|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
25.3.2008 19:35:15   
mamina cura
Super drage dame,  pocnite sivati.

Ako sta zatreba stojim vam na raspolaganju.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: platnene pelene
25.3.2008 20:53:09   
triplemama
Hvala mamina cura na ponudi. Zvaćemo te upomoć ako zatreba!!! 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: platnene pelene
25.3.2008 21:22:22   
amdi
Meni se strasno svidjaju te pelenice, ali ja nemam masinuuser posted image
Sta da radim?

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: platnene pelene
26.3.2008 10:42:21   
Lulu_08
meni se ovo strasno svidja ali nemam nikako vremena da sijem :-( (a nemam ni masinu, stara se pokvarila davno a nikad nisam kupila novu)...ja sam kupila obicne svedske pelene koje cu u svakom slucaju ako nista preko pampersica stavljati radi sirokog povoja (zbog kukova) a ako naletim na ovakve pelenice kupujem odma :-D...

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: platnene pelene
26.3.2008 12:48:46   
Visnja RR
Djana svedske pelene nisu dovoljne za siroki povoj... stavi prvo tetra pelenu preko pampersica pa onda ih sa svedskom pridrzavas...to ti je prakticno ako ti niko nije  pokazao kako se tetra pelene postavljaju za siroki povoj bez svedskih...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: platnene pelene
26.3.2008 13:50:34   
mamina cura
Ne znam da li je ovo pravo mjesto... ali ako je neko zaintersovan neka se slobodno javi.
Mozemo se dogovoriti...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: platnene pelene
28.3.2008 12:02:52   
peanut
Buduci da zelim svog 20mjesecnog sina odvici od pelena, krenula sam u potragu za "prelazni" rjesenjem, makar preko noci! Ove platnene super izgledaju, ali sumnjam da bih ja imala dovoljno strpljenja da to sama sasijem. user posted image
U novom Robotu, na Malti, ima jedna radnja sa djecijim stvarima. Tu sam nasla pakovanje od 2 kao menli pelene, a unutra je frotirna podloga, 15 KM. Ne znam koliko vam je korisna ova informacija, i da li se to uklapa u ono sto zelite, znaci prva do guze je pamucna, frotir, tkanina, a onda je PVC:(,  ali ja namjeravam da ih isprobam!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: platnene pelene
28.3.2008 12:48:39   
ebru
I ja sam se zaljubila u ove pelenkice platnene,bas sam gledala slike,super su!!!!user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: platnene pelene
28.3.2008 13:21:20   
mamina cura
Hajde slikaj pa da vidimo...
Imaju li umetak? Meni se nesvidja frotir na malu guzu jer se pelene peru bez omeksivaca pa to bude jako grubo...

Stavi sliku obavezno.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: platnene pelene
29.3.2008 12:49:35   
kana
koristimo pampres pelene i preko tetra za siroki povoj.Guza je cista i nema ojeda i prakticno je ,nema ukljucivanja vesa svaki dan po 2 ili 3 puta kao nase mame sto su.
Inace ,kupila sam i jednu platnenu  pelenu u fisu onako iz fazona ( komad kosta 10 KM) i ona ceka bolje dane..
Klimam glavom ko to moze stalno da pere.
Pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: platnene pelene
29.3.2008 16:58:10   
triplemama
Evo je!!!  Naša prva platnena  user posted image user posted image user posted image .
Nadamo se da će izdržati pa idemo na još. Sami smo sašili.
 
http://picasaweb.google.hr/triplemama22/MojaPrvaPlatnenaPelena

< Poruku je uredio triplemama -- 29.3.2008 16:59:06 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: platnene pelene
3.4.2008 1:56:44   
triplemama
Mamina cura gdje si kupila cover da ne propušta???

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: platnene pelene
3.4.2008 23:43:47   
mamina cura
Triplemama, komp je bio u kvaru pa sam bila u totalnoj blokadi. Moj cover je vise neka vrsta najlonskog platna i ja ga ubacujem kao srednji sloj u pocket peleni. Meni ne propusta samo sto ipak bude malo sastrane. Kupujem to ovdje u SA i nije skup. A kod tapetara sam nasla i neko platno, opet plasticno, nesto slicno sto stavljaju na drugu stranu sipera ali ipak malo gumirano. To sam dobila cijelu kesu na lijepe oci..user posted image

Znam da nije najbolje biti u plastici ali sta cemo... Narucila sam PUL iz Amerike i ne znam hoce li mi doci. Moja cura se ne osipa ako je presvlacim svaka 2 sata pa tako radimo.

Evo uspjeli smo sasiti i nove...

http://public.fotki.com/naidah/moje-pelene/dscf2375.html
imaju tri nove slikice...

I tvoja je super...user posted image user posted image user posted image  Samo naprijed. Pokusala sam odgovoriti prije nekoliko dana ali bio je raspad sistema....user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: platnene pelene
5.4.2008 22:34:00   
mamina cura
Ne bih da budem dosadna ali ako je nekom dosadno neka vidi album jer imamo novih uradaka i zajedno smo sili, neko za masinom a neko u korpi sa cucom je djelio savjete...user posted image

http://public.fotki.com/naidah/moje-pelene/

i nova haljinica je tu za curicu od godinu dana, uradak moje svekrve. Nek se vidi da nisam ja jedino vrijedna..

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: platnene pelene
5.4.2008 23:03:39   
rozi
Nisi dosadna, stvarno su super,  moci ces pokrenuti biznis. user posted image user posted image user posted image  Zenama u Hrvatskoj to super ide, samo mislim da su za nas standard one malo preskupe. Jedna  pelena sa zastitnim gacama im kosta izmedju 30 i 40 km , za njihove plate to mozda niej previse ,al ipak za nas ....
Ja sada ganjam da narucim iz Amerike one sa PULL -om, one size, tamo su odprilike oko 18 $ , sto dodje dosta jeftinije od tih Hrvatskih.Ima puno firmi koje ih proizvode.  Ne znam jos hocu li uspjeti, mada su komentari tih ljudi sto su koristili platnene bili : ''Sta ce ti to; Vidjeces da ces dzaba dati pare i opet se vratiti na one''. Malo su me obeshrabrili, ali necu odustati, samo cu mozda nabaviti manju kolicinu.
Sad ja tusim, heheh, al vjerujte nemam koga drugog, svi u mojoj okolini smatraju da mi je to glupa ideja .



(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: platnene pelene
6.4.2008 0:15:02   
mamina cura
Pazi dobro kako placas i koliko ti je postarina. Bojim se da ti ne naplate i carinu. Ne bih da te obezhrabrim ali dobro skontaj. Ja sam mislila taj pul naruciti ali se bojim da nasi ljudi nisu bas toliko zainteresovani pa sam htjela i masinicu za plasticne drikere... Bojim se da cu puno platiti a nista.
Meni su super platnene pelene i voljela bih da to i kod nas zazivi ali se bojim da su ljudi previse skepticni i da nemaju pojma koliko je to drugacije od onih u koje su nas zamotavali i koliko su prakticnije.
Meni se isplatilo i sa ekonomske strane. Od pocetka pa do sad smo kupili svega tri paketa pampersica i to taj treci sam tek nacela. Stavljam je nocu u pampersicu jer se bojim prehlade jer ja kuburim sa svojim stomakom citav zivot... A oni u Hrvatskoj malo pretjeruju, i sa materijalima i sa uzorcima. Kod nas nisu skupi ni materijali ni cicak trake samo je stvar u vremenu. Najobicnije pelene su jednostavne i nebi trebale biti skupe. Meni je jedini problem u zastitnim gacicama jer ovdje nema PUL-a. A kad bi i uspjela koju sasiti i prodati moguce je da bi i nabavila potreban materijal.
Drago mi je da sam barem nekoga malo potakla i zapocela ovu temu...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: platnene pelene
6.4.2008 0:51:39   
rozi
Ja sam prvo gledala narucivanje preko interneta ,a nemam sa tim iskustva i one stranice koje imaju najveci izbor ne dostavljaju ovamo, ustvari vecina i ne dostavlja.
Sad preko nekih ljudi ganjam da tamo kupe, pa da mi na kucnu adresu posalju paket. Ne znam kako to funkcionise i hoce li mi ti ljudi uciniti uslugu. Ja ih licno i ne znam.
Receno mi je da hoce, nekada u maju, pa cemo vidjeti, termin mi je pocetkom jula, voljela bih nabaviti makar 10 komada.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: platnene pelene
6.4.2008 1:37:03   
triplemama
Rozi to ti i jeste najbolja solucija. Obavezno naruči i par covera pa onda po onim krojevima pelena koje dobiješ  iz Amerike možeš sebi šiti ovdje pelene od pamuka. Njihovi coveri su najbolji koža diše, a nepropuštaju vlagu.  

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: platnene pelene
6.4.2008 12:59:12   
rozi
Pokusacu , nije mi to ranije palo na pamet, jer sam kontala da mi ne treba uz ALL IN ONE + ONE SIZE pelenama. Al kao sto kazes  sta fali imati makar kad je hladno preko pelene iako one ne bi trebale  propustati.  Hvala na prijedlogu, valjda mi uspije.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: platnene pelene
6.4.2008 18:30:28   
triplemama
Ma i netreba ti uz ALL IN ONE (AIO)pelene, ali kažu da su bolje ove koje se koriste sa coverom (fitted). Za jednu bebu ti treba 20-25 pelena, a to je masa para pa reko naručiš 10-ak AIO kao što si rekla + 2-3 covera, a po tom kroju pelena sašiješ 15-ak fitted i mirna.
Naruči 2-3 kroja svakoj bebi pašu druge.
Kažu da su super Muttaqin i Fuzzi Bunz.

Baš mi je drago što i kod nas neko može dobiti te pelene user posted image user posted image user posted image
Sretno sa narudžbom

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: platnene pelene
6.4.2008 20:54:27   
rozi
Najgore je sto ja bas i ne mogu puno birati. Ja sam i poslala  spisak bas sa 2-3 razlicita modela, ali sam napisala da mogu doci u obzir bilo koje AIO, one size, jer ne mogu ocekivati od ljudi koji me i ne znaju da se bas drze striktno spiska.  Vidjecemo sta cu dobiti , ako dobijem , hehe.
U svakom slucaju  hvala na savjetima.  Pozdrav user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: platnene pelene
7.4.2008 20:10:24   
mamina cura
A mi smo nabavili nove materijale a i narucili smo u apoteci lanolin i idemo u nove pobjede... Javimo se sa novim pelenicama.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: platnene pelene
7.4.2008 23:40:39   
triplemama
Hajde pa nam sve to slikaj i stavi u album.

user posted image user posted image Obavezno nam javi kako si isplela i lanolizirala cover i drži li.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: platnene pelene
9.4.2008 1:09:15   
rozi
Danas sam u DM-u  vidjela platnene pelene , ali samo ''small'' , cini mi se od 3-6 kg, onako mi je bilo drago da vidim da stizu kod nas.  Komplet kosta 30 i nesto, dodje 1 pelena, onaj ulozak i kao zastitne gace preko. Upakovano je pa nisam mogla vidjeti tacno kako izgleda  
A doslo je jos nesto novo, pise ''pelena za ovikavanje od pelena '', tako nekako, znam da zvuci paradoksalno , hehh. Na prevodu pise da je nepropusna, pa kontam da bi moglo preko ovih pelenica sto mamina cura sije. One su cini mi se 14 km, nisam 100 % sigurna. 

 

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: platnene pelene
9.4.2008 12:33:21   
triplemama
IZVORNA PORUKA: rozi

Danas sam u DM-u  vidjela platnene pelene , ali samo ''small'' , cini mi se od 3-6 kg, onako mi je bilo drago da vidim da stizu kod nas.  Komplet kosta 30 i nesto, dodje 1 pelena, onaj ulozak i kao zastitne gace preko. Upakovano je pa nisam mogla vidjeti tacno kako izgleda  
A doslo je jos nesto novo, pise ''pelena za ovikavanje od pelena '', tako nekako, znam da zvuci paradoksalno , hehh. Na prevodu pise da je nepropusna, pa kontam da bi moglo preko ovih pelenica sto mamina cura sije. One su cini mi se 14 km, nisam 100 % sigurna. 




Rozi u kojm si DM-u to vidjela u Lukavcu ili???
Baš mi je to super user posted image user posted image user posted image  moram sebi kupiti bar jednu.
Šta piše na njima???



_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *