|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: policisticni jajnici
4.4.2010 22:22:15   
sirnica
Ja takodje imam pcos,pila sam dabroston 10 dana 2x1,i evo sedmi dan nema user posted image .Inace mi je dolazila 3 ili 4 dan poslije zadnje tablete.Jeli imala koja takvo iskustvo?user posted image user posted image
I kod mene je bila identična situacija. ispostavilo se da samuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: policisticni jajnici
5.4.2010 1:29:33   
ale1981
evo i ja imam sličan problem, gin mi je na ultrazvuku vidio PCOS i dao da napravim hormone, da vidimo ima li ovulacije. Pošto sam zadnju user posted image imala 16.12.2009. dao mi je duphaston, međutim kod vas vidim da pijete duphaston 2x1 10 dana, a meni je napisao 7 dana 2x1, pa me zanima dal ima više "varijanti" i za koliko bi mi trebala doći menstruacija od zadnje tablete?

unaprijed zahvaljujem i šaljem pumo pusa i da što prije ugledamo magične user posted image


_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: policisticni jajnici
5.4.2010 13:21:14   
malena ze
Napokon moja user posted image je dosla 11 dana nakon zadnje tablete.Ovo je prvi put da mi se to desilo,pa me je bas bilo zabrinulo.

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: policisticni jajnici
5.4.2010 13:25:33   
malena ze

IZVORNA PORUKA: ale1981

evo i ja imam sličan problem, gin mi je na ultrazvuku vidio PCOS i dao da napravim hormone, da vidimo ima li ovulacije. Pošto sam zadnju user posted image imala 16.12.2009. dao mi je duphaston, međutim kod vas vidim da pijete duphaston 2x1 10 dana, a meni je napisao 7 dana 2x1, pa me zanima dal ima više "varijanti" i za koliko bi mi trebala doći menstruacija od zadnje tablete?

unaprijed zahvaljujem i šaljem pumo pusa i da što prije ugledamo magične user posted image


Ale ,neka te to ne buni i kod mene je doktor napisao 7-10 dana,ali ja sam sada pila 10 dana jer nisam duze vrijeme ga nikako pila.Meni je uvijek dolazila 3 ili 4 dan poslije zadnje tablete,ali mi je ovaj put nesto kasnila pa je dosla tek nakon 11 dana.Sve je to individualno.Zelim ti puno srece i da sto prije ugledas user posted image user posted image .Sretno....

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: policisticni jajnici
5.4.2010 15:02:51   
ale1981
hvala na odgovoru!
puse...


_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: policisticni jajnici
3.5.2010 13:55:23   
ema_28
drage moje,
evo samo da vas ohrabrim svojim primjerom da ne odustajete. Ja imam klasicni PCOS sa svim simptomima osim debljine i pretjerane dlakavosti. Ovulacije nisam imala nikako ( bar mi na pregledima nikad nisu mogli reci da se nesto nazire, da je bilo ili da ce biti). Preporuceno nam je da pokusavamo bar godinu dana pa da se tek onda podvrgnemo nekom vidu terapije. Tako smo i uradili i evo prije 2 dana nakon 8 mjeseci i vec laganih psihickih priprema na dalje lijecenje mene obuzme grozna muka. Maloprije sam uradila test i ko' iz pika user posted image .
Svima vam zelim da dozivite ovu srecu i ne odustajte. :)))))))

(odgovor članu ale1981)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: policisticni jajnici
3.5.2010 17:02:56   
malena ze
Ema cestitam ti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ovakve vijesti svakako daju i volju i nadu.Zelim ti urednu trudnocu i zdravu bebicu..........

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
16.5.2010 13:38:29   
merima_s
Da li je neko koristio inofolic i kakvi su rezultati? Znate li gdje se moze nabaviti?

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu mali dijamant)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
16.5.2010 14:52:22   
Teacherka
Da vas utješim.... PCOS mi dijagnosticiran prije nekih desetak godina, u par navrata sam trošila diane 35 zbog regulacije ciklusa.U braku sam skoro 2 godine i u tom periodu su mi ciklusi bili prilično redovnii na svaka 32 dana. Malo sam pratila kad su mi plodni dani, pila čajeve-zdravac, kadulja i matičnjak, pokušavala da se hranim i živim zdravo i uz Božiju pomoć, u oktobru 2009. ugledala user posted image !! Ako Bog da, naš sinčić dolazi 22.06.!user posted image Ne gubite nadu, mislite pozitivno!!! Pusica!

_____________________________

18.06.2010. na svijet je došao mali Bekir, moje malo sunce

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
16.5.2010 18:52:50   
ena007
Bravo teacherkauser posted image

Doktorica mi je na UZ pregledu otkrila da su mi jajnici policisticni- ili nalik na policisticne,
klasican primjer na slici. S obzirom da imam redovite menstruacije, na svakih 28 do 33 dana, nije
mi dala nikakvu terapiju, kao sve je uredu dok su menstruacije ok...
da li je neka bila u toj situaciji?
muci me sad da li imam ovulaciju ili ne?
Na bebi radimo 2mjeseca.

(odgovor članu Teacherka)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
16.5.2010 19:10:24   
brzamala
Postoje jajnici nalik na policisticne ali bez popratnih pojava tipa neredovna menstruacija, poremecaj hormona, izostanak ovulacije.... Mislim da ste vas dvije takav slucaj. I vi ne bi trebalo da imate problema sa zacecem.

Postoji sindrom policisticnih jajnika ili PCOS, koji za sobom vuce sve ove gore navedene karakteristike. Ja sam ovakav slucaj i nema sta nisam prosla: uravnotezena prehrana, cajevi, klomifen, laparoskopski driling jajnika ali nema pomoci vec pet godina. Driling mi je regulisao hormone i menzis, pa su sanse samim time i vece.

Ena007 mozes provjeriti da li imas ovulaciju pomocu folikulometrije ili LH trakica.


< Poruku je uredio brzamala -- 16.5.2010 19:11:37 >

(odgovor članu ena007)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
17.5.2010 7:34:03   
merima_s
Meni su jedini simptom PCO anovulatorni ciklusi, sve ostalo me hvala Bogu zaobislo i sad se borimo sa ovim. Sad trazim inofolis ili inositol da nabavim pa da probamo s tim. A od slijedeceg ciklusa sam na klomifenu. Pijem caj od macine trave pa valjda ce nesto upaliti.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.5.2010 9:51:23 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ena007)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
17.5.2010 7:46:12   
Mostarka*
Nikada nisam imala redovne mens., znala sam po nekoliko mjeseci da ne dobijem m. isla sam od 15god po raznim ginekolozima i svi su se slozili da imam policisticne jajnike. Imam bas sve izrazene simptome polic.jajnika. Doktor mi je na jednom pregledu rekao (negdje oko moje 26.god.) da bih mogla imati problema da zatrudnim i slikao mi oba jajnika nismo mogli vjerovati kako izgledaju (kao sace od pcela koliko je tu bilo cisti i na jednom i na drugom). Bilo je ocito da bih trebala nesto i pored diana 35 i jos mase tih hormonskih tableta prije njih, i uraditi. Ali ja sam zatrudnila. Znaci, da nema pravila da i pored svih ovih preocitih simptoma i cisti i svega ipak nije bilo potrebno nikakvo ljecenje.

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
17.5.2010 8:46:47   
regi
merima,imas kupit od Twinlaba inositol + choline,koliko sam skuzila ,oboje su to vitamini B grupe,ali treba mnogo tih kapsula dnevno piti, ja sam pila 2,a preporuceno je(doduse, internetsko znanje) cak 4.

jedno pakovanje tih kapsula kosta oko 40-50 KM,vise se ne sjecam, ali imam racun kuci.
ja pila u novembru,pred postupak u Pragu,jer su mi rekli za PCOS tad da imam.

mislim da pakovanje ima 60 tih kapsula,mozda i vise.
kupila sam u Saerajevu,ima neka Twinlabova prodavnica na Dolac Malti,cini mi se.nisam licno kupovala,pa ne znam na pamet,al ima na racunu,sigurno
ako te zanima , javi

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
17.5.2010 10:04:02   
merima_s
Joj bila bih ti pravo zahvalna za to. Molim te javio ako saznas gdje se nalazi.
A kako je tebi djelovao taj lijek, je li imalo pomogao?


< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.5.2010 10:08:38 >


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
19.5.2010 9:12:17   
regi
pogledat cu na racunu adresu ,pa ti javim.
vidi,ja ga nisam intenzivno pila,ja imam redovn menstruacije,cak i Ovulaciju,ali imam inz rezistenciju, sad pijem gluformin,pa mi on pomaze,nadam se
taj inositol sam pila samo dok sam se spremala za postupak jer nisam imala nikakvu terapiju za PCOS,a bojala sam se jako hiperstimulacije i htjela sma uraditi nesto po pitanju kvaliteta js.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
20.5.2010 8:26:07   
regi
merima,evo podaci:
Biljna apoteka Twinlab
Sarajevo,Malta b.b.
715 555-br telefona(mogu ti onda blize oni objasniti gdje su smjesteni tacno)
cijena je 40,70 KM, 100 kapsula.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
20.5.2010 19:35:24   
merima_s
regi hvala ti puno, idem vec sutra kupiti. Nadam se da ce biti od pomoci.




_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
31.5.2010 10:05:25   
cvijetmali
drage moje forumasice...odavno vam citam ..pratim..ali sad sam se prijavila da sa vama podijelim svoje iskustvo..naime i ja imam problema sa pcos, neredovnim mjesecnicama..a time i ovulacija..mjesecnice ne dobijem dok ne popijem dobraston..i tek tad mogu da dobijem. prije tri mjesca sam popila Dobraston i nisam dobila i ja se taman ponadala da sam user posted image i odem kod dr.i tako kazem...kad ona pogleda nema T kaze vise ti dobraston ne djelujei tako..ja nikakva..i propisi mi Primolt nur i klomid...i ja dobijem..kontrola poslije zadnje tablete klimida..i i tako isla na folikomteriju i na karaju zakljucak nista od ovog mjeseca i trudnoca ..ja naravno izadjem i user posted image i kasnilo mi dva mjeseca..ja povracam .ne jedem nista i haj reko uraditi cu test mada poslije 4,5 g braka i borbe mislite da se vama ne moze desiti,kad jutros u user posted image u sekundi hvala dragom Allahu...samo jos da kazem da sam pila glucophage i zalfiju poslije one zadnje mjesecnice...ali ja kazem sve je u Allahovim rukama ...ovo sam napisala da bi vama koje imate iste probleme dala nade ..da se sve moze desiti mada vam doktori govore da su vam jajnici sve suplji od cista...ali hvala Allahu...lijep pozdrav i da i vi sto prije ugledate user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
31.5.2010 10:44:42   
misel
cestitam cvijetmali i zelim ti najljepsih 9 mjeseci i da sve moje trudilice abd ugledaju svoj user posted image

(odgovor članu cvijetmali)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
29.6.2010 22:14:26   
ena007
drage moje, zelim vam svima da ugledate svoj user posted image user posted image
Ja sam nova na ovoj temi, doktorica mi je rekla da imam jajnike nalik na policist. ili policisticne,
al s obzirom da su mi mjesecnice redovite, nije me uputila na dalje pretrage... Niti mi je dala terapiju.
Ostale simptome PCSO nemam, osim sto mi se pojavilo tamnih dlacica na tijelu, ali ne puno.
Na bebi radimo par mjeseci...
Ne znam da li da sacekam jos malo, ili da sto prije pocnem sa pretragama hormona i sl.user posted image
Sve ostalo mi je uredu, kao i papa t...


(odgovor članu misel)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
6.7.2010 10:35:29   
Pimky
Evo da ti ja odgovorim na tvoje pitanje mojim primjerom pošto drugo ne znam. Policistični jajnici koliko ja znam mogu biti sa cistama i bez njih. Ja npr. imam policistične jajnike bez cisti ali imam povečan broj folikula s time da imam kao i ti redovne mjesečnice svaki mjesec i isto traju . To znači da je moj problem što tjelo ne može formirati zrelu jajnu stanicu za oplodnju. Jako ti je bitno da znaš da žena s policističnim jajnicima bez obzira na redovne mjesečnice može imati samo 2,3-6 ovulacija, a može ih imati i 12-13 kao i svaka normalna žena. Mi pokušavamo napraviti bebitu već 4 mjeseca ali nam ne ide baš. Kad su mi ustanovljeni policistični jajnici doktor mi je prepisao Duphaston tablete koje pijem 2 puta dnevno od 16 do 25 dana ciklusa. Moj savjet ti je da ti doktorica napravi vaginalni ultrazvuk i da se uvjeri što je u pitanju da se što prije počneš liječiti ako toliko želiš bebu. Evo ti jedan savjet koji je meni pomogao kako bi vidjela da li dolazi do poboljšanja pod terapijom koju ti ona prepiše. Mjeri si bazalnu temperaturu kako bi vidjela kakav ti je ciklus i kupi si Lh trkice kako bi ustanovila da li imaš ovulaciju i kada ti je. Ja pijem tablete tek 2. ciklus i već vidim koliko mi se popravio ciklus i koristim Lh trakice tako da sam ustanovila i kada su mi plodni dani pa znam i kada je najbolje hopsati. Nadam se da sam te barem malo usmjerila prema kuda da kreneš. Ja vjerujem da meni pomaže jer imam sve nuspojave tableta i ciklus mi je ko grom, ja sad sjedim i čekam kraj ciklusa i rezultate, a ti kreni po pomoć.


Sretnouser posted image

(odgovor članu ena007)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
6.7.2010 23:45:18   
Anoniman
Pozdrav svim forumasicama, nakon duzeg vremena citanja vasih post-ova odlucila sam se registrovati i poceti aktivno ucestvovati na forumu...naime moj problem su PCO jos od puberteta. Udala sam s eprije 5 mjeseci user posted image  ali jos uvijek neradim, i kad me neko pita o bebi..kazem: svijesno nebi jos jer nije pravi momenat ali voljela bi da mi se omakne user posted image  medjutim izgleda da to nije bas u mojim rukama...bila sam na prvom ginekoloskom i radila mi je i ultrazvuk i naravno, otkrila te PCO, nemam ciste velike vec dosta nezrelih folikula, dala mi je dabroston 14 dana, i onda bi valjda nakon dva-tri dana od poslednje tablete trebala dobiti. citala sam da s edosta zena zalilo na neke nus pojave od dabrostona, ja ih iskreno nisam imala. Sinoc mi je bila zadnja tableta pa sad cekam user posted image  zadnja mi je bila 14.04. daaavno, vise sam zaboravila kako je imati je! eto to je ukratko moj problem, nemam ovulaciju ni menstruaciju, a zelim dijete... vidjecu sta ce biti...user posted image  da li ce ovaj dabroston malo regulisati, jer nije mi uvijek neredovna, ponekad po 5 mjeseci bude u dan redovna a onda preskoci mjesec ili dva...pa neznam ni cime je to uslovljeno!

Eh, napisah se ja svasta, ako neka od vas ima neki konstruktivan komentar ili savjet, sve je dobro doslo!

(odgovor članu Pimky)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
7.7.2010 8:41:08   
regi
vjerojatno si sve vec iscitala,ali ja moram pitati:kakva si sa kilazom? mada zene koje nemaju problem sa kilazom ,takode mogu imati nzulinsku. inzulinska rezistencija i hiperandrogenemija (sto ima uske veze sa PCOS-om i anovulacijom) imjju,dakle,bitnu ulogu u uacecu samom,jer ako nema ovulacije,nema jajne stanice,a time ni mogucnosti oplodnje,ali ima i bitnu ulogu u implantaciji ,tj ugnjazdavanju oplodene js u maternici.ja sam zivi primjer: zbog muzee dijagnoze isli na ICSI prije 7 mjeseci,nisam tad pila gluformin,i nij uspjelo.sad pijem gluforminn i ostala sam trudna u ovom pokusaju,s tim da sam imala spontani u 5 sedmici.dakle,mislim da je gluformin odigrao bitnu ulogu u svemu.
trazi da odradis hormoen,testosteron obavezno(mada dr sa svim spolnim hormonima gotovo uvijek stavljaju testosteron),a ako si vec savjesna,trazi i inzulinsku da provjeris u bolnici. ja sam u KB Zenica otisla ujutro oko 7,30.do 11h sve bilo zavrseno sto se tice vadenja nalaza.dakle,samo malo truda treba,
.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
7.7.2010 13:02:34   
sirnica
regi da li se inzulinska r. utvrđuje OGT testom? Ja već godinama imam problema sa PCOS i hormonima, OGTT sam radila u trudnoći, tada je bio OK, ali to nije bez razloga drugo stanje. možda bih ja ponovo trebala uraditi OGGT, jer mi se ubrzo poslije poroda stanje ponovo pogoršalo?

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *