|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako spavate
19.11.2008 16:30:19   
neki
I ja sam BILA prava spavalicauser posted image user posted image user posted image Donedavno...user posted image Sinoc sam se toliko isplakala zbog bolova,ma nevjerovatno...Jedva se namjestim,a i kad se namjestim na jednu stranu,pet minuta i hajmo na drugu,noge me bole,ma uzas jedan...Jedva cekam da legnem na stomak i da se naspavam viseuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako spavate
20.11.2008 12:20:29   
Mara
Loše zbog prsa user posted image , bole me ko sam vrag, nikako se ne mogu namjestiti , taman kad se naperim na jednu stranu ili mi nešto utrne ili me MM udari i tako napola spavam, ni budna i u snu , bezze

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako spavate
20.11.2008 12:27:26   
malaaaa
ni ja do neki dan nisam imala problema sa spavanjem ali eto sad u zadnje vrijeme je bas ruzno na ledjima nemogu fino disat, na strani me zulja, na stomak lec ne mogu, jedino sjedeci mi preostaje user posted image
ma eto nekako se namjestim dok me ne potjera u wc user posted image tako se ja mucim

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako spavate
20.11.2008 20:39:36   
tajjra
i sama sam ti takva
pa nikako da se namjestim po cijelu noc al eto proce i to

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako spavate
20.11.2008 21:27:34   
mnn
A joj, nikada do sada nisam toliko spavala kao sada kad sam trudna, mogla bi spavati stalno...Tjeram se da hodam da se ne opustim ali mogla bi spavati danima....user posted image

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako spavate
20.11.2008 21:30:48   
tajjra
cekaj kada se priblizi kraj vidjet ces kako je nama cekalicamauser posted image
i ja sam na pocetku,pa imam osjecaj da sam i na poslu spavala al sad je sve teze i teze ne mozes se namjestiti onda cesto ides u WC tako da ma sve isprekidano i ako spavas al eto

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako spavate
21.11.2008 0:04:08   
Nunichi
Ja sam evo pred kraj 21. sedmice i prije 2 dana su pocele zavrzlame oko spavanja.
Malo teze se namjestim,cesto se budim i sanjam totalno ruzne snove...ma uzas uvijek neki.
Znam da je to pocetak tek sa losim snom,ali nije m zao. user posted image
Cijeli zivot sam bila veeeliiikaaaaaa spavalica...pa se sve nadam da ce se nekada...mozda...i to vrijeme vratiti. user posted image
Tesko,al u nadi se zivi. user posted image
Ma samo neka bebare rastu! user posted image


(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako spavate
21.11.2008 9:24:50   
malaaaa
ija sam prespavala skoro pola trudnoceuser posted image to je bar normalno ono dok se user posted image razvija i raste non stop osjecas umor i spava ti se a pri kraju sad gore me haman premori ustajanje u wc vec da se namjestim na krevetu maaaa neznam sta je goreuser posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako spavate
21.11.2008 9:52:25   
valika
ja sam 16 tjedana i nemam problema sa spavanjem...cim legnem valjda odmah i zaspem...budim se 2-3 puta preko noci jer moram na wc al cim se vratim bez problema zaspim..jedini problem mi je sto nemogu spavati na stomaku nego na boku pa me to nervira jer sam uvijek spavala na stomaku...mozda mi je to u glavi da ne povrijedim bebu pa sam si "ufilmala" da nemogu..tko ce ga znati

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako spavate
15.12.2008 13:22:50   
Nunichi
Drage moje,ja sinoc nisam uopste mogla zaspati... kasno sam legla iza 3h,ali sam se do 5h vrtila. Pa sam opet ustala,izvadila sudje iz masine,malo kuhinju sredila pa opet legla u 6h... Ni tad nisam odmah mogla zaspati...Boze sacuvaj,toliko sam se prevrtala,namjestala se,ma uzas. A curica moja lupa li lupa,cak je i ona lupala cijelu noc. Ne znam da li da to prepisem obicnoj nesanici,normalnoj u trudnoci ili da odem do svoje doktorice jer je i dusa moja stvarno bila nemirna sinoc??? Ne znam stvarno sta mi bi sinoc,inace lijepo spavam,nisam me nije ni bolilo sinoc... nadam se da se nece ponoviti da iz cista mira osvanem budna. user posted image

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako spavate
15.12.2008 13:31:45   
dalmatinka
To tako dode meni je to vec par dana dr je rekao da za trudnocu nije nista to cudno da ce proci,a prva 3mj sam mogla spavati cijeli dan i noc.
A sada sam nocna ptica i ja u noci nekada radim poslove po kuci neku vece sam u 3 ujutro peglala robu.user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako spavate
15.12.2008 13:35:31   
Nunichi
heheh ma i ja sam ustala i pocela sudje sredjivati,plocice u kuhinji prati,ja budalache majko mila. user posted image Sama sebi sam izgledala ko ludacha kakva. I dok sam to radila cijelo vrijeme sam zijevala,ali cim se spustim u krevet nista,sna nema ni na vidiku... ccc bas sam se smorila. user posted image user posted image

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako spavate
15.12.2008 13:45:15   
dalmatinka
I meni je dok nesto radim il gledam tv spavauser posted image mi se ja legnem a oci nece da se zatvoreuser posted image .
Onda nemogu lezati pa radim mm mi govori da sam luda.
Al ja se ujutro neosjecam umorno to je najgore da bar mogu zaspati preko dana al ni tada mi se nespava.
Ujutro se osjecam kao da sam spavala.user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako spavate
15.12.2008 13:50:09   
Nunichi
Ja sam zaspala prije 7h,a mama me probudila telefonom malo iza 12h,prepala se sto ne zovem...eee rekoh moja mama,ja ne znam ni gdje sam. Bila sam ok,pojela bananu i kafu popila,ali sad sam ko da me neko izgazio dobro...fuj. Imam jednu neodlozivu obavezu oko 15h i jedva cekam da udjem u kucu,sve telefone pogasim i legnem...bas se lose osjecam.

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako spavate
15.12.2008 14:49:26   
Anoniman
Ja super spavam kako sam u 35 nedjelji i kako mi je velik stomak imam osjećaj da ću eksplodirat, malo se probudim nažuljano al se komiram čak mi je mrsko ustat u WC pa žmirim do njega da se ne probudim nedo Bog, a ako negdje još šetam  uf  poslije bi mogla cijeli dan prespavati.user posted image user posted image user posted image . Ja mislim da se  u životu više neću naspavati ko sad

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako spavate
17.12.2008 0:15:18   
Kivac
ja sam super spavala do 36. sedmice. stomak mi nije pretezak, nista me ne boli al san nece na oci. kad odem u wc onda se i bebica malo razbudi pa kad legnem ne spava mi se dok se ona ne umiri pa se onda pred zoru ukomim.

najljepse mi je kad me neko od starijih nazove ujutru i probudi pa kaze 'pa, ti jooooooos spaaaaavas' user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako spavate
21.12.2008 12:13:14   
Anoniman
nikako

(odgovor članu Kivac)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako spavate
22.12.2008 10:45:39   
ringeraja
Dok spavam-spavam dobro, hvala Bogu, ali kad se probudim tokom noci, treba mi malo vremena da bih ponovo zaspala...
Primetila sam da tokom noci imam problema sa zacepljenim nosom, pa se zbog toga dodatno budim. Taj 'problem' me prati od samog pocetka trudnoce. Hmm... ima li neko slicno iskustvo?user posted image user posted image user posted image
 
Budim se malo ukocena, ali je opet OK. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako spavate
22.12.2008 10:48:18   
Ilhana RR
Super bih spavala da ova moja hoce da fino spava... mada mislim da bih i ona dobro spavala da joj nije kaslja... i meni ko tebi ringeraja, kad se probudim noci treba mi vremena da ponovo zaspim...

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako spavate
22.12.2008 11:30:58   
beban
Ja ne spavam normalno od 7 mjeseca a do tada je sve bilo ok.
Inače sam spavala na stomaku pa je valjda zbog toga, ako sastavim u komadu 2 sata to je uspjeh.
Osim toga imam neizdrživ svrbež svuda po tijelu pa je i od toga nespavanje. Nos mi je stalno začepljen i od toga sam počela hrkati što mi je pravo krivo jer ni toga nije bilo ranije....ali eto i to će brzo proći

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako spavate
10.6.2009 21:59:09   
Amrino
IZVORNA PORUKA: tweety

Ja sam trenutno u 30.sedmici trudnoće.Muči me nesanica.Ne mogu se nikako namjestiti da spavam.Kad spavam na leđima teško dišem,imam osjećaj da ću se udušiti.Znam to ima veze sa nekom arterijom koju pritiska stomak tj. beba.Kad se okrenem na stranu beba udara,imam osjećaj da joj smetam.Stavim i jastuk između noga ali ne pomaže Pored toga bole me prepone,pa još kako beba vrši pritisak na mokračni mjehur i mokračne kanale i to me boli.Najviše bi mi odgovarala poza na stomaku ali trenutno to ne ide  Ne znam živa šta da radim i kako da spavam.Tako bi se rado naspavala dok beba nije došla ali ne ide 

Imate li vi sličnih problema i da li ste imali dok ste bile trudne???Kako ste se snalazile?

Ja sam imala sličnih tegoba sa sinom ali ne ovako.



IZVORNA PORUKA: mamica84

meni je evo sad 11 sedmica trudnoce, vec hodam po kuci kao vampir. patim od nesanice vec par dana. znaci da i mene ocekuju slicne muke kao i tebe. ajd izdrzi jos malo. 


IZVORNA PORUKA: emma.L

Hello!!

Ja sutra ulazim u 34. tjedan i tek sad vidim kako sam sretna . Zao mi je sto cujem da vam je tako tesko po noci, ali se malo utjesim. Imam i ja problema sa namjestanjem i sva utrnem na lijevom boku trudeci se da beba sto vise izvuce barem po noci, kad se smirim. Ali tek svako trecu ili cetvrtu noc ne mogu spavati, a i to je pocelo tek nedavno. Meni veci problem predstavlja zacepljen nos, jer s tim nikada nisam kuburila i ne znam disati na usta kad spavam. Kazu da nije prehlada i da kod nekoga to bude simptom trudnoce, a mene taj simptom prati od pocetka .


IZVORNA PORUKA: bubamara80

ja 36. sedmica + 2 dana isto mi sve kao u tebe. spavala dobro do 8 mjeseca od tada slabo ijednu noć. skačem kad me bolovi od ležanja na strani probude minimalno 6 puta a kada se okrećem sa jedne na drugu stranu otpadnu mi prepone i pubična kost. jastuci mi sad samo smetaju jer osjetim da bebi smeta koja je prilično narasla i javlja se sa svih strana. ipak još malo treba izdržati i onda je u mom naručju


IZVORNA PORUKA: Aquarius

Ja sam tek u 6. sedmici ali MM se već uveliko žali.  Kod nas je problem što ja spavam ali on ne može od mene.  Kaže da se po cijelu noć vrtim, namještam, mlatim rukama na sve strane.... Inače sam od onih što se probude u istom položaju kako su legli. Sad se jadnik mora privikavati. Baš mi ga je žao 


IZVORNA PORUKA: skvo

Ja nikako....jako slabo...3-4 sata...  
Nekad ulovim i 5...ali tada je .


IZVORNA PORUKA: idana_85

I ja po svunoc tumaram do wc i nazad, ili moram piskiti ili piti vode, a danju kad uzmem uciti spavala bih ko top NIkad se necu navici zivjeti u zgradi :(



IZVORNA PORUKA: tweety

Muči me nesanica.Ne mogu se nikako namjestiti da spavam.Kad spavam na leđima teško dišem,imam osjećaj da ću se udušiti.Znam to ima veze sa nekom arterijom koju pritiska stomak tj. beba.Kad se okrenem na stranu beba udara,imam osjećaj da joj smetam.Stavim i jastuk između noga ali ne pomaže Pored toga bole me prepone,pa još kako beba vrši pritisak na mokračni mjehur i mokračne kanale i to me boli.Najviše bi mi odgovarala poza na stomaku ali trenutno to ne ide  Ne znam živa šta da radim i kako da spavam.Tako bi se rado naspavala dok beba nije došla ali ne ide 




Sve mi je isto tako.Ja sam 32. sedmica .  Ujutro kad MM krene na posao i kad me pogleda (a kod mene oci ko fildzani) i upita spavas li ti ikako, isplacem se ko malo dijete. Cak ne spavamo skupa vec 2 mjeseca.Treba mi sirine i mir, ali ni to mi ne pomaze da zaspem.Onda tako poslije neprespavane noci, preko dana sam lijena, neraspolozena i td.Ali sta cu.Vidim nisam sama i nije samo kod mene tako.Ako Bog da izdrzat ce se.


IZVORNA PORUKA: Okarica

IZVORNA PORUKA: idana_85

I ja po svunoc tumaram do wc i nazad, ili moram piskiti ili piti vode



Tako je i kod mene od kada sam ušla u deveti mjesec.


IZVORNA PORUKA: Vana

IZVORNA PORUKA: Vana

IZVORNA PORUKA: tweety

Muči me nesanica.Ne mogu se nikako namjestiti da spavam.Kad spavam na leđima teško dišem,imam osjećaj da ću se udušiti.Znam to ima veze sa nekom arterijom koju pritiska stomak tj. beba.Kad se okrenem na stranu beba udara,imam osjećaj da joj smetam.Stavim i jastuk između noga ali ne pomaže Pored toga bole me prepone,pa još kako beba vrši pritisak na mokračni mjehur i mokračne kanale i to me boli.Najviše bi mi odgovarala poza na stomaku ali trenutno to ne ide  Ne znam živa šta da radim i kako da spavam.Tako bi se rado naspavala dok beba nije došla ali ne ide 





Sve mi je isto tako.Ja sam 32. sedmica .  Ujutro kad MM krene na posao i kad me pogleda (a kod mene oci ko fildzani) i upita spavas li ti ikako, isplacem se ko malo dijete. Cak ne spavamo skupa vec 2 mjeseca.Treba mi sirine i mir, ali ni to mi ne pomaze da zaspem.Onda tako poslije neprespavane noci, preko dana sam lijena, neraspolozena i td.Ali sta cu.Vidim nisam sama i nije samo kod mene tako.Ako Bog da izdrzat ce se.



IZVORNA PORUKA: idana_85

Hehe, ma kakvog devetog, ja sam jos u osmom, a ovako mi je haman citavu trudnocu. Malo su apaurini olaksavali,ali....
Mene kad neko pita Kako si, kako spavas, a ja kazem "Ko kaze da spavam" Svi se isfuraju



IZVORNA PORUKA: tweety

Ma znam ja da će se izdržati,samo ako ne mogu sad spavati,kako ću kasnije  Nema veze sve će to doći na svoje.

Strah me kad na boku ležim da ne stiskam bebu a na leđima se uduši Još aBd malo...Kao što Vana reče poslije neprespavane noći sam isto ništa,nervozna,živčana,lijena i još imam trogodišnjaka koji zahtjeva svašta nešto.

Biće bolje aBd!



IZVORNA PORUKA: Aquarius

Auuuuuu. Obratite pažnju na vrijeme kad je napisan ovaj post.



Hoću    user posted image .






IZVORNA PORUKA: lejlaze

da se i ja prijavim u klub nespavaca!!!!  , uspjem spojiti 2 sata i onda ili mi je utrnula strana na kojoj spavam ili moram u wc ili nesto trece.
joj kad cu se naspavat




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako spavate
10.6.2009 22:01:59   
nikita
Nisam ni znala da postoji ova tema...nisam bas na ti sa snom, dugo mi treba da zaspem a kad se probudim u pola noci da mokrim tesko mi je ponovo zaspati...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako spavate
11.6.2009 0:21:35   
Ella_H
nikita iste smo i ja sam nikakva sa snom ali bit ce bolje
nadati se moramo heheuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako spavate
11.6.2009 10:04:55   
aida84
Na pocetku trudnoce sam imala prave nocne more...pa po citavu noc presjedim od straha...hB sada je sve o.k..., samo sto se uvijek probudim kada se trebam okrenuti na drugu stranu, ali ponovo utonem u san...
Trudnoca je bas kao sto kazu DRUGO STANJE...sve se pobrce, ali se i isplati strpiti, zar ne???user posted image user posted image user posted image


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako spavate
11.6.2009 10:22:09   
Mya_81 RR
Loše, loše, loše, loše.........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *