|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.12.2013 10:59:57   
mamin_zivot
ARONIA, prirodni cijedjeni sok od aronije, u apoteci pakovanje od 3l! Ujutro prije jela na pola sata popiti cca 100ml. Ja ga pijem, evo drugi litar mogu vec reci da se osjecam mnooogoooo bolje bez vrtoglavica i "zvjezdica".

Ja sam pila i tot'hemu, ali imala sam uzasne mucnine kako god je pila prije ili poslije jela.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.12.2013 11:55:00   
animagical

IZVORNA PORUKA: Alma_27

da li to medicinsko vino za zeljezo ima alkohola ili se samo zove vino? ja bih da pijem ali ja ne kozumiram alkohol.

ma nije to nikakvo medicinsko vino, ne znam otkud vam to...to je kupinovo vino...jako je dobro za zeljezo vecini ljudi, ali nisu ni sve anemije iste. ako zena gubi previse krvi menstruacijom, dzaba joj svi dodaci, tesko se popunjavaju rezerve zeljeza...meni je uz tri mjeseca heferola, mjesec totheme, stalno kupinovo vino, i sve sto mi padne na pet zeljezo i dalje na 3. ali je ishrana ok, pa mi krvna slika nije uopste toliko losa koliko nalaz zeljeza.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
21.12.2013 12:28:44   
shej
Svako tijelo drugacije absorbuje zeljezo, meni je sa 11 skocilo na 28 u mjesec dana.. Samo uz Ferrum lek, domaci pekmez i puno kupus salate zbog vitamina C za koji se veze zeljezo, cini mi se

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
4.8.2014 13:17:31   
Mamica24
Uh ja kuburim sa zeljezom. Zimuz mi spalo na 5,7 pa sam pila tothema ampule fuj.. Onda mi se povecalo na 10 al ovo dana opet osjetim slabost i vrtogl ako nije opet palo..

Moj ginekolog kaze da cu zbog jakih menstruacija uvijek morati nesto koristiti za zeljezo..

Pokusavam ishranom al bih trebala i neki dodatak sve osim totema :-)

Feroglobin, Heferol, Ferum lek i td... Pitacu Masica na kontroli sta da koristim!!

Neko je spominjao u DMu neki sokovi da imaju..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
4.8.2014 14:47:57   
mamita 2013
Njabolje ti je svako jutro na prazan stomak popiti kasiku curekotovog ulja, pa zaliti sa vodom i medom jer je ukus malo ruzan. Nije bas najugodnije za piti ali pomaze

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.8.2014 23:56:16   
Mamica24
Sad se ja nacitah malo o zeljezu. Eh postoji trovalentno Fe kao sto je u Legofer sirupu ono se malo teze apsorbuje a postoji i dvovalentno Fe koje se puuuuno bolje apsorbuje u organizmu a to su ove Heferol tabl i Feroglobin sirup i kao one se super podnose u organizmu...

Pa vidjecu sutra kakva bude krv pa mi dr nesto od tog propise.. Meni je bilo dobro dok sam pila tothema amp al se izgleda brzo poteosile.. Pocela sam sa pekmezom kupusom i junetinom kupila jos kokice bademe i grozdjice pa da krkam malo vise..

Svaki dan sa djecon jedem cimbur jaja valjda se ovaj osjecaj vrtogl malo smiri..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu mamita 2013)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
7.8.2014 9:12:25   
mimi_2in1
Eh ovako, moje zeljezo je bilo ispod 2 nakon poroda. Totema ampule brzo dignu zeljezo, ja sam ipopila 3 kutije i diglo se na 7.. Mada moram priznat da sma ponekad zabusavala. Nakon toga piju se ove heferol upravo da zeljezo ne bi palo, i da se naprave zalihe jer totema brzo izadje iz organizma. Sada tri mjeseca treba da pijem heferol. Ovaj prvi ja sam uzela feroglobin, jer sam cula da je izvrstan a ova druga dva cu heferol. ABd nadam se da ce djelovati da ga bar na 9 naguram user posted image . Naravno ishranu treba korigovati, ali ishranom se skroz nisko zeljezo ne moze podici, pogotovo ako su zalihe zeljeza u organizmu istrosene.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
7.8.2014 9:29:06   
Mamica24
Svaka cast mimi. Ja sam toteme pila dva mjeseca i sto ti kazes malo zabusavala al posle toga nisam nista pila.. A mozda sam trebala da i ja napravim te zalihe..

Meni dr vise nije ni htjela kontrolisati Fe kad se popelo na 10 a hemoglob na 119..

Mada ja opet osjetim one simptome slabosti.. Danas su mi u tri nalazi pa vidjecemo..

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
7.8.2014 15:00:43   
Mamica24
Eh drage drage moje ja evo uzela nalaze krvi...

Moje drago Fe je i vise nego dobro i iznosi 23,7 a hemoglobin 12,9

Kako? Pojma nemam.. Mart i april pila toteme i to sarala nisam bila bas posvecena..

Jedino sto sam popravila ishranu tipa: kikiriki u ljusci, bademi, grozdjice, salate tipa kupusa i zelene salate uz obavezan crni luk

Jela junetinu uglavnom kao gulas pravila, jela onu tursku merdzmek corbu, klasov farmer hljeb, svaki dan bar jednu bananu ili bilo koje voce..

Eto ne znam to je to... Uz dosta krompira ili rize... I fasiranog mesa sa paraaiz pireom..

Ja pojma nemam kako je ovo ovako dobar nalaz.. Al Hvala Dragom Bogu..

Vrtoglavice su izgleda na psiho bazi pa ja odoh na moju temu anksioznost...

Drage moje ako vam.mogu pomoci tu sam rado.. Sve najbolje

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
7.8.2014 15:29:24   
Mamica24
Eh sad se sjetih da sam jela cveklu iz tegle onu kao kiselu i to uz svako jelo.. Ujutro jaja sa djecom uz neki caj kamilica ili menta smanjila kafu na jednu dnevno..

JEj

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
5.12.2016 18:21:31   
salmy
Jel iko uspio podic zeljezo za,svim ovim pripravcima?
Iscitah sve sta ste pisale
Obzirom da forum nije vise aktivan cisto sumnjam da ce se iko javiti
Ako neko procita plzzzz da pise

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
6.12.2016 8:09:47   
Blue rose RR
Ja sam željezo uredovnila sokom od aronije. Ona ljubičasto-bijela kutija u apotekama, od 3 litra, njemačkog proizvođača.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako brzo nadoknaditi željezo...
8.12.2016 14:32:43   
salmy
Hvala draga
Uzela sam nutri bulet pa mutim cveklu i ona čuda...
Kad pitaju sta je ručku? Kažem fatajte se buleta i voćki
Pijem drugo pakovanje totheme valjda bude bolje

< Poruku je uredio salmy -- 8.12.2016 14:33:12 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 138
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *