|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
20.6.2009 23:20:07   
Nunny
a kada ste osjetili prvi udarac koja sedmica trudnoce?

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
20.6.2009 23:37:02   
muby
ja sam prve pokrete osjetila tek na polovini trudnoce iako sam ih ocekivala ranije
ali u to vrijeme sam pila apaurine zbog kontrakcija pa mislim da su oni umirivali bebu
sada sam u 35-oj sedmici trudnoce i bebac je prilicno aktivan
pogotovo zadnjih par sedmica
na svakom pregledu je drugacije okrenut
cini mi se da svaki dan napravi po jedan salto
mada ako sam ja malo aktivnija on se malo umiri
ali zato cim ja legnem on krece u akciju
do sada su pokreti bili nevjerovatno ugodni
a u zadnja dva dana njegovi udarci pocinju da bole
a i stomak ima cudan oblik tako da mislim da je zauzeo malo neudoban polozaj
nadam se samo da ce na vrijeme da se postavi u polozaj pogodan za porod

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
22.6.2009 22:13:39   
Junior
ja sam prve p0okrete osjetila uslovno receno vise kao neko skakljanje iznutra...hahahaha...tako da u pocetku nisam nji bila svjesna da su to ustvari pokreti bebe...tek kada sam procitala u enciklopediji i pitala doktora, skontala sam o cemu se raddi...bila sam negdje u 17oj sedmic i tada...a prave pokrete kojih si svjesna po knjigama svaka trudnica bi trebala da osjeti do kraja 24te sedmice...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
30.6.2009 13:48:35   
IvanaTz
kod mene svako vece cirkus u stomaku user posted image , mali user posted image udara pravo cim ja legnem i umirim se, bio dan ili noc, a posebno navece kada legnem spavati, bas mi ne da da spavam, i stomak skace kao lud, bas se vidi, ono treba snimiti... al' kod mene provjereno djeluje - cim legnem na stranu i umirim se on pocinje da lupa, tako da mogu svima da pokazujem, hihih user posted image ... cak me zna u noci probuditi koliko se udara, blago nama ako bude oavko mirno dijete...user posted image

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
30.6.2009 14:49:16   
Anoniman
kod mene je beba stalno aktivna maliuser posted image pisonja nemiruje pogotovo navecer kad krenem lec nekako zaspim,a cim mene probudi piskit posle nema spavanja user posted image user posted image user posted image
bogme ce kod mene beba bit nemirnauser posted image user posted image user posted image kad se rodi abd...

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
30.6.2009 21:17:17   
Junior
kako odmice trudnoca, lagano, pokreti su cesci i  jaci...masala...sad vec ne da da spavam kako i kad ja hocu, sunce moje malo..tako mi je drago, jer bih se bas zabrinula kad bi se umirio, mada kaze dr da je to sasvim oki...user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
30.6.2009 21:23:23   
juni
Felix, ne mora znaciti da ce bebac biti nemiran. Emil je mene non-stop udarao a sad je za pozeliti bebica. Nikad jos nisam probdjela noc, samo se smije, nikakvih problema s njim nemam user posted image
Junior, zelim ti jos puno puno udaraca duse male user posted image Upravo ti udarci meni i danas nedostaju. Zato uzivajte!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.7.2009 19:32:00   
poetesa
mene baš nasikira kad mi je bebica mirna :(  Juče sam cijeli dan bila aktivna, kao i beba, a danas od jutra sasvim malo se pomiče, rijetko i nekako lagano... I danas sam puno pješačila ali ipak veći dio dana ležim i odmaram, baš me muči što je ovako slabo osjetim. Inače kod mene beba nije baš neki fudbaler, npr još nikada me nisu probudili pokreti a 31 sam sedmica  

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
6.7.2009 0:56:12   
scarlett
Ne sikiraj se draga, uskoro će i to aBd user posted image  !

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
6.7.2009 19:53:51   
Junior
poetesa...i ja sam tako panicila kao ti, a sada masala ne mogu zaspati po sat, dve, jer bebac festu pravi...hahahahaa...a svaka bebica po svom, sve je to individualno i normalno...meni se bukvalno od relativno mirne bebice masala pretvorio bebac u nemirnog malisana...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
6.7.2009 21:03:54   
aida84
I kod mene bebica nije bas aktivna...Kada ja dugo setam onda ona miruje, pa kada legnem nece da udara...user posted image bude mi krivo i zabrinem se...Navecer pred spavanje ga malo osjetim, koji put udari...ali nista puno i nikad mi se nije desilo da ne mogu zaspati ili da me probude pokreti bebice...a voljela bih da je aktivnija i da jace udarauser posted image

_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
7.7.2009 7:51:56   
poetesa
ja  svoju zovem "guzi" zato što mi se čini da se najviše guzom namješta user posted image  Možda postoje neki fiziološki razlozi građe maternice ili abdomena kod nas ili jednostavno su bebice takve

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
7.7.2009 13:24:29   
leona81
nasa je beba pocela udarati prije 3 dana, i evo svaki dan se javlja pomalo:) 20 sedmica trudnoce smo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
7.7.2009 13:26:45   
Lady26
Ja sam 18-ta nedjelja i samo sam je jednom osjetila da me ovlas dohvatila po stomaku i onda vise nista... user posted image , evo cekam i cekam.....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
7.7.2009 13:30:02   
Junior
ja sam bas citala u enciklopediji, a i dr mi je to potvrdio da je normalno, i da je caki cesta pojava da zene ne osjete bebine pokrete do 24 sedmice...joj, i ja sam oko toga panicila...i sad cim se malcice umiri, kontam sto se ne javlja...hahahaha mada kak9o odmicu sedmi8ce trudnoce, udarci su sve ustaljeniji i jaci...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
14.7.2009 18:35:49   
nikita
nama user posted image nitko ne moze ugoditi...kad beba ne lupa kuku sto ne lupa a kad lupa mislimo da ce iskociti user posted image
Evo zadnji par dana ovaj moj malac mene razvaljuje...nema gdje ga nema  a najvise je dole i mamu udara po mokracnom mjehuru ...a ja se uspanicim i mislim da hoce da izađe...tek sam u 22.tj i jos je mali a ovako udara...jedva cekam u cet uzv pa da vidim kako se namjestio...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
15.7.2009 0:28:10   
Milalila
Ja sam bas bila zabrinuta sto dugo nisam osecala bebu sve do 25-te nedelje. A onda su krenuli pokreti sve jaci. Sad sam 30-ta nedelja i bebicu osetim sad svaki dan, nekad jace nekad slabije. user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
31.7.2009 8:29:23   
Anoniman
Ja sam u 20-toj sedmici, prve pokrete sam osjetila vrlo rano, oko 15-te sedmice... Nisam vjerovala ni samoj sebi dok mi dr. nije potvrdio da je moguce kod druge trudnoce osjetiti puno ranije... Ali to je bilo tako blago da se ne moze ni porediti sa ovim danasnjim lupanjem... Danas se cak vidi kako lupne... Stomo poskoci a mm u istom ritmu se trzne... user posted image  Vec dvije sedmice se javlja skoro pa u isto vrijeme... Ujutro obavezno oko 8 sati, zatim oko 12, tamo oko 16-17 sati i navecer oko 22 sata... Sinoc je bio malo aktivniji, citav sat vremena je lupkao i okretao se... Doduse, seka je bila tu, ljubila stomu, pricala mu, pa je to u stvari bila reakcija na njen glas... Poslije sam njezno milovala stomak i imala sam osjecaj kao da se zalijepio kompletan za zid stomaka i ne mice, a mm kaze razmazices to dijete prije nego se i rodi... user posted image user posted image  Eh neka cu, bebe i jesu da se maze... user posted image

(odgovor članu Milalila)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
5.2.2010 12:54:11   
Skvo RR
Prebacivanje postova

IZVORNA PORUKA: dzeny83

prvo da pozdravim sve trudnice. ja sam nova clanica. moje pitanje je kada ste prvi puta osjetile pokrete svoje bebice? ja sam trudna 18 sedmica i zeljno iscekujem da mi se bebac javi. ovo mi je prva trudnoca, a cula sam da prvorotkinje svoju bebu osjete nesto kasnije. jeli to istina?

unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima.





IZVORNA PORUKA: teatea

Ja sam već 2. put trudna i kad sam ušla u 18. tjedan nisam odmah osjetila bebu, no već u 19. tjednu sam osjetila micanje. Možda ćeš osjetit nešto kao lagane probavne smetnje, ali bi bilo najbolje da legneš na leđa i umiriš se. Ako i ne osjetiš nemoj se uzrujavati, kao što si napisala neke prvorotkinje ne osjete odmah micanje bebe.


IZVORNA PORUKA: nanika

Ja sam svoju prvu bebu osjetila sa tacno16 nedjelja, a drugu bebu cekam da mi se javiuser posted image


IZVORNA PORUKA: Bambi09

ja sam trudna po 2 put... user posted image user posted image user posted image user posted image
prvu bebu sam osjetila sa nekih 3 i pol mjeseca...  a sada sam bebu osjetila puno ranije ali to su bili tek oni "leptirici", a sada sam i ja u 18+1 sedmici i osjetim bebaru pravo fino lupkanje... doduse najbolje osjetim kad sam u polusjedecem polozaju... tj. kada sam na RR... user posted image user posted image user posted image user posted image  laptop u krilu i bebara reaguje na tipkanje a ujedno pozdravlja svoje drustvo na RR koje je jos uvijek u tibama... user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Ja sam svog bebana osjetila u 17oj sedmici i sad mi se javlja svaki dan,jos uvijek stidljivo,ali dovoljno da mamu podsjeti da je sretna kao nikada prije...
Pozz!



IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja sam trudna 17+3 sedmica i ovo mi je prva trudnoca.... sinoc sam na trenutak osjetila kao male mjehurice u stomaku... sad razmisljam da li je to bebica ili losa probava user posted image  da nije prerano da osjetim bebu

doduse, kad je probava, osjeti se malo vise mjehurica user posted image


IZVORNA PORUKA: kristina110

čestitam na drugoj trudnoči i želim vam sve najblje u danjem tjeku trudnoče i poroda.ja sam svoju paulinu tek sa 6mje prvi puta pravo osjetila a do tada jesam ja osjetila ko neko žamorenje u stomaku ja sam stalno mislila da mi to crjeva rade i da sam gladna a na kraju to moja miškica šetala a ne crijeva.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.2.2010 13:34:34   
Mamica24
Moja beba više ne udara već pravi kolutove naprijed nazad - slomi me...

Ja da se pitam sutra bih se porodila!! Ala će da dobije po guzi kad se rodi!


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.2.2010 13:50:08   
lara 33
Ja osjetim bebu po citav dan. Od ujutro pa sve dok dok ne legnem spavati. Prvi put sam je osjetila jos u 16 sedmici. Rano za prvo djete i sa obzirom da je posteljica naprijed ali eto bebano se toliko vrti da je nemoguce ne osjetiti.
Zadnjih par dana se pocela pravo prevrtati. Isto kao da imam ribu u stomaku. Sad sam u 22 sedmici.
Sad me ponekad zna probuditi u noci. Ali pokreti nisu jos toliko jaki da nemogu ponovo zaspati. MM je osjetio bebine pokrete prije par sedmica a tek sad prije par dana je osjetio ovo prevrtanje u stomaku.
Eto malo o mom bebanu

_____________________________

Najsretniji dan mog zivota 20. juni 2010

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.2.2010 13:52:11   
sheri
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Moja beba više ne udara već pravi kolutove naprijed nazad - slomi me...

Ja da se pitam sutra bih se porodila!! Ala će da dobije po guzi kad se rodi!


ovo sam i ja stalno ponavljalauser posted image user posted image user posted image user posted image , al naravno nista od togauser posted image
uzivajte u tim pokretima, nedosatjat ce vamuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.2.2010 13:54:46   
marinela
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Moja beba više ne udara već pravi kolutove naprijed nazad - slomi me...

Ja da se pitam sutra bih se porodila!! Ala će da dobije po guzi kad se rodi!


Potpisujem..user posted image user posted image user posted image .mene u rebro kad udari momentalno sjednem na dupeuser posted image user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.2.2010 14:02:26   
ivanak
Mene još moj nije počeo udarati, a 17 sam tjedan. user posted image user posted image Pa neki doturi kažu, druga trudnoća, prije osjetiš bebu, ali kod mene i nije baš tako.
U prvoj trudnoći sam ga tek osjetila u 20 toj sedmici, ali otad nije prestajao. Lupa nogicama kao što i dana danas radi
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
8.6.2011 16:25:42   
emma.L
Ja ovu bebu baš odavno osjetim, ali maloprije mi je popravio dan neki salto koji se čak vidio na majici user posted image . Prvi put se vidi pokret i presretna sam.
Malo mi je samo čudno što je kad smo bili na pregledu u četvrtak izveo pravi skok za publiku user posted image  a to uopće nisam osjetila.
A koliko često - stalno osjetim bebu negdje nisko, uvijek na lijevoj strani. Čak i kad imam kontrakciju i malo primirim, već za par minuta se javlja da je ok srce moje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *