sad poceti da trazim na akcijama...fino vrijeme i kod nas...ja evo posteljimu zamjebula otvorila da prozracim i malo cu jos da poradim i soremamo se u skitnju ...sto se tice mucnina ja nemam vise stalne, ali povracam jos uvijeek! Mogla bi na jabukama zivjeti! jesam li sta normalno pojela pita, suoa, corba nebitno povratim...kiselina me umpocela muciti .....skroz drugacija trudnoca od prve

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
7.4.2018 10:15:41   
vortex RR
Meni je najgore sto mi se jede samo suho poput kifle itd. A nista u tome zdravo ni hranjivo nema. A kad pojedem nesto zdravo muka neizdrziva. Bas mi je zao. Uvijek sam mislila da cu se u trudnoci zdravo i fino hraniti, a godi mi samo ta prazna hrana.
Sta li bebica moze dobiti ko zna...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
7.4.2018 10:44:30   
ziel
Vortex znaju ove starije clanice kad sam ja bila u prvoj trudnoci koliko sam im spominjala lepine s kajmakom user posted image vagon sam ih pojela user posted image obicno tijesto (brasno, so, kvasac i voda) i przila na ulju , ma odlican dorucak a moze i za rucak user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
7.4.2018 10:51:46   
vortex RR
Jooj voda mi na usta, tacno tako nesto, nezdravo, suho, joj sad bi ja taj tvoj vagon cijeli pojela. Da znas da cu to sutra da pravim za dorucak. Hvala za ideju

Zar ne bi bilo logicno da organizam trazi zdravo voce i povrce haha

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
8.4.2018 16:41:21   
ijaa
gdje ste trudnice grije li vas sunce?

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
8.4.2018 19:11:59   
vortex RR
Grije, grije, divno vrijeme, malo se i bojice u licu uhvatilo. Mucnine i dalje divljaju i povremeno ziganje/ rastezanje sa desne strane gdje je bebica, valjda je to normalno, nadam se...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *