|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 8:37:05   
ijaa
sve normalno vortex, mene evo od jucer zateze oko pupka....a bebica bas nemirna...od debljine ni nemam stomacica i to me bas rastuzuje....sa M sam puno vise uzivala u ovakvim stvarima...imam sad osjecaj da izgledam ko slonica...ali samo da prodje sve ok! Ja evo kod zubara! kako ste vi, mala curica? gdje nam je ona

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 8:46:18   
vortex RR
Donekle te razumijem. Ja sam u prosloj trudnoci bila non stop van sebe od neke srece, ispunjenosti, divnog osjecaja. Nista me nije moglo iznervirati, samo sam se smijala i pjevala i mazila stomak. Sada se valjda i bojim radovati i ignorisem sve znake i simptome, ne pricam nista o trudnoci, cim mi kroz glavu prodje nesto oko trudnoce nebitno da li je pozitivno ili ne, ja to ignorisem odma. A onda mi bude zao, ova bebica to ne zasluzuje, ali sta cu, jace je od mene...valjda neki strah blokira...

Ne sekiraj se za kile i izgled. Nakon poroda ako budes imala potrebu i zelju, sve se to da lako rijesiti na 1000 nacina kroz par mjeseci. Samo nek ste ti i beba dobro i zdravo.

Sad nesto kontam, da nije prerano da osjecam ta rastezanja unutra i povremene grceve? Tek ulazim u 9 sedmicu...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 9:22:01   
me lady
Jutro, ostala sam duzna podatke, po prvom danu ZM termin mi je 8.10 ako dodje do promjene javim, a spol po niftyu je djecak, imam djecaka kuci koji zeli bracu user posted image a meni je bilo sasvim svejedno, od sve brige. Mene su mucnine malo popustila ali i dalje ne jedem meso nikako a inace ga volim.
vortex razumijem te za strah i kod mene je tako, oko mene svi uveliko o mojoj trudnoci a ja ko izludjena isto kao da krijem, nemam razloga za to al mi sve nekako cudno sama sebe nerviram, zao mi sto ne uzivam kao u prvoj trudn bas sam bila bezbrizna.
Sad mi je 14. Sedmica brojim dane do slj pregleda user posted image

_____________________________

29.11.2011 Mamin zivot

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 10:19:56   
sretna_mama
Jutro..

Da se check in malo na temi.. Mi smo danas 38+3 i još čekamo.. U srijedu aBd kontrola..mislim da ć dr. tad gledati i ginekološki..
Kakva su Vam iskustva sa gin.pregledima tako kasno?

Mi smo jučer momka vodili u Pionirsku, i baš je prelijepo bilo.. presjedila sam skoro svo vrijeme u hladu, jer me strah sunca, i nikad mi i ne prija za glavu..

Poslije, kad smo došli kući, uz kafu skontah da su prozori isprskani kišom, i odlučih pristaviti grah za danas i sve ih oprati.. tako mi je to dobro išlo, krenulo me  . Mm je mijenjao vodu..tako da skoro nisam ni silazila sa stolice, hehehe. Zezala sam ih, evo prozori glanc, ručak imate, a ja mogu u bolnicu.

Sad na poslu pomalo raduckam, da što više obavim unaprijed što mogu..

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 11:00:16   
Irinea
Vortex, da ti nisu grcevi od crijeva mozda?kakva ti je probava? ja imam najcesce te grceve tj krkljanja u stomaku bas zbog probave koja je brza nevjerovatnouser posted image
zato malo osluskuj da ti nije to. a znas sta je jos moguce. da ti se maternica vec rasteze pa da to osjetis. u svakom slucaju osluskuj svoje tijelo ali nemoj se previse ispitivati.
razumijem te, jer ja kako sam krvarila prvo tromjesecje u ovoj drugoj trudnoci, vjeruj da sam imala najcrnje misli i evo ispade sve dobro. znam da je tesko reci opusti se ali vjeruj bice ti lakse i sretno.
a ako te bas bilo sta duze muci svakako se doktoru pozali da te on malo umiri.

sretna mama, ja sam imala u prvoj trudnoci jedini ginekoloski pregled u 39+3 i cim me pregledao nesto je cacnuo i krenule kontrakcijeuser posted image
do tada nikad nisam ginekoloski bila pregledana. eto to je moje iskustvo.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 15:34:42   
boombar

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA


APRIL 2018 user posted image
12.04. butterfly
20.04. sretna_mama user posted image
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
02.05. svrićolino user posted image
03.05. mala curica user posted image
18.05. Lemur user posted image

JUNI 2018
20.06. Isha

JULI 2018 user posted image
20.07. boombar user posted image

AUGUST 2018 user posted image
02.08. Irineauser posted image
08.08. Iija user posted image
14.08. Mamulina user posted image

OKTOBAR 2018
08.10. me lady user posted image

NOVEMBAR 2018 user posted image
08.11 Vortex

DECEMBAR 2018 user posted image
12.12 Luna_3

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve


I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce
KALENDAR TRUDNOĆE


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 15:35:59   
mala curica
Evo i moj izvjestaj od danas.
Uzeli smo uputnicu,pozdravili sa doktoricom,37-ma sedmice,u cetvrtak ulazimo u 38-mu.
Upustnica spremna,torba nije 😂
Braco sada ima oko 3,200. dug 50cm(doktorica kaze cc)
Mala je bila 4kg i 54 cm.
Neocekujem veliku razliku ni sada.
Nisam citala sta ste pisale.
Noge su mi kao buhtle idem malo pod tus pa malu da izvedem vani.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 15:41:46   
boombar
Gdje ste trudnjace!? Izmamilo vas lijepo vrijeme vani pa niko ne pise 😄
Me lady evo dodala sam te na spisak da odbrojavamo zajedno user posted image
Vortex moguce je da se maternica rasteze i da to osjecas
Neko je pisao o jelu .. ja sam u sve tri trudnoce imala uzasna prva cetiri mjeseca sa mucninama i povracanjem. Prvi put sam jela samo suhe kifle, drugi put one tuc krekere, a sad skoro nista u tim prvim danima, a evo hB, bebe se sve super razvijale i nista im nije zafalilo. Kad prodju mucnine, pokusajte jesti sto zdravije, a do tad jedite sta mozete i sta vam pase.
Sretna mama i mala curice neka vam je sa srecom! 🍀🍀

< Poruku je uredio boombar -- 9.4.2018 15:43:01 >

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
9.4.2018 20:53:57   
svrićolino
Drage moje evo i izvjestaj sa komisije.user posted image
Datum 23.04,hospitalizacija 22.04 ujutru u 8:00,do tada izvaditi nalaze i u ponedeljak 16 kod interniste i javiti se opet doktorici da me pregleda. Boombar ipak će biti 38 i 5 dana pošto je sve OK pa je bolje za bebu što duže da je u pupi,ali će me pratiti.

_____________________________

Azra 12.06.2008
Azur 11.02.2011
U iščekivanju 02.05.2018

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 8:29:45   
vortex RR
user posted image opet mnogo odgovora, bas divno.

Me lady- user posted image bravoo, cestitam! Drago mi je da ce i braco bas biti sretan, mada bi se on navikao i da je seka. Ma samo da je zivo i zdravo! U kojoj sedmici si radila nifty? Za koliko su ti bili rezultati? Da li onda neces raditi double, triple i amniocentezu ili moras bez obzira na nifty?

sretna mama kod tebe bas usitnilo. I bas ti se desava ono sto u americi zovu nesting- pripremanje gnijezda. Svaka cast, ali uspori malo tempo, odmori sada kada si sve poradila, skupi snagu, znas da ce ti trebati

irinea da, i ja sam se pitala da nlisu crijeva. Prosli put sam bas imala osjecaj leptirica u stomaku i neko "klokotanje" kroz stomak i mislim da su bas crijeva to bila. Sada je skroz drugi osjecaj, kratak jak grc, bas u materici, i zna biti pracen ziganjem. Nadam se da to jeste to rastezanje matetice, ali ne znam jel prerano za to...


(odgovor članu svrićolino)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 8:39:01   
vortex RR
Mala curica pa i kod tebe bas bas usitnilo. Za natekle noge naspi u neki lavoric vode, posoli dobro, posebno ako imas morske soli i dizi stopala gore dole tj. Prste prema prsima, pa prema podu, kao balerina. Nadam se da sam dobro pojasnila. Mozes staviti i neku npr.tenisku lopticu pa je stopalima gurati od prstiju do pete...

Boombar nadam se da jeste to rastezanje materice i nekako po tome i mislim i nadam se da je sve ok. Mada ne mogu biti sigurna. Sve cu to zapisivati pa pitati dr na iducoj kontroli. Hvala ti mnogo sto si pisala o hrani, bas sam.se nesto smirila kad sam procitala. Prosli put sam bas zdravije jela i mogla jesti, nije bilo ovakvih mucnina i potrebe za samo suhom hranom. Znam se nekada kriviti jer se ne mogu natjerati da jedem zdravije od svega mi se povraca, samo plazma i kifle se zadrze...

Svricolino- sretnooo! Bas fine vijesti da znas na cemu si i sta je plan. Do 22og se sada opusti i pokzusaj naspavati, trebat ce ti.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 10:43:07   
boombar
Pozdrav trudnjace! Ja danas "kao na sarafe". Prethodnih dana raspremala po kuci, tj ormare preciscavala i valjda sam se preforsirala da me svaka kost boli. Danas samo rucak kuham i odmaram.
Svricolino super za termin! Sad polako pripreme 😊 Jesi uzbudjena ili ima i malo treme? Nadam se citati tvoje iskustvo poslije CR, da obnovim gradivo u vezi s procedurom, a i da nam kazes kako je sad gore na Jezeru. Kako braco i seka? Jel jedva cekaju? 😊 Moji svaki dan pitaju kad ce dovoljno narasti da se rodi, ali mi imamo jos tri mjeseca.
Vortex svakako skreni paznju dr na sve simptome koje osjecas, ali sto se tice hrane, na to sad ne mozes puno utjecati pa se nemoj brinuti. Bice to sve ok.

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 12:20:17   
Visnja RR
I tako smo dobili novu moderatorku na forumu Trudnoća

vortex RR čestitam! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 12:58:59   
boombar
user posted image Cestitam Vortex! user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 14:26:34   
mala curica
Mamasite,gdje ste?Kako ste?Slusaju li bebe?
Ja i danas tona obaveza .Ssd dosla kuci,popila kafu i sad rucak i po kuci.
Sve hocu da zavrsim dok se nisam porodila.
Rezepte pripremila za malu,zakazala termin za ortopeda maloj.hoda na prstima,a vec par dana vuce nogu i pada.
Sutra malo po stanu i odmara je.
Kod nas vjetar,suncr,oblacno.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 14:27:40   
mala curica
O daaaaa kako da zaborvim cestitati nasoj vortex na RR
Cestitke,nemoj nam biti stroga user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 17:48:12   
vortex RR
Hvala vam mnogo. Nadam se nastavku finog dopisivanja i uzivanja u blazenom stanju.

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
10.4.2018 22:35:44   
ijaa
Kad, sta, kako ? Sta propusti? Vortex cestitke....ja povracam jos uvijek, evo kiselina me smpro nagulila jabuka i poslula sitnim bademom i to po noci grickam da bi spavala ...to mi je najmrzi period bio sa M ali nije ovako rano pocelo 😢

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 1:31:21   
Innes
Pozz.svima.
Javljam se prvi put na ovoj temi i evo rado vam se pridruzivam.
Trudna sam 26.sedmica, prva trudnoca ^^
Nisam mnogo citala vase postove, samo evo zadnju stranicu.
Cestitam svima koje iscekivaju, i suosjecam sa ovima koje se trenutno bore sa mucninom.
Ja sam prelezala od 6.do 12.sedmice, zivjela od mandarini. Doslovno.
Sad se super osjecam hvala Bogu.
Ponekad hoce da me zaboli dole nisko stomak ukoliko malo duze stojim, ali cim legnem kojih 5.min odmah prodje, tako da vjerujem da je sve to ok.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 7:46:13   
Visnja RR
Innes dobro nam došla user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 10:29:46   
boombar
Jutro trudnjace! 😊
Innes dobro nam dosla i sretno s nama "trudnovala" do kraja! 😊 Ti i ja smo ista sedmica. Daj nam tacan termin i spol ako znas, pa da te dodamo na spisak
Ijaa i kod mene vec krenule nocne kiseline i zgaravice koje su u prethodnim trudnocama bile karakteristicne tek na kraju, a sad vec evo spavam na povisenom ili ode sve van 😰
Zene bila sam neki dan u Tintilinicu, kupovala poklon za jedan rodjendan, i usput malo smekala one male stvarcice .. rastopila se! 😍 Jedva cekam da kupim nesto! A tamo su kompletici taaaako slatki!


< Poruku je uredio boombar -- 11.4.2018 10:30:46 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 14:05:50   
me lady
Pozz danas bila kod infektologa kaze da ona iskljucuje rizik za plod zbog cytomegala, bezveze sam se sikirala user posted image
Vortex radila sa 12+5 i bio gotov za 8 dana, necu nista vise raditi jer je uredan, tako je rekao i dr a i meni je dosta nalazauser posted image

Pitanje Jel moguce da osjetim bebu u 14. Sedmici ja zbunjena imam problema i sa probavom ali mislim da nisu bila crijeva?

_____________________________

29.11.2011 Mamin zivot

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 14:53:27   
sretna_mama
Pozdrav..pozdrav..

Vortex..cestitke..

Nama se primaklo..ja sad s kontrole.. 3cm otvorena..ako ne krene prije, u ponedjeljak na GAK da legnem.

(odgovor članu me lady)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 15:14:44   
Isha
Da se i ja javim malo.

Vortex, cestitam user posted image

Kod mene danas punih 30sedmica. Neki dan sam bila na kontroli, decko je opet, ima 1,5 otprilike. Natukla sam 11kg do sadauser posted image .

< Poruku je uredio Isha -- 11.4.2018 15:15:24 >

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razgovori u očekivanju beba - april 2018
11.4.2018 16:54:16   
Visnja RR
Ija ništa strašno....pazi da ne dobiješ više od 5 u ostatku trudnoće..a lijepo je vrijeme šetaj, šetaj i šetaj..

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

debljina madraca
almondray

Dali je bolje za bebin drveni krevetac kupiti madrac debljine 20cm ili neki tanji?

20 cm (82%)

tanji (12%)

drugo (6%)


Broj svih glasova: 82

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *