|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor tablete
15.7.2009 11:18:41   
ena0002
Zoe ja samo da ti pozelim srecu sa terapijom, i da nam sto prije ugledas user posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Siofor tablete
24.7.2009 17:14:08   
palma
Pozdrav. I ja ti pijem siofor od decembra, zbog rezistencije i PCOS. Imam neredovne cikluse, pa su malo redovniji, pijem 2x1 od 500 mg. Ali sada kad sam radila laparaskopiju jedan nazovi doktor anesteziolog kaže pa ti si dijabetičar i da mi inzulin prije operacije, kada je to čuo moj doktor baš se naljutio , ali ovaj nije čuo da se siofor može piti za nešto drugo zamisli....

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Siofor tablete
24.7.2009 19:25:07   
Zoe
Ćao palma, hm ima tog neznanja poprilično među doktorima, ja primjerice otišla po recept kod dr.porod.medicine za te tablete, a on meni ko iz topa aa imate šećer....a ja njemu: ne, nemam, nego se to u novijoj med.praksi koristi za pcos, a on će samo ahaa..
Uglavnom, osjećaš li kakvo poboljšanje od njih??

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Siofor tablete
24.7.2009 22:27:08   
brzamala
Ćao Zoe i Palma.Mozete li mi reći plaća li se siofor ista ili sve ide na teret nase divne drzaveuser posted image tj na recept.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Siofor tablete
25.7.2009 8:32:18   
Zoe
Ćao brzamala, ja sam ipak otišla po recept - jer u apoteci odavno ne daju ništa bez recepta, a takođe sam mislila da to ide na teret države, ali ništa od toga..Došla u apoteku i platila ga 10,50 KM (nije skup, a s obzirom da pijem 1 tbl.dnevno- pakovanje mi može biti 2 mjeseca). Onda sam pitala gospođu za ubuduće: mogu li ga bez recepta kupovati ? Kaže ona: može bez problema. Eh sad možda sam ga platila zato što čika dr. nije napisao na bijeli recept lijekuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Siofor tablete
25.7.2009 15:08:30   
palma
Zoe, ja imam neredovne cikluse pa sam tek kada sam počela piti siofor nekoliko puta dobila na vrijeme, pa nekad i zaboravim popiti a sad išla na laparo pa nisam ni pila sad nastavljam redovno, dojadi to stalno piti...

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Siofor tablete
25.7.2009 21:35:51   
b979
Ćao! Samo da vas malo ohrabrim. Imam pcos i sve simptome koje idu uz to. Pila sam klomifen šest mjeseci ali bez uspjeha. Nakon toga sam napravila pauzu od dva mjeseca i onda sam pocela uz klomifen piti i siofor 2x1 od 500mg, iako mi je nalaz inzulina bio ok. Pila sam tu kombinaciju tri mjeseca i zatrudnila. Doktor mi je predlozio da prestanem piti siofor u trudnoci, sto sam i ucinila. Na zalost, u sedmoj sedmici sam imala spontni. Dva mjeseca nakon toga ponovo sam pocela sa terapijom klomifena i siofora i opet sam trudna :-) Sad sam siofor nastavila piti i u trudnoci, jer su neka istrazivanja pokazala da taj lijek sprecava spontane pobacaje kod zena sa pcos.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Siofor tablete
27.7.2009 8:51:07   
Zoe
Čestitke od user posted image user posted image user posted image  i hvala ti što si podijelila s nama svoje radosno iskustvo, ohrabrujuće je čuti takve vijesti user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu b979)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Siofor tablete
27.7.2009 11:14:01   
andjela_sa
Ja sam na terapiju Sioforom od februara 2x850.u pocetku sam imala uzasne nuspojave ali za 15-tak dana sve je proslo.Imam PCOS i inzulinsku rezistenciju.Uvijek sam imala neredovne menstracije.Posto sam uzimala razlicite tablete(Endometril,proveru,dabroston) na kraju bez nekih od njih i ne dobijem ciklus.Trenutno uz Siofor pijem i Ciklo proginovu i nadam se uskoro jednom bebici........Citala sam na netu razlicita iskustva u vezi sa Sioforom.Neki ga hvale(uopste metmorfin) a neki nemaju neke znacajne pomake.Sto se mene tice za sada mi je regulisao secer u krvi a jajnike i nije bas.Posto su bili uvecani(klasicno za pcos) ocekivala sam neki pomak sto se toga tice ali nedesava se nista znacajno za sada!
Sutra bi trebalo da dobijem menstruaciju(uz Ciklo proginovu imam na svako 28 dana) za koju se nadam da nece doci i da cu uskoro biti user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Siofor tablete
27.7.2009 11:19:04   
Zoe
andjela_sa, dobro nam došlauser posted image
Čitala sam i ja štošta, al sam optimistična, moja dnevna doza je 500 mg, nedavno sam ih počela piti, jajnici mi nisu uvećani, sve je ok, čak po uzv ne bi se ni reklo da imam pcos, al eto malo mi poviš.inzul.rezistencija.
Želim ti puno sreće i aBd da uskoro user posted image user posted image , a dok čekaš na user posted image  možeš nam se pridružiti u Čekaonici http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-julu/m_319028/mpage_141/tm.htm#340823, da se družimo user posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Siofor tablete
28.7.2009 17:46:43   
b979
Andjela_sa, da li uz siofor pijes neke tablete za stimulaciju ovulacije? Da li si pratila na uzv da li imas ovulaciju? I ja imam PCOS i sve simptome koji idu uz to. Meni je siofor pomogao (trudna sam), ali sam uz njega pila i klomifen, 2X1 od 3-7og dana, a potom dabroston od 15-25og dana. Misilim da sam negdje procitala da se Cikloproginova preporucuje zenama koje imaju fsh vise od 15, a kod PCOS  je obicno fsh manji a lh veci.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 8:26:00   
andjela_sa
Kod mene je ovakav slucaj sto se tice LH 10.2(10-80) znaci na donjoj je granici a FSH 9.8(08-30)i on nije idealan.Sto se cykloproginove tice jako sam malo nasla o tom lijeku.Ja reagujem ok na njega u smislu da imam mjesecnicu svako 28 dana.Sacekacu iduci mjesec(imam jos jednu kutiju proginove da popijem) pa cu do doktorice.
Pokusacu da vidim sa njom da mi ukljuci nesto za stimulaciju ovulacije mada ja imam tanak endometrij a klomifen ga jos stanjuje pa sumnjam da mi je on rjesenje.U svakom slucaju trazicu nesto radikalniju terapiju.Ukoliko nevidim uskoro user posted image dobicu slom zivca.

(odgovor članu b979)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 8:32:20   
Zoe
andjela, za endometrij je dobro da jedeš dosta ananasa, on ti ga deblja, ima tu još namirnica, ali ne mogu se trenutno sjetitiuser posted image , ima na forumu negdje piše i o tomeuser posted image , ja sam bila 2 mj. na Klomifenu, tanak mi endometrij, 4mm svega, promijenila ginekologa, koja ne želi uopšte da pokušava sa hormonalnim injekcijama(kao može doći do prestimulacije, pa bih napravila gori belaj), probaćemo sa Klomifenom još 4 mj., jer je njemu kao maksimum 6 mj., pa ćemo vidjeti šta daljeuser posted image , ja se nadam da ću do tad user posted image aBd..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 10:37:02   
andjela_sa
Vise nisam pametna....cini mi se da cubim razum i strpljenje....Inace sam iz Banja Luke i razmisljam da se uputim ka Jevremovoj u Beograd i pokusam kod njih.Mozda su malo strucniji na tom polju od nasih doktora.Svaka terapija mi uzima vrijeme koje vise ne zelim da bacam......

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 10:45:18   
Zoe
Ako smatraš da bi tako bilo najbolje, uradi to, a jesu li ti doktori iz Beograda specijalizirani za humanu reprodukciju ili šta već? Imaš u Čekaonici našu članicu mimili koja je iz Beograda, pa je možeš nešto upitati na tu temu, možda zna nešto više?
Takođe u Tuzli ordinira porodica Balić ( priča se da su jako stručni i takođe se bave problemom steriliteta). Možeš pogledati na www.drbalic.ba

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 11:26:48   
Zoe
Evo andjela malo infa za tu kliniku:

Zoe znam za kliniku u Jevremovoj,
tu dolazi neki Slovenac koji inace radi VTO.
Zato da ko se od vas odluci za njega, kazu da on ima kliniku u Mariboru i da je tamo daleko jeftinije nego u Beogradu.
Inace, on i klinika Ivanovic su na najboljem glasu. Posebno hvale doktorku Ivanovic, koja sa svojim suprugom drzi istoimenu kliniku.
I oni i klinika u Jevremovoj ulaze u program besplatne VTO od septembra, o trosku drzave.


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 11:41:38   
andjela_sa
Zoe,nemislim da sam kandidat za vantjelesnu jos uvijek,tek mi je 27 i nekako vjerujem da mi samo treba prava tabletica.......Cim zavrsim ovu terapiju narucicu se u Jevremovoj kod dr. Zorna Stankovica.Dosta je dobrih komentara za njega i uopste za Jevremovu.Na kraju krajeva,pregledace me jedan strucnjak,eventualno dati neku terapiju ili priejdlog.Moram da se pomaknek sa mrve tacke......

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 12:47:20   
Zoe
Dobro to za VTO mi je mimili napisala, vjerovatno su se tome posvetili, a ja ti želim puno sreće i da ubodeš tu tableticuuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:12:57   
andjela_sa
Hvala ti puno Zoe....samo da to sve izdrzim zdravog umauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:51:57 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:19:02   
leonora
Hm. Čitam nešto o tim tabletama i kontam možda to i meni treba. Imam PCOS ali imam nomalnevrijednosti šećera u krvi, taj neki test rezistencije nisam radila, a pošto sam mršavija doktorica mi je rekla prilikom utvrđivanja dijagnoze da kao nijeto vjerovatno, jer sam mršava, a čitam na netu da mogu to imati i mršavije osobe, Sad me zanima da li je moguće imati normalnu razinu šećera u krvi, a da postoji ta inzulinska rezistencija, kako li se već zove?

(odgovor članu andjela_sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:23:40   
Zoe
Ćao leonora, ja sam ti taj slučaj user posted image
radila OGTT test sa inzul.rezistencijom, razina šećera u krvi normalna, ali inz.rezistencija povišena, ali nije puno, zato sam i dobila ove tabl. i to najmanju dozu od 500mg, pa sad čekamo da vidimo šta će se dogoditi, tek ih koristim 3 sedmiceuser posted image

(odgovor članu leonora)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:35:37   
leonora
Ozbiljno? Pa možda sam i ja taj slučaj a da ni ne znam. A gdje se radi taj test, u labaratoriji, ili? U Domu zdravlja, bolnici, ili privatno?


(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:36:54   
leonora
Nadam se da će ti pomoći tablete. A imaš li kakvih nuspojava? Nešto se svi žale na to?

(odgovor članu leonora)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:40:26   
Zoe
Odeš kod dr. porod. medicine, objasniš mu o čemu se radi i da ti teba uputnica da radiš OGTT sa inzulinemijom ( u mom slučaju s obzirom da sam iz TK-a, ide uputnica za nuklernu medicinu na UKC Tuzla), ne jedeš ništa niti piješ osim vode 12h, trebaš 100 gr sitnog šećera, koji ti oni razmute tamo i to na eks popiti i onda ti izvade krv za 30 min, pa od tog momenta opet za 30 min, pa onda za 1h. Ne smiješ čak ni žvakaću koristiti...znači post dok ti ne izvade zadnji put krv.

Što se tiče nuspojava, malo me muči proliv, ali ništa strašno, ostalo je sve u redu.

< Poruku je uredio Zoe -- 29.7.2009 13:41:15 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu leonora)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Siofor tablete
29.7.2009 13:45:17   
leonora
Hvala puno Zoe. Moraću to da odradim onda. 

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *