|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 16:47:47   
sarayka
IZVORNA PORUKA: milomoje

kada sam saznala da sam trudna, pa sve do tog 3D -Ul mi se uvrtilo u glavu da je djecak, znate onaj osjecaj poznat samo trudnicama, ma jeste sigurno, pocela mu se obracati i pricati s njim u muskom rodu, ma ludilo, k'o god me pita znas li sta je, ja kazem ne znam ali znam da ce biti djecak hehehe koja glupost... zamalo pocela kupovati plavo... dok se nismo odlucili iz drugih razloga da odemo na 3D ultrazvuk i usput u cijenu ulazi i odredj spola djeteta, ja sam sve oko sebe ubijedila da je djecak i muza cak...koja zaludjenost, kad na pregleedu babica prvo sto je rekla, cura je ... ja ostala poluotvorenih usta, a mm brze bolje pita, ma jesil ti sigurna da je curica... hahahha, dosla ja kuci odvalila plakati, svaka slika sa ul , svaka odjeca u koju pogledam, hocu da pipnem stomak, podjem tepati, ne ide... ja navikla bebac, on i nikako, da mi dragi Allah oprosti, istina da nije bitno,... ali samo hocu da ti kazem do koje mjere se covjek moze ufurati u nesto i poslije ne mozes se kontrolirat hahha, trebalo mi par dana da se presaltam na ona, u radnji i dan danas, se zalljepim za muske stvari nesvjesno i onda skontam ah....


tako sam ja u prvoj trudnoci kad sam nosila curicu...skoro do 8 mj nisam znala pol a mastala sam o djecaku ali mm je imao predosjecaj da je cura. sad je nebih dala za milion dječakauser posted image
sada nekad aBd planiramo drugu bebu i nevidim nista loše u tome da mastam o jednom momčiću voljela bih imati oboje...pa sta Bog da samo nek je sve ok!!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 22:47:16   
Doraa
Baš sam se ismijala čitajući ove vaše postove-nisam ih dosad pročitala-slatko mi je smiješno.Vidim da nisam jedina koja se zamarala tom nebitnom činjenicom šta će biti beba.Suština je da ćemo sve mi voljeti svoje bebače šta god bili i koliko ih god bilo ali... Uvijek ima želja a i osjećaj. Kod mene je bio toliko jak da me počeo nervirati jer bih se naljutila kad neko kaže Emin će dobiti brata ja kao da mi šamar pukne.Ne zato što ne bih voljela da je sin(iako normalno više želim curu) nego zato što se osjećam kao da me ubjeđuju da sam crnkinja a ja bijela k`o zid(a otkud mi samo ovo poređenjeuser posted image user posted image user posted image )

Ispostavilo se da je osjećaj bio tačan dr.kaže da je 90%curica i ja sam bila ponosna što osjećam svoju user posted image kao da je vidimuser posted image i prvi put sam bila tako sigurna da je dječak i nisam se prevarila.



_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 22:57:31   
Anoniman
oduvijek sam željela curicu, jer su one nježnije, umiljatije i brižnije
Kad sam ostala trudna prosto sam se pribojavala da ne bude muško, Bože mi oprosti,  jer bitno je samo da su živa i zdrava djeca al tako je bilo kod mene
Mi smo žene i većina nas želi roditi curicu, jer žene su ženeuser posted image
Hvala Bogu rodila sam curicu i neizmjerno sam sretna zbog toga
Naravno da bi željela dobiti i sina al sigurno znam da u sljedeću trudnoću ulazim sa olakšanjem i ne razmišljanjem o spolu bebe jer dobila sam šta sam htjela i onda opušteno, onako iskreno mogu reći e nek je samo živo i zdravo
Neće mi igrati ulogu spol jer sam svoju želju već ispunila
Nadam se da ovom mojoj istinom neću povrijediti majke koje imaju sinove jer daleko od toga da mi je to bio naum

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:05:46   
manuela RR
Ja sam sebe oduvijek zamišljala kao majku djevojčice tako je bilo sve dok nisam ostala trudna.

Onda sam odjednom promijenila zamisli jer sam imala jak predosjećaj da ću dobiti dobiti sina i silno sam željela da to i bude takouser posted image
Osjećaj me nije prevario dobila sam divnog dječačiča.user posted image user posted image

Možda me nekad kasnije usreći i jedna djevojčicauser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 5.11.2009 23:06:40 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:12:41   
nikita
Meni je bilo svejedno koji spol ce mi biti prvo dijete jer svakako nemam ni sina ni kcer ali aBd dođe mi sin prvi voljela bih drugo dijete da mi bude curica...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:16:21   
senka kurt
E ja ne mogu da šutim. Jeste, anonimna me je povrijedila. Ne zato što imam sina, nego zbog činjenice da smo ovdje žene i majke i one koje to tek žele, trebaju, hoće biti. Evo šta me je kao ženu i majku povrijedilo:



...oduvijek sam željela curicu, jer su one nježnije, umiljatije i brižnije
...Kad sam ostala trudna prosto sam se pribojavala da ne bude muško,...
...Naravno da bi željela dobiti i sina al sigurno znam da u sljedeću trudnoću ulazim sa olakšanjem i ne razmišljanjem o spolu bebe jer dobila sam šta sam htjela i onda opušteno, onako iskreno mogu reći e nek je samo živo i zdravo
...Neće mi igrati ulogu spol jer sam svoju želju već ispunila



Čuj, pribojavala se da ne bude muško!!!!

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:17:38   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Yuna

Razumijem ja to, ali ja sam se danima plakala kad sam saznala da je muško. Pa recite da sam užasna, ali šta mogu.


nisi užasna, mi žene obično maštamo o curicamauser posted image
od moje prijateljice suprug je išao s njom na pregled kako bi saznali spol, rekao joj je: ako bude dječak da će da časti cijeli dan raju.... moja prijateljica je bila jako povrijeđena a UZ je rekao da je user posted image  curetak
Prije toga sam znala da je ona željela curicu iznad svega i meni je lično rekla "šta ću ako bude dječak????"
njenu ljutna na supruga odagnala sam ovim podsjetnikom
Muškarci žele sinove, žene žele kćerkice (izuzev moje svekrve, koja vjeruje samo u sinoveuser posted image ) a mislim da je to iz razloga da bi nas naslijedile... bile kao mi, ma naše kopije i na kraju ispadne da su nam kćerke iste očevi a sinovi isti majkeuser posted image user posted image user posted image  helem, valjda ste me skontaliuser posted image

ovom postu samo još fali rečenica: dobro si kroasanjaouser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.11.2009 23:24:47 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:20:15   
veeseelaa
pa žena je bila iskrenauser posted image  ja sam tako nešto čula ili skontala kod masu žena, evo npr Yuna je plakala kad je saznala da je dječak i naravno da joj je žao zbog toga, ja je razumijem ... al želja je jača od razuma
da i razumijem anonimnu što je htjela biti anonimnauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:25:15   
Okarica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Muškarci žele sinove, žene žele kćerkice (izuzev moje svekrve, koja vjerujemo samo u sinoveuser posted image ) a mislim da je to iz razloga da bi nas naslijedile... bile kao mi, ma naše kopije i na kraju ispadne da su nam kćerke iste očevi a sinovi isti majkeuser posted image user posted image user posted image  helem, valjda ste me skontaliuser posted image


I moja svekrva se nadala da će dobiti unuka iako ima dva sina. Eh, sad što se tiče ovoga da muškarci više žele sina, mm je tu izuzetak. On je žarko želio curicu i želja mu se ostvarila, dok sam ja samo molila Boga da bude živo i zdravo.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:29:39   
Okarica
I još da dodam, drago mi je što se rodila živu i zdravu bebu koja je uz sve to još i curica. Pozdravljam sve majke curica i dječaka. Neka su nam samo živi i zdravi!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:29:44   
veeseelaa
Okarice naravno da postoje iznimke, al uglavnom muškarci žele sinauser posted image  a žene curicu
Sad kad razmišljam o želji moje sveki (koja ima takođe kao i tvoja dva sina) da rodim i ja sina, shvatim da je nekad i njena želja bila da ima curicu a ovakvo ponašanje joj je odbrambeni mehanizamuser posted image user posted image user posted image
Znaš ono što najviše ne gotiviš to najviše voliš/želišuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.11.2009 23:32:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: xx spol djeteta
5.11.2009 23:31:29   
Okarica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Okarice naravno da postoje iznimke, al uglavnom muškarci žele sinauser posted image  a žene curicu


Slažem se s tobom, uglavnom je tako.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 11:19:34   
Yuna
Da, slažem se s tim da muškarci žele sinove, a žene curice i da baš na kraju ispadne da su sinovi mamini, a cure tatine.user posted image

Ma kod nas je i svekrva bila tužna kad je čula da je muško, ona ima dvojicu isto.user posted image

Čak se i moj tata veselio da je cura.

Jedino mm hoće samo sinove i on je kriv za ovo jer on je taj koji to određujeuser posted image . Mislim da ga je strah da kad cura naraste ne mora s puškom tjerati muške, a mene baš to veseli, već se vidim u toj situaciji.

Da, meni je čudno to s dečkima sad zato jer kad sam zamišljala svoju dječicu uvijek sam zamišljala šta radim sa svojim curicama i gdje ih sve vodim. Mislila sam i o sinovima, ali više kao radi ravnoteže.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 11:21:11   
Yuna
Da, slažem se s tim da muškarci žele sinove, a žene curice i da baš na kraju ispadne da su sinovi mamini, a cure tatine.

Ma kod nas je i svekrva bila tužna kad je čula da je muško, ona ima dvojicu isto.

Čak se i moj tata veselio da je cura.

Jedino mm hoće samo sinove i on je kriv za ovo jer on je taj koji to određuje. Mislim da ga je strah da kad cura naraste ne mora s puškom tjerati muške, a mene baš to veseli, već se vidim u toj situaciji.

Da, meni je čudno to s dečkima sad zato jer kad sam zamišljala svoju dječicu uvijek sam zamišljala šta radim sa svojim curicama i gdje ih sve vodim. Mislila sam i o sinovima, ali više kao radi ravnoteže.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 11:28:01   
Yuna
Ali ne sviđa mi se stav da se ne smiju takve stvari željeti koje nisu bitne već samo da je živo i zdravo. Ja uopće ne razmišljam hoće li biti živo i zdravo već to podrazumijevam.
U većini slučajeva tako i bude.
A ako se dogodi drugačije, pa naravno da ću prihvatiti i bolesno dijete i teret koji to nosi sa sobom. Ali kao što sam rekla, o tome se NE RAZMIŠLJA. Zašto se bezveze opterećivati.
Uživajte u trudnoći i ponosno nosite svoje trbuščiće.

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 18:13:30   
sarayka
znaci nesmijemo željeti???
to prvi put cujem...

Lično zelim i jedno i drugo...kupovala sam suknjice i lutkice pa bi voljela i autiće...jednostavno rečeno ali kao sto neko reče zelje su jedno i od njih se ne može pobjeći uvijek nam u dnu duše stoje, a NARAVNO da je prva zdravljeuser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 23:12:16   
Okarica
IZVORNA PORUKA: sarayka

zelje su jedno i od njih se ne može pobjeći uvijek nam u dnu duše stoje, a NARAVNO da je prva zdravljeuser posted image



Upravo tako!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 23:23:35   
dana3
Ja sam zeljela curicu malu maminu mahalusu i  niko me nije mogao ubijediti da bih mogla da rodim sina.posto sma seceras,nije me bilo vjerujte briga sta je kad sma isla na UZ vec samo da je ok.Na pocetku osmog mjeseca.pitali me zelim li da znam sta je:pristala sam jer sma bila radoznala toliko da me nerviralo to zadnje pred porod,nikad proci.Vidjela se mala pisa uzdigla se ko smoki.

Bilo mi je drago opet-kakve sam se loze uhvatila i nije cudo-sve muski unazad dvije generacije ali de sta se moz.cekam nalaze pa da radimo na toj curiciuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: xx spol djeteta
6.11.2009 23:27:04   
sarayka
dana3 znaci sad ti i ja obrćemo redosljed pa da vidimo kome ce prije da upaliuser posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: xx spol djeteta
8.11.2009 16:56:11   
teta berta
Zene imaate "recepte" za xx i xy pa javnite ako uspije... Ili jednostavno pitajte veseeluu, jel tako veeselaauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: xx spol djeteta
8.11.2009 18:35:47   
sarayka
Kome tada pada na pamet kako ide recept ?? user posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: xx spol djeteta
9.11.2009 0:30:58   
teta berta
Bona recept ti se radi prije ili poslije plodnih dana... Nemas sta mislit he he... Ili jedni ili drigi pa ti sad odluciuser posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: xx spol djeteta
9.11.2009 0:35:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teta berta

Zene imaate "recepte" za xx i xy pa javnite ako uspije... Ili jednostavno pitajte veseeluu, jel tako veeselaauser posted image user posted image user posted image


jesteuser posted image user posted image  kažu kad nešto neizmjerno želiš to ti se i ostvari

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: xx spol djeteta
18.11.2009 11:43:40   
lara 33
Zdravo!

Vecina mama prije nego sto rode voljele bi curicu a tate djecake. Medjutim kad se djete rodi sinovi su uvjek privrzeniji mamama a cerke tatama.
Ja koga god znam tako je. Normalno ima izuzetaka ali tako je kod vecine.

Meni je tek pocetak trudnoce i drago nam je da cemo dobiti bebu. Za sad nam je bas svejedno da li je curica ili djeckic. Bitno je da je tu u pupi user posted image
Mozda te zelje dolaze kasnije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: xx spol djeteta
19.11.2009 15:37:30   
Yuna
Ti recepti nisu 100% sigurni, samo mogu povećati šanse.


(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *