|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poucna prica
21.9.2009 22:20:15   
M kao Mama
Nunny, naježila sam se živa, uh Allahu dragi ti si kadar, ti si jedini

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: poucna prica
22.9.2009 14:02:13   
marinela
Tuzna je jakoooooo......hb pa nije tvoj slucaj,a nedaj boze nikomeuser posted image user posted image

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: poucna prica
7.10.2009 13:49:22   
mamica
evo jos jedne lijepe pricice:
                                             MELEK/ANĐEO JEDNOG DJETETA 
Bilo jedno dijete koje se pripremalo da dođe na Svijet. Jednog dana ono upita Gospodara: -          Gospodaru, rekli su mi da ćeš me sutra poslati na Svijet,   ali ja sam tako sitan i nemoćan, kako ću živjeti tamo? -          Od svih meleka izabrao sam jednog za tebe. On će te če­kati i štititi. -          Svaki dan će ti pjevati i smiješiti se. -          Tako ćeš ti osjetiti njegovu ljubav i bit ćeš sretan. - Dobro, kako ću ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov jezik? -          Melek će ti govoriti najljepše i najslađe riječi, koje ćeš moći čuti na Svijetu i  pažljivo i sa ljubavlju će te naučiti da pričaš. - Dobro, Gospodaru, šta ću raditi kada poželim pričati s Tobom? - Tvoj melek će te naučiti da mi se moliš, šireći svoje ruke. - Čuo sam da na Zemlji ima dosta loših ljudi, ko će me štititi? - Tvoj će te melek stalno štititi, pa bilo to i po cijenu njego­vog života. -Ali ja sam veoma tužan što Te više neću moći vidjeti. - Tvoj će ti melek uvijek o meni pričati i naučit će te pute­vima koji vode do mene. Tada u dženetu/raju nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do njega. Dijete shvati da treba da ide i postavi posljed­nje pitanje: - Gospodaru, ako sad trebam ići, molim Te reci mi kako se zove moj melek. -          Nije važno kako se zove, ti ćeš ga MAJKO zvati.        

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: poucna prica
7.10.2009 13:53:13   
mamica
evo jos jedna:
                               SUZA U OKU ZENE

Jedan dječkić je upitao svoju majku: "Zasto plačeš?"
"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.
"Ne razumijem" - rekao je dječak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i nećeš".

Kasnije je upitao babu: "Zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog razloga?"
"Sve žene plaču bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je otac znao reći.
Dječačić je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto žene plaču.
Na poslijetku je upitao svoju nenu...
"Neno, zašto se žene tako lako rasplaču?"

A ona mu odgovori:
"Kad je Allah stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao joj je ramena, dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga svijeta, a opet dovoljno nježna da mogu pružati utjehu.
Dao joj je unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene djece.
Dao joj je čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i da se brine za svoju familiju za vrijeme bolesti i nevolje, bez prigovora.
Dao joj je osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, čak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo. Dao joj je snagu da nosi svoga muža kroz njegove greške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao joj je mudrost da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da bude uz njega.
I napokon, dao joj je suzu da je isplače.
To je samo njeno na korištenje kad god joj zatreba....



_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: poucna prica
7.10.2009 13:54:42   
salmy
IZVORNA PORUKA: mamica

evo jos jedne lijepe pricice:
                                             MELEK/ANĐEO JEDNOG DJETETA 
Bilo jedno dijete koje se pripremalo da dođe na Svijet. Jednog dana ono upita Gospodara: -          Gospodaru, rekli su mi da ćeš me sutra poslati na Svijet,   ali ja sam tako sitan i nemoćan, kako ću živjeti tamo? -          Od svih meleka izabrao sam jednog za tebe. On će te če­kati i štititi. -          Svaki dan će ti pjevati i smiješiti se. -          Tako ćeš ti osjetiti njegovu ljubav i bit ćeš sretan. - Dobro, kako ću ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov jezik? -          Melek će ti govoriti najljepše i najslađe riječi, koje ćeš moći čuti na Svijetu i  pažljivo i sa ljubavlju će te naučiti da pričaš. - Dobro, Gospodaru, šta ću raditi kada poželim pričati s Tobom? - Tvoj melek će te naučiti da mi se moliš, šireći svoje ruke. - Čuo sam da na Zemlji ima dosta loših ljudi, ko će me štititi? - Tvoj će te melek stalno štititi, pa bilo to i po cijenu njego­vog života. -Ali ja sam veoma tužan što Te više neću moći vidjeti. - Tvoj će ti melek uvijek o meni pričati i naučit će te pute­vima koji vode do mene. Tada u dženetu/raju nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do njega. Dijete shvati da treba da ide i postavi posljed­nje pitanje: - Gospodaru, ako sad trebam ići, molim Te reci mi kako se zove moj melek. -          Nije važno kako se zove, ti ćeš ga MAJKO zvati.        
mamice super bas sam se raznijezilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: poucna prica
6.12.2009 11:50:14   
mamica
"Be careful if you make a women cry because Allah the most high counts her tears. A women came out of the rib of man, not his feet to be walked on, nor his head to be superior over; she came from his side to be his companion, under his arm to be protected, and next to his heart to be be loved.”

ili na nasem lijepom bosanskom:

Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu,jer Allah broji njene suze.Zena je nastala od muskarcevog rebra.Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi.Ne od njegove glave da se njome vlada,nego od boka da mu bude jednaka.Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena..


< Poruku je uredio mamica -- 6.12.2009 11:51:53 >


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: poucna prica
6.12.2009 11:57:28   
mamica
  Evo jedna poucna recenica:Kriviti druge zbog nasih nevolja,znak je neznanja;kriviti sebe,pocetak shvatanja;ne kriviti ni sebe ni druge,znak je mudrosti...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: poucna prica
9.12.2009 21:43:56   
mamica
  Evo jos jedna zanimljiva prica :)

                                            KOME JE TEZE?

U nekom selu živjeli su čovjek i žena, čovjek na njivi, a žena radila u kući. Čovjek bi odmah, čim bi dan osvanuo, uhvatio volove i otišao u polje orati, a žena bi ostala kod kuće radeći, te bi mu uvijek donijela ručak na njivu. Ali čovjeku je uvijek bilo krivo misleći, da žena nikakva posla ne radi, već samo da ljenčari kod kuće; te najposlije reče on ženi:
- Ti, ženo, samo džaba ležiš kod kuće i jedeš, a ne radiš ništa. Ja bih vaš ženski posao uradio za sahat. Mi jadnici ljudi po vas dan se pržimo na suncu.
Žena se na to stane smijati, te reče čovjeku:
- Šuti, bolan ne bio! Naš je posao stoput teži od vašeg, a vi ga ne bi nikad mogli svršiti.
Ali on joj ne dade ni govoriti, već opet zasu, kako ljudi više rade, a žene ništa. Na to mu ona reče:
- E, pa dobro! Ja ću sjutra uhvatiti volove, pa ću ići orati, a ti ćeš raditi moj posao.
On to jedva dočeka, te ugovore, da će tako raditi, čim zora zabijeli. Sutradan žena uhvati volove, a onda poče naređivati čovjeku, šta treba da on radi:
- Ti ostaješ kod kuće i dobro mi pazi, što ćeš uraditi. Čuvaj mi piliće, da ih štogod ne odnese; onda pomuzi krave, ama čuvaj da telad ne pokusaju sve. Skuhaj hljeb, izmeti mlijeko, spremi ručak, pa mi donesi na njivu.
Žena potjera volove, dok joj nešto pade na pamet, te se povrati i reče čovjeku:
- Da, zaboravila sam ti kazati: na tavanu ima u ćupu otrov. Čuvaj se, nemoj se prevariti, pa izjesti ni malo tog otrova, jer ćeš odmah umrijeti.
- Taman, - reče on, - ti nemaj brige, ja ću sve lako uraditi, a ti dobro gledaj, da uzoreš štogod više možeš.
Zatim ona ode s volovima na njivu, a on ostane kod kuće da radi.
Čim je žena otišla od kuće, a čovjek se razleti te stane da radi. Najprije pomete kuću i naloži vatru, a onda ugleda kvočku i piliće, te se sjeti, da mu je žena rekla da ih čuva; pa se malo promisli, kako će ih najbolje učuvati, te se domisli, uzme kanafe, te poveže sve piliće za kvočkine noge, da ih što ne odnese. Zatim ode, te pomuze krave, a onda se vrati u kuću i stane zagrtati rukave, da umijesi hljeb. Počne sijati brašno, pa mu na um pane, da mu valja i mlijeko izmesti, a dotlen mu je prošlo dosta vremena, te mu nešto na um padne, i on reče:
- Ha, bogme, ja ću svezati štap na leđa, pa dok ja budem sijao brašno, mlijeko će se pomalo mesti, i tako ću dva posla uraditi.
To on i učini, sveže stap za leđa i stane sijati brašno. Dok je on sijao brašno, mlijeko se je malo melo, a
dok je umijesio hljeb, zaboravio je mlijeko. Kada je iznio hljeb, da ga zapeče, nagne se da razgrne vatru, a mlijeko preko glave sve se salije na vatru i potrne je. On se razljuti, te iziđe pred kuću, da vidi piliće, a u isti čas doleti nekakva tičurina, te uhvati kvočku; a kako su bili pilići povezani za nj, to odmah i njih odnese. Kad i to vidi, još se vise razljuti, te pođe u stalu, da vidi krave. Pošto je unišao, opazi telad pod kravama gdje doje, jer je bio zaboravio zatvoriti vrata od telećaka, te su telad izišli i bogme se posluzili . Sada mu omrzne život, te stane lupati šakama o glavu i reče:
- Eh, kada sam ovoliko uradio zijana, idem, vala, na tavan pa ću se otrovat, nek ne živim.
Što je mislio, to i učinio. Kada se je popeo na tavan, nađe taj ćup, te zasjedne i stane jesti sve malo po malo. Kad je nekoliko puta založio, stane se okretati oko sebe, kad će se otegnuti i umrijeti. Uto već dođe vrijeme ručku, te žene dođe i dotjera volove.
Pošto je ušla u kuću, ugleda hljeb na ognjištu nepečen, a po ognjištu proliveno mlijeko; zatim ode u stalu. Kad tamo, telad sve mlijeko popili, krave gladne i žedne; a kad se htjede vratiti u kuću, opazi da nema ni kvočke ni pilića. Uđe u kuću, te stane vikati muža.
Ali se on ušutio i načinio se, da je već umro. Žena se sjeti, da je na tavanu, te se odmah popne gore. Ugleda ga, gdje jede med, a ona zaviče:
- Uh, šta to radiš? Ako si musko, što mi sve zijan za zijanom radiš?
On se okrene, pa već vidi da nije mrtav, te zato joj odvrati:
- Ma prođi me se ženo! Eto si vidjela, šta je bilo zijana, pa sam se evo popeo na tavan, da se otrujem. Kad sam toliko zijana počinio, nek' i ne živim.
- Hajde, budalo, kako ćeš se medom otrovati. Ta to sam ostavila za lijeka, a ti mi ga eto pojede. Idi, moj junače, pa svoj posao radi: ori, kopaj, idi u drva, a nemoj se kvartati u ženske poslove, kad te za to bog nije stvorio.
Kad to on čuje, jedva dočeka. Brže bolje uhvati volove i ode i bez ručka orati, a žena ostane svoj posao radeći.

Poslije nije više govorio, da su ženski poslovi laki, već je iza toga uvijek govorio, da su ženski poslovi još teži od muških.

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: poucna prica
10.12.2009 0:46:22   
milenium
user posted image moram ovo pokazat mm

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: poucna prica
10.12.2009 0:55:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mamica

evo jos jedna:
                              SUZA U OKU ZENE

Jedan dječkić je upitao svoju majku: "Zasto plačeš?"
"Zato što sam žena" - odgovorila mu je.
"Ne razumijem" - rekao je dječak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla: "Nikada i nećeš".

Kasnije je upitao babu: "Zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog razloga?"
"Sve žene plaču bez ikakvog razloga" - bilo je jedino što je otac znao reći.
Dječačić je odrastao i postao muškarac, i još uvijek se pitao zašto žene plaču.
Na poslijetku je upitao svoju nenu...
"Neno, zašto se žene tako lako rasplaču?"

A ona mu odgovori:
"Kad je Allah stvarao ženu morala je biti posebna.
Dao joj je ramena, dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga svijeta, a opet dovoljno nježna da mogu pružati utjehu.
Dao joj je unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene djece.
Dao joj je čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i da se brine za svoju familiju za vrijeme bolesti i nevolje, bez prigovora.
Dao joj je osjećajnost da voli svoju djecu bez obzira na sve, čak i ako ju je njezino dijete veoma povrijedilo. Dao joj je snagu da nosi svoga muža kroz njegove greške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce.
Dao joj je mudrost da zna da dobar muž nikada ne bi povrijedio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da bude uz njega.
I napokon, dao joj je suzu da je isplače.
To je samo njeno na korištenje kad god joj zatreba....




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
tačno tako


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: poucna prica
10.12.2009 0:57:48   
milenium
samo mi se nekad čini da muškarci ovo ne razume i da nikad neće ni razumituser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: poucna prica
10.12.2009 1:00:22   
Hanady RR
Više se i ne trudim da me razumije al zahtjevam da me poštuje pa se sve nadam jednom će sve samo od sebe na mjesto doći.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: poucna prica
10.12.2009 1:01:48   
milenium
u ovoj priči kome je teže već čujem muška mišljenja u glavi''danas nema volova,krava,pilića,kruh se kupi itd'',a di je usisavanje,brisanje prašine,čišćenje,peglanje,pranje,spremanje soba i ma svega.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: poucna prica
10.12.2009 15:06:18   
mamica
kome je teze ? heheheh o tome bi se moglo na dugo i nasiroko.... nekad sam ubjedjena da je zenama najteze na svijetu, a opet isto tako kad vidim kako zive pojedini muskarci, skontam pa ni njima nije bas lahko, ali fakat je da smo mi carice za domacinstvo... tu nam nema konkurencije...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: poucna prica
10.12.2009 15:07:23   
mamica
evo jos jedna posve pametna misao, koje da se pridrzavamo bila bi idila na forumu user posted image

Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš. Lafater


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:37:31   
Niobe

Zaletjela sam se u stranca dok je prolazio,
'O, oprostite mi, molim vas!' bio je moj odgovor.

On je rekao, 'Molim Vas, oprostite vi meni;
nisam vas vidio.'

Bili smo tako kulturni, taj stranac i ja.
Otišli smo svojim putem i pozdravili se.

Ali kod kuće se pričala drugačija priča,
kako smo tretirali svoje voljene, mlade i stare.

Kasnije toga dana, dok sam spremala večeru,
moj sin je stao iza mene vrlo tiho.

Kad sam se okrenula, gotovo sam se sudarila s njim.
'Makni mi se s puta!' rekla sam uz viku.

On je otišao, a njegovo malo srce se slomilo.
Nisam shvatila koliko sam oštro govorila.

Dok sam ležala budna u krevetu,
tihi Božji glas mi je progovorio,
'Dok si dijelila sa strancem uobičajenu uljudnost,
tvoja obitelj koju voliš, bila je povrijeđena.

Idi i pogledaj na kuhinjski pod,
naći ćeš cvijeće pored vrata.
To cvijeće je tvoj sin donio za tebe.
Ubrao ih je sam: ružičasto, žuto i plavo.

Stajao je vrlo tiho da ne pokvari iznenađenje,
nisi vidjela suze koje su ispunile njegove male oči.'

Tada sam se osjetila tako malenom,
i suze su mi počele teći niz lice.

Tiho sam otišla i kleknula pored njegovog kreveta;
'Probudi se, maleni, probudi se,' rekla sam.

'Jesi li ti ubrao za mene ovo cvijeće?'
Smiješio se, 'Našao sam ih vani, kod drveta.
Ubrao sam ih zato jer su lijepi kao ti.
Znao sam da će ti se svidjeti, posebno plavi.'

Rekla sam, 'Sine, jako mi je žao što sam se onako
ponijela danas; nisam trebala vikati tako na tebe.'

Rekao je, 'O, mama, u redu je. Svejedno te volim.'
Ja sam rekla, 'Sine, i ja tebe volim, i volim cvijeće,
posebno plavo.'


***

Jeste li svjesni da ako umremo sutra,
firma za koju smo radili, lako nas uskoro može zamjeniti.
Ali obitelj koju ostavljamo iza sebe
osjećala bi gubitak do kraja njihovih života.

I molim te, razmisli,
unosimo se u posao više nego u svoje obitelji,

zar ne misliš  da to nije mudro ulaganje?
Dakle, što je suština  priče?


Znaš li što znači riječ obitelj?
FAMILY= FATHER AND MOTHER I  LOVE YOU


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:41:01   
žana o8
Sve je ovo tačno. Poučna priče. user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:44:45   
fatimica09
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:49:38   
snijeg
Nažalost, većina nas uvijek nađe vremena i osmijeh (pa makar i lažni) za totalne strance, a kad su u pitanju naši najmiliji zakažemo user posted image
Možda je to zbog "podrazumjevanja" da ih volimo i bez da im to pokazujemo - mrzim što sam i sama ponekad takva i ovakve priče me vrate u "bazu"....


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:50:25   
Suzana
IZVORNA PORUKA: snijeg

Nažalost, većina nas uvijek nađe vremena i osmijeh (pa makar i lažni) za totalne strance, a kad su u pitanju naši najmiliji zakažemo user posted image
Možda je to zbog "podrazumjevanja" da ih volimo i bez da im to pokazujemo - mrzim što sam i sama ponekad takva i ovakve priče me vrate u "bazu"....



U potpunosti se slažem. user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: poucna prica
11.12.2009 12:53:23   
hanin
Da, na nasu zalost, tako je...user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: poucna prica
11.12.2009 14:48:35   
mamica
jako mi se svidja prica, niobe svaka cast na odabiru user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
porodica, porodica, porodica na prvom mjestu!


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: poucna prica
11.12.2009 15:13:40   
Private
Jednog dana, jedan slijepi covjek sjedio je na stepenicima
jedne zgrade,
sa sesirom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome
je pisalo:
"Slijep sam, molim vas pruzite mi pomoc."

Jedan slucajni prolaznik, igrom prilika strucnjak za
reklamu, koji je
tuda prolazio, zaustavio se zapazajuci da je u sesiru
bilo prisutno samo nekoliko metalnih novcica.

Savio se da bi mu pruzio novac, zatim, i bez pitanja za
dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavsi novi natpis.
U toku popodneva slucajni prolaznik se vratio do slijepog
covjeka zapazajuci da je njegov sesir ovom prilikom bio pun novcica
i novcanica.

Slijepi prosjak prepoznavajuci ga po koraku uputio mu je
pitanje da nije bio on taj koji je nesto napisao na kartonu i
sta je to mogao napisati.

Nasta ce prolaznik odgovoriti:

"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na
drugaciji nacin", nasmjesi se i izgubi u guzvi.

I tako slijepi covjek nije saznao da je natpis jednostavno
glasio:

"Danas je proljece … a ja ga ne mogu vidjeti".


Promjeni strategiju kada se oko tebe sve naopako krece
i vidjeces da ce se prije ili kasnije okrenuti na bolje.

Za sve osobe čiji je osmjeh
taj koji cini boljim ovaj svet.

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: poucna prica
11.12.2009 15:22:42   
milenium
IZVORNA PORUKA: Private

Jednog dana, jedan slijepi covjek sjedio je na stepenicima
jedne zgrade,
sa sesirom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome
je pisalo:
"Slijep sam, molim vas pruzite mi pomoc."

Jedan slucajni prolaznik, igrom prilika strucnjak za
reklamu, koji je
tuda prolazio, zaustavio se zapazajuci da je u sesiru
bilo prisutno samo nekoliko metalnih novcica.

Savio se da bi mu pruzio novac, zatim, i bez pitanja za
dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavsi novi natpis.
U toku popodneva slucajni prolaznik se vratio do slijepog
covjeka zapazajuci da je njegov sesir ovom prilikom bio pun novcica
i novcanica.

Slijepi prosjak prepoznavajuci ga po koraku uputio mu je
pitanje da nije bio on taj koji je nesto napisao na kartonu i
sta je to mogao napisati.

Nasta ce prolaznik odgovoriti:

"Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na
drugaciji nacin", nasmjesi se i izgubi u guzvi.

I tako slijepi covjek nije saznao da je natpis jednostavno
glasio:

"Danas je proljece … a ja ga ne mogu vidjeti".


Promjeni strategiju kada se oko tebe sve naopako krece
i vidjeces da ce se prije ili kasnije okrenuti na bolje.

Za sve osobe čiji je osmjeh
taj koji cini boljim ovaj svet.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: poucna prica
11.12.2009 15:39:03   
Private

PRICA O EKSERIMA
Bio jedan mali djecak koji je imao losu narav. Otac mu je dao vrecu punu eksera i rekao da svaki put kada pobjesni i izgubi kontolu nad sobom , ukuca jedan ekser u ogradu.

Prvoga dana djecak je ukucao 37 eksera. Tokom sljedecih nekoliko mjeseci on je naucio kontrolisati svoj bjes, i broj zakucanih eksera se smanjivao. Otkrio je da je lakse kontrolisati narav nego zakucavati eksere u ogradu.

Napokon je osvanuo dan u kom djecak nije zakucao ni jedan ekser. Otisao je ocu i rekao mu kako tog dana nije pobjesneo. Otac mu je tada odgovorio:
- Svakoga dana kada uspijes kontrolisati svoje ponasanje, iz ograde iscupaj po jedan ekser.
Dani su prolazili i jednog dana djecak je rekao ocu da je izvdio sve eksere. Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde. Tada mu je rekao:
- Dobro si to uradio sine moj ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikada nece biti ista. Kada u bjesu kazes neke stvari one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi. Mozes covjeka ubosti nozem i izvuci noz i poslije toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju.
Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka. Prijatelji su vrlo vrijedan dragulj, oni cine da se smijes, ohrabuju te da uspijes u necemu, oni su spremni da te saslusaju, da podjele tvoju bol, imaju lijepih rijeci za tebe i uvijek im je srce otvoreno.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *