|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:08:59   
Skvo RR
Nikada ne ulazim u djeciju "raspravu" tipa nagurivanje, otimanje igracaka. Dijete mora izgraditi dozu samostalnosti, ja sam cak ubjedjena da kako se dijete postavi na "pocetku", da ga to formira kao odraslu osobu.  Nisam ljubitelj djece koja lutaju ocima i tokom igre traze zastitu od majke ili oca. Medjutim, to nema veze sa agresivnosti, ako moje dijete svjesno "udara", tj. zlostavlja tudje dijete, znaci da sam ja KRIVA. Ako moje dijete je predmet malog "zlostavljaca" iz dana u dan, onda je ocigledno kriva mama tj. roditelj tog djeteta. Ako ne moze "odgojem" da se rijesi taj "problem", onda takva djeca nisu za druzenje. Ja bi se uvijek obratila majci tog djeteta, a tipa da ja ulazim medju djecu, raspravljam se, ruzim, dijelim "cvoke"...to mi je degutantno.  Moje dijete mogu naruziti ja, mm i eventualno moja mama i svekrva, a "cvoknuti" ili ne daj Boze udariti moje dijete...NE MOZE NIKO....ama bas NIKO.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 11.1.2011 12:11:25 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:09:03   
mamabb
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mi svojim odgojem od naše djece pravimo ili borce ili žrtve.


i sa ovim se slažem!
al ako je ona premalena da skonta da se mora i treba braniti ja se s njima ne bi druzila i tacka


Slažem se i ja, ali eto uradih da sam je jednostavno smakla, jer džaba joj je bilo govoriti i pred djetetom i njegovom mamom, da kad je udari i meni dođe plakati, ja joj jasno i glasno kažem ''ne daj da te tuku'', ''vrati,neće mame non-stop biti tu'' ali ona to nije shvatala.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:12:23   
Blue rose RR
Ja bih svela na minimum druženje djece. Kada odemo u goste, moje dijete bi sjedilo kraj mene, ponijela bih joj igračku, i na pitanje zašto je to tako - rekla istinu.

Ako ne mogu dokazati (a i ne želim) tuđem djetetu, onda mogu svom. Tvojoj kćerki je 4. godine, kako sam shvatila, i do sada bi trebala da zna da se sama igra, i da razumije zašto mama želi da kraj nje sjedi .

Ne odgajam tuđu djecu, izuzev svoje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:19:51   
veeseelaa
ma naravno da ne treba ulaziti u suboke dječice al majci djeteta koje je agresivno treba skrenuti pažnju a ako dotična ništa ne poduzima jednostavno prekinuti druženje

Ne kontam ovo zvečka ona mi je jetrva pa ne  mogu.... ma da mi je sestra ja bi mogla....
il se vidjajte bez djece.... kad kreneš njoj ostavi dijete kod nekog, kad dolaze odvedi dijete negdje.... valjda ce sama skontati i nesto poduzetiuser posted image user posted image
dijete i njegova sigurnost je najbitnija, ja ne bi mogla gledati da moje dijete strepi od drugog djeteta i tako iz dana u dan.... ovo mora da debelo utiče na psihu djeteta

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2011 12:20:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:25:44   
zvecka
To znam da djeca uce od roditelja,,,,al neznam na koji nacin da docaaram svojoj cerkici kako da se bori kroz zivot,,da ne trazi pomoc kad je neko napadne,,ona trci i placuci trazi mene ili tatu,,,a ja nekad poludim da bih nju ispuckala po guzi zbog toga,,kazem joj sine dragi pa veca si brani se kad te drugo dijete napadne,,,ja cu prebacit s baleta na karateuser posted image user posted image user posted image user posted image

Al ako je na mene onda joj je plakanje bolja strana od samo obrane,,vala ja sam kmezava uvijek bila i dan danas se neznam svadati nego nakon pete recenice suza suzu stize,,,,a ko fol se predstavljam jakom,,,malo ovako lagimuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:30:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma naravno da ne treba ulaziti u suboke dječice al majci djeteta koje je agresivno treba skrenuti pažnju a ako dotična ništa ne poduzima jednostavno prekinuti druženje

Ne kontam ovo zvečka ona mi je jetrva pa ne  mogu.... ma da mi je sestra ja bi mogla....
il se vidjajte bez djece.... kad kreneš njoj ostavi dijete kod nekog, kad dolaze odvedi dijete negdje.... valjda ce sama skontati i nesto poduzetiuser posted image user posted image
dijete i njegova sigurnost je najbitnija, ja ne bi mogla gledati da moje dijete strepi od drugog djeteta i tako iz dana u dan.... ovo mora da debelo utiče na psihu djeteta


Bas tako ...Mislim glupost mi je i misliti da npr moje dijete u svojoj kuci ne smije ovo ili ono samo zato sto neko drugi nece da odgaja svoje dijete....Ta zena treba da shvati da ce jednog dana to dijete naici na otpor drustva...Ipak Zvecka ona je tebi jetrva a tvoje dijete je tvoje dijete, kad ce ga odgajati ako nece sada

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 206
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 15:04:46   
faris06




Mi svojim odgojem od naše djece pravimo ili borce ili žrtve.



Istina. Moj sin je do 3 godine bio jedno plašljivo dijete koje je stalno kmezilo, sakrivalo se iza roditelja, bio obicno predmet maltletiranja starije djece. Mi kao roditelji nikad se nismo miješali u dječije rasprave, nego bi satima razgovarali s njima.Polaskom u vrtić se sve nekako okrenulo. On je postao čvršći, zna se izboriti za ono što želi, mada ima i druga strana medalje. Već dva puta u zadnjih mjesec dana sam bila neugodno iznenadjena. Prvi put se mama od jednog djećaka požalila da je udario njenog sina, a kad sam ga pitala zbog cega njegov odgovor je bio :" Jer  je dosadan". A drugi put prije neki dan u igraonici  je djecaku zavrnuo ruku jer nije htio da se skloni sa nekog autica!
E, haman smo mi pretjerali sa "jačanjem samopouzdanja" :)

< Poruku je uredio faris06 -- 11.1.2011 15:05:21 >


_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 15:20:34   
emma.L
Ovo da su djeca odraz nas samih nije istina. Moje dijete je jako ratoborno i ima negativan stav prema drugoj djeci u startu. Super je sa djecom prijatelja, ali u parku, igraonici ili negdje drugo odmah ide sa "nećeš moju mamu/jaknu/Sarajevo/Mostar", a neki dan je fino najavila "ja ću sada udariti ovu seku". MM je totalno pozitivna i optimistična osoba, a ja sam više realna i prizemljena, ali nitko oko nas nije negativno "nasađen". MM i ja nemamo riječi "hebi se, odhebi, ne heri" i sl. u konverzaciji niti se ikada svađamo (imamo princip da se sve može fino i kulturno izgovoriti i da ne damo jedno drugom zaspati uvečer dok se nesporazumi ne riješe i to zaista fercera). Dakle, ne može mi nitko reći da se to ponašanje uči. Odgajamo pacifistu i čak joj govorim da ne vraća drugoj djeci nego da im fino kaže da je udaranje ružno. I na kraju dobijemo malog razbojnika. Ne pitajte me ništa više, ali reći ću "GENI SU ČUDO" user posted image .
Tete u vrtiću ne znaju o čemu pričamo i kažu da je to normalno, ali meni nije baš normalno da ide bez razloga u svađu (to za igračke i igru je ok). Dakle i njima smo skrenuli pažnju i ja kao roditelj toliko mogu učiniti. Ali nikada ne bih dozvolila da gledam kako ugnjetava drugu djecu. Naravno da bih reagirala i nisam je jednom odvela iz parka jer se ružno ponašala. Samo vjerujte, mame djece "žrtava", ima roditelja "ugnjetavača" koji vide problem i pokušavaju ga riješiti.
A što se tiče jetrve, isto ne bih dozvolila da mi je netko udara bez razloga.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu faris06)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
31.5.2011 17:22:54   
Anoniman
moja su deca na pocetku su isto udarala svako dijete jednostavno onako i posle duge borbe i trcanja oko njih sa "ne", ne" hajt prodje ta faza  onda je bilo ono udaris me -vratim ti , to   obicno  u parku jer  kao i ja kao i majka od drugog deteta stoji pored njega kao i ja pored svoga pa kad on udari moje ona se smije ili ga vuce bez da se izvine ili nesto  eh onda evo ti ga nazad, ili obdanistu ima i deca starija od njih pa ga onako krijuci zvizne i to sam cak 1x videla kako ga jedan udari u stomak ma ja sam lom napravila i od tad sam  mu /him rakla nemoj prvi ali ako te neko bas udara ono hoce da zlostavlja zavrsi stvar,  hebiga jedva sam u zivot ostala kad sam videla kako ga onak konj od dteta udari u stomak user posted image   , jer  moj mali primecujem nece da se tuzeka kod njih vec cuti u fazi su -ako kazes nisam ti vise frend- e pa kad cutis udri vala sine i ti pa onda daj da svi se pravimo mutavi  i to sam rekla vaspitacicama . Ih koliko ih znam deca se ubise majka  nista, smije se samoi gleda ja tu ne mogu ostat hladnokrvna

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 209
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2012 21:51:32   
salmy
Moj momak je maloprije u Mercatoru najnormalnije prisao curici starijoj od njega,i fino joj samarcinu opaliouser posted image mi smo ostali u soku,htjela u zemlju propast od stida.A curica se prepala i iznenadila

Nemam pojma sta mu je bilouser posted image  

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 21:52:47   
salmy
IZVORNA PORUKA: salmy

Moj momak je maloprije u Mercatoru najnormalnije prisao curici starijoj od njega,i fino joj samarcinu opaliouser posted image mi smo ostali u soku,htjela u zemlju propast od stida.A curica se prepala i iznenadila

Nemam pojma sta mu je bilouser posted image  

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:01:02   
Malenaoduvijek
salmy
sta pametno da ti kazem..jeli moguce da on nekako hoce da skrene paznju na sebe

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:03:52   
veeseelaa
šta kaže pedagogija?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:04:06   
salmy
Nemam pojma,inace zna prici vecim djevojcicama i pomilkiti ih po kosi,ali ovo veceras nas je iznenadilo.I nemam pojma sta uraditi.Bio je u igraoni,ali smo ga nadgledali.Bilo mu je zabavno,upijao je sta druga djeca rade i sad to prosipa po stanu? Totalno je cudan 

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:06:03   
Malenaoduvijek
a inace nema takve ispade..jeste sta mijenjali u posljednje vrijeme.jeli ti ponovo radis ili si opet prestala?
on ne ide vise u vrtic?



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:08:07   
Anoniman
moguce da je vidio na tv-u
moj je u kung-fu panda "fazi"user posted image ...stisne pesnicu...ispruzi ruku...i jos nogu digne...fol da opali...danas sam  ga isto nakon pola sata odvela kuci...mislim...iz igraone

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 216
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:09:08   
salmy
osim sto je nervozan od zubica,drugo je sve po starom.Ovih dana nisam radila i vise je sa mnom kuci.Izađemo skoro svaki dan,kad mm dođe s posla idemo opet svo troje.Majkemi se veceras ponasao isto divljakuser posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:10:19   
Malenaoduvijek
mm je znao Igora klepnuti po guzi i ja kad sam vidjela da on to isto tako radi bratu rekla sam mu da se suzdrzi od tih vaspitnih metoda.

a sto se crtica tice dok mogu kontrolisati gledaju samo tomicu i prijatelje, bumbu i tome slicne da ne bi Luka dobio kungfu po glavi user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:13:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

moguce da je vidio na tv-u
moj je u kung-fu panda "fazi"user posted image ...stisne pesnicu...ispruzi ruku...i jos nogu digne...fol da opali...danas sam  ga isto nakon pola sata odvela kuci...mislim...iz igraone



ja moguće i ovo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:15:35   
Anoniman
salmy...ja neopravdavam...neg konstujem da je sve do hormonauser posted image ...muskihuser posted image ...posto smo u igraoni svaki skoro dan...gledam kako se igraju djecaci, a kako curice...dva svijeta razlicita...nevjerovatno nesto...rijetko vidis djecaka koji ne ispoljava neki vid agresivnosti u igri...pa makar to bilo skakanje i padanje...a ovi mali su def. najgori...jer jos ne znaju razluciti sta je ispravno a sta ne...ja sam sa A. uvijek u pripravnosti..nekad samo grli...super se igra...a nekad iz starta spuca nekog...milina ti vidjet finog djecaka...naprosto ne mozes da vjerujes...ima i takvih...ali su rjetkostuser posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:17:08   
salmy
Eh sad kad smo kod puc-puc.Od neki dan on bukvalno trazi da ga pucnem.Setamo i neda ruku naravno..kaze mi:hajde Alma uberi sipku ja nedam rukuuser posted image  
Druga stvar je kad smo kuci,iznervira me ja poludim.I okrenem se od njega kazem mu:sad sam ljuta ne obracaj mi se vise i skocim ko fol ljuta,on isto to uradi skoci jos mlatne rukom od sto i pocne mahnitat jos gore,i da poceo se ujedatiuser posted image

A iskreno izbjegavam povisiti ton sa mm u njegovom prisustvu,mozda je vidio reklamu crtani
I da vidim ja on cesto padne na pod i kaze:Opet me zove imenom,Alma ja namerno padam i padne ko lud......i skontam da je vidio reklamu snikers ona baba kad jede,Nemogu da vjerujem da toliko upija 

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:24:48   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dadada

moguce da je vidio na tv-u
moj je u kung-fu panda "fazi"user posted image ...stisne pesnicu...ispruzi ruku...i jos nogu digne...fol da opali...danas sam  ga isto nakon pola sata odvela kuci...mislim...iz igraone


a jel izašao iz faze zvana metallicauser posted image , moj se igrao sa djedom i nenom kauboja ...te je on sad kauboj Jonuser posted image ...neće im dugo otić ili ću im poslati kauboja Jona da se oni sa njim bore

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 222
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:25:35   
Malenaoduvijek
sto se upijanja tice to je nevjerovatno.ja to vidim kod igora posebno.

neki dan na tv-u ona reklama za sex i grad i ona vristi,a Igor se igra i samo se okrenu poce vristati i nastavi sa igrom.ja user posted image
a tatu kopira nevjerovatno, a i brata isto.sve sto Luka radi eto i ovog malog i on ponavlja za njim.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:30:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: dadada

moguce da je vidio na tv-u
moj je u kung-fu panda "fazi"user posted image ...stisne pesnicu...ispruzi ruku...i jos nogu digne...fol da opali...danas sam  ga isto nakon pola sata odvela kuci...mislim...iz igraone


a jel izašao iz faze zvana metallicauser posted image , moj se igrao sa djedom i nenom kauboja ...te je on sad kauboj Jonuser posted image ...neće im dugo otić ili ću im poslati kauboja Jona da se oni sa njim bore

a jok...sve smo gri i goriuser posted image ...samo je sad postao svjestan da kad razvali nesto...neeeeeeeeeeeema vise...pa ne razbija gitaru od pod...tj. manje

salmy...jedan od razloga zasto metoda puc-puc nije ucinkovita...ostavi to kad bas...bas...bas uradi neko sra*e pa da se sokira...odakle to...moras skontati kaznu...al tako da ne vidi na tebi da se nerviras...samo da si ljuta...kod mog fakat pali soba...on cim ga posaljem u sobu pocne plakati i "moliti"...grli me...ma nema...al ja ostajem pri svom...iako nana cesto upadneuser posted image pa i nju u sobu posaljemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 224
   RE: UPOMOC moje dijete tuce drugu djecu!!!
11.1.2012 22:32:22   
Malenaoduvijek
ovo s nanom mi je super dadada user posted image

tako cu ja svog tatu kad mi se nadje na putuuser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *