|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:29:53   
pjenica mala
Malo je podugačko ovo sa dječijim memorandumom roditeljima, ali mislim, da se iz toga može puno toga naučiti odnosno skontati.
Dijete se uči dok je malo, a sigurno ima itekako veze sa kućnim odgojem djeteta, jer svagdje je dijete manje nego kod kuće, jedno, a drugo, najzad smo mi ti koji našu djecu usmjeravamo, odnosno bi tako trebalo da bude, a ona su ništa drugo nego naša ogledala.
Govorim iz vlastitiog iskustva, nisam po struci niti učiteljica nit pedagog niti nešto slično, a opet sve to jesam, jer sam majka dvoje djece u starosti od 14 i 16 godina, i o kojim sam se od samog početka brinula, u pravom smislu te riječi.
Pozz

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:33:42   
Lalana
Ja u zadnje vrijeme bas primjecujem da su sva djeca na neki nacin slicna i da imaju svoje te neke bubice u odredjenom periodu.
Citajuci post od lely kao da sam ga ja pisala.
Lulu_ samo polahko sve ce to doci na svoje.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:35:07   
mamma mumi
Negdje sam cula jednu pricu: kao dosla zena kod dr i zali se na djetetovo ponasanje  trazi savjet kako da ga odgaja? Pita dr, a koliko mu ima god? Kaze zena 1 god. Dr: e zao mi je zakasnili ste, djete se pocinje odgajati dok je jos u vama.

(odgovor članu pjenica mala)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:36:59   
dana3
Od sve teorije koju sam ucila primjenjujem dosljednost.jednom NE uvijek je Ne a MM to ne radi pa sin iz prvog braka to itekao koristi.ja s njim nikakvih problema nemam.

Lulu_ socijalizacija djeteta pocinje u kuci.moj sin saznaje sve vise i prepoznaje nas ali pred stranim likom zaplace.siri se socijalizacija.medjutim,kako mu dopustimo ponasanje prema nama proslijedice to i dalje.djeca-kad su gladna budu nervozna a ne znaju sta im je ,tako djeluje i na nas.pospanost i masa drugih okolnosti koje ti moras prepoznati da bi znala zasto je tvoja kcerka tako reagovala.

Mene to uskoro ceka jer ce moj sin sa godinu dana u vrtic.masa djece......

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:37:02   
Hurma

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Negdje sam cula jednu pricu: kao dosla zena kod dr i zali se na djetetovo ponasanje  trazi savjet kako da ga odgaja? Pita dr, a koliko mu ima god? Kaze zena 1 god. Dr: e zao mi je zakasnili ste, djete se pocinje odgajati dok je jos u vama.


that's what I'm talking about... user posted image ima smisla definitivno!

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:37:36   
mamma mumi
Mislim da su ova nasa djeca puuuuuuuno mudriji od nas kad smo bili u njihovim god.Smatram da sam lijepo odgojena, a mama je sa mnom samo pricala, nikada nije digla ruku na mene , niti se izderala na mene i znam da sam cesto volila vise da me udari( brze bi zavrsilo) , nego sto mi satima " drobi"

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:38:02   
Lulu_
bas je pametan taj doktor...user posted image

ne bitno

lely ima i ona tako nekih nacina pokazivanja svoje volje kao anes...
a sada jos nesto
sama sebe cupa za uho
ljepo se uzme i cupa od sve snage i kada dodje do odredjene granice onda pocne da se dere jer je boli,ali ne pusta
mislim da trenutno odkriva jedan dio svog tijelka za koji nije znala

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:38:14   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Lulu_


polahko tea lana
takva je bila i naomih...
kcerka od moje kume ju je tako marisala , da sam ja na kraju pocela da izbjegavam druzenja sa njom sve dok se to nije smirilo

i NISAM SE POTUKLA


Evo sta ti je razlog! Barem je to moje misljenje. Rekla si da djete to nije moglo nauciti ili vidjeti od drugih , onih sa kojima
ostaje, a eto vidis da jeste. Znaci sama si postavila pitanje i sama dala odgovor na njega. Ne znam da li ti djete ide u vrtic,
ili sa nekim ostaje, ali trebala bi vise upratiti kada se tako ponasa, zasto, postoji li neki razlog, sta prethodi tome..
nisam citala bas sve postove, dosla sam do ovog, ali po misljenju ovo je jedan od razloga!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:41:48   
noaa
mama mumi ako je to istina onda kuku meni,ja sam u trudnoci bila katastrofa,eto nisam fizicki zlostavljala okolinu,al sam zivcanila svih 9 mjeseci,po tome bi trebala Nou odmah u popravni dom.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:42:30   
lely
IZVORNA PORUKA: Lulu_

bas je pametan taj doktor...user posted image

ne bitno

lely ima i ona tako nekih nacina pokazivanja svoje volje kao anes...
a sada jos nesto
sama sebe cupa za uho
ljepo se uzme i cupa od sve snage i kada dodje do odredjene granice onda pocne da se dere jer je boli,ali ne pusta
mislim da trenutno odkriva jedan dio svog tijelka za koji nije znala


E kod nas je trenuno faza udaranja samog sebe......On se tako jako cupa po licu da ima i ogrebotina,ali sam shvatila da je najbolje ne reagovati i pravim se da to i ne vidim.Jer to radi sve dok ga ja gledam a kada se pravim da to ne vidim sam popusti.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:43:41   
mamma mumi
Ma nisam ni ja i ja sam zivcanila pravo, zato mi je djete sad "indijanac" pravi, samo vristi ko Pavaroti, nema mira ni sec.user posted image user posted image

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:43:58   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: Lulu_


polahko tea lana
takva je bila i naomih...
kcerka od moje kume ju je tako marisala , da sam ja na kraju pocela da izbjegavam druzenja sa njom sve dok se to nije smirilo

i NISAM SE POTUKLA


Evo sta ti je razlog! Barem je to moje misljenje. Rekla si da djete to nije moglo nauciti ili vidjeti od drugih , onih sa kojima
ostaje, a eto vidis da jeste. Znaci sama si postavila pitanje i sama dala odgovor na njega. Ne znam da li ti djete ide u vrtic,
ili sa nekim ostaje, ali trebala bi vise upratiti kada se tako ponasa, zasto, postoji li neki razlog, sta prethodi tome..
nisam citala bas sve postove, dosla sam do ovog, ali po misljenju ovo je jedan od razloga!


naomih je tada imala 8,9 mjeseci a sada joj je 15
ne vjerujem da je to zapamtilauser posted image
mislim da je mm napravio najveci propust,kojeg je sada, ali kasno i sam svjestan

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:44:47   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Ma nisam ni ja i ja sam zivcanila pravo, zato mi je djete sad "indijanac" pravi, samo vristi ko Pavaroti, nema mira ni sec.user posted image user posted image

hahahahaha,imas malog pavarotijauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:45:14   
mamma mumi
Kod mene se lupa po glavi u zadnjih 2 mj, ali sam primjetila da to radi kad hoce da spava i udara glavom u zid( posto spava sa mnom na bracnom), a prestane ako ga ja negledam.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:45:37   
tea lana
IZVORNA PORUKA: enisa_sara


ako je odgajatelj morao je procitati mnogo psihologija i bar malo vise znati kako dijete razmislja...



Imala sam i ja i razvojnu i pedagošku i opću psihologiju  i pedagogiju i metodike kao stručne predmete..... pa eto ne znam gdje sam u svom slučaju fulila pa nisam uspjela dokučiti kako mi dijete razmišlja i eto.... desi se šta se desilo user posted image user posted image user posted image user posted image


vala koliko smo ih draga Enisa slusali pa opet nekad ne znamo reagovati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:46:28   
lely
IZVORNA PORUKA: noaa

mama mumi ako je to istina onda kuku meni,ja sam u trudnoci bila katastrofa,eto nisam fizicki zlostavljala okolinu,al sam zivcanila svih 9 mjeseci,po tome bi trebala Nou odmah u popravni dom.


user posted image user posted image user posted image
I ja sam u trudnoci bila grozna,a neki su mi govorili nemoj bona bice ti djete zlocouser posted image user posted image user posted image
Ma nema to pravila,Anes je kao beba bio bas miran,a sad mi je normalno da bude i nemiran,jer ipak istrazuje svjiet i postavlja granice ( ispitivanjem nasih reakcija na njegovo odredjeno ponasanje).

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:46:46   
dana3
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Negdje sam cula jednu pricu: kao dosla zena kod dr i zali se na djetetovo ponasanje  trazi savjet kako da ga odgaja? Pita dr, a koliko mu ima god? Kaze zena 1 god. Dr: e zao mi je zakasnili ste, djete se pocinje odgajati dok je jos u vama.






ja sam je cula od profesora psihologije na  visoj

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:47:31   
mamma mumi
Nego drage mame, tek sad znamo kako je nasim mama bilo, i sad mi se nasmije kad ja " kukam" i kaze pa sta hoces ti si gora ili npr, ista bila, ti mislila bila cvjecka hahhahah. Nego zovnut Dzemilu i suradnike u pomocuser posted image  ili Azirz nek nam baci kasike hahahah

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:52:38   
Chuchi
jao pa ovo postade parada zavrsenih fakulteta! user posted image dajte recite nesto konkretno o problemu koji je Lulu_ iznijela!
Ja vec imam sina skolarca i sve sam ovo prosla, ali moje djete nikada nije udaralo drugu djecu a kamo li bez razloga!
mislim da i ovo zavisi od djeteta, ali ponajvise od toga kako se djete odgaja. Lulu_ mislis da ona nista ne zna, ali svaki dan se iznenadis
nekim njenim ponasanjima, novim stvarima koje je naucila, nove rijeci, plese uz neke pjesme, prepoznaje ih kad cuje... itd. itd
Zato nemoj reci da nista ne zna, sada je treba usmjeravati kada djete upija znanje kao spuzva.. greska u koracima Lulu_

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:56:38   
noaa
lulu da te utjesim-proci ce a ti si postupila kao malo koji roditelj jer obicno roditelji koji su se nasli u tvojoj situaciji zapocnu svadju sa drugim roditeljima a ti si se lijepo ispricala-sve pohvale...

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 0:59:30   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noaa

lulu da te utjesim-proci ce a ti si postupila kao malo koji roditelj jer obicno roditelji koji su se nasli u tvojoj situaciji zapocnu svadju sa drugim roditeljima a ti si se lijepo ispricala-sve pohvale...


pa neće se Lulu svadjati, njena malena je napala drugo dijete, normala je da se ispriča, neće još i da ih bije jer su joj stali na putuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:03:21   
mamma mumi
Veeselaa de ti jedan stih daj!. Ma djeca ko djec, Lulu nesekiraj se  i sama si rekla da je mm dosta kriv, od danas zajedno u akciju, nemoj ti jedno, a mm drugo, samo je zbunjujete, a mozda joj se mala nije svidjela pa je osamarila( sala naravno). Bit ce to sve ok.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:04:56   
Lulu_
hvala vam svima
chuchi valjda si u pravu user posted image  ne znam
ali eto i drugi ljudi imaju iste probleme,ne moze biti da niko od nas nije odgajao dijete kako treba...
da nista ne zna,mozda sam se malo pogresno izrazila.ali da zna sada da sam je istukla zbog toga mislim da ne zna.a i nisam za udaranje dijece.ali to je vec drugi par cipela

a ovim damam sto se sluze izrekom dijete se odgaja u stomaku JEDNO PITANJE

KAKO TO IDE bas me zanima
nije provokacija
ali eto dajte recite
dali kad te dijete udari u 22.15 mu kazes
ne zlato udarati mamu . mama se udara samo do 20 sati a poslje se spavauser posted image
ponavljam nije prvokacija
zaista me zanima

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:05:38   
noaa
veseeela neki dan u parku curica odalami malca ko tamo se i mama od malog skoci da vidi kako joj je dijete i govori toj curici sram te bilo nevalja udarati dijecu,kad mama od te curice na nju ,sta ti imas govoriti mom dijetetu sta valj sta nevalja mal se onda njih dvije ne pobise...a znam jos slucajeva takvih.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
29.6.2009 1:08:18   
mamma mumi
user posted image LULU pa to je vise figurativno, odgajas sebe prvo, a onda i  samim tim i djete.Ako si ti " nervcik" i " mrgud", vjeruj da ce djete biti takvo user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *