|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:25:59   
tajcika
mina23ja sam se u prvoj trudnoci porodila u 31 sedmici trudnoce,nazalost ne mogu reci kakve sam simpotome osjetila jer ih jednostavno nije bilo samo sam kad sam otisla u wc vidjela na vesu par blijedo rozih kapljica krvi i kada me je mm odveo u bolnicu ostavili su me odmah u porodjanoj sali jer sam bila otvorena 7cm,a na kartonu mi je pisalo grlic maternice zbrisan,zbog toga sto nisam imala nikakve bolove poslije lezanja u sali su me prebacili u sobu gdje sam primala injekcije za jacanje pluca bebe i treci dan se porodila (nastupili bolovi),sada sam u 20 sedmici trudnoce i odmah su mi nasli ove problemei ako se sjecas ti si mi i odgovorila sta je serklaza kad sam se ukljucila na forum,ali bila sam u utorak na GAK-u i dr. Nikulin nije za to da mi se radi serklaza jer je user posted image pravo nisko i boji se krvarenja te misli da ako budem i dalje mirovala da mogu izdrzati do kraja,bolove jos uvijek malo imam i pijem apaurin 2mg 2x, zaista se nadam da cemo sve izdrzati do kraja trudnoce i da ce biti sve ok, molim Boga da svaka od nas izdrzi i da bebice budu zdrave

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.7.2011 20:04:12 >

(odgovor članu željana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:31:19   
želim bebu
Ja ne nosim nisko(nikada mi doktor to nije rekao), ali sam malčice otvorena.Mirovanje mi je preporučeno, ali kao i svaka od nas ne mirujem, pomalo šetam, ali se trudim da se ne zamaram. 

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:36:17   
mina23
tajcika lutko naravno da se sjecam.
Pa jel sve bilo uredu sa bebom? Mislim ipak je bila 31. nedelja?
Ja sam sad 30 i nadam se da cu dogurati do kraja a sigurna sam da cemo sve izdrzati vidjecete ako Bog da.
Javicu vam kako sam prosla na pregledu sutra ujutru ako Bog da idem
Volim vas sviju i super ste mi.
Imam nekad bol kao menstrualni i stvrdne mi se stomak jel to opasno?


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:43:38   
želim bebu
To stvrdnjavanje stomake je ustvari kontrakcija maternice, snatram da nije strašno opasno, ali trebaš sutra reći doktoru za to.
Pozdrav

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:49:14   
Anoniman
mina23.to ti je kontrakcije i kod mene je bilo tako tvd tiba kad stojim,dugo hodam i ja sam mirovala trudnocu
reci to sutra dokt.
pussa svima i drzte se da abd.iznesete trudnocu do krajauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu želim bebu)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: grlic koji se otvara prerano
20.11.2009 17:52:53   
tajcika
mina23 sa bebom je bilo hvala Bogu sve u redu,rodjena je sa 2100gr i 47cm,od zutice koju je dobila ostale smo u bolnici jos 8 dana poslije poroda tako da je na dan izlaska iz bolnice tezila 1800gr,a sada je to djevojcica koja je 04.11. proslavila svoj 9 rodjendan i koja jos malo samo sto nije stigla svoju mamu i zato mislim da trebamo misliti pozitivno i naravno sve ce biti onako kako je  Bog dragi odredio tj. ono sto je najbolje za nas i nase user posted image

(odgovor članu želim bebu)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: grlic koji se otvara prerano
12.3.2011 16:49:50   
Milaa mo
ejjj narodne...!!! prije svega pozz swima!! WIDITE,MOZDA PRIJE DVIJE SEDMICE POJAVILA MI SE JEDNA ONAKO MALA SITNA KUGLICA DO MATERNICE,NISAM OSJECALA NIKAKVE BOLOVE,DAKLE UOPCE ME NIJE BOLJELO..SINOC SAM IMALA ODNOS I NAKON TOGA SAM PRIMJETILA DA IMAM JOS JEDNU TZV.KUGLICU AL OVAJ PUT SA DRUGE STRANE TJ.DESNE,DOK JE OVA SA LIJEVE STRANE VEC PORASLA I MOZE SE RECI DA JE KUGLA...EH SAD DRAGI UVIJEK KORISTI KONDOME JER JOS NE PLANIRAMO DJECU.A IMAM ISTO TAKO I MUCNINE,I GADI MI SE NEKA HRANA,JAKO MI SMETA ZAGUSLJIWA PROSTORIJA.IMAM GRCEVE O DONJEM DJELU STOMAKA..AL IMAM REDOVNU MENSTRUACIJU,DA LI POSTOJI MOGUCNOST TRUDNOCE?? I DA LI NEKO ZNA STA ZNACE OVE KUGLICE?? MOLIM ODGOWOR STO PRIJE.user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: grlic koji se otvara prerano
24.4.2011 20:35:51   
honey bunny
Pozdrav ženice!  Ja imam jedno pitanjce. Otvorena sam 2 prsta i zanima me da li je sluzni čep ispao s obzirom na to da sam otvorena ili to nema veze jedno a drugim?user posted image

Hvala user posted image

(odgovor članu Milaa mo)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: grlic koji se otvara prerano
24.4.2011 21:33:15   
bebacha
nema to veze jedno s drugimuser posted image a slizni cep ne igra veliku ulogu,mislim njegovo ispadanje.meni je prvi put ispao 7 dana pred porod a drugi put nisam nikako ni skontala kad je ispao,vjerovazno na poroduuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: grlic koji se otvara prerano
24.4.2011 21:55:11   
honey bunny
IZVORNA PORUKA: bebacha

nema to veze jedno s drugimuser posted image a slizni cep ne igra veliku ulogu,mislim njegovo ispadanje.meni je prvi put ispao 7 dana pred porod a drugi put nisam nikako ni skontala kad je ispao,vjerovazno na poroduuser posted image


Aha, tako znači, sve je to individualno! Eh baš ti hvala user posted image

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: grlic koji se otvara prerano
9.6.2011 1:10:59   
firstbaby
Pozz svima,
I ja sam jedna od "lezecih" :)
Strogo mirovanje,33 sam nedjelja,otvorena deblji prst, mekan grlic od streptokoke u cervikalnom brisu.Koristila sam vaginalete ampicilin - nistatin,oralno ampicilin i jos pijem lactogin (za regulaciju vaginalne flore) a uz to pijem i gynipral,izoptin,buscopan i apaurin :) droga teskaaaaaa

pa sad citam o tom sluznom cepu,hmmmm.... nadam se da to nije to jer svaaki dan imam iscjedak zuckasti,pa se nadam da je od ovih tableta za reg.vag.flore....

elem jedva cekam uci u 36 nedjelju i da pocnem sa setnjommmm

(odgovor članu honey bunny)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: grlic koji se otvara prerano
26.6.2011 19:57:51   
Alma_27
evo mene opet sa svojim problemima user posted image
ja sam i otvorila ovu temu

sad sam 23 sedmica (druga trudnoca) i dr. mi otvorio bolovanje zbog osjecaja tezine u donjem dijelu stomaka. rekao mi je da uradim urinokulturu. i rekao je da je ginekoloski nalaz ok ali je napisao da je grlic mekan i zatvoren.

kada grlic pocinje da omeksava user posted image trebam li se zbog toga zabrinuti?

(odgovor članu firstbaby)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 11:37:04   
Alma_27
anybody? user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 11:41:26   
Leena
Alma, da ima nesto zabrinjavajuce, rekao bi ti da moras mirovati sigurno, ja sam prelezala 7 od 9 mjeseci, kad god im je imalo sumnjiv grlic ili ako imas kontrakcije, prepisuju strogo mirovanje. Dok god je zatvoren grlic ok je.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 11:49:05   
taurus
moraš mirovati to je sigurno
a to što je grlić mekan nije problem ako je zatvoren
meni se u 18 sedmici počeo skraćivati (u obje trudnoće) pa sam morala na bolovanje

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 12:06:54   
Alma_27
hvala cure user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 12:26:51   
Anoniman
Drage moje, meni je danas termin i bila sam na pregledu. Dokt.kaze grlic nestao, jedan prst otvorena...sta znaci grlic nestao? Moglo bi me svake sekunde zaboliti?user posted image user posted image

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: grlic koji se otvara prerano
7.7.2011 15:08:19   
Leena

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, meni je danas termin i bila sam na pregledu. Dokt.kaze grlic nestao, jedan prst otvorena...sta znaci grlic nestao? Moglo bi me svake sekunde zaboliti?user posted image user posted image


Upravo touser posted image , SRETNOuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: grlic koji se otvara prerano
8.7.2011 12:36:28   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, meni je danas termin i bila sam na pregledu. Dokt.kaze grlic nestao, jedan prst otvorena...sta znaci grlic nestao? Moglo bi me svake sekunde zaboliti?user posted image user posted image


Upravo touser posted image , SRETNOuser posted image



a ja sam mislila da kad kazu da jer grlic nestao da to znaci da je i do kraja otvoren user posted image


oj zivote vidi kod mene recenice user posted image koliko puta sam napisala "da" user posted image

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: grlic koji se otvara prerano
8.7.2011 13:28:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Leena


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, meni je danas termin i bila sam na pregledu. Dokt.kaze grlic nestao, jedan prst otvorena...sta znaci grlic nestao? Moglo bi me svake sekunde zaboliti?user posted image user posted image


Upravo touser posted image , SRETNOuser posted image


Hvala milaaa, jos uvijek nista ne osjecam, valjda ce biti nesto ubrzo aBd user posted image
Alma_27 i ja sam tako nekako mislila user posted image user posted image

(odgovor članu Leena)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: grlic koji se otvara prerano
8.7.2011 13:36:02   
Leena
Anoniman, je li ti ispao sluzni cep? Prošetaj malo, brze ces se otvarati... Naravno, lagana setnjica, nemoj trcatiuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Grlic koji se otvara prerano
8.7.2011 15:30:17   
Anoniman
Nije ispao, barem ja nisam primjetila user posted image Cim malo zadje sunce, bacam se u set_nju user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.7.2011 20:04:29 >

(odgovor članu Leena)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Grlic koji se otvara prerano
19.8.2011 21:21:23   
Mamica24
Žene hitno mi je šta znači očuvanost grlića 24mm??

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Grlic koji se otvara prerano
19.8.2011 21:37:35   
animagical
to ti je duzina grlica...koja  sedmica? 

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Grlic koji se otvara prerano
20.8.2011 16:56:11   
Mamica24
16 sedmica ali zbog teškog prvog poroda, koji mi je bukvalno izdero grlić na dva mjesta, već sad je grlić otvoren za jagodicu prsta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

uzasno sam se prepala uveo mi je utrogestan i progesteron inekcije da sacuvamo glić da ne ide dalje...

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *