|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
13.9.2012 9:40:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: Innna

Zasigurno da kvare,sve ono što im roditelji ne dopuštaju dopustit će im deda i nana :D
Definitivno je vrtić bolji za čuvanje djece nego deda i nana ;)



Sa boldiranim se slažem. Ali djeci su potrebni nane i dede.Oni im pružaju posebnu vrstu ljubavi.


naravno, upisom djece u vrtić ne eliminiramo nane i dede iz njihovih života
ima vrijeme i poslije vrtića a ima i vikend


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 9:43:04   
Cickolini
Tacno je da ih razmaze, ali su im neophodni. Mora neko i da ih razmazi, a mi smo tu da to korigujemo user posted image

Moja mama popusta sve mojoj D, sveki me jos i slusa... ali sta cu opet najvise vremena provede sa mnom i onda su na snazi moja pravila. Tako da ne mislim da ih bas mogu pokvariti, ali da ih malo razmaze to je istina. I mene je moja pa se ipak tog perioda sjecam kao najljepseg user posted image

Kod nas su nane na snazi, jer deda D nema nazalost user posted image A mm i ja jedinci... pa je moja D centar svijeta svojim nanama. Ma moja bi joj mama dala da joj plafon skine user posted image


< Poruku je uredio Cickolini -- 13.9.2012 9:45:26 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 10:39:35   
Mjeseceva Pratilja
Ne bi valjalo da ih ne maze, ne razmaze. :)

Ja se jos uvijek sjecam kako me je majka ceskala po ledima..To je znalo trajati cini mi se sat-dva i bas sam uzivala. Roditelji su imali frku poslije toga ceskati i ceskati u nedogled ali..:) Pamtim je po velikoj tacni bonbona, cokoladica. Sve je bilo moje iako mama nije dozvoljavala toliko slatkisa. Ali mi smo to potajno. :)

Druga stvar je ako se dijete totalno prepusti nani i didi, a oni ce je uciti psovkama, ruznom ponasanju, dreci, vici. To vec nije uredu. Dijete je vasa odgovornost, roditeljska. Sa razlogom povjeravate djeci nani i didi i onda: Uh, ovakva je, onakva je.

Uvijek postoji izbor vrtica sto je po meni najbolja opcija. Koji satic dnevno sa didom i nanom u igri, setnji, dr karafekama, a veci dio dana u vrticu sa tetama koje znaju sta rade i s ostalom djecom radi socijalizacije, integracije. I problem rjesen.

Sad ce i tema krenuti u pogresnom smjeru. :) Nana i dido znaci svekar i svekrva dok moji roditelji zaista uvazavaju moje misljenje, postuju. :)

Ohladis malo glavu, vidis sta je najbolje za tvoje dijete i tako postupis. Svida mi se postupak Blue Rose. Na isti nacin tretira i svoje i muzeve roditelje za dobrobit njihove kcerkice koju svi neprikosnoveno vole.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:26:13   
reallove
U mom slucaju,kvareuser posted image ...Moje dijete je toliko umazeno da mu ja rijetko kad mogu dogovoriti neke stvari..On zna da uvijek ima njih i njihovu podrsku,tako da mene "plaho" i ne gleda.Ja zivim u zajednici i od kako se rodio,govori mu se neda tebe nana,neda te deda,ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd..Tako sada kada ima 3 godine i kada fino razumije da mu se moze,koristi..Nedavno je nesto plakao vani i nece da usuti,pa je deda dosao,stavio nas u auto i u kupovinu,da dijete kupi sta hoce,Ameen je,naravno usutio,ali ja sam bila slomljena..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:38:06   
veeseelaa
ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:41:50   
leona81
dijete -djecauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:44:46   
reallove

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"



to najvise kvari djecu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:45:40   
malena sharena
Moj je prvo i zasad jedino unuce s obje strane i svi u njega gledaju k''o u Sunce. On nije cesto sam kod nana i dede, obicno provede kod njih deset_ak dana svaka dva, tri mjeseca kad imam ispite. I kad se vrati kuci prosto je nemoguc prva tri dana. Hoce sve sad i odmah, nece sam da bude nimalo, kmezi. Doduse, u zadnje vrijeme je kmezav sam od sebe, valjda isprobava granice.. Kod nana moze da izvoljeva, ipak nisu skupa toliko cesto da to bitno utice na odgoj, ali cim dodje kuci vracamo se na stari rezim. Jedino ne dam da ga preda mnom brane kad ga ruzim ili da mi namecu neke stavove u konkretnim situacijama, ali kad su sami ne mogu i necu da odredjujem hoce li mu udovoljavati ili ne.

< Poruku je uredio malena sharena -- 13.9.2012 12:47:35 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:51:55   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: reallove

U mom slucaju,kvareuser posted image ...Moje dijete je toliko umazeno da mu ja rijetko kad mogu dogovoriti neke stvari..On zna da uvijek ima njih i njihovu podrsku,tako da mene "plaho" i ne gleda.Ja zivim u zajednici i od kako se rodio,govori mu se neda tebe nana,neda te deda,ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd..Tako sada kada ima 3 godine i kada fino razumije da mu se moze,koristi..Nedavno je nesto plakao vani i nece da usuti,pa je deda dosao,stavio nas u auto i u kupovinu,da dijete kupi sta hoce,Ameen je,naravno usutio,ali ja sam bila slomljena..


Ovo je pravo zeznuto kad si u zajednici, da ste bogdo od pocetka istrajali u tome da ga ne brane. Nek su zivi i zdravi svi, al Boga mi nekad znaju pretjerati, treba imati osjecaja kad se treba povuci i prepustiti roditeljima da budu odgajatelji.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 12:58:12   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"




Ja samo ignorisem i nastavim gdje sam stala.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:01:35   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"



kod nas nema ovoga, mi kad ruzimo ostali moraju da sute. a ja dozvoljavam i nanama i dedi da je naruze kad ne slusa. kad je vec cuvaju mora ih postovati a ne da je puste ko sa lanca da radi sta hoce

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:01:50   
veeseelaa
ja nemam takve vrste problema
mene samo nervira što svakodnevno kupuju poklone nane i dedo mojoj Ajši, pa onda kažem da to ne rade
jer ne volim da dijete izgubi čar dobivanja poklona, koje po mom mišljenju treba biti s vremena na vrijeme a ne svaki dan.... ne bitna je vrijednost


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:02:43   
veeseelaa
kod nas nema ovoga, mi kad ruzimo ostali moraju da sute. a ja dozvoljavam i nanama i dedi da je naruze kad ne slusa. kad je vec cuvaju mora ih postovati a ne da je puste ko sa lanca da radi sta hoce


isto
inače ni ja se nikom ne miješam kad ruži svoje dijete, npr snaha i brat, ja se sklonim, nadjem se u poslu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:04:22   
jasmin

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"



to najvise kvari djecu

reallove,nemoj da se naljutis,ali trebali ste u startu da rijesite tu situaciju.Ako prepustis njima,onda ces izgubiti autoritet kod djeteta i dijete ce te gledati kao slabica.I meni se nekada desi da komentarisu "ne smijes ih dirati",ali ja sam mama i ja odredjujem hocu li ih dirati.Na kraju krajeva,ne diram ih jer nemam sta drugo da radim.Ako je kazna cosak ili sta vec,znaci da je dijete uradilo nesto sto nije ok,i ne dam da mi se petljaju.Ja sam odgovorna za njih i pred Bogom i pred ljudima.Naucili su za ova 4 mjeseca da `ja to tako`.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:06:17   
veeseelaa
reallove,nemoj da se naljutis,ali trebali ste u startu da rijesite tu situaciju.


start je u svemu najbitniji
ne znam kako neko može biti tako ne kulturan i miješati se kad roditelji ruže svoje dijete
Bože ja bi svisnula


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:06:26   
malena sharena
Moji rijetko kupuju poklone, obicno je to nesto krupnije, skuplje, npr. biciklo. Jedino je moja mama navadila J. da mu kad god dodje kupi omiljenu cokoladu, a cesto nas obilazi, pa on s vrata gleda nosi li mu nesto.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:09:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako smo ga kaznili mm ili ja,oni ono kao galame na nas,ne smijes mi dirati dijete itd.


ovakvo stanje ima i jedna moja poznanica
baš mi se žalila, kaže ja naružim djecu a oni dodju i kažu "ne smiješ ih dirati"



kod nas nema ovoga, mi kad ruzimo ostali moraju da sute. a ja dozvoljavam i nanama i dedi da je naruze kad ne slusa. kad je vec cuvaju mora ih postovati a ne da je puste ko sa lanca da radi sta hoce

user posted image

isto...
i ja i suprug između sebe...kad jedno drži ''predavnje'' drugo s ene mješa niti smiruje prvoga...ako se ne slažemo govorimo o tome pred djecom ....nego kasnije
i svakako kod nas što je NE i kod drugih je...i tu nema rasprave

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 13:10:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

reallove,nemoj da se naljutis,ali trebali ste u startu da rijesite tu situaciju.


start je u svemu najbitniji
ne znam kako neko može biti tako ne kulturan i miješati se kad roditelji ruže svoje dijete
Bože ja bi svisnula


Oni to smatraju pravom,jer su dedo i nana/baka i odgajani su tako citav zivot.Tesko shvataju da to vise ne mogu.
Ali ako im pojasnis shvate.Pa ako opet navale,jednostavno ignore,dijete za ruku i u sobu gdje ste sami.



_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
13.9.2012 14:03:52   
veeseelaa
Oni to smatraju pravom,jer su dedo i nana/baka i odgajani su tako citav zivot.


ne znam baš, meni mama nikad nije ispričala da se njena mama nešto ko miješala u odgoj njene djece
a ni od sveki nisam čula isto
mada, nije svugdje isto
meni se ne dopada, nije mi jasno kad majka i otac izraze želju da to ne čine zašto opet čine?
pametnom je i jedna dosta, sve preko smatram glupošću i ponižavanjem samog sebe
zamisli da ti neko svaki dan govori da njegovo dijete ne trebaš da braniš, štitiš i zastupaš a ti opetuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.9.2012 14:04:21 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
14.9.2012 11:43:27   
reallove
Ok,razumijem sta hocete da kazete,ali nije to tako lako..Ili cu se svadjati sa njima po cijeli dan ili cu sjediti u sobi sa djetetom i necu izaci..Desavalo se da uvedem dijete na silu u sobu jer hocu da spava na vrijeme,on place,cuju ga,pa neko dodje na vrata,kuca,sta mu je...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
14.9.2012 11:47:52   
reallove

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja nemam takve vrste problema
mene samo nervira što svakodnevno kupuju poklone nane i dedo mojoj Ajši, pa onda kažem da to ne rade
jer ne volim da dijete izgubi čar dobivanja poklona, koje po mom mišljenju treba biti s vremena na vrijeme a ne svaki dan.... ne bitna je vrijednost


o ovome bolje da ne pricam,sve sto zamisli dobije,sinoc bas sam ga zezala,kazem mu ti si Richie Rich,a on meni,a niiiisaaammm...Njemu se ne kupi jedna igracka,kupi mu se odmah 3-4,ako je usao u prodavnicu i uzeo zvaku(kako on ima obicaj) to nije ok,mora uzeti bar jednu kesu slatkisa,ja znam da to nije ok i trudim se da ispravim sve,ali tesko je...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
14.9.2012 12:50:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: reallove

Ok,razumijem sta hocete da kazete,ali nije to tako lako..Ili cu se svadjati sa njima po cijeli dan ili cu sjediti u sobi sa djetetom i necu izaci..Desavalo se da uvedem dijete na silu u sobu jer hocu da spava na vrijeme,on place,cuju ga,pa neko dodje na vrata,kuca,sta mu je...


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
14.9.2012 12:56:07   
bebacha
znam da je mozda pitanje skroz glupo al jeli morate zivjet u zajednicu.postojil mogucnosti da bude podstanari gdje ili nesto slicno.
znam da znas i sama al totalno ce ti dijete pokvarit i bice ti jako tesko odgajat takvo dijete

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dede i nane/bake kvare djecu!?
14.9.2012 13:07:38   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: Innna

Zasigurno da kvare,sve ono što im roditelji ne dopuštaju dopustit će im deda i nana :D
Definitivno je vrtić bolji za čuvanje djece nego deda i nana ;)



Sa boldiranim se slažem. Ali djeci su potrebni nane i dede.Oni im pružaju posebnu vrstu ljubavi.


naravno, upisom djece u vrtić ne eliminiramo nane i dede iz njihovih života
ima vrijeme i poslije vrtića a ima i vikend



Slazem se, iako i vrtic nije idealan s obzirom na raznorezne ceste prehlade i viruseuser posted image user posted image Posebno ako vam je posao takav da ne mozete non stop uzimati slobodno. A to da li kvare, kvare ako im se dopustiuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dede i nane/bake kvare dijecu!?
14.9.2012 13:17:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: reallove

Ok,razumijem sta hocete da kazete,ali nije to tako lako..Ili cu se svadjati sa njima po cijeli dan ili cu sjediti u sobi sa djetetom i necu izaci..Desavalo se da uvedem dijete na silu u sobu jer hocu da spava na vrijeme,on place,cuju ga,pa neko dodje na vrata,kuca,sta mu je...


user posted image


Meni se jednom desilo da je mali plakao ujutro,on inace glumata ako nije po njegovom.A ja tada ukljucim opciju `ignore`.I nakon 10 minuta njegovog tersanja,kuca neko na vrata.Ja izadjem,kad draga mi zaovica,trazi Ibragu,zove ga dedo malo kod sebe.
Odmah kuzim zbog cega je.Reko,sad ne moze,nije doruckovao.
Nisu vise zvali.Nisu ni reagirali.Mozda ce opet nekad.Ali opet cu imati nekog posla user posted image .
Razumijem da se svi brinu.Ali svi moraju razumjeti da sam ja mama,da se niko ne brine vise od mene i da sam ja tu da rijesim ono sto,opet ja,mislim da treba da se rijesi.Jesam li narcis kad su djeca u pitanju user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *