|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slova, brojevi, boje
7.4.2011 11:13:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

I mi trebamo ovo nabavit.
Ajla zna sve boje,brojati do 20,zna prepoznat slovo Auser posted image user posted image user posted image i to je sve.ima 3 godine.pisanje i crtanje ne ide nikakouser posted image user posted image A napise ko H.a da zna napisat Ouser posted image user posted image user posted image


ma nije ni bitno naučit će ima i škola za to šta će učiteljice raditiuser posted image , nego bitno je u djetetu pobuditi interes, obogatiti fond riječi, ojačati samopouzdanje ovaj moj čim mu neko dođe odmah se pokazuje šta zna...
kažem ja njemu Ć kao ćurka a on meni nije to je kokauser posted image
A -autobus a on T-tobus
al naučit će važno mi je samo što je zainteresovan

Romali u knjižari kod nas u merkatoru čitavih 1.60KMuser posted image


IZVORNA PORUKA: HAHA

Hamza ima super puzle slovarica,drvene 90x90cm,kupili u baby centru u bbi,oko 20 KM,također i magnetna pa slaže riječi na frižideru.

da mi je i ovo, mada je prerano za ovog mog al ja bi se igralauser posted image



(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Slova, brojevi, boje
7.4.2011 11:20:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

Breskva, vidjeh ovo negdje, ali zaboravih gdje... Gdje si ti kupila?? TL ili neka knjižara?
Moj maleni zna raspoznati brojeve do 18,a sad već pogodi i veće dvocifrene, zna oko 20-ak slova ( kaže T-tata, J-jabuka itd.),  7 boja (ali je bijela snijeg, zelena je trava, žuta sunce itd. ) Povezao ih je s okolinom.
Uz sve ovo, njegove rečenice su i dalje jako škrte, kao i kod tate muuser posted image

mama, mama pa to ti se zove logičko pamćenje, nije dijete štreber na mamuuser posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 20:31:21   
ivanak
kad treba malo djete ( sad će 2 godine ) počet učiti brojeve, slova, boje.
mislim da je to malo rano. zar ne?
kad ste vi?

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 22:03:28   
Anoniman
Nikola je naucio brojati do 10 tako sto smo skupa brojali stepenice kad bi se peli u ulazu.on je brzo zapamtio, kad sam vidjela da mu je zanimljivo onda sam mu nastavila ponavljati.. boje zna nabrojati al ih ne zna razlikovati. ja pratim njegove reakcije i kad vidim da ga nesto zanima onda mu nastavim o tome pricati i tako najbolje ucimouser posted image

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 22:13:56   
slavuj
Znate li gdje ima da se kupi CD za interaktivno ucenje slova brojeva i sl.?
Hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 22:22:29   
niki83
Uh mi se onda moramo pohvalitiuser posted image imamo 20 mjeseci,
moja N zna razlikovati boje, znaci onih deset boja, i bas lijepo izgovara svaku, osim narandzaste koja je "nandzala" user posted image zna i brojati, evo jucer se mm umirio i slusa je, i pustio je samu, nabrojala je do 14, masallah! user posted image
Prepoznaje slovo N i slovo A, a vokabular joj je bas sirok, i zaista se trudi u tome, ona se zabavlja, to je njoj definitivno najdraza aktivnost, PRICANJE user posted image user posted image user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 22:52:06   
leona81
moje dijete ne prica skoro nista a ima skoro 19 mjeseci, zna razlikovati zivotinje i neke stvari, predmete ali boje jos ne zna a ne zna ni brojati...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Slova, brojevi, boje
6.6.2011 23:31:55   
N_N
B su sve boje "pava" i "čivena" user posted image , brojati zna do 12, slovo niti jedno, ali zato priča bukvalno sve i sve razumije.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 0:01:39   
iv@ncica
A.  je  s  20 mjeseci..prepoznavao  sve  boje  i  imenovao  ih , samo  je  zelena  i danas  izi user posted image ......oblike  puno  prije... sva  slova  nakon  toga  zna,  slovka   i  prepoznaje ukljucujuci  x koje  on  zove  kis i  y..iako  malo  izvrce , jer  ne  prica  cisto....kroz  igru  nauceno,  niista  forsirano..i  meni  smjesno  i  smatram  da  mu  je  jos  nepotrebno...ali iz  igre da  ga  zabavim  kad  je  bio  stalno  bolezljiv  kupim  mu    slova  na  magnetice  i  kroz igru sto  s  nama sto  s  vecom  djecom,  on  je  jednostavno ponavljajuci  naucio....i  iskreno  i  mene  iznenadio  kad  je  poceo  slovkatuser posted image ..a  ne  zna  pricatuser posted image ...najmocnija  scena  je  kad  se  vracamo  iz  set_nje  kuci..a  on  slovka   grafite  sa  zidova... na  cudjenje  prolaznikauser posted image

< Poruku je uredio iv@ncica -- 7.6.2011 0:02:56 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 0:18:02   
Daj daj
Zanimljiv link za download

http://abeceda.com.hr/index.htm

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 0:47:19   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: slavuj

Znate li gdje ima da se kupi CD za interaktivno ucenje slova brojeva i sl.?
Hvala.




za CD ne znam ...ali imas u TL a i u Konzumovim prodavnicama odlicne table sa slovima koje kad dodtaknes iozgovara se to slovo i jos raznih simapticnih stvarcica... cijene od 35 do 70

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu slavuj)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 0:53:04   
sporty mamaa
Moja djevojcica zna brojati do 10, ali njoj to bas nije zanimljivo pa onda namjerno pocen brojati onako kako ne trebauser posted image Slovo zna I, i O izgovoriti i napisati, no samo sam joj to i pokazala(lijena mama) jer mislim da je jos pomalo rano za to. Boje zna reci i izgovoriti na nasem i engleskom, to mi bilo simpaticno kako brzo pamti pa je ja naucilauser posted image , ali ih raspoznati meni se cini nemoguca misijauser posted image Neki dan kod svekrve vidjela crnu macku i govori meni "Mama eno bijele macke", a ona crna ko nocuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 1:32:53   
milenium
moj ako ne bude neki slavni kirurg,matematičar ili informatičar ja ću se (smajli što sam sebe opali po glaviuser posted image ) a godinu dana je već pričao kao radio stanica,brojao da 10,sad već zna i do 20,boje zna prepoznat,oblike zna,englesku abecedu,zna crtati,ma duša mojauser posted image user posted image user posted image user posted image

i zaboravih,pjesmica ne znam im ni broj,moda 30user posted image od kolskih,zabavnih,stranih,narodnihuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 7.6.2011 1:47:56 >

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 2:03:07   
Visnja RR
imama sam to na statusu:

gledamo eurosong i voditeljica imala zutu haljinu i kaze mm asji: "asja vidi onu tetu u zutoj haljini,,,koje joj je boje haljina?"
a asja trepce i sva sretna kaze: " zeeeleeena" user posted image user posted image

toliko o bojama... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 7:41:14   
bebacha
Ajla ima 3 godine i 3 meseca.zna brojat do 20,zna sve boje,zna napisat slovo A.nju recimo dugo nosu interesovale boje i onda je s dvije godine u roku od 15 dana nauvila sve boje.ja nju nista ne forsiram,ponekad joj itvadim slikovnicu s slovima,brojevima,oblicima,i ako vidim da je zinteresovana malo joj objasnjavam

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 7:54:21   
acudesa
Dijete uči kad ima interes za to, neko sa godinu, neko sa četiri pokaže inters za učenjem nekih sadržaja (npr. boje).
Zar je važno kad je naučilo, važno je da je naučilo.
Dajte djetetu informacije kad ono to traži, sve ostalo je forsiranje, što nije dobro.
Ili, ukoliko ne naučite dijete nešto kad ono pokazuje interes za to-postoji vjerovatnoća da to nikada neće savladati kako treba.
Tako da: samo pratite ritam njegovog razvoja.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 8:23:45   
niki83
IZVORNA PORUKA: acudesa

Dijete uči kad ima interes za to, neko sa godinu, neko sa četiri pokaže inters za učenjem nekih sadržaja (npr. boje).
Zar je važno kad je naučilo, važno je da je naučilo.
Dajte djetetu informacije kad ono to traži, sve ostalo je forsiranje, što nije dobro.
Ili, ukoliko ne naučite dijete nešto kad ono pokazuje interes za to-postoji vjerovatnoća da to nikada neće savladati kako treba.
Tako da: samo pratite ritam njegovog razvoja.


user posted image user posted image user posted image



_____________________________

N&N

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 8:57:19   
emma.L
Mi brojimo odavno do 20 i do 10 (ako je dobre volje i do 12user posted image ) na engleskom, boje znamo odavno, ali slova je iritiraju. Kaže da joj nešto nacrtam, ako je upitam da joj nešto napišem, kaže 'može' i recimo napišem EMA, kaže 'nije to Ema, nacrtaj me'. Jednostavno nije od one djece koja se prave da čitaju i prstićem prate redove, tako da smo to i pustili. Vidim da u vrtiću dosta rade s njima, stalno donosi neke radove pa mi izgleda da tete uzmu njenu rukicu i kao potpišu je user posted image . Možda probude i interes za tim.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 11:05:18   
Skvo RR
Pa broji do 15 na naski, na njemackom do 10...user posted image ...sve boje zna...zna prepoznati 20 slova...eto..sve je ovo vezano sa cinjenicom da voli crtati i samo je islo jedno sa drugim.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 11:16:27   
ziki
Nemirko je poceo da pise ko fol. Dosta slova vec zna i sad je krenuo da nas iznenadjuje sa pisanjem. Zna da napise slovo T, jedno vrijeme je pisao M a prije neki dan se pohvalio kako je napisao slovo S. Zna ko bajagi i E al to je vise vertikalna linija i 5-6 horizntalnih, zavisi kako je raspolozen. Mi ga uopste nismo forsirali da pise, slova pokazivali kad je pitao(s rezervom) i to vise zbog slagalica koje je dobijao a ima ih i latinicnih i cirilicnih. Zbog ovog imamo broj 3- zekouser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 12:20:26   
mamina princeza
Moja curica dugo nije bila zaintersovana za boje a onda ih je doslovno preko noci naucila. Sad aih raspoznaje bas lijepo u nijansama:)

Brojati zna odavno na bosanskom do 20  - s ponekim preskokm a na engelskom do 10. na njemackom isto nesto zna al ne znam do koliko hihih ito je sma anucila s televizije.

Inace nisma za to da se opterecuje da uci slova pa sam se bas nedavno iznenadila kad sam kroz neku slovaricu uocila d azna skoro sva slova _(izuzev slozenih č,ć,lj...zato sto je ucila preko slagalice s engleskomabecedom)
s pisnajem se ne opterecujemo niti je ja zelim forsirati ... meni je i ovo previse sto je sma anaucila. Nekuci u skoli za sada je dosta da se igra i crta pomalo :)

Mada djeca to sam akroz igru , neko prije neko kasnije... sad su ova djeca nekako puno pametnija nego mi nekada ili mi se cini :)

Menije zlo kad je vidim za kopjuterom drzi misa i klika ko velika sebi pusta klipove -babo  je naucio......


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 12:40:20   
Blue rose RR
Sve što je novo, a djetetu ne predstavlja obavezu (naravno dok ne pođe u školu) ja podravam. Kroz igru se može dosta znanja preuzeti, a da toga nisu svjesna ni djeca niti mi kao roditelji.

Mislim da sam odavno pisala kako smo savladali slova, brojeve i boje, na našem i na engleskom i na njemačkom jeziku. Jednostavno to nju zanima. Neke stvari je sama naučila, a neke u "maloj školi kod kuće".
Dnevno ima pola sata igre škole, u kojoj je svaki dan različito: nekada su to slova, nekada brojevi, nekada računanje, nekada crtanje i bojenje, a trenutno smo uveli i čitanje (dosadilo joj da joj mi čitamo :) ).


A što se tiče računara, zašto da ne.. naravno svega umjereno. Mi smo igrali se klikera i tražili svračija gnijezda, a danas djeca ganjaju "računarske igrice". Kikica zna sama naći svoju "zvijezdu" (favorite), gdje su spašene njene igrice (naravno koje su odabrali mama i tata).



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 12:47:27   
bebacha
a hajdi daj nam neke ideje za kreativne igre.ja sam prijetila da se cesto uhvatim kako neznam sta bi radila s njom,hoce da crtamo al da ja crtam ona gledauser posted image citam joj price.treba mi ideja
daj i neke linkone za trogodisnjale


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 12:53:01   
virgulina
moje dijete sa dvije i po ne zna boje tj. zna ih na madjarskom jer je dvojezicna alio po naski jok . dane zna ali uz pomoc a broji do deset ali mi se cini da joj je samo do tri jasno koliko je to

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Slova, brojevi, boje
7.6.2011 12:56:22   
Blue rose RR
Zato kupiš one gotove bojanke, ja sam printala njoj one likove crtane koje voli da gleda, pe samo zajedno bojile.
Onda napravi neke oblike koje ćete spajati brojevima, imaš takve stvari po časopisima za djecu, ili ti sama napraviš, nije teško.

Onda kupi joj kolaž papir samolepljivi i one dječiej makazice, pa zajedno pravite slike, isto to važi i za flomastere (perive), drvene bojice u kombinaciji sa svijećom (sjećaš li se uzmeđš svijeću i sa njom po papiru napraviš sliku, a onda drvenim bojama preko prefarbaš).

Perle i pravljenje ogrlica, glinamol masa - sve to možete zajedno raditi.

Ah da mi ovih dana iznesemo kuhinjicu (dječiju) vani i prvo pravimo deserte od voća, koju pojedemo, a onda krenemo u shoping po bašti, tražimo latice cvijeća i pravimo ručkove od latica ili od trave raznih oblika :))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *