|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ospice
20.2.2012 14:32:44   
emma.L
Evo i nas sa pljuskavicama, izgleda user posted image .

Jučer se vratila od nane sa jednom iza na vratu i jednom bubuljicom naprijed. Malo lošije jede. Sinoć nakon kupanja primijetim još jednu na butini. Temperatura 37,2 ali do spavanja je spala sama. 

Jutros nekih 20-ak svugdje po tijelu, jedna i na usni i mislim da će imati jednu u trepavicama. Nadam se samo da će sluznice biti pošteđene. Popodne ćemo u ambulantu da vidimo za terapiju. Od prijatelja dijete trenutno isto ima pljuskavice i dali su im samo hipermangan i neki sirup, dakle, nikakav puder user posted image . Dijete super reagira i skoro da je prošlo. Malo sam zbunjena, jer smo svi mi hodali tačkasti od tog pudera, koliko se sjećam. Ali eto, pitat ćemo popodne.

Sad me jedino brine šta će biti sa bebačem i je li još zaštićen mojim prebolovanim pljuskavicama. Trebao je na vakcinu u četvrtak, pa ćemo vidjeti kada ćemo, treba li čekati. Iskreno, voljela bih da odmah odradimo i njega, ako neće biti nekih posljedica zbog odlaganja te vakcine.

Eto, tko želi pregurati ove zime i taj belaj, bujrum na cheesecake i druženje. Kuća svakako izgleda kao igraonica. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Vodene ospice
20.2.2012 16:12:00   
mamina princeza
mi od prije sedam dana imamo neke tackcie koje su nedefinisane i doktorica nam je rekla da su 90% pljuskavice. s obzirom da sam ja kao cura imala pljuskavice bas ih se sjecam i meni nisu bile ovakve - tj moje djete nema kraste ni belancice one klasicne. nama je doktorica rekla da je epidemija pljuskavica jako velika i d aima raznih oblika i raznih mutirajucih izgleda takod a je gotovo sigurna da jesu.... druge djecije bolesti je potpuno iskljucila zbog izgleda i pojavljivanja. ukupno ima nekih 20-30 ak tackica na tjrlu i na jednoj se nije stvroila krasta.... neke su se smanjile alvecinom su iste za ovih sedam dana. ima samo jednu na licu pa ne brigam puno cese li se ili ne....

na pocetku sampotpuno odbijala da su pljuskavice al postos am cula da stvarno imaju takve sad i ja kontam mozda jesu.... najgore sto nece znati jel imala ili nije al nek se testira ako opet ne dobije kad odraste radi trudnoce i drugih stvari.

nismo se kupali nekolikod ana sinoc smo se najnormalnije okupali... nekoliko dana smos e kupali samo boklaom vode sa hipermanganom i mi smo stavljali onaj tekuci puder. da nesto pomaze ne znam , al joj zaustavi cesanje malo. sad je vise ne mazem kontam ako i jesu vec prolaze sam sod sebe....

kod nas uvijek nesto komplikovano :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Vodene ospice
20.2.2012 21:56:24   
emma.L
Ne znam kako ćemo ovo izdurati pošto imam jako nestrpljivo i 'nedokazano' dijete. Sad ih već ima sigurno 50 na tijelu, srećom nema u ustima. 

Znate sve kako je, samo da kažem da beba nije imuna iako doji i ja sam imala pljuskavice već, tako da očekujemo kroz 21 dan i njega. Selo veselo user posted image , ali pregurat ćemo sada i nadam se brzo.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Vodene ospice
20.2.2012 22:01:17   
bebacha
emma Ajla je dobila ospice prosle godine 22 februara a Alen 8.marta.i on je dojio.znaci brzo poslije nje.iskreno bilo bi mi zao da nije tad dobio.pregurali smo nekako

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Vodene ospice
23.2.2012 8:12:24   
emma.L
Nekako guramo ali sam na svoju ruku uvela hipermangan kupku i kašičicu Flonidana pred spavanje. I dalje mažemo tečnim puderom. Preksinoć nismo nas dvije ni spavale jer je ona plakala od svraba a ja pokušavala balansirati između njenog češanja i dojenja user posted image . Sinoć je nakon ovoga prespavala noć bez problema. Danas je 4. dan, još 10 i gotovi smo user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Vodene ospice
23.2.2012 12:52:18   
bojana86
Pozdrav mame....mi smo imali vodene ospice u Decembru, i prosli super... imao ih je bas puno po tijelu al nije se uopste cesao,podnosio super kao da ih nema... Uvece smo mu davali flonidan i nista drugo,spavao nocu normalno. pozdrav za sve male ospice!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Vodene ospice
27.2.2012 21:19:27   
emma.L
Pitanje za ove iskusnije s ospicama: Kada smijem okupati dijete i oprati kosu? Jako sporo otpadaju iako krastice izgledaju sasušene - večeras smo prvu ispratili i ovim tempom neće za mjesec dana sve otpasti pa sam zbunjena user posted image .
Puder smo prestali koristiti prekjučer jer je ne svrbi, a večeras ćemo prekinuti i Flonidan. Samo se još uvijek svako drugi dan kupamo u hipermanganu user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Vodene ospice
28.2.2012 10:26:28   
new mama

IZVORNA PORUKA: emma.L

Pitanje za ove iskusnije s ospicama: Kada smijem okupati dijete i oprati kosu? Jako sporo otpadaju iako krastice izgledaju sasušene - večeras smo prvu ispratili i ovim tempom neće za mjesec dana sve otpasti pa sam zbunjena user posted image .
Puder smo prestali koristiti prekjučer jer je ne svrbi, a večeras ćemo prekinuti i Flonidan. Samo se još uvijek svako drugi dan kupamo u hipermanganu user posted image

Meni je pedijatrica rekla kad smo bile na kontroli poslije 7 dana da je smijem okupati,ja tako i uradila,samo sam pazila na one vece krastice da joj ne skinem,kasnije joj opet namazala,dok postepeno nije pocelo prolazitiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Vodene ospice
28.2.2012 10:28:18   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: emma.L

Pitanje za ove iskusnije s ospicama: Kada smijem okupati dijete i oprati kosu? Jako sporo otpadaju iako krastice izgledaju sasušene - večeras smo prvu ispratili i ovim tempom neće za mjesec dana sve otpasti pa sam zbunjena user posted image .
Puder smo prestali koristiti prekjučer jer je ne svrbi, a večeras ćemo prekinuti i Flonidan. Samo se još uvijek svako drugi dan kupamo u hipermanganu user posted image


Ja sam H. treći dan okupala, bila je sva u ospicama, samo sam pazila da joj tapšem kada sušim da ne bi koju ospu zgulila.
Nisam je ni jednom kupala u hipermarganu. A puder sam stavljala samo na ospe. I to vrlo " siromasno ".

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Vodene ospice
28.2.2012 10:50:23   
emma.L
E super, strpit ćemo se danas, a sutra jedno brzinsko tuširanje. Neću je ni trljati tušem, umotam je i dok joj sušim kosicu, malo fenom mahnem oko nje i eto ga user posted image . O sreće naše!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Vodene ospice
28.2.2012 13:56:33   
bojana86
mi se nismo kupali sigurno 7 dana,i onda sam ga malo pelenom samo u hipermaganu kupala,a kosu su nam rekli 10 dana da se ne pere,tako da vjerujem da se mozete strpiti,nece im biti nista ako se jos malo ne okupaju!user posted image
sretno svima sa ospicama!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 15:44:38   
Romali
Ćao žene,
mi od pon.imamo strašne ospice, izbacuju već 5.dan.Kada misle prestati? Je li 7 dana maksimalno mogu izlaziti van?

I dječak danas ništa ne može jesti, kaže da ima pljuskavicu u ustimauser posted image . Ima li načina da se ista tretira??? Šta ste vi radile ??

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 16:05:23   
Mala Selma
Romali i moj je A. ima pljuskavice u ustima i nisam nicim tretirala, samo je prestalo user posted image Ako nije raspolozen za jelo, nemoj ga tjerati.Nama su izbijale 4 dana pa onda lagano prestajale,Mazi puderom i ti ga ceski, jer je svakako bolje nego on sam da se cese i da mu ostanu oziljci!


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 16:07:03   
dinaa
Uh draga ako kaze da je ima u ustima vjeruj da imauser posted image a to kako se tretira mislim nikako na takvom mjestuuser posted image
Moja malena je imala ospice kad je bila beba od 8 mjeseci i to je strasno izgledalo koliko je bila osuta,ona ih je imala cak i u okicama,u usima,izmedju prstica maaaa joj nema gdje ih nije bilo.
Strpljenja draga brzo ce to prociuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 16:07:58   
Romali
Mala Selma, dinaa, hvala user posted image .
Ma kakvo jelo, ne pokušava ništa ni staviti, jer ga zaboli. Noćas je bio budan skoro cijelu noć, njie mogao spavati koliko ga je svrbilo.
Valjda neće više izbijati...

< Poruku je uredio Romali -- 27.4.2012 16:08:39 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 18:34:38   
nanika
Djecici zelim brzo ozdravljenjeuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Vodene ospice
27.4.2012 19:11:29   
dinciii
Moja mala je nedavno imala ospice i doktor joj je prepisao puder onaj tecni i neki sirup za pit,kao antialergijski napitak i kroz to je nije nikako svrbilo...Hvala bogu sve proslo da se nije ni pocesala.

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Vodene ospice
2.6.2012 18:35:57   
Majčica
Moj dječak ima jednu pljuskavicu na očnom kapku i to oko mu je počelo krmeljati. Ne znam treba li se to posebno tretirati. Malo sam mu očistila kamilicom, ali vidim da mu stalno pomalo krmelja.
I još jedno pitanje - koliko dugo traje temperatura i češanje? On ima već 3. dan popodne temperaturu, večeras mu je malo veća, 37,8 a češe se tek od danas prilično.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Vodene ospice
2.6.2012 20:27:53   
Majčica

IZVORNA PORUKA: Majčica

Moj dječak ima jednu pljuskavicu na očnom kapku i to oko mu je počelo krmeljati. Ne znam treba li se to posebno tretirati. Malo sam mu očistila kamilicom, ali vidim da mu stalno pomalo krmelja.
I još jedno pitanje - koliko dugo traje temperatura i češanje? On ima već 3. dan popodne temperaturu, večeras mu je malo veća, 37,8 a češe se tek od danas prilično.

Anybody???

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Vodene ospice
2.6.2012 20:52:15   
emma.L
Mislim da malo kamilice neće škoditi toj pljuskavici a za krmeljanje može samo pomoći user posted image .
Što se tiče češanja, ja sam to riješila kašičicom Flonidan sirupa pred spavanje dok se nisu počele sušiti.
Temperaturu nismo imali.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Vodene ospice
2.6.2012 21:02:46   
Majčica
A je li ti beba dobila? Vidim da si gore pisala... Pošto imam i ja bebuuser posted image U jednu ruku kontam da je bolje da se toga riješimo odjednom, a u drugu...user posted image
Za oko me strah infekcije, ne znam što krmelja...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 0:55:41   
DM
Jedno pitanje:
Moj sedmogodišnji dječak je jučer dobio pljuskavice, odn. jučer su krenule po koži izlaziti(5.6), da li smijemo u ponedjeljak(11.6) na izlet sa djecom iz škole(zaboravih doc. pitati)?


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 8:48:55   
martajay
nama je doktorica rekla da ne smije u vrtic 10ak dana, a i rekla je da je vrlo opasno izlagati se suncu dok se imaju pljuskavice.

_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 8:55:11   
animagical

IZVORNA PORUKA: doublemum

Jedno pitanje:
Moj sedmogodišnji dječak je jučer dobio pljuskavice, odn. jučer su krenule po koži izlaziti(5.6), da li smijemo u ponedjeljak(11.6) na izlet sa djecom iz škole(zaboravih doc. pitati)?


pljuskavice su zarazne dok ne nestane i posljednji trag tackica po kozi, znaci ne mozete...bas mi je zao

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 9:28:44   
Hannica
Moja H je juce dobila varicele,pokupila od mene.Ja sam isla doktoru i meni je propisala samo tecni puder da mazem,e sad ne znam da li je to zbog toga sto dojim ili ne postoji nikakav lijek da smanji svrbez? Da li neko zna,ako postoji neki sirup,krema ili nesto slicno da je vodim pedijatru?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *