|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
16.2.2010 11:38:17   
IvanaTz
Evo i moje rodjendanske torte za jednu malu princezu (princeza princezi user posted image ), meni su ove jestive slike super fazon...
A u pitanju je Milka torta, mmm njam njam...

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Torte
16.2.2010 12:53:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Evo i moje rodjendanske torte za jednu malu princezu (princeza princezi user posted image ), meni su ove jestive slike super fazon...
A u pitanju je Milka torta, mmm njam njam...

user posted image




ej a gdje nađe ove cirkone da je nadžidžaš user posted image user posted image  

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Torte
16.2.2010 18:26:42   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Evo i moje rodjendanske torte za jednu malu princezu (princeza princezi user posted image ), meni su ove jestive slike super fazon...
A u pitanju je Milka torta, mmm njam njam...

user posted image




ej a gdje nađe ove cirkone da je nadžidžaš user posted image user posted image  


Nije valjda nadžidžana?! Ucrni me sad...user posted image
Ima ih u svim vecim marketima (ukrasi za kolace)...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Torte
16.2.2010 19:19:07   
ivana st
IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: ivana st

IZVORNA PORUKA: ivana st

Brza keks torta

50 dag keksa
1/2 l jogurta
50 dag jagoda (ili drugog voća)
sltko vrhnje ili šlag
malo naribane čokolade

Mljeveni keks se pomiješa sa jogurtom i dobivena smjesa se oblikuje po želji,ja je radim okruglu.
Jagode se prerežu na pola i slože po biskvitu.
Pripremi se šlag i njime se prekrije torta.
Ukrasi se jagodama i čokoladom.



Evo i sličica
user posted image




Da li treba ova torta prenociti u hladnjakui hoce li se jogurt ucvrsnuti dobro?


Kad se jogurt pomiješa sa keksom odmah se dobije čvrsta smjesa i ne treba prenoćiti u hladnjaku, dosta je da ostane uru vremena u hladnjaku da se ohladi i to jr to user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Torte
16.2.2010 19:26:34   
nikita
sve sam isto radila al nije mi ispala cvrsta smjesa, a drazala sam ga preko noci u hladnjaku user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Torte
16.2.2010 19:48:38   
ivana st
A čudi me da se odmah nije stvorila čvesta smjesa user posted image Koji si keks koristila?

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Torte
16.2.2010 19:53:00   
nikita
petit keks, koji si ti

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Torte
16.2.2010 19:54:07   
ivana st
Ja sam koristila petit kekse i jogurt iz čašica i to ne punomasni, pa me čudi da ti nije uspjelo.



_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Torte
16.2.2010 20:04:59   
nikita
Samljela sam 50 g petit keksa i umjesala 2 i pol jogurta i to ona crvsta dukat i par kasika secera zatim sam to stavila u kalup i poslagala kivi pa preko slag i dekorirala  stavila u hladnjak do jutros. Kad sam rezala  vidim razljeva se user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Torte
16.2.2010 20:07:48   
dinciii
Imal gdje recept od milka torte...Ja sam je nedavno prvi put probala,kad je Rejhani bio rodjendan kod nje je bila ta torta i odusevila sam se user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Torte
16.2.2010 20:07:52   
milenium
na samo 50 grama keksa ja bi stavila manje jogurta.haj biće drugi put zato bolje,na greškam se uči zar ne.  pogledaj samo moj ledeni vjetar od neki dan,koda je raketa pala unjuser posted image
dincii ima ti recept od milke na temi torte i to na početku negdje čini mi se,na prvoj ili trećoj str.user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 16.2.2010 20:09:17 >

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Torte
17.2.2010 13:45:21   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: dinciii

Imal gdje recept od milka torte...Ja sam je nedavno prvi put probala,kad je Rejhani bio rodjendan kod nje je bila ta torta i odusevila sam se user posted image user posted image user posted image


Evo moj recept za Milka tortu (posto ih ima razlicitih a ovaj je meni super jer se nista ne peceuser posted image )

MILKA TORTA

12 jaja
600 g mljevene plazme
400 g secera
2 kutije cijele plazme
2 crne milke
2 bijele milke
2 slag pjene ili 1/2 l vrhnja za slag

2 margarina

Umutis 12 bjelanjaka, pa dodas secer, pa zumanca, pa mljevenu plazmu. Tu smjesu podijelis na dva dijela, otopis na pari margarin i crne milke i dodas u jedan dio a drugi margarin i bijele milke u drugo dio, izmutis naravno svaki taj dio mikserom da se dobro sjedini.
Oblozis kalup ili tepsiju folijom i redas cijele plazma kekse (prethodno umocene u mlijeko) pa jedan fil, pa opet kekse pa drugi fil pa opet kekse. Ostavis u frizider par sati da se stisne, izrucis iz kalupa ili tepsije i ukrasis slagom.
Prijatno!!!

< Poruku je uredio IvanaTz -- 17.2.2010 13:56:29 >


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Torte
17.2.2010 13:52:30   
w.pooh
Ivana user posted image user posted image
a margarin nemaš u sastojcima?? Jel ti to jedeš kolač i kucaš pa zaboravila user posted image user posted image
Iako ja ne volim slatko sad bih mogla ove tvoje Milke njam njam user posted image user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Torte
17.2.2010 13:59:12   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Ivana user posted image user posted image
a margarin nemaš u sastojcima?? Jel ti to jedeš kolač i kucaš pa zaboravila user posted image user posted image
Iako ja ne volim slatko sad bih mogla ove tvoje Milke njam njam user posted image user posted image




Uh fakat zaboravih...user posted image user posted image user posted image Evo ispravila sam, ja stvarno samo na ovoj temi user posted image user posted image user posted image user posted image , valja mi se pocet' anonimno javljat' da me ne prozivate...user posted image user posted image user posted image Bice Milka na narednom "Stolu za 4", ima da zavolis kolace user posted image ...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Torte
17.2.2010 14:56:51   
milenium
Prava milka torta ide s lješnjacima,zato i ima poseban ukususer posted image
i peče se naravno.

< Poruku je uredio milenium -- 17.2.2010 14:57:16 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Torte
17.2.2010 18:28:00   
milenium
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Milka torta Skupa i mnogo dobra torta! Pravila sam je vise puta, svima se svidja.

Sastojci za 10 osoba
Potrebno za kore:
21 belance
600 g secera
300 g pecenih mlevenih lesnika
3 kasike brasna

Potrebno za fil:
1 l mleka
3 kesice pudinga od vanile
6 kasika brasna
100 g secera
21 zumance
250 g margarina
2 slaga 300 g milka cokolade sa lesnicima
300 g bele milka cokolade

Priprema:
Kore
Ulupati 7 belanaca u cvrst sneg, dodati 200 g šećera, miksati jos malo. Dodati 100 g samlevenih prethodno prepečenih lešnika i 1 kašika brašna pa izjednaciti masu varjacom. Peći 15 min. na 170°C u zagrejanoj rerni.
Tako ispeci ukupno 3 kore.

 Fil
Zumance penasto umutiti, dodati secer, puding, brasno i to sve dodati u litru mleka i jos mutiti mikserom. Fil kuvati na tihoj vatri, dok se ne zgusne uz stalno mesanje.
Kada se fil ohladi dodati 250 g kremasto umucenog margarina i 2 šlaga.
Fil podeliti na II dela
U jedan deo staviti 300 g otopljene čokolade MILKA sa lešnicima, a u drugi deo 300 g bele MILKA čokolade.
Filovati ovim redom: kora, crni fil, beli fil, kora… Tortu sam presvukla sa masom od ratluka i secera u prahu
user posted image



e po ovom receptu ja pravim ali s 15 jaja(u svaku koru po pet)i šećera 100 grama,sve ostalo je činimi se isto!imam sliku milka torte ali samo sa izvana ,ne vidi se presjek.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Torte
18.2.2010 13:53:53   
Leva
Trebam pomoc!
Za par dana imam rodjendan i moram napraviti tortu za 12 osoba. Problem je sto sebi jos nisam dosla od zadnjeg postupka i zaista nemam ni volje ni zivaca da pravim tortu 3h pa vas molim da mi date neki recept koji je jednostavan i koji nije tako jednostavno upropastiti user posted image
Voljela bih da to bude nesto sa puno cokolade.
Hvala vam puno user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Torte
18.2.2010 13:57:33   
milenium
ja bi napravila onu tortu zeko jer to su dvije okrugle torte.jedna ostaje okrugla a drugu izrežeš uši. ja bi napravila one kinder jer su jednostavne ili ovu što ilha predlaže.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Torte
18.2.2010 13:59:15   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: Ilhana

Evo drage danas sam napravila kolac iz glave kojem sam dala naziv.

Za sve moje "Chokoholicarke"

RingeRaja kolac

Recept:
7 jaja
14 kasika secera
1 prasak za pecivo
7 kasika praha za toplu cokoladu (nevolim kakao i zato koristim ovo, blaze mi a moze i kakao al u manjoj kolicini.
250 gr grubo samljevenog oraha
14 kasika brasna

Glazura:
Cokolada
kokosov orah

Uradi ovako:
Izmutiti jaja i secer, pa onda dodati prasak za pecivo i prah za toplu cokoladu. Mutiti to sve skupa jedno desetak minuta. Nakon toga dodati orahe i brasno i mutiti jos 10 minuta. Smjesa treba da bude po gusta.

Peci na tihoj vatri dok se neispece :P

Podijeliti kolac kao sto se dijele kore, namazati sa istopljenom cokoladom pa staviti gornji dio i preko toga preliti toplu cokoladu.

I preko toga posuti kokosov orah.

user posted image


user posted image

Moze se napraviti i kao mufins

user posted image



Ova ti je sasvim jednostavna... mislim netreba ti puno vremena a nemoras se puno opterecivati oko toga drag ;)

Ali neka i milenium napise recept od ove svoje ili pokaze kako ide =) ,
i nako mi je babi rodjendan uskoro pa sam kontala mu napraviti neku torticu i trazim inspiraciju =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Torte
18.2.2010 14:18:44   
merima_s
Kopajuci po svojoj arhivi recepata nasla sam ovaj za Tortu od rezane cokolade. Lahko se pravi i super je ukusna.
Kora:
8 bjelanaca
8 kasika secera
8 kasika mljevenih ljesnjaka
3 k brasna
ja sam pekla 40 min na 180 stepeni.
Fil:
8 zumanaca
250 ml mlijeka
2 rebra cokolade (ja sam stavila 4,sta cu morala sam :-) )
5 kasika secera
sve suhati da se zgusne zatim u ohladjenu smjesu dodati 1 margarin.
Prepoloviti fil i u jednu polovinu dodati 1 rezanu cokoladu (male sitne kockice) i 80-100 g przenih sjeckanih ljesnjaka.
Koru prerezati na pola, premazati filom u kojem su cokolada i ljesnjaci, staviti drugu koru i premazati tortu ostatkom fila.
E sad ja sam u fil stavila svoju omiljenu cokoladu Milka Noissette a vi mozete kombinovati sa bilo kojom drugom.
U ovaj zavrsni fil sam istopila jos 3 stangle cokolade i stavila kasiku nutele (cokolade nikad dosta)
Za sat vremena se moze zavrsiti cjelokupna torta a stvarno  je super.






_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Torte
18.2.2010 14:47:35   
Leva
Sta bih ja bez vas user posted image user posted image
Ova torta od rezane cokolade mi izgleda fantasticno. Da li koru od bjelanjaka mogu peci u okruglom kalupu ili moram u cetvrtastom?
Ilhana ovu tvoju cokoladnu mozda napravim za vikend da imamo uz kafu do rodjendana user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Torte
18.2.2010 14:50:49   
milenium
peci u kom oćeš,evo nek se merima javi pošto ona baš tu pravi pa nek kaže kako je ljepše.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Torte
18.2.2010 14:51:12   
noaa
milenium ja bi pravila ovu milka tortu ali de ti napisi kako pravis sa 15 jaja jer neznam u koju bi tepsiju pekla ovu od 21 jaje(mislim 3 kore po 7) i odavno nisam vidila bjelu milkuuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Torte
18.2.2010 15:05:23   
milenium
ako nema bjele milke(a ja je uvjek nađem)uzmi onda bjelu za kuhanje,samo nek je bjela. ja sam pekla u onom okruglom kalupu al više ne pečem jer mi pušća (a nije zenkler)user posted image

KORE:
5bjelanjaka umutit,dodat
100gr šećera,pa opet umutit.i na kraju
1kašiku brašna i
80(ili 100)grama mljevenih lješnjaka

ovo je za 1koru,moraš 3 X ovako(dok se jedna peče ti drugu muti )
(lješnjake prije mljevenja trebaš isušit u pekari da im spane ona ljuska papirnatauser posted image )

Krema:
15 žumanjaka,1puding od vanilije,200grama šećera i 3 kašike brašna izmutit i izlit u pola litra prokuhanog mlijeka.
dok je vruće kremu podjelit popola.i u jedan dio dodat bjelu milka čokoladu,a u drugi dio crnu milka čokoladu(običnu mliječnu)
kad se ohladi  u jedan dio dodat pola margarina ,u drugi dio drugu polovicu margarina.izmutit šlag-pola ga u jedan dio ,pola u drugi.

i filuješ:
kora-bjela krema-crna krema----kora-bjela krema -crna krema itd dok ne potrošiš sav materijal.

user posted image  evo moje milka torte,vidi se samo za izvana,a unutra su tri kore,k nivoa kreme i okolo šlag.

< Poruku je uredio milenium -- 18.2.2010 15:10:18 >

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Torte
18.2.2010 16:41:38   
merima_s
IZVORNA PORUKA: Leva

Sta bih ja bez vas user posted image user posted image
Ova torta od rezane cokolade mi izgleda fantasticno. Da li koru od bjelanjaka mogu peci u okruglom kalupu ili moram u cetvrtastom?
Ilhana ovu tvoju cokoladnu mozda napravim za vikend da imamo uz kafu do rodjendana user posted image


Ja sam pekla u okruglom kalupu promjera 26 cm i bas je tamam. Mada mislim da mozes i u cetvrtastom.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *