|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
20.5.2012 12:51:54   
ajla86
ja sam od 15 sedmcie pocela osjecati skakiljanje...i bas me toliko zaskakilja da se pocnem na tom mjestu cesati gdje me beba dotakne ili sta vec radi...
sad sam 21 sedmica i zadnja 2 dana jel se javi jednom ili nijednom...vikend je i ja sizim uveliko...
i to jedvaosjetim blagi njezni dodir svi pitaju jel osjetis jace a kod mene naopako...
sutra je ponedeljak kontam kod dr....vec me lagano strah....sta da radim...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
20.5.2012 13:16:53   
Nasmijana1
Ajla, mozda ti pomogne ovaj tekst http://www.roda.hr/article/read/bebini-pokreti. Pise da bi se tek nakon 22. Sedmice morali javiti ako se ne cuju pokreti. Kod mene to uopste nije bilo izrazeno, ni golicanje, ni leptirici, a kasnije je postalo konkretno. Obicno mi se beba javi kad pojedem nesto slatko, pa pokusaj.

_____________________________

U zen fazi :). Cekam prvo dijete, termin aBd 29.08.2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
20.5.2012 13:44:31   
ajla86
nasmijana sve sam ja izcitala redom sto mi je izbacilo sa tom temom user posted image user posted image
buni me naime sto sam do unazad 2-3 dana imala golicanje jako redovno...skakiljanje svaki dan...sad je utanjilo.....neosjetim je nikako pa sam se prepala...lupanje jos nsiam cula jer sam 21 sedmica,prva beba,debela,posteljica sprijeda to mi je dr naveo sve kao razloge sto cu kasnije osjetiti bebu...

(odgovor članu Nasmijana1)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
25.8.2012 17:01:58   
jasmina_ze
ja juce bila kod svoje dr.privatno i pitala je kada bi mogal osjetiti bebu...stim da mi je prva trudnoca a u 17-toj sam sedmici kaze da prvorotke bebine pokrete mogu sjetiti tek od 20 do 22 sedmice....neke mozda i prije ali mjenjaju pojkrete i rad crijeva...tako da me utjesila jer mene svi uveliko pitaju da li osjetim bebu tako da sam ja bila malo u depresiji jer ja nista nisam osjecala.....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
26.8.2012 0:08:45   
Alannah
Nemoj biti u depresiji. I ja sam tek u 20.osjetila prve pokrete i to blage neznatne,a trebalo mi je do 22.sedmice da shvatim da su to u stvari bebini pokreti,jer nisam bila sigurna,posto sam vise osjecala kao titranja,a ne udarce. A i mene je okolina smarala sa pitanjima mice li se,pa stave ruke na stomak i slicno,a ja lagala da se mice da me puste na miru user posted image .

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
26.8.2012 12:22:37   
jasmina_ze

IZVORNA PORUKA: Alannah

Nemoj biti u depresiji. I ja sam tek u 20.osjetila prve pokrete i to blage neznatne,a trebalo mi je do 22.sedmice da shvatim da su to u stvari bebini pokreti,jer nisam bila sigurna,posto sam vise osjecala kao titranja,a ne udarce. A i mene je okolina smarala sa pitanjima mice li se,pa stave ruke na stomak i slicno,a ja lagala da se mice da me puste na miru user posted image .



u pocetku kada sam usal u 5-ti mjesec i kad su me poceli pitati OSJECAS LI ISTA ja lagala da osjecam sto ti kazes samo da me puste na miru....vjeruj sad kazem NE OSJEAM svi me zacudjhno pogledaju i zavrsim pricu....dosta meni moje brige da bude sve kako treba jos me i okolo smaraju....doktorica me pravo s irlia ztako da sam sad puno opustenija....user posted image

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
27.9.2012 21:07:07   
Marija13
Drage moje forumasice user posted image i ja moram pomenuti svoju bebicu koja se mrda i to odavno, pocela sam je osjecati vec u 15.sedmici a sad sam zagazila u 31. i user posted image se mrda jace nego ikada, ali me zanima da li je i kod vas ovako: nekada je to kao nekakvo naglo trzanje, nekada odskoci pa se strese user posted image ma raznih neobicnih pokreta ima. Zanima me da li su bebe koje su nemirne u stomaku iste takve i nakon rodjenja? user posted image I da li se po pokretima moze skontati kojem je polozaju, jer ja je vise osjetim iznad pupka, kod rebara, a pri dnu stomaka samo ponekad kao nekakvo komesanje? Izvinjavam se na velikom postu ali prvi nam je bebac pa me sve interesuje user posted image Pozdravcic

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu jasmina_ze)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 9:44:03   
Loretta
Prvo da pozdravim sve forumaseuser posted image Marija13, iskreno i mene brine isti problem kao i tebe da li ce bebe biti nemirne. Naime moja beba (jos uvijek ne znam jel curica ili decko) ne da divlja... to je nesto nemoguce, po citavu noc me zna lupati i onda se po danu umiri user posted image . inace sam u 20. sedmici i kaze dr. kad sam bila na UZV da je pravo ziva beba, sta li ce tek biti kad jos poraste. ima da nam gori poslije poroda hehehe.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 10:31:11   
amrych
Pozdrav svima :)
moja je takodje jaaaaaaaaaako nemirna, po cijeli dan me udara i to pravo jako, iako mi je prva trudnoca ja sam jako rano osjetila prve pokrete, sad sam 24 sedmica, i sad je to pravo divljanje hahahaha I mene Loretta muci isto pitanje, sta ce biti kad se aBd rodi, nema spavanja ocito :))))))

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 10:36:20   
Loretta
hehhe nego odmah sad napraviti zalihe sna da mozemo izdrzati user posted image

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 11:11:59   
mamine oci
i kod mene jedan zvrk po cjeli dan udara mamu ,tek sam 24 sedmica ali bas se jako osjete pokreti pogotovu kad legnem i mirujem ona navaliuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 11:31:26   
veeseelaa
i moj bebač je jako aktivan, sinoć nisam mogla do kasno zaspati, lupka li lupkauser posted image
moja Ajša nije bila ovako aktivna, a ovo malo bebelo čim se umirim lupa, žedno, gladno, upiškilo se user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 11:45:20   
amrych
E bas me zanima kakve li ce nam akoBogda biti kad se rode, nesto mi se cini da nas nece biti na forumu :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
2.10.2012 12:16:47   
visnjica1
Ja svoju bebicu osjecam od 15 sedmice a sada sam 33 sedmica i bas su jaki pokreti, i ima ih razliciti vecinom se okrece po ,,jajnicima,, po danu je uvijek mirnija i kada smo na pregledu ona spava, a navece se budi i neda mira mami.

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.10.2012 13:17:30   
Naida_Saa
Hello raja user posted image
mene interesuje kada ste prvi put osjetile bebu?
Ja sam tek 17 sedmica, prva je trudnoca i ne znam da li je ovo sto osjetim beba ili nesto drugo user posted image
Imam osjecaj ko da mi nesto s vremena na vrijeme malkice lupi chvoku user posted image

Samo sam malo zbunjena user posted image

Pozz

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 140
   [Obrisana poruka]
10.10.2012 13:23:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Naida_Saa)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.10.2012 13:23:58   
veeseelaa
jel to prva beba?
ja sam trudna po drugi put, i bebicu sam osjetila , mislim na lupkanje pravo u 19 sedmici
i svaki dan se otad javlja baš žestoko, da se nekad prepadnem
prva bebica mi nije bila ovako aktivna u pupi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.10.2012 13:35:26   
Naida_Saa
Iman83, i ja sam citala da se moze od 16 sedmice osjetiti beba user posted image ali stavljaju u napomenu da kod prve trudnoce ne mora da se osjeti..U uz beba ne da je zivahna, i fkt osjetim ko da me nesto onako lupi, ne znam da li mi se cini ili je drukcije nego kada mi crijeva krce user posted image

veeseelaa i ja se nadam da cu uskoro bas da uzivam u ritanju bebice, da i bez uz znam da je sve oki user posted image

Hvala vam u svakom slucaju :D

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
12.10.2012 14:52:17   
Taii
U 29. sam nedjelji i moja princeza udara mamu k'o velika user posted image user posted image A u posljedenje vrijeme se onako lezerno probudi u gluha doba noci ( oko 4 ujutro ) i skoro do 6 sati ujutro "skakuce " po maminom stomaku user posted image user posted image .

(odgovor članu Naida_Saa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
12.10.2012 15:02:24   
SelmaK
Mi smo evo pred kraj 25. sedmice, a malena se sve intenzivnije javlja. Nema neko odredjeno vrijeme tokom dana, uglavnom cim sjednem ili malo legnem osjetim je. Vecinom su to udarci (jos uvijek ne toliko jaki), pri dnu stomaka, ali nekada se javi i u gornjem dijelu, ono blizu rebara.

Mislim da tek sada nekada nakon ulaska u 7. mjesec pocinje ona intenzivna faza pravih udaraca, prevrtanja i slicnoga. Nesto sam zaboravila kada se osjeti ono njihovo stuckanje, ali ja sve imam osjecaj da ova moja mrvica vec ponekad pomalo stuca :)

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
12.10.2012 16:11:44   
visnjica1
Ja sam 34 sedmica i bebica je aktivna, ali nikada nisam skontala to stusanje bebe user posted image

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.4.2013 14:58:46   
tratinčicaa
U 12 tt sam, i imam čunde osjećaje vibracije u donjem dijelu stomaka,čini mi se samo dok sjedim,user posted image pa me zanima da li se nekoj od vas to dešavalo? Inače, u prvoj trudnoći bebu sam osjetila oko 16.tt. nekako bi mi ovo bilo rano da je to To....

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.4.2013 18:07:16   
Bihter
U 27. sam sedmici i svaki dan osjetim bebine pokrete,..odnosno nocuser posted image To je uistinu najljepsi osjecaj na svjetu,cak i kad me zaboli uhvatim samu sebe kao se smijuljim od dragostiuser posted image

(odgovor članu tratinčicaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.4.2013 18:22:46   
ajla86
zaista jeste,meni fale ti udarci......uzivajteuser posted image

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: koliko cesto osjetite bebine pokrete???
10.4.2013 18:32:16   
manfri
22 sedmica i bebci se javljaju vec 3 sedmice
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *