|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 16:58:52   
Nunny
Suzana vjerovatno mi ne dolazi veliki racun jer na  masini za sudje imam opciju ekonomik gdje trosi manje i vode a i struje ista stvar je i sa bojlerom na ves masini imam podesavanje duzine pranja pa perem uglavnom po 32 minuta sta cu nema puno vesa (samo je nas dvoje za sada user posted image )...a ja uvjek bas sve sve radim na jeftinoj a da napisala sam ti da nam je to ljetnji racun ziminam zna doci i do 10 KM vise ali mi ti nemamo klimu...klima usisava strujuuser posted image


< Poruku je uredio Nunny -- 7.9.2009 17:06:59 >

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 18:24:35   
M kao Mama
Da imam od čega možda bih i štedila, ovako od naših bh. crkavica velika većina može samo da preživljava.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 18:26:01   
_melina_
ma kakva stednja... i zaboravila sam kako to izgleda...
od cega da stedim??

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Štedite li i kako?
8.9.2009 16:58:49   
acudesa
-ne bacam hljeb, kad stoji dan-dva izrežem ga na šnite i osušim u rerni ili pravim prženice
-kombinujem jelo koje je ostalo od jučer sa današnjim
-ne nasipam previše deterdženta u veš mašinu


mislim da se i ovi primjeri mogu navesti kao štednja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Štedite li i kako?
8.9.2009 21:53:10   
Doraa
Kao cura po reklamama sam kupovala stvari a sada po cijenama! To je takođe jedan vid štednje jer sam plaćala npr.omekšivač 4KM a sad 1,5KM sapun 1,5KM sad 0,65KM deterđent za suđe umjesto svaki mjesec fairy ili neki sl.skuplji 2,5KM sad uzmem onaj od 3l po 3KM i bude mi par mjeseci,šampon panten ovaj onaj po 3 ili 4KM sad koristim koprivu 1,20KM...ima još tonu primjera ali sad mi ne može naumpasti. Sve su to stvari koje kvalitetom zaista nisu ništa slabije samo su manje promovisane i domaće su (većinom-trudim se) zaista kad zanemarimo ponos i šta će neko reći shvatićemo da nam masa stvari koje kupujemo ne treba ili koriste samo da pretrpavaju police... i to kažem iz ličnog iskustva jer već dvije godine koristim kupke i silne preparate koje sam kupovala kao cura(mnogim je istekao rok pa završile u kantiuser posted image )....

Tako je to udaš se i moraš misliti o čemu inače nikad ne biuser posted image user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Štedite li i kako?
8.9.2009 22:46:02   
almai
Dora je stvarno fino sve pojasnila gdje i kako se moze ustedjeti na obicnim sitnicama.Pa kad covijek skonta samo na ovoj kozmetici se dosta novca moze ustedjeti npr.sampon sa4km na 1,2km.Na kraju opere ovaj ko i onaj kosu i ko zna s kojim si samponom kosu prala.Ja koristim saumu,a sad cu debelo razmisljati i probati bas koji jeftini da vidim osjetili kosa tu razlikuuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Štedite li i kako?
9.9.2009 13:10:08   
mamma mumi
Joj zene gdje me nadjoste stemomuser posted image . Ja sam jako troskali, ali iz mjeseca u mjesec nekako se snalazimo. Hvala Bogu pa imam posao, dok sam bila na porodiljskom katastrofa, tek sam tada vidjela kako se fino moze zivjeti i s malo para, i na kakve gluposti bacam novac. Blago svima koji imaju roditelje koji ih mogu pogurati, ja ono sto bi stedjela, halal bilo dajem svojoj majci koja  nema penziju, ali zato ima mene i bolja sam joj od penzijeuser posted image .E sad kako ustediti. Prije sam se vodila onom, e sto sam tolike godine ucila hocu sebi da priustim, ali to tako vise neide. Kozmetika i krpice su bacanje para, nazalost tako je u nasem drustvu, stedis ne za krupne stvari, vec za sitnice,jer su nam plate ( ko radi) neprimjerene ulozenom skolovanju, mada ima i onih sto imaju jakoooo dobre plate, ali ti su rijetki. I ja sada palim masinu samo na jeftinoj struji, smanjila sam tel. razgovore, 1 mj. idem u nabavku i nekupuju se gluposti, pratim spisak, pravim domacu supu, nekupujem gotove, i manje setam po graduuser posted image  tako imam manje sanse da mi oko poleti za nesto i da kupim, pogotovo kad su snizenje. ja se divim svima koji ustede novac, nadam se da cu i ja sada kada pocnem primati platu, znati ostaviti dinar na stranu. Ponosna sam jedino sto sam Tariku otvorila stednu knjizicu , na kojem ima solidan iznos, mada smo dobar dio potrosili.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Štedite li i kako?
9.9.2009 16:45:22   
leona81
ja sam jedno vrijeme prala kosu jeftinim samponima i pojavila mi se perut i svrbez pa sam morala da lijecim tjeme godinama, i jedva sam nasla pravi sampon koji je jako skup al mi samo taj odgovara...nazalost

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Štedite li i kako?
9.9.2009 16:48:24   
acudesa
Boga mi treba probatiuser posted image
ali šta ne bih nikada gledala da je po svaku cijenu jeftino-krema za lice, mada cijena nije mjerilo kvaliteta odavno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Štedite li i kako?
11.9.2009 19:11:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Doraa

sad uzmem onaj od 3l po 3KM i bude mi par mjeseci,


i ja danas kupila jeftiniji, isti kao i onaj skupi-svakako najviše perem u mašini, šta će mi skup

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Štedite li i kako?
13.9.2009 9:13:01   
acudesa
Dobile smo pohvalu od mmuser posted image user posted image user posted image
(pored silnih kuđenja što toliko vremena provodim na rr)
Vodiš računa o svemu, dobila si dobre savjete od onih svojih na rruser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Štedite li i kako?
13.9.2009 9:21:27   
acudesa
moram dodati, mada mi možda ne ide u prilog, da som ostala vijerna nekim provjerenim skupljim proizvodima npr:brijač, ženski Wilkinson lady protector

5 umetaka mi može biti pravo dugo (uz kombinaciju sa epilatorom)
više mi se isplati nego oni jeftiniji, vjerujte mi

< Poruku je uredio acudesa -- 13.9.2009 9:22:38 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Štedite li i kako?
13.9.2009 12:52:41   
Anoniman
acudesa ma ti si čudo,moja inspiracija za štednjuuser posted image user posted image user posted image user posted image čitajući tvoje postove i savjete počela sam da štedim MM ne može da vjeruje da ja nedam da se baci hrana,vodim računa da se ne baci hljeb,gasim svjetla da ne gore bezveze hehheeh,kupujem samo što mi treba,ja nikada nisam znala da štedim al sada sam počela stvarno da se trudim,sada ću početi da zapisujem gdje potrošim i koliko,pa ću na kraju mjeseca da podvučem crtu da vidim rezultat. A draga moja što se tiče tvog posta savjeta podstanarima ka dignu kredit i kupe plac ili stan vjeruj mi kod nas trenutno nemoguće,jedna plata,kredita nam treba pa eto nek bude 70 000 km,za jedan mali stančić,rata je 500 km ostatkom platim režije od čega da živimuser posted image zato se trudim da ja nađem neki posao pa bi onda to pokušali realizirati. U svakom slučaju hvala na savjetima za štednju.

tema ti je user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Štedite li i kako?
13.9.2009 16:47:22   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i vi ste moja inspiracija, već sam to pisala, da kod nas 5 pije vode po koji savjet-tema je uspješna

< Poruku je uredio acudesa -- 13.9.2009 16:48:30 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 20:08:57   
acudesa
Preporuka: ono što smo odlučile u štednji (paziti na svjetla, hranu...) neka bude dugoročno, ne posustajmouser posted image  
Poručujem prvo sebiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 20:17:04   
bloom
Svakako da pije vode.
Dugo sam bila bez kasice, pa su me ovi vasi savjeti podsjetili da je trebam nabavit.
Kupila kasicu i ubacujem sicu kad dodjem kuci.
A na nekim stvarima, uvijek gledam da ustedim, da se bolje organizujem.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 20:23:15   
Amrino
Ne znam jeli iko napisao ovo sto cu ja sada ali sada nemam vremena da sve iscitam detaljno...
Dakle, sto se struje tice...Nedavno sam procitala negdje na netu a i vidjela sam na Oprah nesto sto me bas iznenadilo. Vecina elektricnih uredjaja trose struju i kada ne rade...npr. TV, DVD, video...linija...i mnooogi drugi. To su tzv. "strujni vampiri" i kazu da se racun moze duplo smanjiti ako se svi ti uredjaji, kada se ne koriste, iskljucuju iz struje!
Znaci- sta god ne koristite u tom trenutku- istekajte iz struje!
Ja cu probati ovaj mjesec pa vam javim. Iako nama ne dolazi toliko jer imamo plin ipak nakupi se tih parica...
Nisam ni ja pretjerano stedljiva i odgovorna sto se toga tice ali trudim se da stosta promijenim...
Malo smo za Ramazan trosili vise zbog silnih gostiju i iftara ali oposlije Bajrama se dajem u akciju- stadnja! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 20:52:56   
Anoniman
Eh ovako iako zivim u Danskoj vjerujte i ovdje je sve skupo pa i preskupo, tako da i ja gledam gde ustediti po koji dinar...
Struja:mikrovalna pecnicu upalim u struju samo kad je koristim, inace nije ukljucena u struju, takodje i sve ostale instrumente, tv,dvd, linija,ps, komp,koristim produzne za dugmicem na on/off ai kod nas su sve uticnice sa tim na on/off, pa nije tesko...
Pravim listu sedmicno za hranu, jer prije odem nakupujem kamaru i pola od toga bacim, sad iskombinujem otprilike sta bi mogla da pravim i tako kupim sta treba...takodje stedim na sitnicama, samponi, kremice i tako te pi***rije.Prije sam gdje god vidim nesta kupim na kraju istekne rok pa bacim a ni upotrijebila nisam....Gledam akcije po prodavnicama tu se stvarno moze ustediti...
I na kraju svaki dan ako imam sitnih para ubacim u kasicu, a i mjesecno odvojim svotu, po mogucnosti i zaboravim na nju mada je to zadnjih mjeseci postalo malo nemoguce....

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 20:57:32   
acudesa
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

i sve ostale instrumente, tv,dvd, linija,ps, komp,koristim produzne za dugmicem na on/off ai kod nas su sve uticnice sa tim na on/off, pa nije tesko...

znači ima vezeuser posted image
nisam nikada  čula za ovo, iskreno
a ne košta ništa probati

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:02:35   
Anoniman
Ja sam cula...Mi npr. ne gasimo iz uticnice, ali TV obavezno kada gasimo, gasimo skroz(da ne gori ona crvena lampica).DVD je skroz iskljucen, jer ga stvarno rijetko ukljucujemo, zvucnici isto tako. 

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:05:35   
bloom
Ima veze.... Ja sam gledala na Oprah da ona lampica na tv-u koja gori kad je ugasen godisje potrosi 50 dolara, pa sad kolko ima tih lampica u svakoj kuci..... treba se potrudit

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:06:41   
Anoniman
Moj prijedlog za stednju je, izmedju ostalog, kupovati domace prizvode...Klas, Sprind, Dita Tuzla, Miklos, Saraj milk, Vispak, Violeta,travnicke sireve......Sve su to kvalitetni proizvodi, nisu skupi,a tako jacamo i nasu privredu. Mi zaista kupujemo sto je moguce vise domace proizvode. 

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:12:20   
Nunny
i ja sam cula da neki aparati trose struju i ako su ugaseni bas me interesuje da li neko zna kojiuser posted image mislim da sam ja cula da toster trosi...eto ako neko zna bilo sto neka javiuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:15:47   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Nunny

i ja sam cula da neki aparati trose struju i ako su ugaseni bas me interesuje da li neko zna kojiuser posted image mislim da sam ja cula da toster trosi...eto ako neko zna bilo sto neka javiuser posted image


Ja mislim da trose svi- ali posebno TV, DVD, video, kompjuter, stereo uredjaji...Na Oprah su preporucili da se iskljuci sve iz struje kada se ne koristi...znaci i sporet i mikrovalna i masine...kucanski aparati...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Štedite li i kako?
15.9.2009 21:20:30   
Nunny
hvala ti amrino vidis ja sam imala neku glupu naviku da mi po citav dan bude upaljen tv a uposte ga ne gledam evo upravo sad ja za kompjuterom, a on samo bezveze buku stvara i ustala sam da ga ugasim user posted image user posted image od sad kad ne gledam nece biti upaljen user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *