|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
6.7.2009 22:36:23   
Hanady RR
e ja sam po nagovoru moga mužeka služeći se receptom sa coolinske napravila američku tortu koja je potpuno ista kao ona iz Konzum VF-a.

AMERIČKA TORTA





Sastojci





Biskvit


200 g

putera


500 g

šećera


1

vanilin šećer


4

žumanca


200 g

čokolade


2 kašike

vode


300 g

brašna


1

prašak za pecivo


malo

soli


400 ml

mlijeka


4

bjelanca


Fil


100 g

marmelade od marelice


50 g

marelica iz kompota


2 kašike

vode


700 g

čokolade


500 ml

vrhnja za kuhanje
Priprema
Biskvit
1.      Pjenasto umutiti puter, dodati šećer i vanilin šećer i dobro izraditi. Zatim umiješati jedno po jedno žumance. Čokoladu s dvije kašike vode otopiti na pari i umiješati je u smjesu. Zatim dodati brašno, prašak za pecivo i malo soli, umutiti i dodati mlijeko. Napraviti čvrst snijeg od bjelanaca i lagano ga umiješati u smjesu. (Sastojci su dovoljni za dva biskvita za kalup 26 – 28 cm)
Fil
1.      Marelice iz kompota malo skuhati (trebale bi se skoro raspadati). Dodati ih u marmeladu s dvije kašike vode i zagrijati.
2.      Čokoladu otopiti na pari, skinuti s vatre i umiješati vrhnje za kuhanje (koje ste prethodno malo zagrijali) dok se ne ujednači u glatku masu. Jedan dio odvojite i čuvajte toplo (potrebno za premazivanje cijele torte). Drugi dio treba da malo ohladi kako bi se torta lakše filovala.
3.      Biskvit prvo premazati zagrijanom marmeladom (ostaviti jedan dio marmelade za premazivanje cijele torte), zatim malo ohlađenom čokoladom. Staviti preko drugi biskvit pa cijelu tortu opet premazati toplom marmeladom, a zatim onom odvojenom mlakom čokoladom.

e pošto sam se sita namučila slikali smo je da mi se muž dobro nagleda prije nego je pojede jer sa dvoje djece u kući sama dok je on na poslu teško da ću više sebi prirediti dernek pravljenja ovako zamamne torte.

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Torte
7.7.2009 0:25:53   
Mama1
a pisati mozes tako sto stavis spag u kesu i orezes cosak kesice da dobijes malu bupicu i pises :) 

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Torte
14.7.2009 16:23:41   
milenium
user posted image evo da se pohvalim ja pravila jednu voćnu.

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Torte
28.7.2009 13:41:04   
Adana
PIJESAK TORTA

Uzme se 5 pudinga od vanilije, i secera koliko ko voli, ono od 3-5 kasika po pudingu, i skuhaju se u 1l mlijeka. Ostavi se da se malo ohladi, da smjesa bude onako mlaka.
Dok se sve to radi ostavi se i 1 puter na sobnoj temperaturi da omeksa, ne da se istopi.
Kada je puding mlak u njega je mikserom umuti puter, i ta se smjesa podijeli na 3 jednaka dijela. Meni je najprakticnije uzeti 3 iste zdjelice pa tako.
Onda se samelju orasi/ljesnjaci/bademi, po zelji, i pomjesaju sa jednim dijelom.
Zatim mljeveni petit keks sa drugim dijelo, i na kraju kokos sa trecim dijelo.
Svega ide po 300g, i kokosa, i oraha i keksa. S tim da je kokos onako bar tvrd, pa ga moze biti i 250g.
I onda se reda sloj sa kokosom, sloj sa keksom i sloj sa orasima. S tim da je nabolje kada se poreda, ako se radi na sablonu da se razvalja oklagijom, samo da se rupice popune.
Kada se sve to zavrsi, istopi se 200g cokolade sa malo secera i mlijeka i zalije se kolac. I ostavi se u frizider da se ohladi i malo stvrdne. To mlijeko i secer u cokoladu idu samo zato da se ne stvrdne previse.

Ova mjera je dovoljna za 20-25 ljudi, zavisno kako se reze.

Ovu tortu smo pravili maci za rodjendan, slike imaju na temi najljepsa torta za prvi rodjendan user posted image



_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Torte
13.8.2009 8:35:22   
ameli25
jel ima neko recept za tortu kenedi

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Torte
19.9.2009 0:29:16   
Mirkica
ma ja kad vidim kako to zene znaju da naprave pa da ukrase ja se razbolim ni ja nevolim slatko ali voljea bih kad imamo neku proslauv kao npr. bajram rodzendane , godisnjica da znam napraviti ali jok ja neide pa nikako uvijek nesto krene po zlu , ili je kora losa ili je fil rijdak ili ovo ili ono uvike ispadne da se baci :)
na netu sam nasla recept za kokos tortu pa sam u planu nju sutra napraviti ako niko nista ne poslaje na forum izgleda jednostavno pa cemo da vidimo :)


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Torte
19.9.2009 10:56:58   
Amelaa RR
Ev slika ..bas amaterske user posted image user posted image user posted image drugi put ce biti boljeuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Torte
19.9.2009 22:28:11   
neki
Amela,torta ti bas zamamno izgleda,daj krajnju slikuuser posted image Svaka ti castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svarcvald gotov,njam,njamuser posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Torte
19.9.2009 22:47:34   
lely
Nesto mi nije jasno,a hitno mi treba odgovor...
Amela RR molim te samo mi reci jel ide brasno u ove kore,jer ne pise u receptu a na dininoj slici ima kako stavlja brasnouser posted image
Neka mi neko pomogne,jer ja tek sad pravim tortu....user posted image

Joj ja zbrzala pa ne napisah o kojoj je torti rijec,mada se moze predpostaviti....mislila sam na jaffa tortu i njene kore..user posted image

< Poruku je uredio lely -- 19.9.2009 22:49:16 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Torte
20.9.2009 22:35:47   
Amelaa RR
Skontala sam da ono nije brasno ono je neka vrsta prezle ili griza koja na slici podsjeca na brasno..uglavnom ja nisam stavljala i super je.

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Torte
20.9.2009 22:41:35   
lely
Posto nisam bila sigurna ide li ili ne brasno,ja sam pravila druge kore (one za kinder snite) i maloprije sam probala prvi komad torte i stvarno je mrak user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Torte
29.9.2009 21:41:52   
NUR
A ima li gdje recept za bombu?

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Torte
4.10.2009 23:22:43   
milenium
user posted image ovakva je iznutra samo nisam slikala jer već ima ova slika koju sam davno postavila.

user posted image izvana

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Torte
14.10.2009 14:01:47   
milenium
user posted image izvolite,poslužite se!!!kombinirala sam sastojke od raznih tortauser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Torte
16.10.2009 9:10:06   
ivanak
Jeli ima tko iskustva sa tortama na kat?
Ja bi pravila tortu sa promjerom 32 cm i taj bi biskvit podjelila na 3 djela - razmišljam se koliko bi stavila jaja - 12 ili više, i još jednu malu, eto tek za ukras promjer 20 cm - koliko tu jaja, podjelila bi na 2 djela?

Nisam nikad pravila taku tortu tako da zato pitam da ne falim.  Inače volim da mi sve bude lijepo super.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Torte
16.10.2009 9:22:35   
Dinkica
milenium ma torta ti izgleda fantasticno, odoh sad sebi napraviti kaficu da me barem malo zelja mine user posted image .

ivanak i ja cesto pravim kore za tortu i u prvom slucaju bih stavila 12 jaja a u drugom 6, samo sto ja pravim koru po koru jer mi ne ide bas rezanje koncem user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Torte
16.10.2009 11:54:58   
ivanak
A možda je i najbolje tako svaku zasebno peći.
Ali problem je u tome, što meni pećnica drugačije peče kad je već zagrijana i kad nije. Šta ću onda? Rađe ću smanjiti temperaturu za 20 stepeni pa po potrebi duže peći nego na istu. 

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Torte
19.10.2009 15:36:10   
Anushka
evo jedna torta sto me ostavila bez daha, nisam probala i ukus vjerovatno nije nesto ali izgleda... uhhh
recept je na ovom linku:
http://www.omnomicon.com/rainbowcake

user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Torte
26.10.2009 20:35:18   
Ex Yu
Moram stavit slicicu svog umjeca cista zabava za djecu boje su odlicne i moze da se maze po licu svi smo bili kao kaunovi zabava je bila super

user posted image

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Torte
27.11.2009 22:26:20   
magnolija*
Evo jedna brza i ekstra lagana torta od sira, ja kako je probah napraviti, ne mogu je napripravit  user posted image

Biskvit se pravi od 200gr petit beurre keksa( koji se izmrvi, al ne toliko da bude praskast, moze ostati i grudvica povecih - ja ga stavim u kuh. krpu i oklagijom izvaljam user posted image ), 2 kasike secera i u to se izlije 200gr maslaca, vruceg, istopljenog na pari. Izmijesati da se sjedini i staviti u kalup za torte, ciji ste rub oblozili papirom za pecenje. Biskvit treba utisnuti (mozete ravnim dnom od case) i staviti u ugrijanu pekaru na 200°C 5min. Zatim smanjite pekaru na 175°C, biskvit nek se prohladi, a vi se bacite na fil.

Fil praviti od 2 jaja - odvojiti bjelanca i dobro izmiksati, u zumanca dodati 3 kasike secera, 1 vanilin secer, pola kg mladog sira (ja kupujem onaj vindijin sa zelenim poklopcem i divan je, a od ove mjere odvadim kasiku-dvije i umjesto njega dodam mileram 22posto masnoce -  fil bude kremastiji), izribanu koricu 1 limuna te izmijesati, dodati snijeg od bjelanaca i umutiti. Izliti na biskvit i peci 20min.

U to vrijeme napravite preljev od 2 pavlake (ja sam ofrlje stavila ovaj mileram - ono pakovanje od  skoro pola kg, dvije kasike su isle u fil, i onda stavim skoro sav ostatak u preljev - ostane mozda jedna kasika viska), 1 vanilin secera i 3 kasike secera. Ja licno  volim narancu, pa sam je uspinovala sa ovim secerom (izribala koricu od 2 narance i iscijedila sok od jedne), te to pomijesala sa pavlakom i van. secerom. To mi je fantasticna kombinacija! Preljev zatim preliti preko torte, hladiti pola sata prije nego sto je stavite u frizider da se hladi 4-5 sati. Hladnu je rezati.


e onda slijedi uzivanje user posted image user posted image

ps. torta je skroz lagana i nije bas slatka za one koji vole sladje zijafete, pa dodajte secera jos po zelji user posted image
i preljev mozete napraviti po zelji od omiljenog zaledjenog voca, secera i zelatina user posted image


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Torte
23.12.2009 19:08:21   
SdZ
U nedjelju mi seka slavi rodjendan,pa sam odlucila da joj napravim tortu...
Planirala sam ovako:na prvu koru da poredam tops i malo ga poprscem mlijekom,zatim na to stavim ohladjeni puding od cokolade u koji su umijesane bananice na to stavim drugu koru i onda slag i cokoladna glazura...
Mislite li da ce ispasti dobro????
user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Torte
24.12.2009 0:40:46   
leli§
ja sam ti haman pa nikakav kuhar ali mislim da u tu smjesu pudinga i cokoladnih bananica trebas jos dodati i puter i sve do dobro smiksati...i znam da ne mozes glazuru uraditi preko slaga(slag je mekan a glazura treba cvrsto tlo) ...mozda si mislila slag ukrasiti cokoladnim prelivom?


inace meni ovo super zvuci sto si ti predlozila

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Torte
24.12.2009 0:42:42   
milenium
vidiš da nisi nikakav kuhar dok se ovako razumiš.
nego de ti meni reci kolko vrimena se treba peć dizano tjesto od maka?

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Torte
24.12.2009 0:45:48   
leli§
uh ne bih ti to znala reciuser posted image user posted image user posted image iskreno-ja to nikad u zivotu niti sam vidjela niti sam probala, cula sam ali stvarno nemam nikakvo iskustvo sa tim... je li sjeme maka dodano u tijesto ili...??? ja bih ako je tipicno tijesto sa makom dodanim pekla kao i obicno tijesto...ako nije... onda bih sjela i plakala pored rerneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Torte
24.12.2009 0:47:09   
milenium
jest,brašno dodano s makom!a kako to pečeš,kolko?

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *