|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 19:40:31   
lirio
draga željana kao da sčušam sebe...užasno se bojim...kad ti je prvi put nemaš pojma šta te stvarno čeka...imaš ti neke slike u glavi koje formiraš slušajuči druge žene, al kad već znaš šta te šeka...jooooj.kao da imam fobiju od porodauser posted image ...mene nije strah šivanja meni je najgore bilo ono prelazno doba otvaranja od7 do 10 prstiju...a šivanje mi je valjda poslije toga bilo bezveze....ljubimuser posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu željana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 23:32:02   
Sonja

IZVORNA PORUKA: škorpija

najviše me je iznenadilo to što me samo istiskivanje bebe uopće nije bolilo, a na filmovima u tom dijelu baš najviše vrišteuser posted image
kontrakcije su bile bolne, ali kao što reče gvendolina, kad pprođu, uopše ne boli, ja sam između kontrakcija spavala jer sam se porađala navčer a nisam neka noćna pticauser posted image


upravu si

istiskivanje uopste ne boli al zato one kontrakcije bole brateee...

nabolje je ne razmiljati o tome pogotovo ako se prvi put poradjate

samo se sjetite da cete vidjeti svoje pile u narucju i sve ce proci
i vrlo e bitno da slusate doktore i babice...

puno sreceee

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:42:22   
mali mrav
cao svima,evo da se malo prebacim ovde,veoma me je strah poroda gotovo svaki dan razmisljam o tome joj kako ce to biti sta ce biti samnom,pa onda opet kazem svaki dan zene rađaju to je priroda ali ipak nesto me stislo iako sam od poroda daleko citavih 4 mjeseca,trebala bih se opustiti...Samo bih voljela da mi neka od mama kaze sta uistinu vise boli,trudovi i otvaranje ili izlazenje bebe...Znam da boli oboje no ipak sta je onako malo jace...Pozdrav svim buducim mamama user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:50:51   
Anoniman
Izlaženje bebe traje veoma kratko par min. i gotovo a ovo drugo baš zna trajati. user posted image
O jačini bola ne mogu govoriti svako od nas bol doživljava na različite načine.
Nemaš se čega plašiti, bit će to ako Bog da sve u redu.

< Poruku je uredio Breskva -- 16.8.2009 21:56:28 >

(odgovor članu mali mrav)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:51:43   
željana
ja sam bolove imala samo dok sam se otvarala i to je trajalo 13 sati a istiskanje bebe mene uopšte nije bolilouser posted image

(odgovor članu mali mrav)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:53:11   
Ex Yu
Trudovi (pogotovo na dripu) kad bebe krene izlazit to je vec gotovo a onda se olaksas i vise nista neboli pa nemozes da vjerujes

sad sam bas na chatu pisala ja sam posla plakati kad sam se porodila zato sto me vise nista nije bolilo user posted image user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu mali mrav)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:53:58   
mali mrav
hvala puno na odgovorima ma izdrzacu ja to za moju bebicu cekala sam je 5 godina,sve se prezivi pa i to ce,kad je mogla mene moja mama rodit,sitna mala,uske građe a ja se rodila sa punih 5 kg okruglo user posted image user posted image ma moći ću onda i ja ovoko krupna i jaka user posted image

(odgovor članu željana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 21:56:50   
Ex Yu
Vidis da smo sve u glas rekle da vise bole kontrakcije sto i jeste tako kad te stave na sto vise i neznas da te boli i beba je vec tu ... a kontrakcije mogu trajati sat a mogu 31h kao kod mene pa sam opet sve zaboravila isti tren kad sam ugledala bebu i kad su je odnjeli ja sam posla plakati i gledam u infuziju dripa i nemogu da vjerujem da me vise nista neboli ...

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu mali mrav)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 22:11:33   
ameli25
draga mali mrav nemas potrebe da strahujes, pogotovo jer ti je prvi porod, slazem se sa ex yu, kod mene ti je slucaj bio ovakav da su mi drip ukljucili ujutro u 10h, bolove pocela dobijat oko 15h, vodenjak mi pukou 17h i 15 min, a moje zlato mi u rukama bilo u 17h i 50 min, rodila 1. 6. 2009 , pozdrav

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 22:12:30   
malena_t
IZVORNA PORUKA: Sonja

nabolje je ne razmiljati o tome pogotovo ako se prvi put poradjate

samo se sjetite da cete vidjeti svoje pile u narucju i sve ce proci
i vrlo e bitno da slusate doktore i babice...

puno sreceee


Pametno zbori zena. Mene su ubili u pojam raznim pricama i ni dan danas mi nije jasno zasto zene imaju potrebu, nicim izazvane, plasiti druge zene. Sve smo mi razlicite, pa tako i nasi porodi. Ja sam sebe danima ubjedjivala kako sam hrabra i tako hrabro sam i otisla u bolnicu. Porod sam imala za pozeljeti. Sat vremena jakih kontrakcija, pod dripom, i do odlaska u salu se nisam javila, ali zato sam tamo vristala kao kreten. Imala sam uzasan napad panike kad je beba krenula van. Zasto? Nemam pojma.
Drage moje samo hrabro, vjerujte u sebe i slusajte babice i ljekare.  



_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 22:12:40   
sheri
meni su i kontrakcije i izlazak bebe bili bezbolni u poredjenju sa usivanjem. to me boljelo, a bebin dolazak nistauser posted image . sutra bih je opet rodila , ma rodila bih je sto puta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 22:14:11   
dojbinica
hjade sa nam na chat pa da ga pobjedimo zajdeno taj strrah http://xat.com/ringeraja

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 22:22:31   
dinciii
Ja se nisam uopce plasila poroda...barem ne do momenta kad su me ostavili u bolnici i kad su mi rekli da ce mi izazvati porod user posted image eh onda sam se vec bila malo prepala...Iako sam uvijek sebi govorila kad svaka moze mogu i ja...Meni je puno pomogla emisija koju sam pratila svako jutro gdje je bilo sve od bolova do porodjaja...A citala sam i knjigu..Bila sam jednostavno radoznala...Svaka zena podnese to na svoj nacin a i bolovi su kod svakog drugacije...Neko se porodi kroz 3-4 sata a eto mene zadesilo da se nisam otvarala pa sam imala trudove 34 sata i od prvog do zadnjeg me je bolilo....Na kraju se beba nije spustila i na carski..AL sve se to zaboravi....

Sretno,da imas sto laksi i bezbolniji porod user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 23:15:14   
pocahontas
kod mene se moze racunati da sam se poradjala 48 sati ali nidje veze...moje prirodne kontrakcije jesu stvarno dugo trajale ali ja sam sve vrijeme setala...nisu bila toliko strasne...da bih imala snage za sam porodjaj dr. je odlucio nakon dva dana proveena u bolnici da me ipak stave na drip u 22h i sve je bilo gotovo za 2-3 sata....moje pile se rodilo u 1h iza ponoci a sam porod je olaksanje, gotovo sam uzivala....ne karikiram ali stvarno u odnosu an bolove prije tj kontrakcije koji stvarno bole ali izdrzi se sve...ja nisam glasa pustila...ne trosi snagu bezveze na deranje jer boliti te mora i samo sebi otezavas tako...idi na vjezbe za trudnice to je meni jako pomoglo i samo disi...onako kako ce ti na vjezbama objasniti...jer tako osiguravas plodu i sebi dovoljno kisika kada kontrakcije krenu...svaka kontrakcija je sok za plod i imaj to na umu tako da samo to predises pravilno...mozda se cini tesko o jako puno stvari u tom trenutku razmisljati ali ja stvarno jesam i to me bar malo smelo da savladam bol...bol naidje ja se skoncentrisem na disanje i nekako mi je u tome proslo sve.....kad je dr. rekao da sam spremna meni laknulo jer mi je dozvolio da mogu tiskati...kada krene tiskanje sve ti je lakse jer dole si svakako sva utrnula.... :) sivanje nisam ni osjetila, merak u odnosu na kontrakcije....dakle, boli ali to je bol koju tvoj organizam moze izdrzati i imaj samo to na umu...jednostanvo se prepusti i to je to...sretno!user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.8.2009 23:26:28   
veeseelaa
sve je to individualno a Boga mi ovisi i o krupnoći bebe
Znam samo da sad puno više cijenim sve mame i skidam im svima kapu i kad god gledam porod na FTV u emisiji koju pampers odnosno violeta sponzorira ja se zaplačem, prije poroda to nisam radila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
17.8.2009 8:58:14   
merima_s
I ja sam se plasila poroda, cak sam razmisljala da idem na carski ili epiduralnu. Na kraju se sve super zavrsilo prirodno. Meni su puno pomogle vjezbe za trudnice i jedan tekst na internetu koji je opisivao detaljno proces porodjaja,sta se u tijelu desava. To mi je ublazilo strah jer sam znala sta se u kojem trenutku desava i sta ja trebam da radim. Mene je vise bolio izlazak bebe tada sam vristala kao luda ali je taj dio na srecu puuuno kraci i trajao je samo par minuta.
Imala sam lose iskustvo sa sivenjem, uvijek sam govorila da je to gore od poroda. Jos neke moje priojeteljice su se zalile. Nedavno je muz bio na stazu na ginekologiji i pitao je nekog od dr zasto sivenje boli i pored anestezije. Rekli su mu da u tom slucaju zena najvjerovatnije ima neku upalu i onda anestezija ne djeluje. Tako da neki dr pred kraj trudnoce daju vaginalete upravo iz tog razloga.
Puno srece svim trudnicama i ne boj te se. user posted image


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
17.8.2009 9:07:06   
bubuli
svakoj zeni se daje ista kolicina anestezije...ako je vise sjecena ili ako je sama zena uz epiziotomiju jos sama pukla daje se dodatno...
ukoliko je imala sekret-upalu u trudnoci ili upala jos traje,anestezija nedjeluje i boli ko sam dzavo...
osim toga tkivo je slabije unutar vagine,rana teze zarasta i nije rijetkost da se i rana upali...

obavezno lijecite sekret!!! taman svih 9 mjeseci stavljale vaginalete lijecite to!!!!


_____________________________



(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
18.8.2009 15:05:28   
poetesa
eh  onda je meni user posted image user posted image user posted image  

Ja liječim upalu a otvorena sam na zadnjem pregledu bila 1 deblji prst kako je rekla doktorica... Šta to tačno znači, koliko treba biti otvoreno da naprimjer ostave na porođajnom?

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
18.8.2009 15:25:29   
pocahontas
ja sam bila otvorena 3 cm 10 dana i na dan porodjaja sam bila isto toliko otvorena ali sa stanjenim grlicem maternice sto je bolji nalaz za porodjaj od otvaranja..imala sam uslov da me prikljuce na drip da sve to ubrzaju i bilo sve gotovo za 3 h...kontrakcije, porodjaj, sivanje (tri male kopcice, nisam ni osjetila, dodushe dali su mi anesteziju) :) dakle, moze biti danas a moze biti i sutra i za nekoliko dana kod tebe...stavljaj canesten ako imas upalu. ja sam ga stavljala pred sam porodjaj iako nisam imala nikakvu infekciju niti upalu, cisto preventivno i bebach rodjen cist ko suza...i sve je bilo ok..sretno...

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
18.8.2009 15:30:10   
veeseelaa
meni je babica koja me je porodila savjetovala da prije poroda koristim vaginalete od kantarionovog ulja i da pijem zadnjih mjesec dana po jednu kašiku maslinovog ulja
ja inače nisam osoba koja se može tako nečeg pridržavati pa sam po nekad koristila samo pomenute vaginalete, maslinovo ulje nisam pila
Negdje sam već pisala da je porod od prvog bola do izlaska bebice trajao 1,5 sat ali sam zato dosta bila šivana a Boga mi bebica je bila krupna 4350


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
18.8.2009 15:58:17   
poetesa
i ja sam čula to za maslinovo ulje... ali bolje mi zvuči savjet o jedenju hurmi... ulje na suho baš ne bi mogla user posted image
Znači ja bi mogla i da se nastavim otvarati a i ne moram... Ipak, posteljica mi je zrela 2 NA 3 stupanj sad u 38 sedmici, pa ova dr. ( koju sam usput rečeno promijenila u zadnjem mjesecu :) misli da će to ubrzo ... user posted image  ako Bog da...

< Poruku je uredio poetesa -- 18.8.2009 15:59:18 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
19.4.2010 12:46:22   
Skvo RR
 
Prebacivanje postova
 
IZVORNA PORUKA: TJESKOBNA

JAKO SAM ZABRINUTA I TJESKOBNA.PRVA MI JE TRUDNOCA I USLA SAM U 9MJ.user posted image IZLUDILA SAM SVOJE UKUCANE SVOJOM TRUDNOCOM AL TO JE TAKO KAD NEZNAS NISTA.ZATO STVARNO TREBAM POMOC MAJKI KOJE SU VEC TO SVE PROSLE.user posted image JAKO ME JE STRAH KAKO CU SKUZIT DA JE DOSAO MOJ TRENUTAK ZA POROD,DA LI SE PRIMJETI DA MI JE PUKAO VODENJAK?DA LI CURI CIJELO VRIJEME ILI PUKNE I NE PRIMJETIS?DA LI IMA KAKVI BOLOVA???????????CURE,MAMAE POMAGAJTE STVARNO VAS TREBAM OCAJNA SAM!!!!!!!!!!!???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: lely

Nemoj da se brines,pa sve smo mi nekad prvi put bile trudne i radjale.user posted image
Ja mislim da je to u jednu ruku sto ti se desava normalno,jer hormoni rade i ne mozes protiv toga.Mislim da je najbolje da se opustis i uzivas u ostatku trudnoce,a sve ostalo ce doci samo od sebe i bice OK user posted image
Sto se tice tvojih pitanja,savjete,odgovore na svoja pitanja i iskustva potrazi na pdf Trudnoca.
Ponavljam samo se opusti i uzivajuser posted image

P.S. Iskljuci Caps Lock



IZVORNA PORUKA: taurus

Prije svega dobro došla na forumuser posted image user posted image
Potpuno te razumijem jer sam i sama takva bila. To je normalno da imaš strah od nepoznatog, ali vjeruj mi da porod uopšte nije tako strašna stvar. Ja sam živi primjer da je tako. Porodila sam se za 20 minuta i to bez nekih strašnih bolova. Vjeruj sad bi iz ovih stopa otišla ponovo. Porod je jedno divno iskustvo i samo misli na to da je to dan kad ćeš ugledati svoju bebicu.
Mislim da ti je najbolje da posjetiš temu"porođajne priče" i "lijepa sjećanja na porod" i odmah će ti biti lakše.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: dadada

Tjeskobna, kada ti vodenjak pukne ne mozes a da ne primjetis...voda bas curi iz tebe...U slucaju da osjetis vlazne gacice...tj. da ne curi u vecim kolicninama isto trebas odmah u bolnicu jer beba ne smije ostati bez plodne vode...a ako  mislis da neces skontati kada porod krene...varas seuser posted image ...sretno...mi cemo te bodritiuser posted image user posted image user posted image

p.s. ja se IZVINJAJEM moderatorima sto ppisah...nisam skontala i jos uvijek ne kontam je li tema treba pod kljuc



IZVORNA PORUKA: TJESKOBNA

user posted image cure od srca vam hvala na svim savjetima ,smirile ste me i sad mi je lakse.jedva cekam da moj gabrijel dode na svijet jer cu biti jos sretnija mama na svijetu     mislim.....kao svaka od nas koja postane prvi drugi ili neznam koji put.od srca vam jos jednom hvala na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
19.4.2010 14:16:34   
Atarka
Ja sam strah od poroda savladala iduci na psihofizicku pripremu za trudnice. Stvarno mi je bilo korisno, jer strah se javlja iz neznanja, a saznavsi sta sve slijedi, kako to prepoznati i sta uraditi, nekako sam se smirila i sa hrabroscu otisla roditi, bez panike. Preporucujem svim buducim mamama, ako se to organizuje u njihovom gradu, da obavezno prisustvuju.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
19.4.2010 15:53:26   
koka i po
Ja mislim da nikoga nije bilo više strah roditi od mene.Kad sam trebala roditi svoje prvo dijete imala sam noćne more svaku noć,nesanicu ili panični strah.Onog tenutka kada mi je puknuo vodenjak  svi su se više bojali od mene.Strah je prevladala hrabrost.Vjerujte moje trudnice to je nešto što je bogom dano.Onog trenutka kada bude vrijeme za porod straha će nestati.
P.S.nije porod ono što žene pričaju....ima tu malo istine a i malo laži.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
19.4.2010 15:57:05   
Medić*

IZVORNA PORUKA: koka i po

Ja mislim da nikoga nije bilo više strah roditi od mene.Kad sam trebala roditi svoje prvo dijete imala sam noćne more svaku noć,nesanicu ili panični strah.Onog tenutka kada mi je puknuo vodenjak  svi su se više bojali od mene.Strah je prevladala hrabrost.Vjerujte moje trudnice to je nešto što je bogom dano.Onog trenutka kada bude vrijeme za porod straha će nestati.
P.S.nije porod ono što žene pričaju....ima tu malo istine a i malo laži.


user posted image , potpisujem ovo, upravo tako je i meni bilo, strah nestao onog momenta kad sam krenula na sto user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *