|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Bihacu
11.3.2014 15:22:04   
ženica
Sinoc je bila interesantna emisija na BHT kanalu o korupciji u zdravstvu. Jedan od gostiju je bio direktor zdravstvenog fonda koji je pokrenuo antikorupcijsku kampanju i suspendirao doktore koji su vrsili malverzacije sa propisivanjem recepata. Svima nama je jasno da su rijetki medicinski radnici koji nemaju ugovore sa nekim od farmaceutskih kuca.

Na ovim LINKOVIMA
http://www.scribd.com/doc/211849644/Porez-primanja
http://www.scribd.com/doc/197756219/Ugovor

mozete vidjeti kako ginekolozi sa porodilista i domova zdravlja imaju ugovore sa kompanijom iz Banja Luke koja je predstavnik Cryo Save banke maticnih celija. U ugovoru se spominje da doktori ucestvuju u izradi studije o maticnim celijama sto je dobar primjer kako predstavnici farmaceutskih kuca i banaka maticnih celija vjesto koriste rupe u zakonu i placaju doktore da prepisuju njihove ljekove. Ono sto mi nikako ne ide u glavu da drzava prihvata placanje poreza po osnovu ovakvih ugovora i na jedan nacin legalizuje ono sto je nelagalno i sto se smatra jednim oblikom korupcije u zdravstvu. Sta radi tuzilastvo i policija ? Zasto se jednom ovim stvarima ne stane u kraj ?

(odgovor članu _ayla_)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Porodiliste u Bihacu
12.3.2014 13:42:12   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: bebica23

Bubydina user posted image meni je termin 14.08 a nacula sam na kontroli kod doktora od drugih trudnica da su namjestili odjel i da sad ima u svakoj sobi po 2-3 kreveta da nije pretrpano kao nekad i da svaka soba ima svoje kupatilo i da je renovirano sve user posted image e nadam se da su ove informacije tacne ili da ce nam ovo potvrditi buduce mame koje ce roditi prije nasuser posted image user posted image


Ako je tako onda je to superuser posted image user posted image user posted image ,ti si prije mene pa javi mi kako jeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu bebica23)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Porodiliste u Bihacu
13.3.2014 23:41:49   
mriska
Ne bih da vas razocaram, ali i ja sam prije neki dan se cula sa prijateljicom koja je rodila i kaze da situacija nije bas tako sjajna, porodiliste jeste vraceno ali daleko od toga da nas ocekuje takav luksuz user posted image Koga zanima, posteljina se ne smije donijeti svoja, treba vam spavacica, papuce, ulosci itd, a za bebu paket mali pampersa i veliki vlaznih maramica user posted image

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Porodiliste u Bihacu
20.3.2014 18:37:22   
Bubydina
IZVORNA PORUKA: mriska

Ne bih da vas razocaram, ali i ja sam prije neki dan se cula sa prijateljicom koja je rodila i kaze da situacija nije bas tako sjajna, porodiliste jeste vraceno ali daleko od toga da nas ocekuje takav luksuz user posted image Koga zanima, posteljina se ne smije donijeti svoja, treba vam spavacica, papuce, ulosci itd, a za bebu paket mali pampersa i veliki vlaznih maramica user posted image



Zvučalo je predobro da bi bilo istinito,user posted image ,
ali hvala ti na informaciji,da znamo sta se smije a sta ne smije ponijetiuser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu mriska)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Porodiliste u Bihacu
21.3.2014 11:12:23   
SdZ
Bubydina, ne brini. Do tvog termina ce sve biti "cakum-pakum", ako Bog da.

Bitno je da nama porod prodje najbolje sto moze i da na ovaj svijet donesemo vesele i zdrave bebe, a sve ostalo je lahko podnijeti, pa necemo vjecno ostati tamo.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Porodiliste u Bihacu
22.3.2014 23:20:16   
Bubydina
user posted image user posted image
Hvala draga SdZ,sto god manje budemo u bolnici,bolje je...
ja bih voljela kuci odma poslije poroda,da je moguceuser posted image ...

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Porodiliste u Bihacu
23.3.2014 14:53:50   
SdZ

IZVORNA PORUKA: Bubydina

user posted image user posted image
Hvala draga SdZ,sto god manje budemo u bolnici,bolje je...
ja bih voljela kuci odma poslije poroda,da je moguceuser posted image ...


Moja kolegica se porodila u decembru i kaze da je bila 24h poslije poroda i kuci.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Porodiliste u Bihacu
23.3.2014 23:57:58   
mriska
Mah ne treba se puno zamarati, imam zaista dvije super prijateljice koje kažu da su prezadovoljne osobljem i situacijom gore, nažalost ne živimo u državi gdje mozemo očekivati vlastite apartmane, po meni je to najljepši odjel u Kantonalnoj jer tu se rađa novi život.user posted image user posted image user posted image user posted image Jedva čekam da idem gore i napokon upoznam ovog svog lopovauser posted image što me gurka non stop.S Božijom pomoči lahko ćemo mi to.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Porodiliste u Bihacu
1.4.2014 21:56:21   
bebica23
zanima me jos imena babica koje rade na porodilistu gore? znam da su od dokt Velagic(vodim se kod njega),dr.Dzanic,dr.Salah,dr Jelic,dr.Zutic user posted image user posted image

(odgovor članu mriska)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Porodiliste u Bihacu
27.5.2014 15:01:12   
murky
SVE LAZI CRYO-SAVE-a

Pretpostavljam da su neke od vas trudne i razmisljaju o pohrani maticnih celija. Ja vam prenosim svoje iskustvo i istrazivanje o banci maticnih celija koja je dosta zastupljena na nasem trzistu. Ova banka ima sve agresivniju kampanju u medijima, a roditelji koji se odlucuju nisu ni svjesni velikih lazi koji iznose. Ispod su neke od njih koje sam mogla primijetiti tokom istrazivanja, pa ukoliko ste bili u mojoj situaciji, dobro je da obratite paznju.

Cryo Save tvrdi da radi mikrobioloske testove a nije zabiljezen niti jedan slucaj zarazenog uzorka u BiH iz ove banke sto se lako moze provjeriti na porodilistima. Preko 4000 porodica iz BiH se ciljano obmanjuju i dovode u zabludu a ono sto je jos gore od svega jos uvjek se pojedine porodice odlucuju za ovu banku jer im prijatelji dijele vaucere od 100 eura.

Cryo Save nema iste standarde za sve zemlje a uzorci iz Bosne i Hercegovine se tretiraju sa maksimalnom ustedom troskova. Cryo Save posjeduje certifikat AABB koji zahtjeva http://parentsguidecordblood.org/accreditation.php#AABB :
• porodicnu istoriju – medicinsku anamneza porodice
• testove majcine krvi na HIV Sifilis, Hepatitis B i C, CMV i HTLV 1 i 2 - uz uzorak krvi iz pupcanika salje se i majcina krv na analizu
• testove krvi pupcane vrpce na ABO RH, WBC, CD34 +, anitjela, bakterijsku i gljivicnu kontaminaciju – nije zabiljezen niti jedan kontaminiran uzorak iz BIH za 4 godine rada i preko 4000 uzoraka.


Cryo Save se prosle godine nasao u velikim problemima i dva velika fonda su izasla iz vlasnistva ove banke. Ovo je iskoristila kompanija Salveo iz Svicarske, jedna mala banka maticnih celija te preuzela 30 % Cryo Save-a http://group.cryo-save.com/shareholder_information.html . Time je Salveo postao najveci dionicar Cryo Save-a i preuzeo upravljanje ove banke link . http://group.cryo-save.com/homepage_news_detail.html?id_news=1744972 Firma Family Plus iz Banja Luke je kroz svoje obracanje u medijima prvobitno tvrdila kako je ovo potvrda da je Cryo Save najbolja banka jer je interesantan stranim investitorima – sto mozete procitati u obracanju Family Plus-a forumasicama http://www.ringeraja.ba/forum/m_168799/mpage_25/printable.htm Prije nekoliko dana ista ta firma iz Banja Luke, Family Plus, na portalu www.klix.ba u svom promotivnom clanku pod nazivom Cryo Save kupio Salveo, tvrdi da je Cryo Save preuzeo Salveo banku maticnih celija http://www.klix.ba/biznis/privreda/cryo-save-kupio-banku-maticnih-celija-salveo-biotechnology-iz-svicarske/140311080

Cryo Save drustveno odgovoran kompanija??? Projekat Family Plus prijatelj skola za trudnice je jos jedna od prevara ove firme jer njihove tvrdnje da su potrosili 300.000 KM za opremanje skola samo je jos jedna dokaz da vjesto manipulisu medijskim prostorom. Druga stvar je da oni kroz te iste skole vrbuju porodice da uzimaju maticne celije tako da se skole opremaju iz vlastitih inetresa a ne drustveno korisnih.

Family Plus iz Banja Luke, zastupnik Cryo Save banke ima ugovore sa doktorima kojima placa novac po svakoj preporucenoj porodici. Ugovor je upakovan kao Ugovor o autorskom djelu a dokaz na sljedecem linku
http://www.scribd.com/doc/197756219/Ugovor

Doktori sa porodilista Jezero koji se posebno isticu po ovoj saradnji su Boris Nikulin, Vahidin Katica, Senad Murtezic, Lejla Imsirija, Naima Imsirija, Sanjin Dekovic itd..

Vase je da razmislite, a ja sam zeljela da vam prenesem svoje istrazivanje o ovoj banci.

(odgovor članu bebica23)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Porodiliste u Bihacu
17.7.2014 14:17:36   
SdZ
Prije 20 dana sam boravila u porodilistu.
I zadovoljna sam.

Nije hotel s pet zvjezdica, ali je solidno.
Posteljina je njihova i cista je.
Hrana je ok.
Hranu jeste zabranjeno unositi, ali opet svako stavi ruke na oci kad vidi nekog da jede nesto svoje.

Wc jeste cist, a prljavim ga cine pacijenti.
Osoblje je divno, i sestre, i babice, i cistacice i kuharice.

Ja sam imala susret samo s dr. Velagicem (kod njega sam vodila i privatno trudnocu) i preprezadovoljna sam.
Jeste da me poslije poroda "usivao" mladi dr. Alibegovic, ali eto ni on nije los. Prijatan je iako se vidi da je jos bez iskustva.

Porodila me babica Aida (starija) i njoj sam odmah poslije Boga zahvalna na svemu sto je uradila.
Bila je tako smirena, tako njezna, a ono sto dovodi do toga je da trudnica bude prilicno svjesna i slusa sta joj se govori.

Stvarno su sterotipi ono sto se govori o nasem porodilistu.
Prema meni su svi bili divni i ljubazni bez ikakvih poklona i koverti.

Od stvari su vam potrebne: spavacica, pidzama (poslije poroda je lakse u pidzami, a prije u spavacici), papuce (ja sam imala fake croccs (je l' se ovako pise) ), uloske (najmanje 3 paketa), grudnjak za dojenje (tuferi mi nisu trebali), gace, imala sam i nocne uloske (stavljala sam taj ulozak, pa na njega 2 Vir), stvari za licnu higijenu...
Za bebu nisu trazili nista cak smo i dobili Violetin i Pampersov poklon.
Pri izlasku za bebu donosis robicu i korpu i sl.
Obezbjedite se tekucinom. Ja poslije poroda nisam bila gladna, ali zedna sam bila strasno. No i Mars cokoladica mi je podigla energiju.

Mislim da nista nisam zaboravila.
Uzivajte u trudnoci, a onda da u ovom divnom porodilistu (vjerujte da je divno s obzirom u kakvom drzavnom okruzenju se nalazi) na ovaj svijet donesete zdravu i veselu bebu.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu murky)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Porodiliste u Bihacu
17.7.2014 17:40:00   
Bubydina
user posted image user posted image drago mi je da si
nam napisala iskustvo
vidjela sam dosta dok sam bila,
samo jos nisam znala od radjaone pa gore
kako je...

Ne treba li donositi pempas i maramice za bebu?

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Porodiliste u Bihacu
17.7.2014 22:01:27   
unchy
drage moje samo da se prikacim za temu hihih, i ja sam iz Bihaća pa da vas pratim, ako Bog da i mi cemo u decembru.

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Porodiliste u Bihacu
18.7.2014 0:20:25   
mriska
Pozzdrav drage moje, ja sam zadovoljna tako-tako situacijom na porodilistu,sto se tice osoblja ima zaista divnih ljudi na odjelu, medjutim nisu svi takvi. Sto se tice porodjaja nemate se cega plasiti, zaista onog momenta kada se porodite zaboravite bol, kao da vas nista nije ni boljelo.Ja sam velika plasljivica i panicarka bila zbog horor prica o porodu,a na kraju to uopce nije nista strasno.Samo budite smirene i sve ce proci ok.Sobe su vam ciste, WC i nije bas, ali nije do cistacica vec zbog zena koje su prije svega bezobrazne, ostavljaju higijenske uloske "na izvolite"user posted image , ne ciste solju iza sebe, puse,mozete zamisliti trudnicu u devetom mjesecu trudnoce i pusi, bit ce to divna mama OMG user posted image . Ali na kraju da se izdrzati i tih nekoliko dana i onda kuci i mazenje sa najvoljenijim bicem na svijetu.Sto se tce maramica i pampersa za bebe, nisu trazili ni od jedne zene sa mnom u sobi, medjutim ja sam bila pripremila, pa sam bila humana i dala im user posted image user posted image . Samo opusteno, pripremite sebi flasicu vode obavezno i nesto da gricnete kada vas prebace u sobu, nemojte nista previse nositi, jer morate u toku vizite sve potrpati u ormaricu, ne smije nista osim vode ja mislim biti na ormarici,a nije bas toliko velika da puno stvari vam moze stati u nju.Lako vam vasi mogu donijeti nesto ako vam zatreba kada su posjete.Od higijenskih potrepstina znate sta trebate ponijeti otprilike i obavezno ako cete koristti Vir uloske ponesite i Alweys ili tako neke da stavite ispod, ja nisam to uradila pa mi je sve preslo bilo na pidzamu u pocetku. Sretno buduce mamice.

(odgovor članu unchy)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Porodiliste u Bihacu
30.11.2014 18:53:18   
Azja
Vidim da nikog nema na temi od 7 mjeseca ali ipak cu napisati svoje misljenje i vidjenje jer neko ce to prrocitati .Nisam trudnica a ni mama ali sa bila ucenica na paraksi i volonterka u toj bolnici i na to odjelu . Inace sam i iz Bihaca ali reci cu g-r-o-z-o-t-a . Dok smo bile ucenice Medicinske skole zena se porađala dugo je jadna lezala noc cjelu u sali mi kao ucenice sta cemo posmatramo . U tom ulazi taj cuveni dr Salah . " Jel rodila ta " sestre odgovaraju nije jos ne otvara se sta ja znam potpuno i sl . I pregleda je ona kaze jau a n " Sta si sirila noge ako ih sad ne znas siriti i rađati " user posted image Mi smo ostali sokirani s tom izjavom zena je samo jadna ucutala . Upita nas " Jeste gledali ikad porod " " Nismo " a on " Sad ce te gledati " Ukljuci zeni nesto mislim drip i zena rodi za 10 do 15 min maximum . Toliko zenu da muce, vrjeđaju , omalozavaju . Sestre nista bolje toliko arogantne samo cekaju novac i poklone . Nei dan sam od kolegice cula da je curica od 13 godina dosla roditi a oni su svi smijali i govorili " Tako ti i treba napumpo te a ti sad rađaj hoces se ti *ebavat* user posted image Ona je rađala pored te zene lezaal pa prenjela sve . Ne opravdam curicu od 13 godina al Boze moj ipak je odlucila roditi i nece joj oni hranit dijete nego sama i roditelji tj skrbnici il ko vec . Ponizavaju zene zasto im to treba sila tolika ?? Jos jedna situacija gdje sam i sama bila na pregledu i covjek place pred rodilistom i dolazi mu dr " Sta places" Pa dijete mi zdravo bilo i uri na porodu kako doktore " ? A on " Ne cmizdri ni prvo ni zadnje bit ce ih nego moli Boga da ti zena ne umre 500 marka mu trazio " Dzanic mislim da je bio ili Salah nisam sigurna necu ad se grijesim jedan jest . Covjek je dosao do mog oca ( mi smo samo cekali obican pregled na dr odjelu ) i kaze " Eto sta cu moram donjet 500 km il mi i zena ode a nemam ih i place " Tuga oko srca ne mogu vam opisati . Sad ce neko reci pa nije uvjek tako , ovdje horor .Vecinom jest i na dr odjelima a odvratnost na porodilstu i neljubaznost nisam odavno vidjela. Ovo sve sto pise je bilo od 2008 do 2010 ozda godine , Sto se tice higijene osjeti se miris u rađaoni ustajali , cistacice kako koja zena rodi ono kao na "smetlistu" mahnu u kantu mahnu jednom i idu ko na trakama pokretnim a miris ostaje . Bebe majci i ne daju skoro pri porodu bar sto sam ja gledala il kratko sasvim . A to je jako bitno i koji dijete instikt tad razvje i majka .Zalosno . Bebe smo mi nosili an pokretnom krevetu volonterke i nosile majkama na podoj sto ej po meni veoooma nesigurno . ti krevetici od Pampersa donacije i sl su u sobama gdje borave bebe i guzvaju ijh oi po 2- 3 u jedan . ostavljaju sebi pelene maramice . Slikati bebu ne daju , mob ne daju moras kriti tako da so mi volonterke krisom nosile rodbini slikicu da vide bar .Posjete samo ispred zena izađe i to je to . Dao Bog da je sve sto pisem neistina al nije . Ne znam kakva je sad situacija jer i i sestra rađa za 2 mjeseca . Uzasno se bojimo. Iako je vodila privatno trudnocu ne znaci ad ce joj taj dr biti njen . Osim njenog doktora tj Velagica ( same rijeci hvale ) dobar je i mladi dr Albegovic , dr Kulenovic , zatim Blazevic i dr Komic . Ostalo user posted image

(odgovor članu mriska)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Porodiliste u Bihacu
30.11.2014 19:20:11   
bejbibi
Jaoo Azja zeno ti mene prepade sadauser posted image ima li koja da se nedavno porodila da kaze svoje iskustvo
...pa kakvi su to doktori tj.DEBILI I MALOUMNICI p....m....budale nenormalne....nisam iz bihaca al ovdje zivim nazalost...izvinjavam se svima iz bihaca al kad cujem ovakve price izludim..to nije normalno.to treba sve tuziti i idtjerat ih sa tih institicija...DEBILI NAD DEBILIMA...FUUUJ...samo mi preostaje da idem vani roditi ko sto sam i mislila,jbt ovdje mozes ixgibiti zivot zbog MANIJAKA....FUUUJ FUJ FUJ user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio bejbibi -- 30.11.2014 19:24:18 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Azja)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Porodiliste u Bihacu
30.11.2014 21:10:01   
Azja
E draga moja ne zelim nikog obeshrabriti ni plasiti mistinu kazem , jer meni ni u dzep ni iz dzepa , ja sam samo volonter gore bila . Bolje imati kovertu za njih neki otvoreno traze neki ne al vidis po ponasanju da hoce .E sad ne mora znaciti i vjerovatno nece prema svakoj zeni se ovako ponasati ali ruzno je sto jesu i prema nekima a puno sam slucajeva sam svjedocila . Sestra mi sama ima porod za 2 dana ( Ja napisala gore 2 mjeseca pardon izvinite * ) user posted image i toliko me je frka i briga . Iako dr Velegic je divan i ostali nabrojani ali ima slucajeva . Ne mogu reci divno krasno kad nije .Opet svakom nije isto , nisu uvjek raspolozeni isto al je zalosno da moras gledat kako ce on biti raspolozen i one i dati im kovertu da bi plesali oko tebe . Samim tim tad je bio dr Dzanic nacelnik iako moja majka ide kod njega privatno i ima rjeci hvale sestra mi ima grozno iskustvo s njim . Svaki gleda isto kod koga ides privatno pa se svete jedan drugom tako . Sad je nacelnik dr Velagic i cula sam da je bolje na ginekologji stanje za porodiliste ne znam kakva je situacija . Vjerujem bolja . I u mene je sestra govorila ici roditi u Zagreb il bilo gdje nazalost situacija financijska je takva kakva je i ne dozvoljva ko moze ja mu mu bhi preporucila ovdje, ili ako rađa da izabere bar normalne ljekare . I jos jednom kazem nije mi cilj nikog strasiti izvinite ako sam preiskrena ali kazem kako je . Normalno da se porodit moras , i ovdje al bolje je znati kako prema kome, kakav je ko od njih , kako se ponasati , sta se smije sta ne . Imate savjete i ostalih zena i nazalost od svih komentara na 5 strana ja ne vidim bar 2-3 pozitivna user posted image

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Porodiliste u Bihacu
30.11.2014 21:33:11   
bejbibi
Ma da draga znam,ali je stvarno sokantno da se prema bilo kome tako ponasaju...to je van svake pameti...ja mogu razumijeti da su nervozni,neraspolozeni ali to im NIKAKO NE DAJE ZA PRAVO DA SE PREMA BILO KOME PONASAJU i heeeej zamislu to,VRIJEDJAJUUUUuser posted image user posted image ..i ja sam cula za tog salaha da je bezobrazan do dakse i mislim halo tako se ponasati bezosjecajno ( ko neke primjere sto si navela) ma fuuuuuj.....ja idem kod velagica, al to im isto ne daje za pravo da se preko nasih ledja svete jedno drugom..mislim wtf,uzaaaas....... A za korupciju da ne pricam.... OmG...... To je njihov posao i bez toga, znaci bez ikakvih ocekivanja trebaju odraditi kako treba...cuj molim te,placati im da bi te porodili fuuj...sta onaj ko nema,mislim fuj fuj fuj....iz principa necu da i
Dam pa nek pokusaju zasrat?!!!!!! Oprostite na rjecniku ali sam uzasno ljuta i frustrirana...ja sam licno u avgustu lezala na ginekologiji i onak,nista posebno...mislim ok je donekle bilo, al sam naisla na dr dzaferovica koji je bio jaaako neljubazan i drzak prema meni jer sam ga u soku od moje situacije u kakvoj sam se nalazila, pitala,za njega,nesto glupo...mislim halooo...nikakvog osjecaja Boze.....sestrice su ok,higijena isto ok...ali cak je i dr velagic bio drzak.... Ne znam njihove frustracije ali definitivno im nije mjesto na radnom mjestu....
I isto tako,moras se poroditi,da, ali pitanje je kod kojeg ces ludjaka naletit..pravi ruski rulet...a u pitanjy nasi zivoti...ccccccuser posted image user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Azja)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Porodiliste u Bihacu
30.11.2014 21:49:35   
madam x
Ja sam se 2003 godine porodila u Bihaću, i kao prvorotka sam bila jako uplašena i sve što ide uz to, ali sam relativno dobro prošla. Trudnoću mi je vodio dr. Blažević, i za njega imam samo riječi hvale, svaka mu čast. Ipak on mi nije bio na porodu, nije bio ni jedan dr. porodile su me babice a dezurna dr. je bila dr. Beni ( mislim da se tako zvala) i bila je recimo ok.

Dr. Blažević je jako dobar doktor, nije paničar, ne uzbuđuje trudnicu raznim pretpostavkama isve njegove pacijentice mu jako vjeruju. Ja sam inače imala problema i znala sam ga u panici često nazvati i rano i kasno, nikad nije bio drzak, niti neljubazan. Nekad čak uzvrati poziv, ako nije u mogućnosti da se javi tad na tel. Tako da bih ga stvarno preporučila, ako ima neko da se dvoumi koga da odabere.

Drugi porod je bio u S. Mostu. Tu je situacija u porodilištu puno bolja, babice su divne, sve do jedne, beba se dobije na prsa odmah po porodu, u roku od dva sata te muž može posjetiti u rađaoni. Samo što tamo nema ginekologa, u kojeg bih ja imala povjerenja.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 19:15:25   
bejbibi
Madam x, ja sam se pokajala sto nisam od pocetka kod njega :(.... Vidjela sam da je ok..ja sam kod velagica ali nesto mi bas ne ulijeva povjerenje...ne znam,nije mi bas detaljan...

AZJA molim te napisi nam iakustvo tvoje sestre...plzzzzzzz...bila bi ti jaako zahvalna:)

Ps.ZANIMA ME DA LI KOD USIVANJA,TJ.PRIJE TOGA,DAJU ANESTEZIJU ( LOKALNU) ILI ONAKO NA ZIVO TI RADEuser posted image

< Poruku je uredio bejbibi -- 3.12.2014 19:20:20 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 19:29:29   
Thana85
Gluho bilo,ne daj Boze da je tako grozno na odjelu porodilista u Bihaću.Rodila sam u novembru prosle godine, za sviju imam rijeci hvale,doktori su bili profesionalni,ljubazni,babice divne,kao i svo ostalo osoblje.Ovo je iz prve ruke,nikome nisam platila niti kome sta darovala,to je njihov posao i odradili su ga profesionalno.Jos sam lezala u premjestenom i improviziranom dijelu bolnice gdje je porodilsite premjesteno zbog pozara.Sad su ponovo vraceni Bogu hvala.A porod jedno divno iskustvo sve od samog poroda(prirodno sam se porodila),pa dok nisam izisla iz bolnice,a 3 dana sam lezala.user posted image ..nemojte se plašiti,nije to bas tako kako pričaju,ne kažem neko moze imat neugodnu situaciju,porječkat se s doktorom i sl,al da je takva situacija grozna,NIJE!

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 19:35:57   
bejbibi
Pa ja se nadam da nije tako groznouser posted image bas sam isprepadana svakakvim izjavama...ali zanima me neko skorasnje iskustvo....bas me zanima kako je sada!!!!! Cula sam da opcenito bolnica nema anestezijeuser posted image al opet kako sa operacijama,cr i sl...ma nisam vise pametna

Plz plz iskustva pisite...po mogucnosti ova u zadnjih mjesec il novija :) hvala

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 19:41:16   
Thana85
Ma ne sikiraj se draga, prije 7 dana porodila mi se sestrična, na carski rez, naravno sve proslo u najboljem redu.user posted image
Rodit ćeš,kao i sve ostale,bit ces zbrinuta nemoj se opterecivat takvim glupostima.user posted image

_____________________________

mamina ljubav ~~~22.11.2013~~~
mamina sreća,a ista ljubav ~~17.02.2019~~

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 19:46:27   
bejbibi
Pa znaci,ipak,nije tako strasno ko sto kazuuser posted image valjda ce biti i bolje do marta :))

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Thana85)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Porodiliste u Bihacu
3.12.2014 20:51:47   
Bubydina
Ja sam se porodila prije 3,5 mjeseca
prvo sam zbog kriticne trudnoće ležala 12 dana,
zatim 13 dana(11 dan sam se porodila),
i iskustvo s bolnicom je odlično,sestre su bile ljubazne,
nekad ako su neraspoložene(nije ni čudno sa svakakvim narodom rade,nekad ne doručkuju do ručka )
doktori su isto dobri,
babiceuser posted image ...
Te zadnje dane trudnoće je "vodio" dr.Salah,i da čula sam svakakve priče o njemu,
ali prema meni je bio i više nego dobar(i bez para)
i brinuo se i o meni i bebi,
mužu je javljao svaku informaciju,
imala sam inducirani porod(s dripom) jer moja bebica je morala van,
ušla sam u rađaonu bez ikakvi bolova,tek prst otvorena,
a nakon 6h se rodila moja mrvica,
tih 6h sam imala jako veliku podršku od babice Aide(mlade-imaju dvije Aideuser posted image )
kvasila mi je gazu,sestrica Minela isto je bila jako ljubazna,
dr.Alibegović,dr.Šabić,dr.Salah...
znači svako malo je neko od njih ulazio u rađaonu,
nakon 5h dripa izašla sam u hodnik,pustili su muža u hodnik,
bio je uz mene u najvećim bolovima dok nije dr.Džaferović rekao da izađe,
a na poziv babice Aide da rađam u sekundi su se stvorili u rađaoni
dr.Salah,dr.Šabić,sestra Minela i jedna mlada doktorica
iako sam rodila za minutuuser posted image .
Šivao me je dr.Šabić i dovoljno da kažem da su me babice u drugoj smjeni pitale
jesam li uopće rezanauser posted image

Posteljinu dobijete čistu kad dođete,
hrana nije toliko loša(kad sam u 6.mjesecu ležala bila je bolja)
tople vode ima stalno,
tuširale smo se kad smo htjele i koliko smo htjele,
wc-ovi su prljavi koliko god se čistačice trudile da očiste,
znači žene su te koje ostavljaju iza sebe nered,
tako da uložaka,krvi po podu...user posted image
potrošila sam tonu toal.papira i dezinf.sprejauser posted image

Ni jednoj sestrici nisam ništa dala(osim lijepe riječi)
tek kad sam krenula kući babici i sestrici sam kupila rafaelo i još neštouser posted image ...

I još jednom;bolnica i osoblje nije savršeno,ali nije ni loše-bar meni,
a prije(zbog priči) najodvratniji su mi bili baš dr.Salah,ta babica Aida i sestra Minela,
a upravo oni su moj najljepši dan u životu učinili još ljepšimuser posted image

Zato ne vjeruj svemu što čuješ,
nije svaka žena ista,
tako ni poroduser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *