|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 0:33:07   
Anoniman
Ma dijete je nova nafaka, nije dzaba receno. A s drugim je uvijek lakse nego s prvim, vjeruj mi.

A ovi anonimni da stoje iza ovog sto napisu ne bi se skrivali, vec bi se javili sa svojim nikovima i rekli sta misle, a da kazes da si abortirala isti bi te napali da si ovakva ili onakva. Posto si nova na forumu, da znas da su ovo skriveni clanovi.

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 0:33:24   
flox
Draga Džejla, molim te razmisli. Sve smo uz tebe, meni je žao svake bebice, pa čak i te koja je tek začeta, sačuvaj je, vidjećeš aBd da će na kraju sve biti dobro. Budi hrabra, nemoj se bojati komentara ljudi oko sebe, svi su tu nebitni, to je tvoja beba pomozi joj da dođe na ovaj svijet, ojačat ćeš i ti kroz to sve vjeruj mi. Gledaj to s vedrije strane, podari joj život i uživaj u tome.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 10:30:09   
Džejla
Ja bi voljela zadržati i ovu bebu,al kako sam već rekla u jako sam teškoj situaciji.
Još kad mi padnu na pamet osude okoline,kako će nas sa žaljenjem gledati,mlada a već 2 djece,nikakve perspektive nema,i kako će kao svima biti žao dječiceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pobogu pate se,smrznem se od tih misli a one mi samo naviru,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 10:37:59   
sheri
zar je bitno sta drugi misle? zanemari to, bitni ste vi, sta kezes ti, sta keze tvoj muz, jer vi ste ti koji ce snositi posljedice sta god da odlucite!
ja vam zelim mnogo srece u svemu sta odlucite!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Džejla)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 11:15:58   
Mya_81 RR
Sheri, potpuno si u pravu!!!!

Mislim da se vecina nas kad je bilo sta u pitanju previse opterecujemo s tim sta ce drugi reci....

Pa, ovo je nas zivot, nase odluke i nas izbor i trebamo ga zivjeti kako mi mislimo da je najbolje!!!!!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 13:33:13   
jagodicabobica
Evo da i ja napisem nesto na ovu temu.

Moja mama je imala bebu od 4 mjeseca i ostala trudna samnom, zakazivala je termine za abortus i svaki put bi je doktor ubjedio da to neradi. Nije imala ni 19 godina tad. Svekrvu i nije znala jer je umrla prije, nije imala gotovo ni od koga pomoc, ves je prala  rucno imala je i kravu koju joj je kupio svekar jer je mislio da je njoj do mahalanja...
Moja mama je iz bogate familije a dosla je u nista tako mlada i odmah dvoje djece... Nije joj bilo lako ali kaze svaki put hvala doktoru sto me ubjedi da rodim. Doktor je davno umro al ga ona cesto spomene.
Znaci nije imala uslove za dvije bebe, kod nas je bilo kad sestri omanji pase meni, odrastale smo skupa i mogu ti reci da sam imala lijepo djetinstvo.
ps mama se nekaje sto me rodila....
user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 13:42:41   
biloko
IZVORNA PORUKA: sheri

zar je bitno sta drugi misle? zanemari to, bitni ste vi, sta kezes ti, sta keze tvoj muz, jer vi ste ti koji ce snositi posljedice sta god da odlucite!
ja vam zelim mnogo srece u svemu sta odlucite!



Potpisujem! Dzejla to je samo vasa odluka.

Jagodicabobica, stvarno lijepa prica user posted image user posted image .

_____________________________

Jedna mala zabica uskoro dolazi da se upoznamo :)
15.06.09

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 13:51:32   
sweet BaBy
IZVORNA PORUKA: Džejla

Ja bi voljela zadržati i ovu bebu,al kako sam već rekla u jako sam teškoj situaciji.
Još kad mi padnu na pamet osude okoline,kako će nas sa žaljenjem gledati,mlada a već 2 djece,nikakve perspektive nema,i kako će kao svima biti žao dječiceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pobogu pate se,smrznem se od tih misli a one mi samo naviru,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Draga Dzejla zelim prvo da te pozdravim. Meni je zao sto ti moras razmisljati i odlucivati o tako vaznom pitanju sada. Ali vjeruj mi odgovor neces naci u nama. To treba samo da bude odluka tvoja i odluka tvog muza. Mi te mozemo podrzati, osudjivati... ali na kraju odluika je vasa.
Samo Dragi Bog zna zasto je nastalo novo bice u tebi, jedan veliki dio tebe. I  sama kazes da bi ga voljela zadrzati, pa zasto da gledas na okolinu?!
Svi ce oni pricati i na kraju prestati, a samo cete ti i tm uzivati u carima porodicnog zivota. Komsije i okolina budu i priodju...

puno srece ti zelim.


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Džejla)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 20:24:10   
larina
dzejla,to sta ce ko okolo reci potpuno zanemari i zivi svoj zivot,ja sam sa troje malo djece sve izdrzala i niko mi nije nista pomogao,mm na posao a ja sama i nocu i danju oko djece samo je bitno da svaki dan organizujes i rasporedis koji dan sta radis,pa se sve stigne,i ja sam isto mlada i svi su se iznenadili u okolini prva moja mama me pocela savjetovati cim da se zastitim-konta mlada pa nezna.uglavnom ne kajem se,drago mi je sto imam troje sad su veci pa sad imam i puno vremena za sebe i za sveuser posted image user posted image

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 20:35:46   
lejlaze
Dzejla, kako su ti druge forumasice vec rekle, svako djete ima svoju nafaku. jako tesko je davati savjet ipak je ljudski zivot u pitanju.  uz tebe sam sta god da odlucis, ja licno da se nadjem u toj situaciji - bila bih presretna. 

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
20.5.2009 20:50:32   
Modesty
Svako ima neke svoje bitke u kojima htio ne htio mora ucestvovati. Zao mi je sto ti to moram reci ali cini mi se da si glavni akter ove ti i tvoj muz. Scenariste nema, vi ste pisci scenarija. Mozemo mi svi nuditi svoje prijedloge i solucije, ali ja sam sigurna da cete vas dvoje to sigurno najbolje izrezirati. Ko sisa okolinu, samo zajedljivi ljudi daju "dobronamjerne" komentare. Bilo kakva odluka koju vas dvoje sami donesete ce biti ona prava. Drzim vam fige.  

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
21.5.2009 11:24:38   
emma.L
Mislim da čim se napiše 'to je ljudski život', to je pokušaj utjecanja na nečije mišljenje i pokušaj da ga se promijeni. Svi bismo nešto uradili, nešto nikad ne bismo, bez obzira na to jesmo li vjernici ili ateisti. Ljudi smo.
Jednom sam rekla rodici što mislim o tome i grdno se pokajala- dakle, ja sam uz tebe i razumijem i jednu i drugu odluku potpuno.
Tebi i tvom mužu želim svu sreću svijeta, što god odlučili.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 10:56:14   
Džejla
Da vam javim.
Juče sam bila kod ginekologa i ustanovljena je trudnoća od 5 sedmica,dr kaže da je za abortus bolje da se plod još malo razvije jer onda kao nema mogućnosti da išta ostane,što se češće dešava kad je trudnoća mala pa ne može se očistiti baš sve.

Ja sam jako tužna i mislim da ja to neću moći uraditi,sad sam svjesna da nosim jedno biće,dosad sam u bunilu i mislila da to nije stvarnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hvala vam na razumjevanju,ja od juče samo plačem i razmišljam i vjerujte mi da ni u jednu odluku nisam sigurnauser posted image user posted image user posted image user posted image ,muž mi je danas na terenu i čitavu sedmicu neće kući,on je uz mene 100% sjeli smo i pričali i za jednu i drugu soluciju i vjerujte da nijedna neće biti nimalo lagana,pogotovo za mene.
Imala sam potrebu da vam javim,javljaću se ja opet.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 11:01:24   
sweet BaBy
Džejla ja ti zelim puno srece, ali molim te samo da dobro razmislis. NEMOJ cijeli zivot da se kajes zbog mozda pogresne odluke.
user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Džejla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 11:12:04   
Anoniman
Džejla, zelim ti puno srece i da doneses odluku zbog koje neces pozaliti, neka te Bog cuvauser posted image

(odgovor članu Džejla)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 11:24:06   
Romali
Džejla, samo ti želim da živiš bez grižnje savjesti, kakvu god odluku da doneseš, da budeš mirna u duši, ništa drugo...

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 11:29:13   
Rina26
Meni nebi palo na pamet tako nešto napravit a opet to je vaša odluka,ma da ću visit non stop nebi dijete ubila

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 18:17:41   
manuela RR
Joj,ti si i dalje u jako teškoj situaciji,ja kako mogu shvatiti iz tvojih postova ti ne želiš abortirati ali te okolnosti tjeraju na to.
Ne znam šta da kažem,stvarno mi je žao,znam da bi ja zadržala trudnoću,a dalje šta dragi Bog da!

Vi već imate sve potrebno za bebu,al da se ne ponavljam tvoja odluka je tvoja,i mislim da ćeš ti najbolje odlučiti šta i kako dalje,a mi ćemo te podržati u svakom pogledu ma kakvu odluku donijela.

Puno te pozdravljam i nadam se da ćeš uskoro biti bolje!


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 19:16:48   
škorpija
Dežjla,moja dobra prijateljica je u bila u poptuno istoji situaciji, ostal trudna kad je kćerkici bilo samo tri mjeseca, kod nej abortus nije dolazio u obzir iz vjerskih razloga. A uslovi katastrofa, muž sam radi, žive kao podstanari i rodila je ipak dječaka, a napatila se sa oboje djece ko niko, prvih mjesec i sa jednim i sa drugim visila na pedijatriji, tri dana poslije poroda sjedila gorne na stolici i dojila bolesnog bebaća, ali sad kaže da joj je drago što je sve tako ispalo.
Ja imama bebu od mjesec dana i smrznem se pri pomisli da ubrzo ostanem trudna, ali sve patnje nisu ništa kao grižnja savjest koju bi osjećala da abortiram, a to je nešto što se ne može nikad ispraviti niti zaboraviti. Znam da puno žena abortira i po nekoliko puta i to im je vid kontracepcije, ali za to trbaš biti odlučan i čvrst da te ne pogađa

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 20:47:36   
larina
dzejla nemoj biti tuzna sta god da odlucis,ne sekiraj se,super sto te i muz razumije i sto zajedno rijesavate sve to,jer je puno lakse..mm puno voli djecu tako da se jako obradovao kad sam i treci put bila trudna,a ja sam se bezveze sekirala i plakala,ali eto sad mi je puno drago u kratkom vremenu rodila djecu i sad ne planiram ,mada mm bi volio jos jedno,pa bjezim od njegauser posted image user posted image user posted image user posted image stvarno neznam stacu s njim-jesu li vasi takvi?ovaj moj bi samo da mu radam.kad vidi trudnice uvijek kaze sve zene trudne a moja nije-neobicno mu navikao me samo trudnu,kaze da sam mu lijepa ha,ha-ima te li neki recept-sory odoh sa teme

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 22:52:04   
emma.L
Dzejla, već je netko napisao. Samo ti želim da budeš mirna u duši kakvu god odluku da doneseš. I sretno u svakom slučaju.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
23.5.2009 23:50:25   
Golubica
IZVORNA PORUKA: Džejla

Ja bi voljela zadržati i ovu bebu,al kako sam već rekla u jako sam teškoj situaciji.
Još kad mi padnu na pamet osude okoline,kako će nas sa žaljenjem gledati,mlada a već 2 djece,nikakve perspektive nema,i kako će kao svima biti žao dječiceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pobogu pate se,smrznem se od tih misli a one mi samo naviru,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Svima nam je najlakse biti kriticar - niko od nas ne zna sta ko drugi nosi u sebi.
Draga moja, odluka je samo tvoja, a na okolinu ne gledaj. "Izdigni se" iznad okoline. Sta koga treba biti briga, nisi nikome na teretu. Vjerujem da si dovoljno savjesna da neces dozvoliti da se tvoja djecica pate. Imat ce sta jesti, sta obuci - imat ce vas roditelje, sto je najbitnije. Nije sreca ni u bogatstvu. Zadovoljna i ispunjena dusa se ne moze kupit.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Džejla)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
24.5.2009 19:38:34   
Lilipop
IZVORNA PORUKA: sahara

Džejla, zelim ti puno srece i da doneses odluku zbog koje neces pozaliti, neka te Bog cuvauser posted image


Potpisujem

_____________________________

3 x IUI -0

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
24.5.2009 22:17:49   
teta berta
Draga Đejla mogu samo zamisliti što se sve mota po tvojoj glavi. Ako ti to nešto znači imaš našu podršku i na nas kao RR prijateljice MOŽEŠ UVIJEK RAČUNATI. Znam kako je to kad beba dođe, stara raja se većinom razbježi, ali baš te briga imaš svoju dječicu, živu i zdravu i to se ni sa čim mjeriti ne može. Izađi na kavu sa ženama RR- a vjerujem da ćeš steći puno prijateljica na koje možeš računati!!!! A što se financija tiče možda malo glupo zvuči ali kad se bebač rodi ja prva pristajem pomoći a nadam se i ostale forumašice, samo ti zadrži bebu, kad odrastu bit će ti drago...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trudnoća nakon poroda?!
2.6.2009 23:54:44   
slono
Pročitah sve napisano i imam potrebu da i ja nešto napišem.
Draga Džejla, budi sretna što ti se tako nešto desilo i što si tako mlada i što ćeš u mojim godinama imati djecu od 12-13 godina, a ne ko ja od 6god. i bebu od 5 mjeseci. I ovo kod mene je beskrajna sreća i moja nafaka, ali kad dođeš u godine kada silno želiš porodicu, shvatiš kako bi bilo bolje da si ranije jer djecu treba izvesti na pravi put i biti im pri ruci kroz njihov život. A vi ste tako mladi i to ćete MOĆI.
Beskrajno puno ljudi poznajem koji su imali brata ili sestru sa malom razlikom i uvijek sam im zavidjela na tome. Te majke i ne znaju kako su se iznijele sa bebečim problemima jer je to prošlo kao munja,a kasnije su uživale.
Između moje djece je razlika 5 godina i tako je bilo suđeno, ali obziorm da ja želim i treće, ako nam Bog da, tu bi trebala biti manja razlika. Zato glavu gore, nemoj ubiti to malo biće, čije srce je tako blizu tvog, a tvoja djevojčica neće se ni sjećati da je ikad bila sama jer kad bude svjesna sebe, već će imati bracu ili seku.
Sretno i javi nam se opet!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *