|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 15:38:09   
veeseelaa
ma da, haj znaj, sve je moguće.... meni je skoro dolazio momak u ofis i priča mi kako se ne osjeća dobro a nalazi mu ok (koje je do tada odradio), kaže srce mi lupa brzo, osjećaj ima kao da će se nešto strašno dogoditi, bezvoljan je i doima se tužno i zabrinuto.... dr su mu rekli da je najvjerovtanije u pitanju anksicioznost... al ništa 100% jer je ostalo još par nalaza da odradi
Ja lično nit sam tužna, niti bezvoljna (čak šta više) a niti mislim da će se nešto loše desiti al eto s vremena na vrijeme osjetim vrtoglavicu bez ubrzanog lupanja srca .... al haj znaj sad.... bez nalaza ništa

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.8.2011 15:39:36 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 15:39:55   
Galicia
Cuj, moze biti milion stvari.
Anemija, srcane bolesti, trudnoca, dijabetis itd itd...
 
 
Sto se tice mene, ja sam bila kod Dr, u ustanovljeno mi je da imam Anksiozni napad, prouzrokovan "stresom". Moja Dr me poslala na razgovor kod psihologa. Bila jednom, i ustanovi mi da samo trebam svoje vrijeme bolje rasporediti i da za sebe imam vise vremena. Jednostavno, stres, neki problemcici koji nisu bili vrijedni spomena itd. Ja sam to vrlo brzo i lako prebrodila, tako reci samo je od sebe nestalo. Ali naravno ubrzo nakon toga sam zavrsila i skolu i dobila novi posao, tako da je to uticalo pozitivno.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 15:45:04   
salmy
Meni se to desava,jos srce pocne lupati......ja se tresem,muka i mrak pred ocima,zujanje u usima. Obzirom da ja imam problem sa zeludcom,kad god nije u redu,ili mi se pomjeri zeludac   to mi se desi.I jos opadne secer i nastane taj kurslus,a desi se kad trebam da dobijem(10 dana prije) 
Moguce da ti opadne secer.Ja mislim da nije nista alarmantno,ti veselog duha i uvijek raspolozena user posted image nego imaj pri ruci cokoladicu i kad zagusti pojedi je

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 15:46:51   
veeseelaa
heheheh cure ja ću sex još više podebljati za svaki slučaj user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 17:09:28   
InLove

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Malena da nije kod tebe u pitanju suženje krvih žila vrat - glava, nekako mi to baca na to.... ako potraje možda da napraviš dopler vrata??? U Kiseljaku isti košta 30 KM



Vjerj da nemam pojma, i dobijem napad kaslja, tad me hoce nesto ugusit. A imam problema i sa zeldcem, sve mi se sastalo!

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 18:28:57   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: Malena_A

Vesela i ja evo vec danima imam osjecaj da u se onesvjestit, glava me uzasno boli, trni , ne znam opisati bol! Sve mi dolazi mrak na oci, kad hodam glava me boli, ma uzas, napolje kad izadjem od svjetlosti mi jos vise dodje muka! Razlog ne znam! To mi se desava evo vec peti dan!


Da ti nije pritisak u pitanju? To sto ti ruka trni nije dobro, a mislim da bi trebala otici kod doktora. Ovdje kad dodjes sa tim simptomima uvijek pitaju trne li ti ruke ili noge jer to nije nesto dobro... sad nebi da te plasim al da bi bila na sigurnom ili nazovi ili otidji kod doktora i pogledaj sta bi moglo biti.

A sad moze biti i zeljezo, moja zaova je imala problema sa tim... sve simptome iste osim to sto tebi trni ruka... Cesto joj je se znalo desiti da se u tramvaju onesvjesti i padne i uvijek je bilo to upitanju... 

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 20:36:55   
InLove

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Vesela i ja evo vec danima imam osjecaj da u se onesvjestit, glava me uzasno boli, trni , ne znam opisati bol! Sve mi dolazi mrak na oci, kad hodam glava me boli, ma uzas, napolje kad izadjem od svjetlosti mi jos vise dodje muka! Razlog ne znam! To mi se desava evo vec peti dan!


Da ti nije pritisak u pitanju? To sto ti ruka trni nije dobro, a mislim da bi trebala otici kod doktora. Ovdje kad dodjes sa tim simptomima uvijek pitaju trne li ti ruke ili noge jer to nije nesto dobro... sad nebi da te plasim al da bi bila na sigurnom ili nazovi ili otidji kod doktora i pogledaj sta bi moglo biti.

A sad moze biti i zeljezo, moja zaova je imala problema sa tim... sve simptome iste osim to sto tebi trni ruka... Cesto joj je se znalo desiti da se u tramvaju onesvjesti i padne i uvijek je bilo to upitanju... 


Draga nije ruka, meni glava trni . Sutra aBd planiram otic doktoru, danas imala termin i zaboravila user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 20:59:12   
D_K
IZVORNA PORUKA: Malena_A


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Malena da nije kod tebe u pitanju suženje krvih žila vrat - glava, nekako mi to baca na to.... ako potraje možda da napraviš dopler vrata??? U Kiseljaku isti košta 30 KM



Vjerj da nemam pojma, i dobijem napad kaslja, tad me hoce nesto ugusit. A imam problema i sa zeldcem, sve mi se sastalo!


jesi li radila pregled hormona stitnjace i UZ stitne??


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 21:08:46   
InLove

IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Malena_A


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Malena da nije kod tebe u pitanju suženje krvih žila vrat - glava, nekako mi to baca na to.... ako potraje možda da napraviš dopler vrata??? U Kiseljaku isti košta 30 KM



Vjerj da nemam pojma, i dobijem napad kaslja, tad me hoce nesto ugusit. A imam problema i sa zeldcem, sve mi se sastalo!


jesi li radila pregled hormona stitnjace i UZ stitne??



Ja sam imala nedostatak hormona stitnjace, a uz nisam radila, zadnji put kad sam bila kod doktora rekao mi je da je sve ok user posted image sad sam se bas zabrinula, bas je moguce da je nje..user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 22:17:30   
D_K
IZVORNA PORUKA: Malena_A

Ja sam imala nedostatak hormona stitnjace, a uz nisam radila, zadnji put kad sam bila kod doktora rekao mi je da je sve ok user posted image sad sam se bas zabrinula, bas je moguce da je nje..user posted image


imala si hipotireozu?? jesi li uzimala lijekove pa sad prestala ili se sve smirilo samo od sebe? vodi racuna da i trudnoce uticu na hormone pa malo razgovaraj sa doktorom o tome.
ja sam pod terapijom za hipo vec godinama ali stalno uzimam lijekovi i idem na kontrole jednom godisnje..
ne mora biti samo to, ove vrtoglavice su mozda boljka za sebe. moja mama ima takve napade, vrtoglavice, povracanje, padanje u nesvjest. ona ima suzene krvne zile koje dostavljaju krv u mozak i to tretira nekim lijekovima iako se desi da je uhvati kad je pod velikim stresom i tako..
pokusaj da svom doktoru das do znanja da bi voljela kompletan pregled stitnjace i kolordopler. ako je frka idi i privatno da sto prije dobijes nekih podataka, pa makar i o tome sta ti nije..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 22:21:19   
veeseelaa
Malena shvatil ja dobro glava ti trni????
tako je i mojoj mami i išla je na dopler vrata (zrnci su počinjali od vrata pa bi zahvatali i područje glave) i njoj su rekli da je u pitanju slab krvotok, odnosno suženje krvnih žila vrat-glava
Već dva mjeseca pije lijekove koje joj je neurolog prepisao i sad je hB ko preporodjena, nakon što je istekao jedan mjesec od korištenja terapije išla je ponovo na ct dopler vrata i krvnih žila i dr je rekla da se stanje popravilo al joj je terapija i dalje produžena


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 22:22:29   
InLove

IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Ja sam imala nedostatak hormona stitnjace, a uz nisam radila, zadnji put kad sam bila kod doktora rekao mi je da je sve ok user posted image sad sam se bas zabrinula, bas je moguce da je nje..user posted image


imala si hipotireozu?? jesi li uzimala lijekove pa sad prestala ili se sve smirilo samo od sebe? vodi racuna da i trudnoce uticu na hormone pa malo razgovaraj sa doktorom o tome.
ja sam pod terapijom za hipo vec godinama ali stalno uzimam lijekovi i idem na kontrole jednom godisnje..
ne mora biti samo to, ove vrtoglavice su mozda boljka za sebe. moja mama ima takve napade, vrtoglavice, povracanje, padanje u nesvjest. ona ima suzene krvne zile koje dostavljaju krv u mozak i to tretira nekim lijekovima iako se desi da je uhvati kad je pod velikim stresom i tako..
pokusaj da svom doktoru das do znanja da bi voljela kompletan pregled stitnjace i kolordopler. ako je frka idi i privatno da sto prije dobijes nekih podataka, pa makar i o tome sta ti nije..



Uzimala sam lijekove, s tim kad sam se porodila da sam prestala na svoju ruku, al na kontrolu idem svaka 3 mjeseca! I doktor mi rece da nema potrebe da uzimam lijekove, jer je sve ok user posted image
Sutra obavezno sve ispitam aBd, nadam se da ce imati vremena!
Hvala ti puno!


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
22.8.2011 22:30:08   
D_K
pa dobro, mozda su se hormoni smirili sami od sebe i dobro je ako te ne truje bez potrebe. cudi me samo da ti nije uradio UZ jer mi se cini da bi to trebao biti standardni pregled kod tretiranja problema u radu stitnjace.
ja ti dosta pregleda uradim nabrzaka privatno pa sam mirnija ali dosta uradim i u DZ, pa to im je posao i zato im i placam silne doprinose.
ja nisam doktor pa mi je i malo glupo da ti ovako online nesto pricam, moze biti 1000 stvari ali ja sam kod sebe tako, isla i kod privatnika, nekad se i zeznula i dzaba dala pare, isla kod svoje doktorice, trazila razne preglede i sad znamo sigurno sta mi nije a tretiramo ono sto smo utvrdili da nije u redu. to je najbolja situacija koja se moze dobiti :))
sretno ti sutra i da sto vise pregleda izganjas :)))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
25.8.2011 10:15:45   
InLove
Bila sam kod dok. Prvo sto je pomislio da mi fali krvi user posted image uradio analizu i nije!Druge nalaze sam uradila, odgovor cu dobiti u petak! Pa cemo vidjeti aBd,on misli da je od stresa, ako budu nalazi uredu poslat ceme fizoterapeutu!

Hvala puno svima za odgovore!user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu meriba)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
25.8.2011 13:08:48   
m.i.n.a.
Nije bas 100% ova tema al hajd..mm danima boli meso iznad zuba,iznad jedinica gornjih posebno..kako olaksati?

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
25.8.2011 13:10:56   
klemzi
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Nije bas 100% ova tema al hajd..mm danima boli meso iznad zuba,iznad jedinica gornjih posebno..kako olaksati?
Neka ispire čajem od žalfije. Znaš ono, napije se i drži čaj u ustima, mućka i to user posted image user posted image Valjda ćeš me skontati user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
25.8.2011 13:18:05   
m.i.n.a.
skontala sam postupak...hihihi...jos dok skontam kako cu taj caj naci ovdje..ode googlat latinski naziv...hvalaaa

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:17:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Često mi se dešava da dobijem osjećaj da ću se onesvijestiti.... nisam sigurna šta me potakne na to.... nekada mislim da je tom mom osjećaju pridonjela nečija duga i opširna priča, umor il glad.... ali da li to baš može biti uzrok tog mog osjećaja
Do sada se nikada nisam onesvijestila al osjećaj je gadan, lagana mučnina u području stomaka, ne da mi se gledati u daljinu... pomaže duboko disanje...
Šta je ovo meni? user posted image  da li bi trebala neke nalaze odraditi i koje?


evo ja obavila masu nalaza
Krv ok, urin ok, srce, pluća, jetra, bubrezi, ct dopler vrata, štitna sve ok, abdomen isto tako
rekla sam doktorima da ću se žaliti na ove nalaze user posted image user posted image user posted image user posted image pa stvarno šta mi je onda, lagana mučnina i nesvjestica i dalje traje ....
oni mi govore da napravim test na trudnoću al ista ne dolazi u obzir jer sam prije 13 dana imala ciklus pa sam i to isključila
znal ko šta mi je dalje deverati????



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:19:49   
veeseelaa
zanima me ovaj pregled oko očnog pritiska?? kako se isti izvodi? izvinjavam se ako je pitanje tupavo al nikad nisam taj pregled radila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:20:21   
klemzi
Umor, glad i iscrpljenost mogu prourokovati ovakv osjećaj, bar kod mene.
Bitno je da su nalazi ok, a ti, kad god možeš sjediti, lezi user posted image user posted image user posted image To je najbolji lijek.


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:21:49   
Anoniman
vesela imam iste simptome al nisam radila nalazeuser posted image slijedeci cu tjedan jer je bas neki grozan osjecaj kad me sastaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja se sve nesto tjesim da mi je od cigarauser posted image user posted image user posted image user posted image hocu rec da preĆeram sa istimuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:22:53   
veeseelaa
ma znam al radim, vozim i imam masu drugih obaveza a ova nesvjestica me pravo sputava
Neki dan sam morala otići s posla, prosto tako sam se loše osjećala kao da ću se srušiti
Nadala sam se da ću naći uzrok al ništa
redovno jedem, nisam ni na kakvoj dijeti, mjesečnice su uredne i normalne, mislim nisu obilne
ne gubim na kilaži, ne dobivam na kilaži.... i nemam nikakve druge simptome osim nesvjestice i lagane mučnine


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:25:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me ovaj pregled oko očnog pritiska?? kako se isti izvodi? izvinjavam se ako je pitanje tupavo al nikad nisam taj pregled radila



malo je neugodanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al u biti slicno klasicnom pregledu samo sto na ovom aparatu ima jedna svijetleca tocka koja te tjera da trepnes a ne smijesuser posted image
meni je med.sestra drzala otvorene oci

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:25:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noa

vesela imam iste simptome al nisam radila nalazeuser posted image slijedeci cu tjedan jer je bas neki grozan osjecaj kad me sastaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ja se sve nesto tjesim da mi je od cigarauser posted image user posted image user posted image user posted image hocu rec da preĆeram sa istimuser posted image



ne znam draga al nesvjestica je alarm da nešto ne štima ja se bila pravo uprpila jer se strašno bojim moždanog udara (moj otac je imao velike probleme sa tom bolešću)
Inače sam jako lijena kad je posjeta kod dr-a u pitanju al čim ima nešto veze s glavom ja paničim, bilo da se radi o meni ili o nekom mom
Tako da, obavi ti sve nalaze, za svaki slučaj
Anemija, manjak željeza, slab protok krvi, štitna žlijezda i masa toga može biti uzročnik nesvjestica


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Prepoznaj bolest po simptomima
27.8.2011 0:26:06   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

zanima me ovaj pregled oko očnog pritiska?? kako se isti izvodi? izvinjavam se ako je pitanje tupavo al nikad nisam taj pregled radila



malo je neugodanuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al u biti slicno klasicnom pregledu samo sto na ovom aparatu ima jedna svijetleca tocka koja te tjera da trepnes a ne smijesuser posted image
meni je med.sestra drzala otvorene oci



i šta ako ispadne da imam taj očni pritisak, šta dalje? mislim kako se to liječi?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vakcina Dtp?!
bejbibi

Zanima me je li koja bebica primila vakcinu Dtp proizvodjaca Torlak? Jesu li sve vakcine u nasoj drzavi tog proizvodjaca ili svaka vakcina koju beba primi je drugog proizvodjaca? Molim iskustva...

da (59%)

ne (41%)


Broj svih glasova: 73

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *