|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mobing na poslu
9.6.2012 23:33:09   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: D_K

vezano za temu, nije mi vala ovo bas za mobinga.. mislim klijent je komentarisao kako misli da ona nepristojno sjedi.. ok.. to je bilo jednom i prilicno je subjektivna opaska, nekome je nesto nepristojno a nekome sasvim pristojno i prihvatljivo. valjda anonimna zna da li je bila obucena u skladu sa dress codom i kako je sjedila. mozda je fakat sjedila tako da je suknja otkrivala malo vise nego sto je pristojno, mozda nije svjesna toga.. a mozda je i ta musterija zlonamjerna. mozda je neko ko pokusava da privuce njenu paznju.. zamisljam 1000 kombinacija a ko zna sta je bilo.. u svakom slucaju, sve ovo mi je prilicno bezopasna situacija te ne bih ovo sve zvala bas mobingom..

a generalno vezano za dress code, zna se sta je prihvatljivo oblacenje.. imamo slobodno vrijeme u kojem se mozemo oblaciti kako nas je volja i posao gdje se zna kako se dolazi.. e problem kod 'nepisanih pravila' je sto ga razni likovi protumace onako kako zele, ono u fazonu 'uuu, nigdje ne pise da ne mogu dolaziti u minjaku do guzice na posao, jupiiii, to znaci da mogu dolaziti u minjaku do guzice na posao'' - karikiram naravno..



potpisujem, mada veoma je bitno i u kakvoj instituciji/firmi se radi,

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 1:19:44   
veeseelaa
ma ovo je klasični mobing user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 1:26:52   
veeseelaa
mi smo zene, majke, rekoste jos i da se trebamo drzati zajedno...


ja rekla, ostale nisu rekle, skočile su na anonimnu ko mahnite user posted image
niti jedne trunke razumijevanja niti suosjećanja ja ne vidjeh
niko se ne metnu u njenu situaciju, sve redom napisaše kako se one pristojno oblače na poslu, kako su uljudne za ibretit se, kako su im stranke fine a njihove firme zabermedet user posted image
toliko o solidarnošću medju ženamauser posted image

no i to ovisi o kojoj je ženi riječ user posted image



< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.6.2012 1:36:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 4:15:34   
Galicia
Bitno je da tarlaha. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 7:38:46   
Dzenana_G
Ja s ovim nemam problema, sta god da obucem prekrije mantil user posted image
Mada moj stil i nije oblacenje mini suknjica i maica koje otkrivaju grudi. Ali s obzirom da jako cesto imam sastanke na kojim nije dozvoljno ici u mantilu, ipak moram paziti sta oblacim. Isto tako kada radim na terenu gdje radim sa puno ljudi, kupaca to je jako vazno.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 10:21:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mi smo zene, majke, rekoste jos i da se trebamo drzati zajedno...


ja rekla, ostale nisu rekle, skočile su na anonimnu ko mahnite user posted image
niti jedne trunke razumijevanja niti suosjećanja ja ne vidjeh
niko se ne metnu u njenu situaciju, sve redom napisaše kako se one pristojno oblače na poslu, kako su uljudne za ibretit se, kako su im stranke fine a njihove firme zabermedet user posted image
toliko o solidarnošću medju ženamauser posted image

no i to ovisi o kojoj je ženi riječ user posted image




nit sma manita nit sma skakala na ikoga...
dala sma joj savršeno jasan savjet...dala i svoj stav o ostom...

moj posao gdje god d aje i kakav god da jeste nosi mene u tu radnu serdinu...
ja takva kakav sam gdje god da radim poštivala bih dresskod...
kod mene i muški dio svijeta ponaša se isto...
imama tu sreću da u institucijama nije dpzvoljen ulazak u kratkim hlačama za muškarce, trenerakama kao ni papučama....
dobard dio intitucija ima uređene situacije gdje nas zapolenike ne može dovesti u nezgodnu poziciju...

kako za žene tako i za muškarce postoji dressod...
i tu nema posbene priče...tako je kako je...

anonimnu nije niko optužio ni za što...al u skladu s amjestima rada dlai smo joj savjete...

ja privtano nosim i ispod minića ako mi je ćeif u situacijama i mjestima gdje se nalazim...
al na poslu to ne die tako...
ako moja sukanja ori sjedenju okaže više...ne stavljam na izvolite noge i koljena niti dižem noge na sto...
a od poslodvac zahtjeva da ako od mene traži pristojnost toga tipa istu mi omogući od klijenata i sebe...itd...

sve ovisi gdje radimo...al gdje god bili sebe na posao ponesemo...

mene jako rastuže situacije da pametanu i vrlo vrijednu zapolsneicu neke firme ili institucije poistovjeti neko sa njenom garadraovom ili stilom koji nekome nije prihvatljiv...ali me isto takor astuži da ista ta ne vodi brigu da odjelo ne čini čovjeka al d ami biramo svoje odjelo i da se opousti maksimalno pa svoju pamet pretvori u '' koljeno koje viri''...
ljuti me i ratužuje što se i mobing kao zakonska mogućnost iskorištava sada...
ova priča nije u vei sa mobingon i zakon nema nadležnosti za datu situaciju...
mobing je neštoo drugo i baš bi tužno bilo da ga žene zloupotrijebe ovim situacijama na koje relano utjecati mogu svojim ponašanjem...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 10:39:10   
Skvo RR
Ja sam veliki ljubitelj haljina i suknji...ali su to modeli koji nisu preuski i prekratki..to mi nije za posao...u biti ni privatno ne volim da sam za broj manje obucena...ali to je stvar ukusa...
Mobing nije kada ti sef kaze obrati paznju na oblacenje...jeste ako si ti obucena u granicama pristojnosti i profesionalizma, a budimo iskreni to se onda nece desiti. Po meni je mobing kada je neko obucen provokativno prema muskim kolegama...pa sta takva zena treba da ocekuje...user posted image .. Zabranila bi nosenje, minica, majica na bretele, japanki,papuca, kod muskaraca sorca, sandala na posao...te plazne varijante..mi nikako ne idu ni uz jedan posao...
I ja bi uvijek reagovala prema zaposlenicima, da mi dodju na taj nacin obuceni...I da zavrsim sa generalnim savjetom.
Ukus je nesto sto ako ne znas sam, trebas kopirati od onoga ko ZNA...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 11:04:49   
zvončica
Slazem se da se za posao treba oblaciti u najmanju ruku "pristojno", ako ne postoji dress code....bez obzira o kojem poslu ili radnom mjestu se radi... Moje radno mjesto ima tamno plavu uniformu, i postoji opcija donjeg dijela suknja ili pantalone i moj izbor je uvijek pantalone...razlog...lakse se i kretati i obavljati posao i ne moram razmisljati je l mi neko bulji u noge i sl.

Ima jedna teta sto radi u Konzumu na C.vili, zena se privatno oblaci tako da sve ispada na sto strana, teska sminka, vrckava, ma svi se okrecu za njom, al' je zato u Konzumu u uniformi i susta suprotnost...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 13:20:42   
Skvo RR
O kulturi nekih ne vrijedi raspravljati, posebno na ovoj temi..idemo brisanje nepotrebnih postova. Razjasnite se preko pp-a.

LP

< Poruku je uredio Skvo RR -- 10.6.2012 13:37:07 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 13:31:56   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: zvončica

Slazem se da se za posao treba oblaciti u najmanju ruku "pristojno", ako ne postoji dress code....bez obzira o kojem poslu ili radnom mjestu se radi... Moje radno mjesto ima tamno plavu uniformu, i postoji opcija donjeg dijela suknja ili pantalone i moj izbor je uvijek pantalone...razlog...lakse se i kretati i obavljati posao i ne moram razmisljati je l mi neko bulji u noge i sl.

Ima jedna teta sto radi u Konzumu na C.vili, zena se privatno oblaci tako da sve ispada na sto strana, teska sminka, vrckava, ma svi se okrecu za njom, al' je zato u Konzumu u uniformi i susta suprotnost...


Znam ovu tetu, i istina je da je na radnom mjestu u uniformu, ali nije bas ni na radnom mjestu zakopcana da nista ne ispada. Dekolte je uvijek na izvolte, a ni sminka nije bas primjerena. I da, svi je komentarisu, a mladja muska raja dolazi namjenski u Konzum da je vidi. user posted image

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 13:36:21   
veeseelaa
I da, svi je komentarisu, a mladja muska raja dolazi namjenski u Konzum da je vidi. user posted image


suze me obliše
pa mora da je lijepa, nije samo do dekoltea valjda?

e sad skontah ja tamo često idem al se te tete ne sjećam user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 14:26:38   
zvončica
Neco, u pravu si, sminka joj je i na poslu u veeeeeeelikim kolicinama, a sad dekolte je "malo" prilagodila user posted image
Da li je lijepa...ne znam ispod sve te glazure....ali ima godina prilicno i privlaci paznju na sebe i zbog odjece i nacina na koji hoda....Zena ima kcerkicu i mala ide iza nje uvijek, valjda djeteta sramota sta joj majci sve dobacuju i kako izgleda.... Po meni je ona kraljica neukusa i poprilicno vulgarna....
Vesela radi se o Konzumu iza apoteke na C.vili, kad prodjes slasticarnu MB...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 20:25:13   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja sam veliki ljubitelj haljina i suknji...ali su to modeli koji nisu preuski i prekratki..to mi nije za posao...u biti ni privatno ne volim da sam za broj manje obucena...ali to je stvar ukusa...
Mobing nije kada ti sef kaze obrati paznju na oblacenje...jeste ako si ti obucena u granicama pristojnosti i profesionalizma, a budimo iskreni to se onda nece desiti. Po meni je mobing kada je neko obucen provokativno prema muskim kolegama...pa sta takva zena treba da ocekuje...user posted image .. Zabranila bi nosenje, minica, majica na bretele, japanki,papuca, kod muskaraca sorca, sandala na posao...te plazne varijante..mi nikako ne idu ni uz jedan posao...
I ja bi uvijek reagovala prema zaposlenicima, da mi dodju na taj nacin obuceni...I da zavrsim sa generalnim savjetom.
Ukus je nesto sto ako ne znas sam, trebas kopirati od onoga ko ZNA...


Receno sve kako treba

I samo da dodam, pa nije po drzvanim firmama bez razloga kodex za oblacenje, ali ne samo za zaposlene. Probajte u zgradu suda uci u sorcu (ovo se odnosi i na muske)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 20:29:05   
pocahontas
meni je pomalo bezveze obuci i neke vesele boje na posao i sa nekim ludim uzorcima pa taman i da je do ispod koljena i da nije na bretele..
i boje treba prilagoditi i trebaju da su umjerene..tamno plava, siva, bijela, teget, svijetlo plava (kosulja), crvena, bež, tamno smeđa, eventualno neki detalj ali da je diskretan u nekoj ludoj boji...
ali kad zene zadaju neku cvjetnu haljinu i neke uzorke da ti pamet stane od ludila i neukusa....user posted image
o dekolteu i bretelama da ne pričam..

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Mobing na poslu
10.6.2012 20:47:43   
veeseelaa
moj problem je što često s posla idem negdje, a kud ću s tim tamnim bojamauser posted image
ja na poslu nosim i farmerke i suknje do koljena i ispod koljena
Nemamo kodex oblačenja al otprilike gledam da nije neka ful uska haljina i prekratka...
ako znam da ću taj dan imati neke sastanke ili odredjene prijeme stranaka obučem nešto ozbiljnije

imam kolegicu koja  nosi i baš usko i kraće haljine i maice na bretele, no ne ističe se posebno s tim da bi se sad neko ibretio što je to obukla, jer je baš baš vitka, e sad ja malo punija kad bi to obukla vjerujem da bi me svi zezali user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 8:58:38   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ako sam dobro skontala, ti bi tužila šefa? Ili stranku? Ako nemaš svjedoka, ne znam da li imaš neki osnov za tužbu, ali ja nisam pravnik, pa ne znam u detalje.


ne bi tužila, al ne želim da ostane na tome, želim reći šefu nešto na tu temu.... al šta uopće reći? ljuta sam i na pretpostavljenog jer dozvoljava da mu kolegice neko na takav način komentira user posted image


A šta je trebao?!
Vjerovatno se vidjelo više nego što treba da se vidi, i stranka je to rekla tvom pretpostavljenom.


IZVORNA PORUKA: Anoniman


ja nisam nikada cula za mini suknju do koljena user posted image


iznad koljenauser posted image


Suknja iznad koljena se nosi privatno, nikako na posao. I za to ne treba nikakav dresscode nego malo mozga.
Izvini što sam gruba, ali ako si sjedila nogu preko noge, a imala suknju iznad koljena, ona se digla barem za 5 cm....i stranka je imala s pravom šta prokomentarisati.
Na kraju krajeva, što sebe dovodiš u takvu situaciju, nemoj nositi takve suknje na posao.
Na posao se nosi suknja do ispod koljena, vrh je suknja do polovine koljena, sve iznad za mene je nepristojno obući na posao.


IZVORNA PORUKA: Anoniman
pa baš zato jer sam pristojno obučena i pristojno sam sjedilauser posted image a majmun me olajavauser posted image
a vidio me samo na trenuser posted image



Dovoljno da ti snimi nogu više nego što treba na radnom mjestu.


Molim te lijepo u Kojem si ti stoljecu ostala user posted image
Uvijek Ali uvijek Sam nosila sako,kosulju i suknju iznad Koljena na posao, nikad Ali bas nikad se niko od mojih klijenata Nije pozalio, naprotiv vecina je znala Nazvati Firmu i pohvaliti me jer su znali da Sam najmladja u timu. Niko je Nije gledao kroz odjecu, ne uvijekuser posted image .
Kad bi ispala Frka u objektu i Gdje klijent vec kipi onda se obuci decentno, StO galicija kaze upakovati Dame, malo suknjice, stiklice, ne provokativno Ali cisto da zagolica mastu. Uglavnom u 4god rada ja nisam nijednog klijenata izgubila, niti Imala problema. SVi radnici i Danas Dan znaju mm reci "drzi je StO duze na trudnickom, jer ako je vratis na posao gonit ce Nas kao robove" user posted image .



U 20 rodjena.....ali i u prošlom i u 21 stoljeću zna se šta ide a šta ne ide na posao.
Na mom poslu kad dodje do frke, i kad " gori voda ", obično obucemo ono što oblacimo inače, i nikome ne golicamo maštu nego tražimo izlaz iz frke snagom argumenata a ne dekoltea.

< Poruku je uredio hanabanana -- 11.6.2012 9:00:39 >

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 166
   [Obrisana poruka]
11.6.2012 9:03:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:06:49   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Iman83

Izvini Saro.At...zagolica maštu...pa nije mi to valjda svrha odlaska na posaouser posted image



Valjda jest ako si savremen.
Ja sam zaostala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:09:51   
veeseelaa
pa ovisi čim se baviš, za trgovinu je bolje da je uposlenica atraktivna i lijepo obučena user posted image
pri tom ne mislim na minice i dekolte nego na nešto što malo naglašava obline


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 169
   [Obrisana poruka]
11.6.2012 9:10:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 170
   [Obrisana poruka]
11.6.2012 9:12:59   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:14:58   
vjestica
e pa onda sam i ja zaostala
i neka sam
ali zato znam da na mom poslu prolazi znanje i rad, a ne dekolte, gole noge i slične stvari
pa takve stavri sam uvijek oblačila i golicala maštu u privatnom životu
a iskreno smuči mi se i pomisoa da ja golicam maštu kolegama/pacijentima/korinicima/učenicima user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:19:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ovisi čim se baviš, za trgovinu je bolje da je uposlenica atraktivna i lijepo obučena user posted image
pri tom ne mislim na minice i dekolte nego na nešto što malo naglašava obline



Biti lijep i dotjeran na poslu ne znači da trebam golicati maštu ikome...meni bi smetalo da me klijent smatra komadom mesa koji je tu da mu ''golica maštu'' a ne umijećem i znanjem ugovori neki posao.
Radila sam u banci, imala svakakvih klijenata, neki sebi svašta dopuste, ali ja nikad nisam dozvolila da moja odjeća i stav poručuju da sam mu to na usluzi za bilo šta drugo osim poslovne saradnje.


pa čim si lijep i dotjeran golicaš maštu user posted image
rekoh sve zavisi čim se baviš, opće poznato je da atraktivne i lijepo dotjerane kako žene tako i muškarci u prodaji ostvaruju bolje prihode




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:21:53   
pocahontas
tema je mobing na poslu..
ja znam za jedan slučaj gdje su dvojica kolega koji se povrsno poznaju, vozeći se u liftu (firma je orgnomna) onako malo ćaskali...i u priči ovaj drugom odgovori na pitanje kako si - "jbno"..
i ovaj ga prijavi sa sexual harassment.... user posted image user posted image
da napomenem, sve se događa u BiH, da ne kažem u SA user posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Mobing na poslu
11.6.2012 9:23:39   
veeseelaa
znam jedno ako firma nema kodex oblačenja nema šta da zeza uposlenike
nek lijepo donose kodeks i vozdra

sve drugo smatram uznemiravanjem jer očito da svi isto ne gledamo na poslovnu odjeću a i ne stoji svima isto odredjeni odjevni predmet

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.6.2012 9:26:40 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *