|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: policisticni jajnici
12.3.2010 18:07:58   
brzamala
Vjerovatno te bolio i prije ali nisi bas obracala paznju. Ta bol kod policisticnih jajnika je hronična.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.3.2010 9:17:35 >

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: policisticni jajnici
12.3.2010 18:11:19   
brzamala
Naravno da nisi sama, cak sta vise, nazalost, ima nas mnogo sa Pcos-om. Hormoni se rade tri puta mjesecno: 3. dc, zatim 8. dc i 21. dc progesteron. Ja sam kod jednog doktora radila ovako, a kod ostalih( posto sam ih promijenila mnogouser posted image ), jednom mjesecno, ne sjecam se da li 3. ili 8. dc.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.3.2010 9:17:56 >

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: policisticni jajnici
12.3.2010 18:32:26   
tweety
Nisi sama,i kod mene su policistični jajnici a pored toga imam dvorogu matericu i hB bez ikakvih problema sam rodila dvoje djece.
Žene nemojte odustajati!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 1:14:29   
malaaa_82
Moze li mo neka od vas reci koja je pila tablete SIOFOR,da li se one piju i za vrijeme mjesecnice? Jer to nazalost moj doktor mi rekao nijeuser posted image . Da li ima odredzen period pred mjesecnicu da se mora prekinut s terapijom kao s tabletama DIJANA 35 ili ne?SIOFOR pijem 2 x 1.

Hvala vam unaprijed....

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 1:17:21   
malaaa_82
Ja pijem siofor 3x1 ima vec dva mjeseca...to su odlicne tablete i daju se zenama sa pcosom jer je pcos nastao zbog nedovoljne iskoristenosti secera u krvi tj. inzulinske rezistencije.
Iscitaj ovu temu i naci ces dosta korisnih informacija. Sretno




< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.3.2010 9:18:43 >

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 1:22:34   
malaaa_82
Draga moja svi ti nalazi su mi u redu par puta sam ih vec radila ali svaki puta mi je testosteron povisen sada je pao na neku granicu normale valjda ....Pozvala sam doktora i rekao mi je da koristim Siofor jer imam sindrom PCOS ,zadnji puta kad sam bila na pregledu imala sam ovulaciju.
Mislim da je najbolje da ja odem ponovo na pregleduser posted image user posted image user posted image i da razjasnim sve sto imam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 10:24:45   
brzamala
Da, piju se i za vrijeme mjesecnice. Ne prestajes ih piti ni za vrijeme mjesecnice, ni uz stimulaciju: klomifen, dabroston.., ni kad zabebisuser posted image Vazda se piju. S tim, da ako ostanes trudna onda smanjis dozu na jednu ili dvije tablete dnevno, ali to ce ti gin. vec reci.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.3.2010 9:19:51 >

(odgovor članu malaaa_82)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 10:34:19   
mali dijamant
user posted image


< Poruku je uredio mali dijamant -- 13.3.2010 10:43:11 >

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: policisticni jajnici
13.3.2010 10:45:26   
mali dijamant
Ma nemoj se brinut to ti je normalno cim se malo prehladis jedan jajnik mora bolit.Ikod mene ti je tako mene uvijek boli lijevi jajnik i lijevi kuk a sve to od jajnika.

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: policisticni jajnici
20.3.2010 17:37:02   
maliMrav
Pozdrav svima,
i ja imam sindrom PCO, preko 10 god sam bila na teraciji cilestom,
kod mene se inače mjesečnica javi svakih 4-6 mjeseci i pritom naravno nemam ovulaciju,
ali...kad Onaj gore da zeleno svjetlo sve je moguće, tako da iako je meni doktor davnih godina rekao
da se pomirim jer neću postati mama prirodnim putem  -  ja vam danas imam pišulju od 3 godine.
Znači drage moje sve je moguće.
Sada bi htjeli drugo, ali ne ide... (jajnici su u još gorem stanju)
zato sam koristila klomifen  i super reagirala pa sad čekam...



(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: policisticni jajnici
20.3.2010 22:46:28   
malena ze
Da bude sa srecom i sto prije da ugledas user posted image ............

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 2:42:42   
Amelaa RR
Draga maliMrav, evo tvoj primjer nam je cisti dokaz da PCOS ne mora znaciti i nemogucnost zatrudnjivanja iako doktori cim vide PCOS odmah kazu citiram Mehmedbasica ; "Da Bog da da mognes zatrudnit imas PCOS"... na kraju se ispostavi da nemam PCOS a sve dok nisam potrazila drugo misljenje to nisam znala. Drago mi je sto si svoje misljenje o PCOSu podijelila s nama, i da ces mnogima koji imaju PCOS uliti nadu da ce iako imaju PCOS postati mame..Veliki pozz i kiss za tebe i tvoju princezu, i naravno da sto prije drugi put budesuser posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 21.3.2010 2:44:03 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu maliMrav)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 10:19:42   
regi
ja sam jedan od cura sa PCOS-om i inz rezistencijom.ovih dana,nakon 6 god braka i ko zna koliiko ginekologa,a tek su mi u pragu(moramo na ICSI zbog muzeve dijagnoze) rekli da je PCOS u pitanju,debljala sam se godinama neobjasnjivo,planiram kod dr Asimi(tako nekako se zove) da vidimo kakva je moja terapija. imam povisen holest,ketosteroide i steroide u mokraci,negativan test na glukozi u mokraci,povisen inz na taste,povisen testosteron,DHEAS granicno visok, te visi,nesto malo,LH od FSH.
jos nisam nacisto ima li veze inz reszis(PCOS reskacem sa potpomognutom na okju moramo svakako)sa implantacijom.
do sad smo isli na ICSI i jedan FET-neuspjesno.sad planiram mijenjati kliniku,ali bih do kraja maja,kad planiramo novu stimulaciju,pokusala drzati nekom terapijom pod kontrolom tu inz rezistenciju.
et,pozdravbljam vas sve

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 10:35:09   
Anoniman
Bila sam ubjeđena da sam se nekad javila na ovoj temi al evo vidim da ipak nisam....
Samo da kažem da sam posljednjih nekoliko god. imala PCOS, zadnji pregled pred trudnoću i dalje isto.... I gle čuda, ja ostala trudna (po drugi put) user posted image , imala skoro pa školsku trudnoću, sve super, sve za 5!
Zato drage moje itekako je moguće uz dijagnozu PCOS ostati user posted image  Želim vam da što prije ugledate user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu regi)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 10:37:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

citiram Mehmedbasica ; "Da Bog da da mognes zatrudnit imas PCOS"...



user posted image user posted image  e pa eto imao je dokaz (vodio mi čitavu trudnoću) da je itekako moguće!

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 115
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 10:57:14   
brzamala
ma naravno da je moguce zatrudniti i pored PCOS-a, jer mi sa ovim sindromom nismo neplodne, vec nam je otezano zatrunjivanje zato sto nemamo svaki mjesec ovulaciju vec u prosjeku 3-6 ovulacija godisnje. Najveci problem je ubosti bas taj jedan dan kad su tako rijetke i menzisi neredovniuser posted image A da se seksam svaki dan po 2-3 mjeseca, kako bih ubola, vala ne moguuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: policisticni jajnici
21.3.2010 10:59:17   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

citiram Mehmedbasica ; "Da Bog da da mognes zatrudnit imas PCOS"...


A meni je Mehmedbašić kad mi je dijagnosticirao PCOS (prije nekoliko godina, još nisam bila u braku) na moje pitanje da li ću imati problema sa zatrudnjivanjem rekao: "Ništa što medicina ne može riješiti".
Uglavnom, ja nijednog trenutka nisam imala u glavi da neću moći dobiti bebu.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: policisticni jajnici
31.3.2010 15:52:46   
bebac0810
bila sam danas na ultra zvuk i rekla mi je da mi je samo desni jajnik policistični da je lijevi uredu, nisam imala ovulaciju ovaj mjesec user posted image . a i dalje me boli desna noga i kuk,valjda od janika. 

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: policisticni jajnici
31.3.2010 17:16:20   
Amelaa RR
Hej draga...super sto je tebe ovako ohrabrio, jer ja nikad necu zaboraviti nacin na koji je on to meni rekao...A evo na nedavnom pregledu hvala Bogu doktorica mi je rekla da su oba jajnika uredu..Hvala Bogu.
Kiss
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

citiram Mehmedbasica ; "Da Bog da da mognes zatrudnit imas PCOS"...


A meni je Mehmedbašić kad mi je dijagnosticirao PCOS (prije nekoliko godina, još nisam bila u braku) na moje pitanje da li ću imati problema sa zatrudnjivanjem rekao: "Ništa što medicina ne može riješiti".
Uglavnom, ja nijednog trenutka nisam imala u glavi da neću moći dobiti bebu.


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: policisticni jajnici
31.3.2010 23:23:16   
malena ze
Ja takodje imam pcos,pila sam dabroston 10 dana 2x1,i evo sedmi dan nema user posted image .Inace mi je dolazila 3 ili 4 dan poslije zadnje tablete.Jeli imala koja takvo iskustvo?user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: policisticni jajnici
1.4.2010 9:22:03   
brzamala
Ja licno nisam imala takvo iskustvo, uvijek je dolazila 3. ili 4. dan od zadnje tablete, ali sam citala da se zenama i to desavalo. Nije nista neobicno, ne brini...ako ti ne dode za tri dana javi se ginekologu i in ce ti propisati novu turu i onda ces dobiti. Sretnouser posted image

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: policisticni jajnici
1.4.2010 10:12:00   
malena ze
Brzamala hvala za odgovor.Zaista mi je cudno sto je nema.Od simptoma da ce doci jedino me bole grudi,pa kontam mozda i dodje,ali svakako cu kod ginica ako se ne pojavi.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
3.4.2010 17:55:45   
smarija
malena ze tek sad sam vidjela da imas problem koji sam i ja sama jednom imala,inace nakon dabroston do 5.og dana mi je dolazila menstruacija ali jednom mi se uopste nije pojavila pa mi je dr.ukljucila neke tri inekcije nakon kojih sam dobila.
nadam se da je tvoja user posted image dosla a ako nije javi se svom doktoru.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.6.2010 22:20:26 >

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: policisticni jajnici
3.4.2010 22:38:38   
malena ze
Smarija ,moje user posted image jos nema,vjeruj da sam poludila,grudi me jos uvijek bole.U ponedeljak cu kod doktora pa mozda i meni da te inekcije.user posted image user posted image user posted image Trebala sam uraditi hormone ali nista od  user posted image ,pa se zato jos vise nerviram.Pozdravljam te...

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: policisticni jajnici
4.4.2010 0:03:24   
smarija
malena ze znam da covijek ne moze ostati ravnodusan da se ne nervira ali to jos samo pogorsava situaciju.samo ti otidji doktoru bice to sve ok.user posted image

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *