|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
22.10.2009 11:06:24   
anidla
I ja na Kosevu aBd se trebam poroditi za nekih 10-tak dana...ali mm ne smije biti na porodu,iako mu je bilo pretesko da mi to prizna...zao mi ga moliti i stavljati u jos tezu situaciju...a ja sam poprilican panicar i ne bih htjela biti sama u tim bolovima....bas mi je nezgodno ali sta je tu je....samo da sve prodje uredu...

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.10.2009 15:12:27   
deckic
Zdravo, novi sam clan i u 27. sedmici trudnoce. Planiram se poroditi na Kosevu i planiramo da muz bude prisutan. Pa ako neko od forumasica moze da mi objasni je li se ljekar treba ranije obavijestiti, da li muz moze citavo vrijeme da bude prisutan gore i da li je porod u sali sa ostalim zenama?

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.10.2009 20:13:10   
Dida79
dobro nam dosla user posted image
a za prisustvo muza na porodu nisam sigurna mislim da se moras prvo dogovoriti sa dr

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.10.2009 20:35:42   
mirnac
IZVORNA PORUKA: deckic

Zdravo, novi sam clan i u 27. sedmici trudnoce. Planiram se poroditi na Kosevu i planiramo da muz bude prisutan. Pa ako neko od forumasica moze da mi objasni je li se ljekar treba ranije obavijestiti, da li muz moze citavo vrijeme da bude prisutan gore i da li je porod u sali sa ostalim zenama?


ma ne moras nista, mm i ja se nismo bili dogovorili pa kad sam krenula na sto, poslala sam mu poruku da odoh u salu, on mi je odgovorio ako ja hocu da i on pristaje. Odveli su me u salu sa puno stolova, i taman sam legla, govore oni evo joj muza, i prebace me u jednu zasebnu sobu, sa jednim stolom, odmah pored te sale. To je na GAK-u bilo na Kosevu. Porod je bio prirodan i sve je islo ok, vjerujem da je neka posebna situacija da bi se morala nesto dogovarati. Meni je puno pomoglo njegovo prisustvo i njegova prisebnost.
puno srece zelim
m.


_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Prisustvo oceva na porodima
31.10.2009 15:30:02   
deckic
Mirnac, a da li su ti sestre i doktor redovno dolazili do tebe u salu? Da li su ona ljubazniji kad ti je muz tu?

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Prisustvo oceva na porodima
31.10.2009 18:29:28   
gvendolina
mi smo ranije dogovorili sa dr jer se moze desiti da sala nije slobodna.Kada muz prisustvuje tada se porodilja nalazi u zasebnoj sali sama.Naravno i odnos osoblja je puno bolji kada je i mm prisutan.Imas na prethodnim stranicama ove teme procitati detaljnije,da ne pisem ponovo.Ako te jos nesto zanima slobodno mi se javi user posted image
sretno


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Prisustvo oceva na porodima
1.11.2009 13:21:29   
deckic
Hvala na odgovoru drage moje forumasice!

Gvendolina zanima me je li muz moze biti prisutan od samog dolaska u bolnicu ili moze uci tek kad porod krene?

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Prisustvo oceva na porodima
1.11.2009 21:16:55   
mirnac
IZVORNA PORUKA: deckic

Mirnac, a da li su ti sestre i doktor redovno dolazili do tebe u salu? Da li su ona ljubazniji kad ti je muz tu?

znas deckic kako je bilo, ja sam u 6 usla u salu (sa mm) i posto mi je bila zagadjena plodna voda i bila max otvorena, ali mi vodenjak jos nije bio pukao, onda su mi drip dali i probili vodenjak, tako da je to sve trajalo sat vremena, u 7,10 Leila se rodila, 7,13h Ema. Ne znam, bila je babica stalno, i neka mladja doktorica vecinu vremena, a doktor Kapetanovic mi je probio vodenjak i bio tu dok su mi ukljucili tu infuziju, taj drip, i kasnije je usao kad su djecu odnijeli. MM je bio tih sat vremena, dok su me izvadili ostatak posteljice i dok su me sili- nije bio, i nije bio dok sam u sobi lezala, i poradjala se(tad smo se stalno dopisivali i culi). Znaci samo od ulaska u salu do kraja poroda.
Je li ti ovo prvi porod? Ne sekiraj se, za mene ljudi na GAKu uopste nisu takvi kako se prica. Istina, ja sam bila manje od 36 sati gore, sveukupno od pocetka poroda do izlaska kuci, mozda da sam bila duze ne bih tako mislila. Sve sto sam trazila, od presvlacenja, hranjenja bebe, odlaska u wc, sve sto mi je mm naknadno donosio...i sl stvari, sve mi je bilo ok, nikad nikome nista nisam donijela, ni doktorima ni sestrama, ni cokoladu ni pare, niti sam imala ikog svog roda, ali bili su super.
sretno zenice drage
m.


_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Prisustvo oceva na porodima
1.11.2009 21:32:09   
deckic
Ovo mi je prva beba user posted image i trebala bi doci krajem januara aBd. Jedva cekam, a svejedno sam uplasena i ne zamjerite sto me zanima svaki detalj vezan za porod. Muz zeli da prisustvuje i to mi dodatno pruza veliku snagu.
Veliki pozdrav!

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Prisustvo oceva na porodima
1.11.2009 22:08:32   
mirnac
ma bjezi ko ce ti sta zamjeriti, zato smo tuuser posted image
sve smo isto prosle ili cemo prociuser posted image
pozzz
m.


_____________________________

Leila i Ema 25.10.2008.

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Prisustvo oceva na porodima
2.11.2009 3:13:00   
Birsen
IZVORNA PORUKA: deckic

Zdravo, novi sam clan i u 27. sedmici trudnoce. Planiram se poroditi na Kosevu i planiramo da muz bude prisutan. Pa ako neko od forumasica moze da mi objasni je li se ljekar treba ranije obavijestiti, da li muz moze citavo vrijeme da bude prisutan gore i da li je porod u sali sa ostalim zenama?




ja sam rodila prije 4 godine sina u vojnoj.. muz je usao na samom porodu (tako praktikuju).. prije 10 mjeseci sam rodila kcerku NA KOSEVU iz razloga sto sam htjela da mi muz bude od samog pocetka sa mnom.. i tako je bilo..par dana prije poroda smo pitali doktora da li mm moze sa mnom..on je rekao svakako ali je isto rekao "ako vec neko bude lezao u toj sali gdje je jedan krevet kad vi dodjete ne mogu ja njih istjerati"..posteno.. onda smo pitali "sta da radimo?" i on je predlozio da dodjem kad je dezurni da isprovocira porod i da me odmah smjesti u tu salu gdje je jedna stolica.. mene je bilo svega toga strah jer sina sam rodila prirodnim kontrakcijama medjutim posto znam koliko mi je znacilo prvi put sto mi je muz bio tu ovaj put sam jos vise zeljela da bude.. i koliko god me strah bilo provociranja svejedno sam se dogovorila sa doktorom za dan..srecom vec sam bila otvorena kad sam stigla i sala je bila nasa..MM je bio od samog pocetka sa mnom..bili smo sami u sobi, pricali, dodavao mi vodu, drzao me za ruku i hvala Bogu da je to tako bilo, jer zaista ne znam kako bi bez njega..(jer oba puta sam radjala cijeli dan) a sestre i doktor su ulazili svaki 15 min. sto se tice sestara definitivno su ljubaznije kad je muz tu..
ja ti savjetujem da pitas doktora sta on predlaze..ako ti je bas stalo kao sto je meni bilo onda se dogovori da dodjes kad je dezurni i da zauzmete salu:(

< Poruku je uredio Birsen -- 2.11.2009 3:15:23 >


_____________________________

my beautiful life -
BAKS

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2009 13:31:53   
deckic
Na sljedecem pregledu dogovorit cu se s doktoricom oko toga. Vidjecu sta mi ona predlaze. Nadam se da sala nece biti zauzetauser posted image . I meni je jako bitno da muz bude uz mene citavo vrijeme, mada mi mnoge drugarice kazu da mi nece ni na um pastiuser posted image .

(odgovor članu Birsen)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.11.2009 12:09:15   
Yuna
Prvi put mi nije bio, ali zato jer su ga doktori prevarili da ne dođe na vrijeme.
Nije da mi je trebao, čak mi se čini da je bolje da nije bio da nemam tremu, ali voljela bih da i on ima jedno zanimljivo životno iskustvo, pa se nadam da će ovog puta biti prisutan.

(odgovor članu deckic)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.1.2010 2:51:53   
NinaZe
Nemogu da vjerujem da ovako pricate i da tako pazite svoje muzeve i da se brinete da im se nezgadite! Bas ste katastrofa!
Ja sam licno prisustvovala 2 poroda i to su bili ubjedljivo najnevjerovatniji momenti mog zivota. Nikad, nikad nista lijepse nisam vidjela. Mada nisam poznavala uopce zene koje su se poradjale!
Moj muz ide. Zato sto on hoce i zato sto ja hocu. A i da nece on, ipak bi isao. Nisam ja sama zatrudnila niti sam zatrudnila sa nekim drugim. Ima da ide i neka se pati koliko god hoce!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 17:32:10   
Sulty
Ja bih isto voljela da moj muz bude tu, a i on bi.  Prvo, ja sam malo panicarka i nisam bas hrabra, a moj muz je smiren i uljeva mi neku snagu.  Ja se planiram, ako bog da, poroditi na Kosevu i super mi je sto ste napisale da to znaci da ce moj muz biti od pocetka sa mnom.  Jer nekad mislim da je bitnije da on bude uz mene za vrijeme tog prvog perioda porodjaja (posebno za prvorotkinju, sto sam ja), posto je jako dug i sigurno ce biti dobro da mi je pri ruci. 
To je nekako osobna odluka i mislim da zavisi i od karaktera ljudi.  Ima muskaraca koji su veci panicari od njihovih zena, pa bi to zenama mozda bilo i teze.  U mom slucaju je bas suprotno, moj muz je definitivno puno smireniji i hrabrij i stalozeniji od mene.  Zato i ide sa mnom user posted image .  A i mislim da je taj osjecaj vidjeti bebu po prvi put nemjerljiv i sa cim i ne bih voljela da on to propusti.  To je nase dijete, mi smo ga pravili u ljubavi i sad nju ili njega jedva cekamo i ne bi bilo fer da beba ne vidi i ne osjeti nas oboje kad dodje, ako Bog da, na ovaj svijet.



_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu NinaZe)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:24:41   
tehna
pozdrav svima evo citam postove svih forumasica ja sam se porodila 3 puta i uvijek sama nisam zeljela da on bude prisutan jer to je ipak nesto moje sto  ne bi zeljela da podjelim sa njim te trenutke ne bih dijelila ni sakim pa ni sa njim mozda sam sebicna neki ce reci ali ti porodi to je nesto samo moje evo AKOBOGDA cetvrto dijete je na putu i opet necu dozvoliti da on bude samnom na stolu i gledati svu onu krv i i moju vrisku od bolova jer opet kazem to je nesto samo moje.NEMOJTE ME POGRESNO SHVATITI ALI OVO JE MOJE MISLJENJE PUSA ZA SVE FORUMASICE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:32:35   
ena23
ja sam bila vatreni zagovornik prisustva oceva na porodima... poslje 2o sati vlastitih kontrakcija i 4 sata "umjetnih" , bez klistiranja, sa bebom koja me namucila dok je izasla, postala sam protivnik user posted image
ali je bio slusac- sjedio pred porodilistem i sluso 2 sata kako se ja derem user posted image

i jos moram dodati: nakon sto sam izdrzala 24 sata kontrakcija, nije mi vala ni trebo onih 5 minuta sto sam u radjaoni bila...

< Poruku je uredio ena23 -- 29.1.2010 19:35:03 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:34:11   
ZAMARI
Ja mislim da je to najljepse iskustvo i treba ga oboje dozivjeti.Dijete smo zajedno napravili i zajedno "docekali" na ovaj svijet.Jako mi je pomoglo njegovo prisustvo za vrijeme kontrakcija.Nekako sam dobijala vise snage .On se bojao da se nece onesvjestitiuser posted image  ali danas kaze da je nesto njljepse sto je u zivotu dozivio i preporucio bi svakom ocu.Cak je bio i "babica" i odrezao pupcanu vrpcu!!!!Sve u svemu smatram ako u mogucnosti definitivno dozivjeti zajedno a da nespominjem njegovo postivanje nakon sto je vidio kroz sta moram proci.Cekao je samnom 12 sati a izasao iz nocne smjeneuser posted image

_____________________________

Moj sin-moj ponos=08.05.2003
Moja kcerka-moja princeza=26.09.2009

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:34:28   
anidla
ne bih nizasta mijenjala prisustvo mm na porodu...predivno sam iskustvo imala....(pisala sam u porodjajnoj prici pa da ne ponavljam)...

ja neki dan pitam mm e reko jedva cekam iduci porod da budes sa mnom, kaze on meni : Ma ne trebam ti vise ja, sad sve znas sama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

salio se, naravno user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:38:21   
sporty mamaa
Ako sljedeci pu nebude htio sa mnom u porodajnu salu, porodit cu se ja njemu u kuci, pa nek gledauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:39:27   
dinciii
Eh bas tako anidla user posted image user posted image user posted image

Vec sam pisala da sam imala 34 sata kontrakcija sa bolom na svakih 5 minuta i ne znam kako bih to izdrzala da njega nije bilo!!!I onda poslije na carskom kad ja nisam mogla uzeti bebu on je dobio bebu u ruke i meni je stvario na obraz da je barem osjetim...user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:43:01   
anidla
IZVORNA PORUKA: anidla

I ja na Kosevu aBd se trebam poroditi za nekih 10-tak dana...ali mm ne smije biti na porodu,iako mu je bilo pretesko da mi to prizna...zao mi ga moliti i stavljati u jos tezu situaciju...a ja sam poprilican panicar i ne bih htjela biti sama u tim bolovima....bas mi je nezgodno ali sta je tu je....samo da sve prodje uredu...


jaaaoooo nasla sam svoj stari post prije poroda....kad se sjetim koliko se mm bojao...i na kraju mi priredio iznenadjenje, samo se pojavio u porodjajnoj sali....joooj, evo opet suze teku kad se sjetim....user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:47:13   
ena23
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: anidla

I ja na Kosevu aBd se trebam poroditi za nekih 10-tak dana...ali mm ne smije biti na porodu,iako mu je bilo pretesko da mi to prizna...zao mi ga moliti i stavljati u jos tezu situaciju...a ja sam poprilican panicar i ne bih htjela biti sama u tim bolovima....bas mi je nezgodno ali sta je tu je....samo da sve prodje uredu...


jaaaoooo nasla sam svoj stari post prije poroda....kad se sjetim koliko se mm bojao...i na kraju mi priredio iznenadjenje, samo se pojavio u porodjajnoj sali....joooj, evo opet suze teku kad se sjetim....user posted image



Tvoj muz je jedno divno stvorenje, u vise postova sam to primjetila (ako nam ne lazes user posted image ).


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:52:01   
anidla
e moja ena23....daj Boze da svakoj bude kao meni...vjeruj mi da sam toliko toga s njim prosla, i samo nas je sve jacalo...i nas i nasu ljubav....

ima jako ruznih stvari (jedva sam ziva ostala na operaciji, a imala sam ih dvije) i pogodi ko je bio uz mene? mm...
porod....mm je bio sa mnom....
inficirana rana...mm cistio....
joooj fakat evo i sad me stegne kad se sjetim....ko ga ne bi volio? divno jedno stvorenje...

malo je reci da ga volim...


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Prisustvo oceva na porodima
29.1.2010 19:56:43   
lirio
IZVORNA PORUKA: anidla

e moja ena23....daj Boze da svakoj bude kao meni...vjeruj mi da sam toliko toga s njim prosla, i samo nas je sve jacalo...i nas i nasu ljubav....

ima jako ruznih stvari (jedva sam ziva ostala na operaciji, a imala sam ih dvije) i pogodi ko je bio uz mene? mm...
porod....mm je bio sa mnom....
inficirana rana...mm cistio....
joooj fakat evo i sad me stegne kad se sjetim....ko ga ne bi volio? divno jedno stvorenje...

malo je reci da ga volim...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...I like it...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *