|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 9:30:03   
veeseelaa
ja kako znam ne... mi smo isto koristili samo puder, maži što češće 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 9:31:25   
animagical
ima flonidan sirup, ali pitaj dr prvo... user posted image za tebe i pilice

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 9:36:27   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Hannica

Moja H je juce dobila varicele,pokupila od mene.Ja sam isla doktoru i meni je propisala samo tecni puder da mazem,e sad ne znam da li je to zbog toga sto dojim ili ne postoji nikakav lijek da smanji svrbez? Da li neko zna,ako postoji neki sirup,krema ili nesto slicno da je vodim pedijatru?


Ja sam svojoj djevojčici doduše 4god.davala Fenistil kapi protiv svrabeža baš su dobre preporučio mi pedijatar.A za bebu ti ne bi znala reći,otiđi u apoteku i konsultuj se sa mr.farmacije šta bih mogla dati ako već nećeš da je vodiš doktoru.
Kupi puder sa anestezinom on je malo bolji od običnog tečnog malo ublažava svrabež.I da možeš je kupati čak se i preporučuje, samo sa vodom bez šampona i peškirom samo potapkaš ne brisati.
Nadam da sam ti bar malo pomoglauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 13:10:27   
Hannica
Vodila sam je pedijatru,rekla nam da mazemo tecnim puderom.Pitala sam za sirup i rekla nam je da moze sirup Rinolan,ali ne mora,nije nam napisala recept.Ja sam ipak kupila pa cu joj dati danas i sutra kad je najgore,bojim se da ne iscopa lice i da joj oziljci ne ostanu.Tek sam ih prebolavala i znam kako svrbi,odrasla sam osoba pa se nisam mogla u potpunosti kontrolisati od ceskanja.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Vodene ospice
7.6.2012 13:14:55   
Lulu_08
Umjesto tog tecnog pudera preporucujem od Aderme tecnu kremu sa sprej fazonom koja je bas za to i namjenjena, skuplja jeste ali je puno ucinkovitija protiv svraba. Kada se osuse i krenu osusene krastice otpadati kupanje u hipermanganu je nama pomoglo.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Vodene ospice
20.9.2012 21:27:44   
mala86
mene interesuje kad otprilike krece svrbez?
nama je danas 5-6 dan,od nedelje mazemo puderom 2x dnevno ali ga nikako ne srbe
smanjuju se nema vise vode,ali nikako ga ne srbe

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Vodene ospice
20.10.2012 22:09:43   
mamalina_
eh i ja da se upisem u ove tackaliceuser posted image ...u 15 dana 2 upale uha je imao,strasno kasljao i slinio te dobio i inhalacije i 2 razlicita antibiotika..i jutros oko usta vidim osip neki,pregledam nema vise nigdje nista,kontam od inhalatora u dz pokupio neku bakteriju..i odvedem ga predvece opet na inhalacije i pitam dr sta bi moglo biti kaze skinite ga (a nisam u kuci bila od 15h i nisam ga zagledala ispod majice),jaooo kad sam ga skinula..katastrofa..u roku od 3 sata on se sav istackao-pluskavice..evo namazala sam ga i cekam sta dalje..kaze nema izlazaka,kupanja..jel moram jos na nesto obratiti paznju?
a da..ja ih nisam imala,pa ih i ja ocekujemuser posted image

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Vodene ospice
20.10.2012 23:18:01   
Nedi
N je danas 18. dan sa ospicama...ima ih bar jos stotinu u krastama velikim i malim. Da vise hoce proci dodijale su nam. Sad ja cekam da vidim da li su presla i na mene.
mamalina sretno nadam se da ih je kod vas manje i da cete ih se rijesiti kroz 10 dana

(odgovor članu mamalina_)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Vodene ospice
20.10.2012 23:23:08   
mamalina_

IZVORNA PORUKA: Nedi

N je danas 18. dan sa ospicama...ima ih bar jos stotinu u krastama velikim i malim. Da vise hoce proci dodijale su nam. Sad ja cekam da vidim da li su presla i na mene.
mamalina sretno nadam se da ih je kod vas manje i da cete ih se rijesiti kroz 10 dana


hvala draga..al bome kako je krenulo imat ce ih stotine ledja i prsa i stomak puni..oko usta ih ima 10tak..iza uha,po tjemenu..jos jutros mi na inhalacijama i ja mu vidim nesto na prsticu,stisnem kaze ne boli pitam sestru ona uzela iglu kaze ujelo ga nesto pa da mu iscisti hahaha a dusa moja poceo da se tackauser posted image ..evo ga vrti se u snu i kenjka (a zadnja dva dana je nepodnosljiv)..a tek je pocelo..
nedi drzim fige da te zaobidju..i mene cekaju

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Vodene ospice
20.10.2012 23:37:48   
Nedi
N ih je imao milon ali bukvalno. Na svakom dijelu tijela, stapic za pikanje jednu po jednu puderom smo koristili prvih dan dva a kasnije smo premazivali krpicom leđa, prsa, vrat, pazuhiceuser posted image bas ih je bilo svugdje. Da samo jednu po jednu mazali trebali bi nam sati.
Imam nekih 6 tackica i sad jos uvijek cekam da vidim da li sam i ja dobila. Nadam se da je vakcina '80 bila dobra pa i ako dobijem da nece biti szrasnouser posted image

(odgovor članu mamalina_)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Vodene ospice
2.11.2012 13:01:48   
niki83
I mi smo ih zaradili user posted image
Evo nas drugi dan kuci, jos izbijaju uveliko, sve ih je vise..
Neke je vec svrbe i dira onako po malo, ali skrecemo joj paznju.
U vrticu vec mjesec i po kruzi u grupi, skoro svi su ih odbolovali user posted image
Samo moja N je dobra, hvala Bogu jede normalno, nema temperature, nije ni nervozna, pa da ovako i ostane aBd.

_____________________________

N&N

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Vodene ospice
2.11.2012 13:10:12   
Nedi
niki user posted image

Nama jos nisu prisle u potpunosti. Imamo 2-3 koje nisu otpale i na mnogo mjesta se vidi gdje su bile.
Al hajd neka smo i to predeverali. Mi smo N zabavljali playstationom koji inace moze dobiti jedan vikend u mjesecu. Paznja mu je bila zaokupljena i nije ih dirao prvih 10 dana nikako.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Vodene ospice
3.11.2012 22:36:25   
niki83
Hej bas si me utjesila user posted image user posted image prvih deset dana..user posted image user posted image user posted image
Danas smo u krizi, nije naviklo moje dijete biti zatvoreno toliko u kuci, a danas treci dan pa joj je svega preko glave..treba se naviknuti na novonastalu situaciju user posted image Pocela se i cesati, pa sam joj dala i Flonidana kasiku, da ublazimo. Najvise ih je na ledjima i stomaku naravno. Ma proci ce aBd, samo sabura..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 14:38:44   
shpagica
Pljuskavica ima jaaaako puno u gradu, pa tako i u nasem vrticu. Mladja curica je dobila pljuske starija jos nije. Zanima me sta koristite za mazanje? Pedijatar nam je standardno prepisao onaj tecni puder sa anestezinom, evo sad citam na ringeraja.hr tamo pedijatri ovo vise ne prepisuju i cak pisu da moze da bude i stetan.

Imate li kakva iskustva sa drugim preparatima?

< Poruku je uredio shpagica -- 28.11.2012 14:39:01 >

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 14:40:32   
hanabanana
U kojem vrtiću su tvoja djeca?

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 14:42:03   
Nedi
Mi smo mazali samo tim puderom i nismo nista vise pili/mazali. A koliko smo ih imali i kakve su grozno mutirane bile hB pa smo i to odradili

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:10:12   
shpagica
@hanabanana - u privatnom smo vrticu.

@Nedi - kako mislis mutirane pljuskavice?

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:37:18   
canim
Da pitam dali pljuskavice mogu izaći samo 3 na tijelu, 2 na ledjima i 1 na nozi, bez popratne temperature i bilo kojih drugi simptoma user posted image

Pitam jer smo bili u društvu u kojem je bio dječak koji je sutradan dobio te 3 tacke pa vodili su ga oni dr. Ali oni kažu da ne znaju sta je i dali su pljuskavice pa ne znam hoće li mi na malu to sta proći.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:43:44   
hanabanana
MOja Hana je imala par tačkica, nije imala temperaturu, samo blago povišenu.
Više je imala tačkica kao ubode olovkom, i tek par sa krasticama.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:44:12   
Nedi
spagice N je dobio ospice, pregledala sam na netu i prepoznala da je to to.

Otisli dr potvrdili dobili puder i poceli mazati. No kad su pocele iskakati to je bilo nemoguce pohvatati inamazati. Bilo ih je milion ma ne milion, milijardu. Neke su bile ogromne, zadrzale su se jako dugo i trebalo im je vremena da velike kraste otpadnu. Na mnogim mjestima su ostali oziljci i sad ima mjesta koja izgledaju kao da je tek zgulio krastu. A nijednu nije otkinuo. Bilo smo kod dr na dvije kontrole i ona se bas iznenadila nasim ospicama.
N nije imao nikakve predznake ospica tura i sl.

canim N je imao 1 ospicu nekoliko dana pa su tek onda pocele izbijati. Svakako je moguce da i vi dobijete ako su ospice u pitanju

< Poruku je uredio Nedi -- 28.11.2012 15:45:09 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:50:13   
shpagica
Jao Nedi zvuci strasno! Mada kad sam guglala pljuskavice jesam vidjela strasnih slika, kod djece to zna da izgleda sve kao jedan ogroooomni plik!

Ma samo nek prodje bez dodatnih komplikacija, nama je dr navela i to da bismo znali reagovati u slucaj ne daj Boze, strasno, uopste nije naivna bolest! I kad realno saberes koliko dugo to sve traje i koliko sroza imunitet, bas bezveze.

Rekli su nam i da se cuvamo poslije bas zato jer je imunitet oboren, da ne bi neke druge bajke lako napadale.

Nedi, jeste li se kupali?

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:53:22   
canim
Znam da je moguće zato i pitam jeli ima neko da je prebovao pljuskavice sa samo 3 tacke, bas čudno, dječaku je već 6 dana isto stanje s tim da doktori mu nisu ništa potvrdili.

Pa eto čekamo, koliko vremenski treba da predje, ja sam čula 21 dan od kontakta sa zarazenim ili manje user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:56:01   
Nedi
Nismo se kupali sigurno 10 dana i vise...samo sam one na licu prala rastvorom hipermangana nakon 4.-5.dana da bi skinula skoreni puder i namazala ponovo.
Dr je rekla kad smo dosli da se moze kupati nakon 4. dana ali na prvoj kontroli je rekla da je dobro sto se nismo kupali. Ipak su nas pravo napale. N je odmah poslije ospica razbolio iako nije bio bolestan godinu dana prije toga. Ospice su dobro srozale imunitet.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:57:24   
Nedi

IZVORNA PORUKA: canim

Znam da je moguće zato i pitam jeli ima neko da je prebovao pljuskavice sa samo 3 tacke, bas čudno, dječaku je već 6 dana isto stanje s tim da doktori mu nisu ništa potvrdili.

Pa eto čekamo, koliko vremenski treba da predje, ja sam čula 21 dan od kontakta sa zarazenim ili manje user posted image


Sjecam se kad smo djeca bili da je jedan djecak imao samo nekoliko piknica, dakle moguce je. Mislim da ste nakod 20 dana sigurni da niste dobili. Prati ispod pahuza, između prstića na nogicama i rukicama

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Vodene ospice
28.11.2012 15:57:28   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

Pljuskavica ima jaaaako puno u gradu, pa tako i u nasem vrticu. Mladja curica je dobila pljuske starija jos nije. Zanima me sta koristite za mazanje? Pedijatar nam je standardno prepisao onaj tecni puder sa anestezinom, evo sad citam na ringeraja.hr tamo pedijatri ovo vise ne prepisuju i cak pisu da moze da bude i stetan.

Imate li kakva iskustva sa drugim preparatima?



u vrticu moje kcerke samo 4 djece iz njene grupe nema pljuske pa su ih prebacili u drugu grupu koje su prepolovljene...

mi nismo korisitili tecni puder sa anestezinom po preporuci pedijatrice..
Kupili smo URIAGE - Pruriced gel.... zaista odlican gel jer Asja nije imala problema sa ceskanjem...a sto je najvaznije smiju se mazati genitalije (s tecnim ouderom NE) ...
i jos smo pili Lostop sirup protiv svrbeza...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *