|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: moj tuzni dan
22.9.2009 23:27:29   
adissa_
IZVORNA PORUKA: le_ella

vivijan bas mi je zao,,, evo upravo citam knjigu MURADIJJA od Suad Jusic i nasla sam na dove:
-da zena ne  pobacuje, nego da dijete zdravo rodi i na vrijeme donese
-da zena zatrudni, da se spasi zla dusmanina i rijesi briga
pa ako neko zeli da mu napisem nek posalje PP



I meni je danas tuzan dan pogino mi rodzak koji mi je bio tako drag '82 godiste                            
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



da mu Allah podari lijepi dzennet.amin

mene zanima gdje se moze ta knjiga nabaviti?



(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: moj tuzni dan
23.9.2009 0:55:26   
VIVIJAN
pozz acudesa, hvala ti od sveg srca i nadam se da ce ovo jednom sve proci!!!!! hvala ti! cmok

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: moj tuzni dan
23.9.2009 1:29:47   
Hanady RR
O Bože što u tužni tren ovu temu otvorih....rasplakah se baš mi teško bi...kako mi žao boli koju vivijan napisa fatimice mi još žalivije.user posted image user posted image user posted image user posted image

Drage moje svaki novi dan nosi nove događaje, kada bi čovijek znao šta ga iza ''onog'' ćoška čeka nikada tamo išao nebi...ali sve je ti iskušenje i svako iskušenje nam je dato da ga prevaziđemoi nakon njega još jače i čvršće gradimo sebi nove pueteve. vama želim da bol koju osjećate prektije radost i sreća i novi dan pun divnih iskušenja koja će te ubrzo djeliti sa nama.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu VIVIJAN)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 15:14:28   
fatimica09
Hvala vam svima puno...na podrsci i rijecima utjehe, zaista ste me iznenadile! Oprostite mi sto sam vas rastuzila i rasplakala, nadam se da ce nam se dragi Bog svima smilovati i dati ono sto je najbolje za nas...
Lose se osjecam, ocajna sam i zato se nisam ranije javljala, jednostavno nemam snage... Jos uvijek ne mogu da prihvatim...nedostaje mi moja bebica...ne mogu jednostavno ni da kazem da je vise nema...bjezim od ljudi samo da ne moram da pricam...Zvala sam danas opet patologiju a ne znam ni zasto, kao da ocekujem da mi kazu da dodjem po svoje dijete, da je sve u redu...Uplasim se ponekad jer osjecam kao da cu poludjeti...jos uvijek u sebi razgovaram s njom, govorim joj da je volim, da mi nedostaje, pipam stomak ocekujuci da ce me udariti a nema nista...samo praznina... Obracam se dragom Allahu dz.s. ,a bojim se da se ne ogrijesim, pitam zasto, da li je moralo biti tako, gdje sam pogrijesila...molim Ga da mi je cuva, da mi posalje bar neki znak da je ona dobro, da je u Njegovoj milosti...
Kako da naucim zivjeti s ovim bolom, kako da prihvatim? Ne znam kako da nastavm dalje bar koliko toliko normalno... 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 15:23:20   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image
javljaj se na forum češće, da te pokušamo malo utješiti
mila naša budi jaka, smogni snage da to prevaziđeš, teško je ali tugom nećeš ništa promijeniti, pokušaj manje misliti o tome
ljubimo te punoooo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 15:30:25   
Anoniman
Tek danas procitah, tako mi je zaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , a kako ti samo puno srece zelim i hrabrosti da rodis jedno predivno bice zivo i zdravo, po tvojim rijecima sudim da ces biti najbolja mama ako Bog da, a tvoj gubitak nijedna rijec ublaziti ne mozeuser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 106
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 16:31:35   
fatimica09
Trudim se zaista da shvatim, da prihvatim zivot ovakav kakav je sada... procitala sam i sve ove tuzne price na forumu, ali valjda je svakoj od nas njena bol najveca. Divim se zaista zenama koje su uspjele da nastave dalje, da ne odustaju, da se bore...Mislim da sam toliko raspamecena da ja zadugo necu moci da se uhvatim sa zivotom u kostac. Kome da vjerujem...i zasto uopste da u buduce idem ljekaru, sada mi preporucuju i psihologa, cak i ponovo trudnocu...A ja bih vjerujte najvise voljela da mogu pronaci krivca, da mogu nekoga da napadnem za sve, da se izvristim, da nekoga udarim, a znam da je nemoguce. Moju princezu nista nece vratiti...a ja i dalje osjecam kao da je neko ukrao od mene i nadam se da ce je vratiti svakog momenta. Pa kako se moglo desiti da mi svo vrijeme govore da je sve u redu i da ona odjednom umre, kako sad ne znaju sta je razlog, zasto me dragi Bog tako iskusava... 

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 16:38:07   
anitaMO
draga moja toliko pitanja a bez odgovora.ja kad sam imala spontani prva trudnoća isto sam se pitala zašto baš meni.ali ja sam bila uvjerena da ću drugi put iznjeti trudnoću do kraja.ali isto sam bila u strahu svaki dan cjelu trudnoću.hvala Bogu i mojoj DR.kojoj sam zahvalna do neba ,ja sam rodila svoju princezu.želim ti da budeš jaka ti možeš to jer imaš cilj u životu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 16:40:26   
mama_debeljuca
fatimica09, žao mi je zbog tvoje boli user posted image user posted image user posted image user posted image . Jako me je potreslo, svi mi koji imamo djecu možemo da razumijemo kako se osjećaš. Sve što bih ti napisala, bilo bi premalo....Neka ti Bog da snage da izdržiš i da nastaviš svoj život, nađeš utjehu i radost u novom malom stvorenju.

_____________________________

:-)

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 16:44:18   
Ex Yu
draga rjeci utjehe nema koje ti mi možemo reci i pomoci to najbolje znas, ali isto tako sve koje smo procitale tvoju pricu a one koje nisu ostavile komentar vjetovatno nisu imale sta pametno napisati kao i ja jer je zaista tesko i pisati ovako nesto i naci prave rjeci ali u svakom slucaju vrijeme svakako ide dalje i bit ce ako bog da lakse i tebi i tvojoj porodici i pokusaj ici dalje pokusaj naci neki tracak nade koji jos postoji i tebi, mora ti se vratit nesto dobro, i ceka te sigurno samo moras bit jaka i nastavit dalje ...

nadam se da ces nam se javiti i da cemo i dalje bit uz tebe ako bog da jos dugo a i psiholog nije lose rjesenje kako ti predlazu a druga tudnoca isto ubrzo mada je jos rano za to sve ali ti svakako zelim puno puno srece i snage volje i nade zdravlja i ljubavi da prebolis svoju bol


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 17:27:21   
Mirkica
nedaj se,  vjeruj mi i ja sam tako mislila prije  nekoliko mjeseci molila sam Boga da i mene uzme jer su i meni govorili da je sve ok u trudnoci dok dijete nije umrlo  ,  psiholozima me slali aman nema sta nema , i rekli su mi da netrazim krivca i ja ga i netrazim i nema smisla ga Fatima traziti , jer ipak je to Bozija volja bila  on je tako htjeo i niko drugi .
Iskreno ja nisam dugo vremena mogla da vidim malo bebu ojjj nisam mogla podnjeti  mislila sam ako je vidim srce ce mi puci al et sad mogu i to  cak se i igram s njima kao i prije :).
Najbitnije je da to kao boziju volju primis kao Boziju milost i nikako drugacije
cuvaj se


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 17:37:42   
Nellica
Draga Fatimice, od Boga molim snagu i hrabrost za tebe, za svaki tvoj dan .

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 17:51:24   
Iskrica2
Draga,

ja citam i toliko me boli da mi sve sto bih rekla izgleda smijesno... Ali vjeruj da Andjeli idu u raj. Vjeruj da sve ima neki svoj neverovatan razlog i da cete se jednoga dana Ti i Tvoja malena ponovo sresti. na nekom ljepsem mjestu.
Do tada moras zivjeti. Moras, makar zbog onih koji su ostali sa tobom, a koji te vole.

Nikako nemoj kriviti sebe, niti ostajati dugo sama. Budi sa nekom bliskom osobom, pa se isplaci..... Vreme ne leci, ali otupljuje i navikava nas da zivimo sa bolom.
Tvoja curica bi voljela da joj kroz neko vrijeme podaris seku, ili batu i da pobedis strah. A pobedjivati se moze samo hrabroscu!

Uzela bih pola tvoje tuge... da je ikako moguce...

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 18:09:12   
fatimica09
Trudim se, vjerujte mi... zao mi je i muza, on nekako sve guta u sebi, trudi se oko mene najvise, a ja nemam snage da mu uzvratim ni sa malo paznje...pa vjerujete li da ja 18 dana nisam ni rucak napravila, ni ispeglala mu kosulju, ni upitala ga kako je njemu...a on je tu uz mene non-stop. Stalno mi je moja bebica pred ocima, osjecam da imam visak te ljubavi u sebi, tog osjecaja koji je bio njoj namjenjen a ona ga nece dobiti, ma joj ne mogu da pisem ne znam kako da objasnim sta osjecam... Pa mi smo gledali svoje dijete mrtvo, na krevetu na kojem svako vece spavam, to je prava beba, mogla bih je nacrtati kako mi je upecatljiva ta slika i zao mi je samo sto je nisam zagrlila, poljubila, zao mi je sada sto sam uopste pristala da je dam na obdukciju...Ne znam da li umisljam, ali tako mi se ucinilo da lici na svog tatu...sada svako jutro kad vidim muza dok spava pozelim da umrem, pomilujem ga po glavi i znam da on zna sta mislim...pozelim da umrem a u isto vrijeme zelim da ga uvijek tako gledam...da ne izgubim i to malo sto lici na moju bebu. Meni ne smetaju druge bebe, cak pomislim da bih voljela da imam nekoga sa malom bebom u blizini, kao da bih tako bila blize svojoj djevojcici...Eto otici cu i kod psihologa, i uradicu nalaze, sve sto traze, ali nista, nista nece otjerati ovu bol, ocaj...Drago mi je sto imam sve vas, pa me razumijete, a vjerujte mi nikada do sada nisam izlazila na ovakve forume, i nisam vjerovala da mogu pomoci...i ne znate koliko mi znaci sve ovo, hvala vam od sveg srca!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 18:23:13   
fatimica09
Draga Iskrice, hvala ti puno! I moj muz mi je rekao isto sto i ti sada, i to me donekle i drzi u zivotu, jer osjecam kao da ce i moje srce da jednostavno pukne...da prestane kucati. Jos uvijek ja razgovaram sa svojom malom balerinom i mislim da bi i ona voljela da se borim, da zivim normalno koliko je moguce... Tako bih voljela da znam da me ona vidi, da me cuje...toliko toga sam joj jos imala reci... Znam samo da nikada necu zaboraviti, ona ce uvijek biti moje prvo dijete, nikada necu skloniti stvari koje su bile njoj namjenjene, uvijek cu je spominjati i moliti dragog Boga da je cuva u svojoj milosti!

(odgovor članu Iskrica2)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 18:24:35   
nerkica
user posted image user posted image
draga moja mi smo uz tebe
znam da nema rjeci koje te mogu utjesiti
jako me potresa kad sve ovo citam
budi jaka,to je ipak bila bozija volja...
uz tebe smo... mila

_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 18:28:48   
acudesa
tvoji postovi su puni, prepuni tuge jedne majkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
tako mi je žao što se tako osjećašuser posted image user posted image
malo pokušaj da se trzneš, da kreneš dalje, mojoj se kolegici desila ista stvar, mislila sam da ona piše kad sam čitala tvoj post, svima nam je to bilo teško, ali ona je zanijela drugo dijete i svu je ljubav sakupila i usmjerila u taj novi život, ima u jednom djetetu obje svoje ljubavi, molim te probaj nekako da se izdigneš iz te velike tuge, molim te..
tako mi je žao što toliko patiš

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 18:47:07   
mnn
kako tužno...user posted image user posted image user posted image  neznam kako bi te utješila jer nemam za tu tugu i bol riječi.voljela bi da imam ali nemam.mogu ti samo reči da ti želim svu streču ovog svjeta da dočekaš svoju bebu!

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 19:32:18   
Iskrica2

IZVORNA PORUKA: fatimica09

Draga Iskrice, hvala ti puno! I moj muz mi je rekao isto sto i ti sada, i to me donekle i drzi u zivotu, jer osjecam kao da ce i moje srce da jednostavno pukne...da prestane kucati. Jos uvijek ja razgovaram sa svojom malom balerinom i mislim da bi i ona voljela da se borim, da zivim normalno koliko je moguce... Tako bih voljela da znam da me ona vidi, da me cuje...toliko toga sam joj jos imala reci... Znam samo da nikada necu zaboraviti, ona ce uvijek biti moje prvo dijete, nikada necu skloniti stvari koje su bile njoj namjenjene, uvijek cu je spominjati i moliti dragog Boga da je cuva u svojoj milosti!


I vidi te i cuje te draga. Iako nemas konkretan dokaz, vjeruj! Ja sam izgubila dvije trudnoce.... i doooobro te razumijem :(
Ona i treba da ostane tvoje prvo dijete, zato sto to i jeste. A kada budes imala i drugo i trece, njoj ce biti drago... Vjeruj, i zivi, jer drugacije se ne smije.
user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: moj tuzni dan
24.9.2009 22:32:12   
Aminad
user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Iskrica2)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: moj tuzni dan
25.9.2009 11:10:52   
Anoniman
Zao mi je, bas je tuzno. Ali vjeruj mi, najgore ti je sada da bjezisd od ljudi i da se zatvaras u kucu i u sebe. Pokusaj se malo trgnuti. Ja sam izgubila bebe u maloj trudnoci, i zaista je tesko, ali vjerujem da je jos teze kad je rodis i vidis, covjek se treba pomiriti s tim, sve je od Boga. Trebas se oporavit i nek si uradila obdukciju, da vidis sta je u pitanju i onda akobogda druga beba da dodje brze.
Zelim ti od srca da ti Bog da snage i strpljenja da to prebrodis

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: moj tuzni dan
25.9.2009 11:22:59   
Lalana
Draga fatimice, zaista pretuzno sto ti se dogodilo, i ja sam teska da pustim suze, ali ovo jednostavno ne moze da se ostane ravnodusno.
Drago mi je sto si podijelila sa nekim, jer lakse je kada znas da nisi sama i da ima neko ko se brine za tebe i dovi za tebe.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: moj tuzni dan
25.9.2009 11:36:19   
Happy
Draga fatimice, ja sam juce pisala, ali izgleda da moj post nije prosao....
29.9. ce godina dana kako sam ja izgubila svojuuser posted image u 18/19 tjednu... Sada sam 25 sedmica trudnoce i hvala dragom Allahu na novom blagoslovu....
Znam kako ti je,jako te dobro razumijem... azumijem sve faze kroz koje prolazis i kroz koje mora da prodes.... I to sto sada tugujes i sto si sama i to je sve OK i neka ne kuhas, neka jos malo, ali onda se trgni, dozovi se, mroas, jer zivto ide dalje i koliko god to tesko zvucalo to jeste tako... Vrijeme je sada tvoj najbolji saveznik i nista vise... A ono lijeci sve... a svoju bebicu neces nikada zaboraviti i ne treba... Nisam ni ja niti zelim da je zaboravim, ovo je moja drugauser posted image ....
A sto se tice tvog muza, oni su drugaciji i to je OK to sto se povlaci i sto suti to je zato da ti ne prisjeda vise na muku....
Ono sto je meni pomoglo je vjera u dragog Allaha, ovaj forum i ove zene sa slicnim pricama ali ja sam potrazila i strucno pomoc....... Zelim ti sve najbolje....


http://www.n-um.com/?q=node/2193    meni je ova prica mnogo pomogla


Da ti dragi Allah da sabura i snage....


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: moj tuzni dan
25.9.2009 11:58:25   
Mirkica
Happy kao prvo zao mi je zbog tvoje sudbine sto si morala tako nesto da prodzes , zelim ti puno srece u sadasnjoj trudnoci i da sve izadze kako treba.
Ja sam na ovoj stranici cesto i dopada mi se ali neznam na koju pricu ti mislis meni se odjednom otvore vise pozdrav.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: moj tuzni dan
25.9.2009 12:04:13   
Happy
http://www.n-um.com/?q=node/2193


Ne znam kako, ja sam je nasla na ovoj stranici, a prica se zove Dzennetska pticica... Ako ti znas bolje postavi ti user posted image
Hvala puno na podrsciuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *