|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kuhalo na paru
4.7.2009 21:41:12   
ljubičica 28
Lulu, ovo kuhalo je stvarno super, prvom  prilikom kupujem aBd...inače,ja volim povrće, a mm meso pa se nikako ne možemo dogovoriti kako da to uskladimo a da ne pravim više jela...ovako bih nam mogla odvojiti, a da ne bude u tri šerpe, pa mi se ni suđe ne pere nakon ručka user posted image
Je li znaš koliko košta ovakav tefalov?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kuhalo na paru
4.7.2009 21:44:37   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Lulu, ovo kuhalo je stvarno super, prvom  prilikom kupujem aBd...inače,ja volim povrće, a mm meso pa se nikako ne možemo dogovoriti kako da to uskladimo a da ne pravim više jela...ovako bih nam mogla odvojiti, a da ne bude u tri šerpe, pa mi se ni suđe ne pere nakon ručka user posted image
Je li znaš koliko košta ovakav tefalov?


kosta 97 km
pricaj mi o tom dogovaranj
ja vegeterijanac a on msozder...uvijek je bio neko gladan i nezadovoljan.
a pogotovo kako je naomih dosla!!!


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 10:14:16   
ljubičica 28
Hvala ti na informaciji user posted image .
Ma volim ja i meso, ali bih stvarno voljela da mogu u isto vrijeme napraviti i povrće, ali bez nekog pretjeranog prljanja posuđa...tako da će mi ovo kuhalo aBd dobro poslužiti, još samo da ga kupim user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 14:15:50   
dina_89
hvala na receptima, moram uskoro isprobati,

ubjedila si meuser posted image  

zvuci ukusno, samo kad kuhas rizu stavljas li vodu u zdjelicu

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 17:46:56   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: dina_89

hvala na receptima, moram uskoro isprobati,

ubjedila si meuser posted image  

zvuci ukusno, samo kad kuhas rizu stavljas li vodu u zdjelicu

DA,stavim vode
na 150 gr. rize ide 300 ml. vode

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 22:49:34   
slono
Lulu, hvala ti na receptima i informacijama. user posted image user posted image
Jos da te pitam, je li tvoj bas ovakav tefalov i koliko vremena ti treba da se skuha nesto od navedenog??? Je li nesto prije bude gotovo,a nesto kasnije????

Mozda sam dosadna, ali vidm rupice na ovim posudicama, pa u sta onda stavis tu rizu???

Hvala! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 22:53:00   
Lulu_
sve kuha razlicito
npr.pileci file 20 minuta
riza 35
krompir ako ga ne plovis 40 min
ja sebi to tako raspodjelim da zavisno sta se koliko kuha
dodajem spratove
npr.
ako kuham piletinu rizu i jabuke
onda prvo stavim rizu
pa piletinu i najzad jabuke

rizu kuham prvo 15 minuta
onda dodajem drugi sprat sa filetom kuhan jos 5 minuta onda dodajem zadnji sorat i zadnjih 15 minuta kuham jabuke...
mozes li me pratituser posted image
kod mene je bas ovakvo kzhaklo kao na slici

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 22:57:27   
slono
E bas ti hvala! Vrijedna si boga mi!!! user posted image user posted image user posted image

Sve mi se cini da cu ovo cudo kupiti, jer mi je co'jk operisao zuc tako da nam svakako treba zdrava hrana, i ovako se trudimo, ali mislim da ce mi ovo biti lakse i da cu poletnija biti glede kuhanja.
A gdje ga ti kupi, u kojem ducanu, jesi u Zenici ili negdje drugo????

Skontat cu ostale finte kad ga kupim aBd!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kuhalo na paru
5.7.2009 23:00:14   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: slono

E bas ti hvala! Vrijedna si boga mi!!! user posted image user posted image user posted image

Sve mi se cini da cu ovo cudo kupiti, jer mi je co'jk operisao zuc tako da nam svakako treba zdrava hrana, i ovako se trudimo, ali mislim da ce mi ovo biti lakse i da cu poletnija biti glede kuhanja.
A gdje ga ti kupi, u kojem ducanu, jesi u Zenici ili negdje drugo????

Skontat cu ostale finte kad ga kupim aBd!!!user posted image user posted image user posted image


ovdje u ze sam ga kupila u tehno maxu
mislim da ga ima u sarajevu u svakoj prodavnici bijele tehnike
kad kupis javi
dobijes i neke recepte user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kuhalo na paru
16.8.2009 22:37:51   
Anoniman
Evo, da se i ja pohvalim da sam kupila Tefal kuhalo na paru u Robotu na Pofalićima, cijena 110 KM (nije ovakvo kao kod Lulu, srebrenaste je boje).
Danas sam ga prvi put koristila za Esminu hapicu... mrkvica i tikvica su praaaavo ukusne.

Lulu, zanima me na koji način kuhaš špagete u kuhalu? Pretpostavljam da ih samo staviš izlomljene u jednu od posuda kuhala, a kad se skuhaju začiniš ih.
Također, kad namažeš filete uljem ili pospeš nešto naribanim trapistom (kako si u nekim receptima navela) da li to ulje ili taj istopljeni sir kapa na hranu u donjim posudama?

< Poruku je uredio pingpong -- 16.8.2009 22:48:13 >

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kuhalo na paru
16.8.2009 22:45:21   
Dida79
citam i nemogu da vjerujem.... moracu i ja to sebi kupiti user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kuhalo na paru
16.8.2009 22:55:21   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: pingpong

Evo, da se i ja pohvalim da sam kupila Tefal kuhalo na paru u Robotu na Pofalićima, cijena 110 KM (nije ovakvo kao kod Lulu, srebrenaste je boje).
Danas sam ga prvi put koristila za Esminu hapicu... mrkvica i tikvica su praaaavo ukusne.

Lulu, zanima me na koji način kuhaš špagete u kuhalu? Pretpostavljam da ih samo staviš izlomljene u jednu od posuda kuhala, a kad se skuhaju začiniš ih.
Također, kad namažeš filete uljem ili pospeš nešto naribanim trapistom (kako si u nekim receptima navela) da li to ulje ili taj istopljeni sir kapa na hranu u donjim posudama?

kapa pa stavi tu posljednju posudu zadnju ili stavi povrce ispod bude ukusno od tog soka...
spagete stavim u posudu za kuhanje neku plasticnu od tupperware i onda te ogradice skinem i ostne samo okvir ,napunim vodu u tupperware posudu i posolim...ukljucim paru i to je to...
kod nas je danas za rucak pileci file,mrkva i pecenjci nako cijeli...naomih odusevljena pecenjkom a i mamauser posted image i tatauser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kuhalo na paru
16.8.2009 22:56:34   
Lulu_
jesi li dobila recept za cokoladni sufle....njam njam njam njam svi koji su ga probali su prste polizali...ako nisi poslat cu ti ja

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kuhalo na paru
17.8.2009 10:23:19   
leli§
ja sam laik do bola...od mojih haman pa svi to koriste---kad se pucaju rizom do iznemoglosti:):):)meni nije jasno kako taj sistem funkcionise... pa Lulu_ ljubim te mi to pojasniuser posted image evo par pitanja da olaksam objasnjenje:)

1. u najdonju posudu ide voda?
2. ova rupice na dnu jesu li stvarno rupice?
3. curi li hrana sa jednog sprata na drugi?user posted image
4.zeno draga kako cu peci jabuke dole pa brokoli iznad pa iznad meso? user posted image user posted image user posted image sad me ti jos vise zbuni sa ovim svojim njam njam receptima a sve nesto zbrckano:)

ja sam se rijesila "serpi poslije rucka" tako sto imam samo dvijeuser posted image user posted image user posted image user posted image jednu repaticu jednu malo vecuuser posted image user posted image user posted image od koga je dosta jeuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kuhalo na paru
18.8.2009 8:23:53   
Anoniman
Lulu_... šalji recept za čokoladni sufle... zvuči NJAMIIIIIIIII.

leli§:
1. Ovo kuhalo ima posebnu posudu u koju se sipa voda, pa se na nju stavljaju dvije ili tri (zavisno od modela) posude u kojima se kuha hrana.
2. Da, stvaaarno su to rupice user posted image na dnu svake posude (a te pregrade sa rupicama, odnosno, dna svake posude se mogu ukloniti ako treba)
3. Hrana ne curi (nećeš, naravno, kuhati supu u tome). Kako je Lulu_ rekla, ako i ima sir ili ulje u nekoj od posuda, gledaš da je ta posuda donja, ili paziš šta kuhaš u posudi ispod te.
4. Sva hrana zadržava svoj miris, mirisi se ne miješaju, tako da možeš kuhati jabuku i karfiol jedno do drugog i ništa se neće "zbrčkati"

Nadam se da sam pomogla : )

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:10:03   
leli§
evo sam i ja otkrila vrucu vodu :):):)

nabavila kuhalo prije nekih 15-ak dana i super smo sad za sad...mada sam mislila da cu ga malo vise iskoristiti...ja volim sosnu hranu a ovo je za posnu hranu:):):ali je stvarno super sto se tice ciscenja i pripreme, ali i ukusa... knwood FS 460 i kostao oko 40 eura

http://ecx.images-amazon.com/images/I/418W6FS6KZL._SL500_AA280_.jpg

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:13:50   
Nunichi
Pa nije skupo to cudo bilo. Ponesi jedan drugarici kad krenes. user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:19:51   
leli§

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Pa nije skupo to cudo bilo. Ponesi jedan drugarici kad krenes. user posted image user posted image


zguracemo negdje ;) samo mi se nemoj oprziti na onu paru kad otvoris...a sta ja pricam pa nisi ti smotana kao ja user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:22:46   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: leli§


IZVORNA PORUKA: Nunichi

Pa nije skupo to cudo bilo. Ponesi jedan drugarici kad krenes. user posted image user posted image


zguracemo negdje ;) samo mi se nemoj oprziti na onu paru kad otvoris...a sta ja pricam pa nisi ti smotana kao ja user posted image


user posted image user posted image user posted image Ma nisi ti smotana, ti si duuusaa. user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:24:10   
leli§
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kuhalo na paru
29.10.2009 23:57:17   
suncan_dan
pa odkud ja nnisam nabasala na to, vidala sam al nikad nisam ni pomislila na to... ja mislim da ja moram da odem sutra u potragu.......bas mi super zvuci....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kuhalo na paru
1.11.2009 8:54:19   
Anoniman
Lulu, mislila sam, kad se kuha riža, da ona voda sva iz zdjelice ispari, ali ne... (i ja sam kuhala u omjeru 2:1 u korist vode)... baš sam se iznenadila kad sam vidjela svu vodu u zdjelici.
Da li i grašak kuhaš sa vodom u istoj zdjelici za rižu ili ne?

I, ženo draga... šalji recept za taj sufle... ja i zaboravila da sam ti ga tražila!!!

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kuhalo na paru
1.11.2009 9:51:48   
Lulu_
pingpong meni voda iz rize ispariuser posted image kako tebi ne

evo recept...125gr. cokolade
125 putera
4 jaja
100 gr.secera u prahu
100gr. brasna

posudu u kojoj kuhas rizu oblozi folijom.
razdvoji zumance i bjelance,puter utuci dok ne postane pjenast.
istopljenu cokoladu i zumance promjesati.
sastavi secer i brasno pa umjesaj u snjeg od bjelanaca.

sve pomjesaj i stavi u zdjelu oblozenu folijom

40 minuta kuhaj na pari i ostavi da se dobro dobro dobro ohladi.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kuhalo na paru
1.11.2009 9:54:40   
Anoniman
Hvala, Lulu... moguće da sam stavila više vode.

A, kako guhaš grašak? Sa vodom/ bez vode u istoj posudi u kojoj kuhaš rižu ili...

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kuhalo na paru
1.11.2009 18:19:09   
Lulu_
grasak(npr.ledo)bez vode
svjeze puceni u vodi

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *