|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:29:33   
M kao Mama
nekim od vas posto zavidim, meni su gosti došli pije nego smo Lajla i ja izašle iz poodilišta, ako ikada bude više ađala, uh, kako ću biti pametnija, nikome neću dati da dođe, pogotovo ja sam se porodila u zimsko doba, puna kuća duhanđija, niko obzira nije imao prema meni i mom djetetu, često sam tih dana plakala, niko me nije razumio, moja svekrva i dajdžinca su stvarno dočekivale koliko su mogle, ali meni  je sve išlo na živce, često pomislim da sam mlikeo izgubila zbog tog stresa i sekireacije, ali opet, ko zna, sve bude i prođe kako neko reče, ali baš mi je teško bilo tih dana, jer mi je trebao mir, mir, i mir. A , nisam ga imala.

Gosti su vala baš bili počešćeni, moaj svekrva je svakog dočekala, niko nije otišao bez ruška, večere, slatka, baš je bilo svega. Da nije bilo svekrva, ko zna, možda bi bilo tako, a možda i ne bi. KAsnije kada sam se i ja pridigla (treći dan) i ja se uključila u spremanje hrane koliko sam mogla, jer mi je lakše bilo kada sam u kuhinji, pa onako slučajno nešto slomim, hahahaha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:29:46   
marinčii
ma ja baš ne volim da mi neko dolazi tih prvih dana osim naravno mojih najbližih a mama će svakako biti sa mnom prvih dana da mi pomogne  

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:31:40   
M kao Mama
Joj, nikita me asocirala na nešto što sam čula da je tend u Sandžaku, priča mi jedan momak kako je njegova tetka pravila slavlje kad je unuku bilo 40 dana. Pitam ja kakvo slavlje, i on meni objasni. Kaže sada su ti tamo žene izmislile da im niko ne dolazi na babine, nego kada bude 40 dana pozovu sve ko im god padne na pamet i svi u restora, e, pa ljudi mili, šta narodu neće pasti na pamet.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:33:54   
nikita
Sto se tice pusenja to treba strogo zabraniti kad beba dođe, i ja i MM smo nepušaci i al kad netko sad dođe ne bunimo se al kad se rodi beba aBd  mislim da svaka majka(i otac) ima pravo zabraniti gostima da se pusi. Normalni ljudi ce to shvatiti i izaci ce na balkon ili ce pretrpiti sat vremena dok su tu.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:35:23   
Anoniman
ma najbolje je k'o u americi baby shower prije bebeuser posted image ...donesu ti sve sta ti treba dok si jos trudnauser posted image user posted image a onda zoves nekad da vide bebu

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:38:45   
M kao Mama
jeste, ako ti u goste dolaze civilizovani ljudi, ali ako ti većinom dolaze neandertalci, kakva je rodbina mog muža, e onda , mislim da ne treba neko šire objašnjenje. Vjeruj da ovi što su došli na babine došli su praznih ruku, a polovina ih nikada nije ni došla, evo tri i po godine kako sam se udala, dvije i po kako sam rodila. Mislim da sam bila jasna, na žalost

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:39:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

ma najbolje je k'o u americi baby shower prije bebeuser posted image ...donesu ti sve sta ti treba dok si jos trudnauser posted image user posted image a onda zoves nekad da vide bebu


dobra siuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:41:38   
nikita
Dolaze ljudi i ranije, ja sam prva prijateljici dosla cim je izasla iz bolnice al nisam gledala u nju nego sam se odmah primila posla i pomogla sve sto sam mogla....
A tako je i ovdje, kad je krstenje zove se rodbina i prijatelji i tu se skupi oko 30ak ljudi, jer nikako ne mozes prci s manje a vecina ljudi ima manje stanove i onda se odluce za restoran. Tu vise potrosis ali se nimalo ne nasekiras, tvoje je samo da spremis sebe i bebu . A kad je to u kuci tu je velika zbrka. Ja taj nacin podrzavam i mozda cu i ja tako uciniti aBd pa sve bude u redu.


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:43:09   
nikita
mama alma na svu zalost postoje takvi ljudi i onda mi zene vecinom pretrpimo suteci jer kao sto kazes takvim ljudima nema koristi govoriti.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:48:39   
mila81
Mama Alma ne diraj mi u Sandzak (salim se), ali kako god izgledalo to nam je najpametnije sto smo izmislili, jer dok skontas sta ces im za rucak, veceru, a ti onako nikakva, a kod nas svekrve zafrkaneuser posted image , a tebi se druzi samo sa bebicom, nego lijepo u retoran pa svima ednako i mesa i kafe i kolaca i svi zadovoljni.
I jos je nesto zanimljivo, ko ti u rstoran dodje daruju se samo pare, niko ne donosi nikakve druge poklone osim bliznja familija koji uz pare, poklone, donesu obicno i nesta slatko pa ko nije doso u restoran za to se bar ne mucisuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 19:55:51   
Mya_81 RR
Ah, onaj ko ce ti doma donijeti jedno veliko 'nista', to isto 'nista' ce ti donijeti i u restoran....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 20:12:58   
Arijana2
user posted image  dobre ste,bas sam se oraspolozila ,inace i meni pravooooo smeta kada netko pusi u kuci,jos kad kazu "nece li smetati" user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 20:16:09   
Anushka
ja i mm smo bili sami, izasla iz bolnice 10ti dan i iako je bebica bila jaako mala a ja cr i jos komplikacije gosti su poceli dolaziti vrlo brzo 15-20ti dan. Svi su dobili kafu, sok i kupovni kolac a vecinu vremena bi ja provela u spavacoj sobi dojeci bebu i obicno bi mi se zene pridruzile. pusenje je bilo i ostalo ograniceno na jednu sobu i balkon, a prijatelji su znali ostati i po par sati cak i do nekih doba sa mm, dok bi ja ulijetala u pauzama kad dijete spava. meni je bilo svejedno kakva je kuca (uglavnom sam boravila u spavacoj sa bebom pa i nije bio nered kao sad:) a bilo mi je normalno da se posvetim bebi koliko trazi. Za novu godinu, alenu je bilo 2 mjeseca i 7 dana i slavili smo kod nas, doslo nam je 10tak prijatelja i slavilo se do 2-3 ujutro. Bebac se super zabavio, nista mu nije falilo i fino prespavao najvecu buku, a nama je dobro doslo da se malo opustimo i druzimo. I kuhala sam ko luda taj dan kolace, salate, meze, kiflice itd ali mi nije bilo tesko, stavise  u sustini velika vecina je imala razumijevanja i nisu ocekivali vise nego sto su dobili, jer smo probrali drustvo i familiju koja nam dolazi. Ostali i onako nisu dobrodosli.
poklone su donosili koliko ko moze, i ostavljali koliko ko moze, uvijek se sjetim kad sam bila student i totalni kokuz kako sam pola godine odgadjala odlazak jako dobroj prijateljici jer nisam imala para za babine, i kako sam proklinjala nase obicaje jer sam zaista htjela vidjeti i nju i bebicu a bilo me stid otici praznih ruku.  

< Poruku je uredio Anushka -- 3.6.2009 20:18:56 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 20:21:56   
tea lana
da vam ispricam jednu nebulozu tako cu je nazvat.Peti dan od poroda meni gosti dolaze odlaze,ja od bolova nit sjedim nit bebu mogu drzati,sva sreca na mami i mm koju su prvih 20dana sve oko nje ja je samo dojila.Odem ja na balkon malo da dahnem i ostavim svoju pametnu rodicu koja je majka dvoje djece sa Lanom u sobi,mama i muz oko drugih gostiju se zadeverali,Kad cujem ja dijete place,ja uletim a moja rodica skinula dijete i tusira je,kaze povratila.E ja tad kad nju nisam okupala,necu nikad.Fino joj kazem daj mi Lanu,poslusala je odmah,ko zna kakva mi je faca bila.Dijete se treslo,sok dozivilo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A poslije mi je njeno pametno dijete koje je vec uveliko islo u skolu ali je malo zatupljen od video igrica rekao za Lanu da joj izvadim baterije,da prestane vise plakati.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nisam znala dal bi plakala ili se smijala

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 20:42:28   
Anoniman
E Tea svasta ima. Cuj tusirala???

Kao sto Alma rece i mene su prvi put docekali, e kad se sjetimuser posted image user posted image user posted image , pa sam opametnila za drugi put, i kad sam mm ocitala bukvicu drugi put mi je bilo bas uzivancija.


(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 20:54:43   
Ilhana RR
Meni su prvi gosti stigli isti dan, dva sata nakon izlazka iz porodilista ali ja nisam imala nikakvih problema sa docekivanjem, ja sam bila na nogama vec u bolnici i dosadjivala se, jedva docekala da dodjem kuci mom krevetu =)

Moja mama je bila ovde, oni zive 5 minuta pjehe od mene, tako da je ona napravila rucak.

Sutradan su mi ponovo dosli gosti, puna kuca ali njih sam samo pocastila sa kolacima jer su mi se kasno najavili... ali oni su to namjerno uradili da ja nebih rucak pravila... posle mi je se malo smirilo bilo i onda nakon heftu poceli su da dolaze svi, zavisi koje bio, nekima sam pravila rucak neki su dobili samo kolac i kafu i ono standardno...

uglavnom ja sam pila nesto poput Voltarena kad sam se porodila tako da vjerovatno radi toga nisam imala nikakvih bolova, a gosti koji su mi bili ta prva dva dana su bili moji bliznji rodjaci, ko braca mi pa tako da nije mi ni smetalo... bas mi je bilo drago, ovaj jedan je ipak sa bebom od pola godine dosao a zivi 400 km od mene tako da mi je bilo pravo drago =)

Moji roditelji su napravili festu, nakon mjesec dana za sve ove prijatelje njihove i nase tako da smo jednim udarcem otarasili sve =)))

Ako ikako mozete tako bolje vam je organizujte nesto da vam svi dodju odjednom, puno olaksava =) naravno dosta njih je doslo i kod nas kuci nakon feste ali to kasnije nakon toga sto sam se ustelila oko bebe =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 21:27:33   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: Arijana2

user posted image  dobre ste,bas sam se oraspolozila ,inace i meni pravooooo smeta kada netko pusi u kuci,jos kad kazu "nece li smetati" user posted image


kod mene je muz pusac, ali ne pusi u stanu. tako smo i gostima rekli. ko je bas bio za cigaru onda na balkonu.



_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 21:50:20   
Anoniman
ja sam u bolnici bila 5 dana(cr), Prvi dan kad sam izasla, niko mi nije ni dosao, osim svekrve i njenog muza(koji su dosli po mene i u bolnicu s muzem)(a i zivjeli smo u istoj kuci). 6-i dan mi je dosla mama i bila 10 dana. Tad su i gosti poceli dolaziti, svaki dan po 2-3para(porodice).Ja sam pretezno lezala u spavacoj s bebanom, a mama i mm su sve pripremali, docekivali, prali sredjivali.....Nije mi smetalo sto ljudi dolaze, jer su to sve bili nasi najblizi koji su jedva cekali da vide bebu i mene i da nam cestitaju.Pusenja nije bilo, kao ni dan danas. pusi se na balkonu....

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:02:33   
M kao Mama
Krio mi je ako sam pogrešno shačena, kao neki materijalista, kao neko kome je bitno je li neko donio poklon ili ne, ali zaista neki red postoji, došao je dajdža mog muža, puši crveni malboro, rpsi se da je bos, dočekao me na vratima kada sam došla iz porodilišta da se nije udostojio da sestrinom prvom unučetu stavi 5 km pod glavu, ili mužea sestra, dođe kod mene peti dan po porodu da prodaje sir ženama u komšiluku, jer živi izvan sarajeva i ima krave, i zaradi 200 km, i niko je ništa ne pita, a ona kaže ma nemam sada, hajd bogati biće drugi out,

a shvatam ja da je neko student i da nema, od takvih ljudi očekujem samo da dođu, ali neki red mora postojati, a ovi ga nemaju, vjerujte kod njih il neko umro, il se rodio, il se oženio, nikom ništa. Ja na to nisam navikla, odrasla sam i odgojena tako da idem odmah svakome i na žalost i na radost, pa koliko se može, ali red je da se ode.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:02:41   
hanabanana
Prvih 40 dana niko. ( osim naravno muzevih i mojih najblizih ).
Tako sam rekla prije prvog poroda, pa su valjda za drugi zapamtili.
To samo rekla i svojim prijateljicama.
Po meni je nekulturno doći porodjenoj zeni odmah na babine i još čekati da te neko dvori. Brate dragi jedi kod kuće, iz kurtoazije popiješ kafu pojedeš kolač i noga.
A pušiti u kući gdje je beba, i gdje domaćini nepuše je više nego nekulturno. To je bezobrazno.

Kod mene niko ne puši u kući niti kome od gostiju to dozvoljavam.
Priznajem, od kada ta zabrana stoji broj gostiju se smanjuje iz godine u godinu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:33:55   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: mama alma

Krio mi je ako sam pogrešno shačena, kao neki materijalista, kao neko kome je bitno je li neko donio poklon ili ne, ali zaista neki red postoji, došao je dajdža mog muža, puši crveni malboro, rpsi se da je bos, dočekao me na vratima kada sam došla iz porodilišta da se nije udostojio da sestrinom prvom unučetu stavi 5 km pod glavu, ili mužea sestra, dođe kod mene peti dan po porodu da prodaje sir ženama u komšiluku, jer živi izvan sarajeva i ima krave, i zaradi 200 km, i niko je ništa ne pita, a ona kaže ma nemam sada, hajd bogati biće drugi out,

a shvatam ja da je neko student i da nema, od takvih ljudi očekujem samo da dođu, ali neki red mora postojati, a ovi ga nemaju, vjerujte kod njih il neko umro, il se rodio, il se oženio, nikom ništa. Ja na to nisam navikla, odrasla sam i odgojena tako da idem odmah svakome i na žalost i na radost, pa koliko se može, ali red je da se ode.


Ma, nisi neshvacena....svi smo svjesni danasnje situacije i niko ne gleda samo materijalnu korist (nekada se i s malo moze uciniti jako puno), ali red je red...ipak je to rodjenje djeteta....eto recimo - znam da je mimo teme, ali odnosi se upravo na takve iste nekulturne ljude - mi smo na svadbi dobili i par praznih koverti....dalje necu niti komentirati....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:47:59   
Anushka
mama alma, razumjele smo se, ja sam komentarisala u smislu kako bliske ljude stid moze razdvojiti a zbog obicaja i sticaja okolnosti, dok ovi bez stida i obraza se svakako na njih ne obaziru, ma u kakvim mogucnostima bili. Ali imas ljude bogate materijalno i bogatog duha, a rijetki imaju oboje. zato sam i napisala da smo mm i ja hvala Bogu slozno i zajedno eliminisali iz bliskog okruzenja ove siromasne duse ma kako materijalno bili bogati. Inace ce ti tako skrti ljudi prvi prebaciti da si materijalista!puno pozdravauser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:50:07   
Ilhana RR
sto se tice pusenja ja sam u kuci zabranila i to svi postuju, kad neko hoce da zapali izadje u dvoriste zapali i vrati se. Kad sam bila u Sarajevu ljetos, nije moja kuca nemogu zabraniti ali zato sam ja svoje dijete u drugu sobu dok se pusi a prozori uvijek su otvoreni u toj prostoriji gdje se pusi i vratim se nakon desetak minuta i izvjetreno je... ali vecinom smo sjedili napolje na "verandi" jer je uvijek bilo lijepo vrijeme a navece je spavala tako da je spavala u nasoj sobi... gdje se naravno nepusi ;)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:54:59   
Saraya
Kod nas u kuci niko ne pusi(nikad) to nam je generalno pravilo za svakoga i sva vremena. Cak i moj otac kad dodje izadje na balkon da ispusi.
Meni je bas fuj uci u kucu gdje zive pusaci, pa  i zavjese i namjestaj i... smrdi na dim, muka mi je od toga... user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Gosti poslije porodjaja
3.6.2009 22:58:52   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Saraya

Kod nas u kuci niko ne pusi(nikad) to nam je generalno pravilo za svakoga i sva vremena. Cak i moj otac kad dodje izadje na balkon da ispusi.
Meni je bas fuj uci u kucu gdje zive pusaci, pa  i zavjese i namjestaj i... smrdi na dim, muka mi je od toga... user posted image



slazem se potpuno, ovde se nigdje nepusi kod kuce...

a sto je najgore kod mnogih pusaca sto sam ja srela djeci kosa smrdi na duhan...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *